Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

:rolleyes:=)) =))

Някакво куче имало Квинке от една от ваксините и оттогава като дойде време за ваксинация , ваксината я инжектирали на почивки ..................................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Идва клиентка да лекуваме ринит при котка. Казва, че миналата година пак имала, но си я излекувала със шведска горчивка, но сега искала ние да помогнем. Опитвам се да си представя горката котка.

Link to comment
Share on other sites

Идва клиентка да лекуваме ринит при котка. Казва, че миналата година пак имала, но си я излекувала със шведска горчивка, но сега искала ние да помогнем. Опитвам се да си представя горката котка.

 

 

Що "горката " бе докторе? Освен треволяк горчивката съдържа и алкохол. Според мен е била една доста щастлива котка. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Подсладител май беше . Аааааааа , като одол го открих сега .

Link to comment
Share on other sites

Аха, еми ментичка значи - подобрява храносмилането - лелята не е твърде далеч от правия път! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Шуър чойз беше вода за плакнене на уста при хората.Сега се сещам за един друг случай, когато разтревожена клиентка ми се обади, че котката й паднала в супата.Започнах да й обяснявам как да третира котката след тава събитие,но тя ме прекъсна с въпроса: "Мога ли да ям от супата,след ката котката падна в нея?"

Link to comment
Share on other sites

Като работехме в Щатите една жена се обажда по телефона и казва: "Докторе, кучето изяде папагала, какво да правим сега? " Явно казвам, за папагала няма какво да се направи, съжалявам. " Ами на кучето нещо ще му стане ли?"

Наум се хиля и си мисля - само хубаво може да му стане...

Link to comment
Share on other sites

Това ме подсети за първия път, когато видях жив питон... :( .

Донесоха го защото изял три месечен бултериер и собственика каза, че знае, че задава глупави въпроси, но дали има смисъл да вадим бултериера от питона все пак да питал...

Link to comment
Share on other sites

-Докторе, дай ми отрова за мишки ама от синятя/Сторм/, щото черната не върши никаква работа. И на хамстера дадох и той не умря.

Link to comment
Share on other sites

Сторм е лицензирана само за плъхове.Дребните си я ядат,но не мрат.

Сторм-съдържа флокумафен. Второ поколение антикоагулант. Бял прах. Разтворим във вода.1.1мг/л. Разтворим в ацетон, алкохол, хлороформ, дихлорметан: по-висока концентрация от 10г/л. Налягане на газовете при 25градуса температура е приблизително 1Х10-13степен мм живачен стълб. ЛД плъхове 0.25мг/кг, ЛД мишки 0.8мг/кг, ЛД зайци 0.2мг/кг. Родентицид. Това е точна извадка от фармакопеята на Мерк четиринайсто издание, стр.700. Действа си на мишки перфектно.

Link to comment
Share on other sites

миналата Събота едно куче на един клиент изяло 10 сторма наведнъж и още е живо и нищо му няма. Не знам дали ще има друг развой. Аз изказах предположение, че ще се спомине! Ама ако наистина не им действа на кучетата ще е супер.

Link to comment
Share on other sites

миналата Събота едно куче на един клиент изяло 10 сторма наведнъж и още е живо и нищо му няма. Не знам дали ще има друг развой. Аз изказах предположение, че ще се спомине! Ама ако наистина не им действа на кучетата ще е супер.

Ако е разфасовка на Фармавет Шумен може и да е с плацебо ефект :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...