Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Ето още едно писмо-от моята поща :)

 

Много се изивинявам за безпокойството .

Снощи пак имах малък проблем и бих искал да се консултирам със специалист,

ей така за всеки случай.И попаднах на вас.:lol:

Значи става въпрос за следното-докато бях на едно кафене до нас имаше едно куче,

което много гадно имаше пяна и лиги отстрани на устата-все си мисля че

такава си му е породата,май ротвайлер беше,а и видимо изглеждаше нормално-

не ми приличаше на болно,ядеше си,тичаше си.Та докато седях на съседната маса имам

чувстването че капчица ми прехвръкна на ръката-вероятно просто така ми се е сторило-

все пак разстоянието беше доста-3 метра,а и кучето не е лаяло,кихало та да хвърля слюнки,

нито пък е имало силен вятър.

Така че по-скоро предполагам,че може и така ми се е сторило просто.Като се прибрах в къщи

се измих,и впоследствие установих,че имам на същата ръка съвсем малка едваа забележима

драскотинка,

нещо докато бачкам съм се одраскал- почти не личи..Та въпроса ми е-може ли по този начин

човек да се зарази от бяс,нужно ли е да се прави ваксинация и т.н.?Към кой мога да се обърна,

ако е нужна ваксинация и т.н.

Благодаря Ви предварително и пак моля да ме извините за безпокойството.

Link to comment
Share on other sites

Яяяяяяяяя,тя каква взе да става работата????Колега Хараланов, комай да скриеш Е-меилите от,,ширпотребата"!!!!

Link to comment
Share on other sites

човек, който не е регистриран не може да ползва емайлите на членовете през форума. Забранени за външни лица са всички форуми с изключение на "Условия за членство във форума" и форума на Асоциацията. Този нахалник е взел емейлите съдъжащи се в подписите ни, когато сме писали в някой от тези открити форуми, а те са открити по разбираеми причини.

Link to comment
Share on other sites

Е да съ похваля и аз имам няколко писъмца, та като се втурнах да отговарям и да си мисля че правя кой знае каква помощ пък то ще се окаже некой пъпчив пубер дето си няма работа ни прави на идиоти и най интересното е утре да лъсне някъде в някоя статия как ветеринарите в българия нямат единно мнение за беса

Link to comment
Share on other sites

По всичко изглежда ,че този човек вече е много наясно,както с беса,така и с работата с компютър!Може ли да е регистриран?Виждам от време на време да влизат разни "членове" с имена от рода "наtjdkvmc",примерно.

Link to comment
Share on other sites

Те не получават достъп до скрития форум, нали трябва потвърждение, че си лекар. Не се плашете от тях, този форум е един от най-организираните и защитените, които съм виждала.

Link to comment
Share on other sites

Да, тези които ги виждате със странните имена са се регистрирали, но са в група изчакваща пълен достъп. Те дори не виждат специализираните форуми, а само "Условия за участие във форума" и този на Асоциацията. Всеки ден трия подобни потребители.

Току що включих още една опция, защитаваща членовете, така че се надявам да няма подобни досъдни писма повече. Но някои от нас имат и сайтове на клиниките си, така че и от там могат да намерят азресите ни. Абе то от лудите оттърване май няма.

Link to comment
Share on other sites

този форум е един от най-организираните и защитените, които съм виждала.

Факт е и спор няма!Просто се чудех от къде го прави?

досега, "изчакващите" можеха да виждат профила на член от форума и съответно да му пуснат е-мейл. Току що забраних това да се случва. Не знаех, че е възможно.

Link to comment
Share on other sites

Сроред мен не са минали през форума,защото моята поща като потребител там е личната,а в текста под това,което пиша е служебната-този е писал на служебната. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

За да не виждат тази дискусия, Йовко, разкарай я цялата. :rolleyes:

Така темата си остава видима, за да си видят сеира, а и вълка сит. :)

Link to comment
Share on other sites

А ето и какво му писах:

Бясният вирус се излъчва през слюнчените жлези в слюнката на болното животно.Заразяването става когато вирусът попадне върху нервно окончание или върху нервно влакно,каквито има в разкъсните рани.Така че при подобна ситуацея са налице условията за предаване на бясна инфекция.Важни фактори в случая обаче се явяват количеството на вирусния материал в слюнката и естеството на раневата повърхност-дали е завяхнала или е прясна,както и обработката с дезинфектанти-йод например,които значително определят корекцията на степента на риска от инфекция.

В описаният случай ,тъй като кучето е градско ,при поява на клиника на бяс тя няма да остане незабелязана -тъй като кучетата боледуват от буйната ,а не от тихата форма на беса.Тоест-ще има много ухапани .Освен това щом се е хранило с лиги на устата ,които вече са симптом на клиника,при която обикновенно кучето спира да се храни,а и се страхува да пие вода,то едва ли се касае за бясна инфекция а може би просто за повишена слюнчена секреция или за проблеми в устната кухина,а може и да е повръщало,което не е симптом за бяс.

Ако все пак желаете да си проведете антирабично лечение/за ваше успокоение/можете да се обърнете към най-близката по местоживеене за вас служба РИОКОЗ където ще ви упътят къде ще стане това.Ваксините вече не са чак толкова опасни както тези по Ферми,тъй като са култивирани вурху бъбречни клетки от сирийски хамстер и опастността от постваксинални енцефалити е сведена до минимум.

Желая ви всичко добро!

 

,Цитат на писмо от(от модератора: тук е заличен текст с и-мейла на подателя по негово желание)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...