Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Вчера научихме нещо ново:

" На куче на 40 дни, като му постави пеницилин 3 млн инжективно не го хващат никакви болести до края на живота му и кучетата живеят по 30 години ! Това ми го каза един 80г. ветеринар - вие младите сега нищо не разбирате ! " :(

=))

Link to comment
Share on other sites

...из мъдростите от един форум...

Колега според мен но и ти трябва да кажеш очите му дали са хлътнали на вътре но на 100 % съм сигорен че е Гана явно ако има ваксина е дала пробив и ако кучето е вече в 5 ден така е трудно да се спаси .Ако оцелее чрез антибиотици които някой лекар се сети кво да му сложи ще си загуби обонянието или зрението . ако това си го видял още в ранните дни говоря за 3 или 4 ден става работата ,ЕДИН МОЙ братовчед баща му ме научи на това как се гори кучето с нежежено желязо между очите и се подтиска нерния център които подтиска и спира развитието на болеста и кучето на другия ден още започва да яде .Аз имах същия проблем с едно мое куче но на 3 ден го изгорих и кучето на другия ден беше весело и започна да яде ,като го изгориш нищо не губиш просто имаш шанс да спасиш кучето .Но може вече за твоето куче да е късно ако оцелее може би ще има някакъв проблем написах ти по горе .Ако имаш някакви въпроси ПИТАЙ

Link to comment
Share on other sites

...из мъдростите от един форум...

Колега според мен но и ти трябва да кажеш очите му дали са хлътнали на вътре но на 100 % съм сигорен че е Гана явно ако има ваксина е дала пробив и ако кучето е вече в 5 ден така е трудно да се спаси .Ако оцелее чрез антибиотици които някой лекар се сети кво да му сложи ще си загуби обонянието или зрението . ако това си го видял още в ранните дни говоря за 3 или 4 ден става работата ,ЕДИН МОЙ братовчед баща му ме научи на това как се гори кучето с нежежено желязо между очите и се подтиска нерния център които подтиска и спира развитието на болеста и кучето на другия ден още започва да яде .Аз имах същия проблем с едно мое куче но на 3 ден го изгорих и кучето на другия ден беше весело и започна да яде ,като го изгориш нищо не губиш просто имаш шанс да спасиш кучето .Но може вече за твоето куче да е късно ако оцелее може би ще има някакъв проблем написах ти по горе .Ако имаш някакви въпроси ПИТАЙ

Това ако не е "На лов", ще е - БГ.лов.......Аз отдавна съм спрял даже да влизам вътре...

Link to comment
Share on other sites

Това ако не е "На лов", ще е - БГ.лов.......Аз отдавна съм спрял даже да влизам вътре...

 

 

Влизай, влизай - виж какви работи могат да се научат от там, а ти ми киснеш по ветеринарни форуми. yahooooo

Link to comment
Share on other sites

Ей , посмях се с тези ваши форуми :)))

Кат имате време за губене , развеселявайте ни с някой бисер .

Link to comment
Share on other sites

Абе аз още куче с прогорено между очите не съм виждала - явно не оцеляват чак толкова много...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Ти па , Пешо ?! Една ми вика един ден за котарак - млад : ,, Откакто му дадохте лекарствата беше още по-зле ! Щеше да умре ! Добре , че ги спрях и се оправи ! " ... (headbang)

Link to comment
Share on other sites

...из мъдростите от един форум...

Колега според мен но и ти трябва да кажеш очите му дали са хлътнали на вътре но на 100 % съм сигорен че е Гана явно ако има ваксина е дала пробив и ако кучето е вече в 5 ден така е трудно да се спаси .Ако оцелее чрез антибиотици които някой лекар се сети кво да му сложи ще си загуби обонянието или зрението . ако това си го видял още в ранните дни говоря за 3 или 4 ден става работата ,ЕДИН МОЙ братовчед баща му ме научи на това как се гори кучето с нежежено желязо между очите и се подтиска нерния център които подтиска и спира развитието на болеста и кучето на другия ден още започва да яде .Аз имах същия проблем с едно мое куче но на 3 ден го изгорих и кучето на другия ден беше весело и започна да яде ,като го изгориш нищо не губиш просто имаш шанс да спасиш кучето .Но може вече за твоето куче да е късно ако оцелее може би ще има някакъв проблем написах ти по горе .Ако имаш някакви въпроси ПИТАЙ

А,ти СПЕЦИАЛИСТЕ,да знаеш:твоят професор греши !Става въпрос за други времена,да знаеш!Поздрави! cake

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...из форум... Кучето ми се залепи за два кашона с лепило за мишки и баба ми каза да го намажа с олио за да махна лепилото...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Из гълабарски сайт:

Суха настинка : Искам дебело да подчертая разликата между алергия и болест. Никъде не съм виждал ветеринарна статия за това, но все пак, познавам това заболяване от 30 години. Много често когато гълъбовъдите заподозрат наличието на някакъв дихателен проблем, те хващат антибиотиците и остават объркани, когато не получат никакъв резултат. Това не е чудно, тъй като малко от тях знаят да този проблем. Сухата настинка е подобна на сенната хрема при хората – кихане, задъхване и т.н., а организмът е напълно здрав във всяко отношение.

<:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest д-р Анна Бондокова

Ей това се казва стопанин ! Народа е казал : ,, Умните хора си записват " . clapping

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Младо момиче, софиянка: Докторе, мисля, че кучето ми има кърлеж. И ми посочва едната цицка. Аз и казвам, че това е цицка, а тя : Ма то е мъжко, как цицка?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето, че вчера идва една госпожа приютила едно бездомно.

 

- Докторе, кучето има рана отзад на бедрото.

- Къде?

- еми ето тука, нещо не мога да я намеря,...търси, търси.....а, ето я......../вулвата/ :rolleyes:

- е, аз викам, тая блага рана скоро няма да зарастне....... и настъпи сълза и смях!

Link to comment
Share on other sites

Решили Апостолите, че Исус нещо много аскетично го раздава и му довели една курва.... Усамотили се двамата и след малко курвата изскача обляна в сълзи и пищяща.. Апостолите се притеснили, събрали се и попитали Исус:

-Какво стана?

А той отговорил:

- Ми дойде момичето, разтвори си краката и аз видях раната. Положих ръка и я излекувах!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Из кучешкия форум..Единият антибиотик,който се пие вечер май се казва Thuya occidentalis 30ch това пише на шишенцето,а на другия не му зная името тъй като просто е сложен в едно пликче.Ами освен да напиша от самото начало как е започнал проблема. :P Не знам=))... Май към максимата, че не трябва да има умряло куче без кортизон ще трябва да добавим и без хомеопатия. clapping

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тения-Тенията е много заразна и може да се предава и на хората.Тя се причинява от гъбички и изглежда като овални,оголени части по кожата на кучето........

''Наръчник за отглеждане на кученцето'' Pro Plan, Purina

No comment (fubar)~X( ~X(

Link to comment
Share on other sites

Aхахахa, този целият наръчник е един голямо съкровище. Далеч не е само този бисер.

Link to comment
Share on other sites

да, това и аз съм го чел, грешката идва от незнанието на проводача. На англ. ринг уорм са гъбички, но често преводачите ги превеждат като червеи. В друга книга четох за кожните червеи.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...