Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова
Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Коко , и аз това отдааааавна се чудя ... Ама ти си по-близо до тях . Наритвай ги по-овреме следващите пъти .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Да е и? Явно и там като работим пак пречим. Никои нищо не ни е делегирал просто предлагаме нов проект, съобразен с духа залегнал в кодекса за добра практика, който май няма нужда да се показва така и така взе да се плюе да му теглим една майна на всичко и айдеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее юруш на маслините, абе що си негледам аз работата ми се мъча да обясняван какво и що ай...............

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи  Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Да е и? Явно и там като работим пак пречим. Никои нищо не ни е делегирал просто предлагаме нов проект, съобразен с духа залегнал в кодекса за добра практика, който май няма нужда да се показва така и така взе да се плюе да му теглим една майна на всичко и айдеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее юруш на маслините, абе що си негледам аз работата ми се мъча да обясняван какво и що ай...............

Страхотно обяснение! Откога искам да се качат някъде нещата, които някой някъде твори! Ама казах, ще изчакам до края на седмицата. От понеделник ще е друго!

beer

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи  Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

beer

От един месец се опитвам да разбера това! Както и днес като отидат с Гавазов в НВМС каква точно теза ще защитават като няма официално становище на БВС.

 

Рамковия договор - доколкото знам текат разговорите между министерството на земеделието и мин. на финансите по проектобюджета за 2009. Интересно какви параметри са заложени за ГРД и какво ще се договаря след като е приет бюджета!

 

А бе кой предложи Цветков за председател?! Някой може ли да каже нещо за CV-то му? С какво се е занимавал, с какво се занимава, на колко години е?

=))

Ма кой ще ходи с гавазов, ти що не отиде като имаш толкова претенции, щото ще ти пречи Гришина, бравус,

и Бондокова не съм чувал, зада ме понаритват

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Абе , вие не сте се организирали - никой не си гледа работата от месеци наред ( пропуснати срокове за всичко ! ) и сега хич не се опитвайте да пращате Найденов на екскурзия до София , и не го обвинявайте , че той ви е виновен ! Коко е много прав - явно знае закона и устава . А вие четете ли го ?! И аз съм ги чела и то не веднъж и затова виждам какво ви пише Коко и казвам , че е прав . Я вземете и тази нощ си ги сложете под възглавниците белким от утре - сутрин започнете да си вършите работата ! Щото , ако аз бях в тва БВС нали се сещате , че Света сега тесен щеше да ви се стори ?! beer А и едва ли изобщо , ако бях вътре щеше да се стигне да тук с тези ваши неуредици ... =))

Link to comment
Share on other sites

Абе , вие не сте се организирали - никой не си гледа работата от месеци наред ( пропуснати срокове за всичко ! ) и сега хич не се опитвайте да пращате Найденов на екскурзия до София , и не го обвинявайте , че той ви е виновен ! Коко е много прав - явно знае закона и устава . А вие четете ли го ?! И аз съм ги чела и то не веднъж и затова виждам какво ви пише Коко и казвам , че е прав . Я вземете и тази нощ си ги сложете под възглавниците белким от утре - сутрин започнете да си вършите работата ! Щото , ако аз бях в тва БВС нали се сещате , че Света сега тесен щеше да ви се стори ?! beer А и едва ли изобщо , ако бях вътре щеше да се стигне да тук с тези ваши неуредици ... =))

Опа още един оправач, ма къде беше бе колежке, що не стана в областното ръководство, що не пожела да си делегат в общото събрание къде беше, ма много ми е интересно какво щеше да направиш, е съвсем скоро ще имаш възможност да се изявиш, ама сигуно пак ще стане така, че Вие от София или не сте разбрали, не сте чули или там нещо пак не е наред, и пак видиш ли другите тъй нък ние онуй, айде съвсем скоро и ще гледам какво ще сторите, щото тия дето най-много вдигате врява първи се криете когато треба да се носи отговорност, повервай ми така е и живот и здраве на първото ОС ще ти го докажа! А Устава аз съм го писъл и незнам какво толкова Коко требва да ме поучава, а по е лесно да леко да се присламчваме и харесваме към кликата на недоволните тях винаги ще ги има.

Просто аз мога и ще си нося моята отговорност за това какво съм или защо несъм свършил нещо!

А Д-р Найденов изяви желание сам да участва в тази среща и леко и фалчово сега се измъква уж това онова, просто ви се вмириса чорбата вече.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи  Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Да е и? Явно и там като работим пак пречим. Никои нищо не ни е делегирал просто предлагаме нов проект, съобразен с духа залегнал в кодекса за добра практика, който май няма нужда да се показва така и така взе да се плюе да му теглим една майна на всичко и айдеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее юруш на маслините, абе що си негледам аз работата ми се мъча да обясняван какво и що ай...............

Смяташ ли, че така ще ми отговориш ако те питам като член на ККПЕ? Трябва ли да се самосезираме, защото някои, на които това не им е работа правят нещо без да се съобразяват с никой? Смяташ ли, че незапознаването на съсловието със документите, пряко касаещи дейността му ще доведе до нещо хубаво? И след като твърдиш, че проектонаредбата е пряко свързана с кодекса, къде е публикуван проекта му, че да го обсъждаме? Дай да не се замозабравяме, защото диалога, който се опитваме да водим много бързо може да се превърне в извънредно ОСП. Мисля знаеш, че доста бързо могат да се съберат една трета от подписите на членовете-дори повече от този процент са недоволни от сегашната политика на съюза.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи  Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Да е и? Явно и там като работим пак пречим. Никои нищо не ни е делегирал просто предлагаме нов проект, съобразен с духа залегнал в кодекса за добра практика, който май няма нужда да се показва така и така взе да се плюе да му теглим една майна на всичко и айдеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее юруш на маслините, абе що си негледам аз работата ми се мъча да обясняван какво и що ай...............

Смяташ ли, че така ще ми отговориш ако те питам като член на ККПЕ? Трябва ли да се самосезираме, защото някои, на които това не им е работа правят нещо без да се съобразяват с никой? Смяташ ли, че незапознаването на съсловието със документите, пряко касаещи дейността му ще доведе до нещо хубаво? И след като твърдиш, че проектонаредбата е пряко свързана с кодекса, къде е публикуван проекта му, че да го обсъждаме? Дай да не се замозабравяме, защото диалога, който се опитваме да водим много бързо може да се превърне в извънредно ОСП. Мисля знаеш, че доста бързо могат да се съберат една трета от подписите на членовете-дори повече от този процент са недоволни от сегашната политика на съюза.

Браво бе, ами хайде самосезирайте се и го направете това ОС аз откога искам, и незнам кой се е самозабравил че вашия председател ходикато онбашия из цяла българия и вей байряк, седи отлево на председателя който трябва да конролира навсичкото отгоре аз собствено съм си свършил работата и ти ще ми вдигаш поуително пръст че ще стане нещо какво ще стане ще ме разтреляте ли или като има ОС каво ще се обърне, тия дето викат нема да ги има щото ще си намерят причин, други ще се съберат да се оговарят като предишния път кои да бъде председател и да слушам манипулирани речи на Генов от Варна и т.н.

Много ми е интересно как ще чъда разпитан и още повече какво съм укрил и от кого.

Коко досега мислих по един начин, от тук натам първо ще си пращам исказванията във вишочайшата Ви комисия и ще чакам одобрение преди да се изкажа, брей ма голяма работа се изкарахте бе чак и да ме заплашвате, явно много съм ви бръкнал където трябва, а и апропо има си председател на комисията и ще го разпитвате него......

Просто немам думи......, цензура в чист вид, внимавай че ако те попитамп като член на дъра бъра ей ей ей ей айде събудете се и вижте че не от вас зависи изгрева

Link to comment
Share on other sites

Ачо, председателя Цветков сам спомена, че комисията по нормативните документи не работи. Следва НС да избере нови членове, които искат и имат възможност да вършат нещо. Вяра лично ми каза, че и е много трудно с кодекса щото и тя почти сама го прави. Сега не стига, че прави кодекса ми се е обвързала и с тази проектонаредба. Ще стане от много столове да се седне на земята. Гавазов по самоинициатива, което е похвално събираше мнения до първи септември и после трябваше синтезирано да ги представи в официалния сайт за обсъждане. Да ама не. Ще ме извиняваш, но когато нещо се прави и всячески се отказва публичност преди приемането му се буди съмнение за облагодетелстване на определен кръг от хора за сметка на други. Имам конкретни примери, но засега няма да ги посочвам. Хайде като само се биеш по гърдите, че освен твоята дейност вършиш и тази на съюза, посочи докъде сте стигнали с кодекса, докъде сте стигнали с наредбата и какво е масовото мнение на колегите по места. Моята дейност в комисията съм е описал в друг раздел във форума. Сам видя, че като има отказ от настоящето ръководство да публикува нашите решения, щото го е срам че е сгазило лука аз намерих начин да ги изкарам на светло.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Алооооооо ... Ачоооо , пак се изказа неподготвен ! За да не си ДЕЗИНФОРМИРАН ще те открехна : аз съм първата , предложена за каквото и да беше предложен някой на събранието ( бях предложена за председател ) . И предполагам се сещаш , че съм против насилствено членство в каквито и да било организации , особено в такива , създадени по държавна поръчка ( а доказателството за държавната поръчка е долу - публикувания файл ) , какъвто е и БВС . Това беше и причината да откажа кандидатурата си . Тъй , чееееееее ........

За ,, софиянци " - говори си с Бойко Георгиев ! Аз някакви там врътки и опити за саботаж не съм правила !

post-30-1221643010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ачо, председателя Цветков сам спомена, че комисията по нормативните документи не работи. Следва НС да избере нови членове, които искат и имат възможност да вършат нещо. Вяра лично ми каза, че и е много трудно с кодекса щото и тя почти сама го прави. Сега не стига, че прави кодекса ми се е обвързала и с тази проектонаредба. Ще стане от много столове да се седне на земята. Гавазов по самоинициатива, което е похвално събираше мнения до първи септември и после трябваше синтезирано да ги представи в официалния сайт за обсъждане. Да ама не. Ще ме извиняваш, но когато нещо се прави и всячески се отказва публичност преди приемането му се буди съмнение за облагодетелстване на определен кръг от хора за сметка на други. Имам конкретни примери, но засега няма да ги посочвам. Хайде като само се биеш по гърдите, че освен твоята дейност вършиш и тази на съюза, посочи докъде сте стигнали с кодекса, докъде сте стигнали с наредбата и какво е масовото мнение на колегите по места. Моята дейност в комисията съм е описал в друг раздел във форума. Сам видя, че като има отказ от настоящето ръководство да публикува нашите решения, щото го е срам че е сгазило лука аз намерих начин да ги изкарам на светло.

Не съм се бил в гърдите че съм вършил работа на съюза това незнам от къде го взе, но кодекса за ветеринарна етика и добра ветеринарна практика е готов но в момента са зглобява тъй като са ползвани няколко източника и е въпрос на време чисто технически Верчето да го сглоби, тя наистина изтегли най-много защото преведе купища материали а ние заедоно го сглобихме на наше си заседание, не го крием просто техическо време е необходимо тя да го набере на компютър да се изчисти чисто технически и ще се представи, абе излезе че сме били най-върлите противници ние на всички бе какво толкова направихме че чак ще ни разследвате, ръководството да му мисли аз съм един обикновен член, и ако се бия в гърдите за нещо е че се постарах да направя нещо е нестава и съвсем спокойно ще се отегля, без мен ветеринарното съслови нема даумре, имам си достатъчно работа но не е в това въпроса, а иначе искренно съжалявами че Ане не си в ръководството.

Просто не ми слагайте думи в устата, абсолютно всичко ще излезе и на никой за десети път сигурно го казвам нсе се защитават интереси, и тогава ще се видят мненията на колегите, апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм.........

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм.........

Той Гавазов ...бееееее ...... =)) То май краварите са повече от кучкарите в тази държава ... нормално е да стане така . Щото краваря за кучкаря няма да се сети дори . Вече съжалявам , че няма секции в БВС - практикуващи с дребни и практикуващи с едри животни . Наредбички , обсъждания и прочие да са си поотделно . Дано понататък стане и това . Щото не щЪ светлото ми бъдеще да се предначертава от някой дето не работи с дребни животни и оперира крави по ливади , канавки и обори ! Както и аз не желая да определям неговото , защото той сам знае какво може , къде го може и тинтири-минтири !

 

И не ми казвайте , че не сте се били в гърдите - колко работели те мамините , а ние сме мръхтяли и сме били нихилисти и т.н. ..................

Link to comment
Share on other sites

Ми Мани Ма МРЪХЛО Много Мазно Мръхтиш Ма. Мноо Ма МАрзи Маа Му. Много Мърльовци Мъчат Масите.Мършата Много Мерише.

Поклон пред вас,червенокръстци бяли,служители на братя полудяли.

Нищо Лично.На 3 ракии... и ... Мислех да не го пиша това... =))

Link to comment
Share on other sites

кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм.........

В това няма нищо интересно- четвърта категория идеално устройва участъковите лекари.

На събирането в Разград, д-р Досев предложи лечебните заведения да са; кабинет с минимални изисквания за облекчение на участъковите колеги; амбулатория и клиника/ с изискванията по сега действащата наредба/.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

А Ники иначе е секретарка ( май се водеше , доколкото си спомням ) , ама мисли по-качествено от по-висшите КАТЕГОРИЗИРАНИ в БВС . И не ни дели .

Бойчев , пиши кво ти е на сърце ! Ракиите не са от значение . Мен ми писнаха тези наредби и .................

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Марина ми зададе един въпрос : колко колеги по малките градове и по селата с амбулатории може да не са и чули за тази проекто-наредба ?

... Тъжна история !

Link to comment
Share on other sites

кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм.........

В това няма нищо интересно- четвърта категория идеално устройва участъковите лекари.

На събирането в Разград, д-р Досев предложи лечебните заведения да са; кабинет с минимални изисквания за облекчение на участъковите колеги; амбулатория и клиника/ с изискванията по сега действащата наредба/.

 

Ето, точно така трябва и да бъде. Другото разделение просто няма да проработи. Ще стане като с прословутите 40 квадрата - някои колеги ще си направят труда да се вместят в изисквнията и после ще го =)) , защото след някой и друг месец наредбата ще се преработи наново.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Другото разделение просто няма да проработи.

О , този път ще стане - ще си проработи . Защото тук вече става въпрос за пари ... Новооткритите ще си им дават удостоверенията - вече за ВъЛъЗъ-та , а не за ЧВМП по съответните категории , нас също ще си ни категоризират . И така ... Не четеш ли - БВС-пишещите във форума са ,, ЗА " категоризацията . Както каза шефа нейде из форума : ,, Ще си я честитим и толкова " .

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Караславова , права си ! Ще проработи , но ей така , както си го говорихме ние с теб :

ТОВА - ОЩЕ ПОВЕЧЕ !!! ТОВА ЩЕ СТАНЕ ВСЛЕДСТВИЕ НА КАТЕГОРИЗАЦИЯТА !!! ТОВА ВИ ЧАКА !!! ХАРЕСВА ЛИ ВИ ?!?!?! :

( Пояснение за неплатилите таксата за форума , които нямат пълен достъп - това беше публикувано в ,, Шегичка " )

 

[9:51:12 AM] thebuttendofanaxe каза: аз нямам пари

[9:51:17 AM] thebuttendofanaxe каза: неа да ми дадат

[9:51:23 AM] thebuttendofanaxe каза: аз трее да ги сбирам

[9:51:38 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: дават под наем..

[9:51:48 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: взимам едно докато ме категоризират и готово

[9:51:52 AM] thebuttendofanaxe каза: а и не ми харесва принудата , а и не щъ да работя с инхал . ако ми е била необходима - да съм я имала вече

[9:52:00 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: точно така

[9:52:44 AM] thebuttendofanaxe каза: ама после - проверка - що я няма - и ти : ми на ремонт е (rofl) . ама тва с ремонта след 2-я път неа да мине

[9:52:48 AM] thebuttendofanaxe каза: (chuckle)

[9:52:58 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: че те да не идват всеки ден на проверка?

[9:53:21 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: пък и да помнят, че при предишното идване е била на ремонт..

[9:53:29 AM] thebuttendofanaxe каза: бе ще те запомнят с ремонта . па и нема да си само ти с ремонта най-вероятно (rofl)

[9:53:46 AM] thebuttendofanaxe каза: ми нали протоколи ще пишат

[9:54:13 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: ще има поне една година гратисен период

[9:54:17 AM] thebuttendofanaxe каза: и там ще напишат - на караславова бутилките и системата са на ремонт (rofl)

[9:54:26 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: а, бутилка си имам

[9:54:35 AM] thebuttendofanaxe каза: оф , не трее така да ни хендрят - не е етично !

[9:55:16 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: ще сложа един кашон на масичката, ще му метна една зелена кърпа отгоре ще провеся един гофриран маркуч отдолу и ето ти на инхалационен апарат

[9:55:28 AM] thebuttendofanaxe каза: (rofl)

[9:55:41 AM] thebuttendofanaxe каза: дано да не са много заинтересовани да бърникат

[9:55:53 AM] thebuttendofanaxe каза: аз мисля никой да не пускам |-(

[9:55:55 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: ааа няма да влизат даже

[9:56:02 AM] thebuttendofanaxe каза: (nod)

[9:56:18 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: ще им пускам бакртерицидната лампа - подготовка за операция и е стерилно - няма да влизате..

[9:57:42 AM] thebuttendofanaxe каза: не бе - набутай ги вътре - да ги изпечеш

[9:57:48 AM] thebuttendofanaxe каза: (rofl)

[9:57:50 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: (chuckle)

[9:58:14 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: и виж какво става - почваме да се чудим как да се лъжем още отсега

[9:58:22 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: вместо да се направи нещо добро за всички

[9:59:17 AM] thebuttendofanaxe каза: а аз ще купя на лизинг 1 хоризонтален солариум , ще му метна зелен чаршаф , ще му ръгна 1 гофриран маркуч и ще им кажа : аз па имам компютърен томограф с инхалационна ! да го духате ! и не влизайте , че не виждате ли - включена е бактерицидната ! (devil) (rofl)

[9:59:29 AM] Dr. Mirjana Karaslavova каза: хахахахахахахахахахахахахаха

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Знам са кво ще каже Идавет - че съм готова да си взема на изплащане солариум , а инхалационна - не ! Веднага отговарям : със солариума ще съм с тен , а от инхалационната освен надишана и надрусана , и измрели животинки - нищо друго !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...