Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

има уловка в питането :)

Доколкото разбрах нямало юристконсулт на щат в БВС ... казвам го защото такива питания могат да се поставят дирекно към него ако го имаше.Да не говорим ,че май няма и главен секретар както е по закон !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Идавет , ти и Гришина сте само за служба в НВМС ! Нямам думи !

Така е много сте права и аз активно работя да стана шев на НВМС-то.

Ма как ме разкрихте тц-тц-тц-тц-.........

Link to comment
Share on other sites

Идеята , която застъпихме след много доводи за и против е да има три категории ветеринарни практики. Ветеринарна амбулатория с ограничен обхват от дейности, защото ще съществува като сградов капацитет в съвсем минимален вид.

Втората категория е Ветеринарна клиника с обособен хирургичен сектор , в която могат да се правят всички хирургични операции без тези на гръдна кухина , черепно мозъчна кухина и гръбначно-мозъчни операции.

Принципът ,който следвахме е че в първите две категории практики могат да работят и по-малко на брой ветеринарни лекари, с ограничен набор от инструменти, което прави технически невъзможно оказването на пълен набор от ветеринарномедицински услуги.

Да взема и аз да се включа в тези дебати.

Моят въпрос е следният: аз решавам примерно да си открия практика, която се помещава в жилищна сграда, която преди да се построи е проектирана с място за ветеринарна дейност. Това място е 200м2 с хирургичен блок, приемни стаи, лечебна зала и интензивно отделение. Според тази проекто наредба, като какъв вид практика ще ме опредили БВС?

Като стане наредбата тогава ще видим кой какъв е!

Link to comment
Share on other sites

Д-р Ангелов, в други времена от вас щеше да излезе един надъхан комсомолски секретар...

Това, че искам информация не бива да обижда никого. Все пак живеем в 21 век и времето на конспирациите би трябвало отдавна да е минало.

 

Д-р Ангелов, оптговорете ми Вие на въпроса за кравата и секциото в обор.

Освен това ми отговрете Вие само интересите на крупните инвеститори  ли ще защитавате?

Да таман щях да стана и развалиха комсомола, за сметка на това бях председател на студентския съвет в университета та тази си длъжност съм я изкарал, найстина имате право да питате но начина по които се пита не предполага диалог.

Да ще може да го прави в обора докато не си направят групова практика,

апропо аз първи се разписах за извънредно ОС и НС тъй като и на мен някои постановки не ми харесват!

Link to comment
Share on other sites

А докато стане наредбата простосмъртните ще можем ли да имаме някъкав достъп до работния вариант?

 

Относно кравата :), според мен ще е в нарушение, понеже според нормативни документи ветеринарна лечебна дейност се упражнява в лечебно заведение.........

 

"Чл. 25. (1) Ветеринарните лекари могат да упражняват ветеринарномедицинска практика във ветеринарно лечебно заведение, на територията на един ветеринарен участък, ако са вписани в регистъра по чл. 32 и членуват в Българския ветеринарен съюз (БВС).

Link to comment
Share on other sites

" Харесва не харесва това е положението, а доколкото пиометрата и кастрацията са едно и също нещо май требва да се почетат малко книжки, и когато излезе проекта ще се разбере кой каво ще има право и който в каквото е инвестирал от това ще си вади хляба,........................"

 

Това е изречението, което прилича на изречено от комсомолски секретар от мое време. Само дето тогава Партията се грижеше за всички.

 

Доктор Ангелов, уверявам Ви чел съм поне колкото Вас и мога да различа пиометра от кастрация. Но и в двата случая става въпрос за овариохистеректомия.

Отново питам, Вие само интересите на крупните инвеститори ли ще защитавате?

Link to comment
Share on other sites

Идеята , която застъпихме след много доводи за и против е да има три категории ветеринарни практики. Ветеринарна амбулатория с ограничен обхват от дейности, защото ще съществува като сградов капацитет в съвсем минимален вид.

Втората категория е Ветеринарна клиника с обособен хирургичен сектор , в която могат да се правят всички хирургични операции без тези на гръдна кухина , черепно мозъчна кухина и гръбначно-мозъчни операции.

Принципът ,който следвахме е че в първите две категории практики могат да работят и по-малко на брой ветеринарни лекари, с ограничен набор от инструменти, което прави технически невъзможно оказването на пълен набор от ветеринарномедицински услуги.

Да взема и аз да се включа в тези дебати.

Моят въпрос е следният: аз решавам примерно да си открия практика, която се помещава в жилищна сграда, която преди да се построи е проектирана с място за ветеринарна дейност. Това място е 200м2 с хирургичен блок, приемни стаи, лечебна зала и интензивно отделение. Според тази проекто наредба, като какъв вид практика ще ме опредили БВС?

Като стане наредбата тогава ще видим кой какъв е!

Бих се радвал, ако някой можеше да ми отговори.

Според тази проекто наредба би трявало БВС да ме определи като клиника, но по други наредби и закони, клиника не може да съществува в жилищна сграда. Тогава какво ще правя???

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
"Чл. 25. (1) Ветеринарните лекари могат да упражняват ветеринарномедицинска практика във ветеринарно лечебно заведение, на територията на един ветеринарен участък, ако са вписани в регистъра по чл. 32 и членуват в Българския ветеринарен съюз (БВС).

Хараланов , чудя се такива като теб , Коджабашев , Костадинови - те ( дето ми се губят напоследък от мирогледа във форума ) , Коко , Шишков , какво правят в България изобщо ?! :)

Коджабашев , нямаш си на представа колко си прав ! Или по-точно казано - ти сам знаеш колко си прав . То си е написано : кравите ще си ги оперирате във ВъЛъЗъ-то .

 

Когато пишеш закон трябва да си чел и то не просто чел , а да знаеш всички останали , обвързани със съответния . Така ще става иначе ... (headbang)

 

Шефе , не питай - чакай наредба - ню да те фрасне - ще бъде изненада , не виждаш ли какво са ти написали хората !?

Link to comment
Share on other sites

Идеята , която застъпихме след много доводи за и против е да има три категории ветеринарни практики. Ветеринарна амбулатория с ограничен обхват от дейности, защото ще съществува като сградов капацитет в съвсем минимален вид.

Втората категория е Ветеринарна клиника с обособен хирургичен сектор , в която могат да се правят всички хирургични операции без тези на гръдна кухина , черепно мозъчна кухина и гръбначно-мозъчни операции.

Принципът ,който следвахме е че в първите две категории практики могат да работят и по-малко на брой ветеринарни лекари, с ограничен набор от инструменти, което прави технически невъзможно оказването на пълен набор от ветеринарномедицински услуги.

Да взема и аз да се включа в тези дебати.

Моят въпрос е следният: аз решавам примерно да си открия практика, която се помещава в жилищна сграда, която преди да се построи е проектирана с място за ветеринарна дейност. Това място е 200м2 с хирургичен блок, приемни стаи, лечебна зала и интензивно отделение. Според тази проекто наредба, като какъв вид практика ще ме опредили БВС?

Като стане наредбата тогава ще видим кой какъв е!

Бих се радвал, ако някой можеше да ми отговори.

Според тази проекто наредба би трявало БВС да ме определи като клиника, но по други наредби и закони, клиника не може да съществува в жилищна сграда. Тогава какво ще правя???

След като съществуват такива закони и наредби дето забраняват няма кой да ти проектира клиника в жилищтна зграда, т.е. въпроса ти е риторичен, всеки архитект преди да прави нещо то той задължително ще тръгне от там има или не право да залага такава структура, а няма да чака евентуално някога да се издаде наредба.

По същия начин ние понеже сме под наем и неможем да си намерим подходящо място за строеж искахме подобно на това което си написъл но архитекта ни отговори че може да е само кабинет, зъболекарски, джи-пи, дори и ветеринарен но кабинет без хирургия стационари и т.н.

Link to comment
Share on other sites

На Д-р Коджабашев ще отговоря следното,

Абсолютно никакви интереси на никого не защитавам просто трябва да погледнем малко напред от фелдшеризма съществуващ по нашите земи и да видим как е там накъдето върви законодателството ни, неможе всеки лекар да е собственик и да има кабинет, ще има и собственици и наети лекари, някъде ще има и съдружници, а някъде чичковци с повече парици ще ни наемат да работим за тях, тъй че всякакъв интерес да защитя този или онзи го забравете, ами си погледнете малко по напред от нослетата защото истината е там, в модерното и голямото, ще доиде и то скоро времето на специализациите, и тогава хептем ще ни се стъжни щото ще видим тогава колко ще кастрират и ще оперират, ами тогава няма да може всеки всичко, и то браншовата организация ще следи кой какво, та мисълта ми е, че не е нужно толкова да сме крайни и нападателни нека по спокоино и без излишен патос и нерви а по-скоро с усмивка и трезва мисъл да видим какво да правим от тук нататък.

Това което ще ви представим е проект той тепърва ще се обсъжда, една част от тази наредбат е съставена от отговори на повечето областни колегии, ще ви се представи кодекса за ветеринарна етика и добра ветеринарна практика, нещо което е събирано от 6-7 източника, запознайтесе с тях и нека тогава дискусията почне, а съм сигурен че и тогава ще има много забележки

но поне ще има нещо написано върху което да говорим.

д-Р кОДЖАБАШЕВ ДАЛИ СЪМ ИЛИ ДАЛИ СЪМ ЩЯЛ ДА БЪДА КОМСОМОЛСКИ СЕКРЕТАР МАЛКО МИ ЗВУЧИ НЕ НА МЯСТО ЗАЩОТО ЯВНО ТОВА Е ВАША НЕОСЪЩЕСТВЕНА АМБИЦИЯ И ВТОРО НИКОГА ДОСЕГА НЕСЪМ СИ ПОЗВОЛЯВАЛ ПО НИЧИИ АДРЕС ДА ЛЕПЯ ЕТИКЕТИ И ДА ДАВАМ ОЦЕНКИ ЗА В БЪДЕЩЕ В ЗНАК НА ДОБРОНАМЕРЕНОСТ ЩЕ ВИ МОЛЯ КОЛКОТО И ДА ГИ ХАРЕСВА АУДИТОРИЯТА, ДА СЕ ВЪЗДЪРЖАТЕ ПОНЕ КЪМ МЕН ОТ ТОЗИ НАЧИН НА ГОВОРЕНЕ. НЕ ЧЕ СЕ ОБИЖДАМ ПРОСТО НЕ ВИ ПРАВИ ЧЕСТ КАТО КОЛЕГА!

Link to comment
Share on other sites

Това което ще ви представим е проект той тепърва ще се обсъжда, една част от тази наредбат е съставена от отговори на повечето областни колегии, ще ви се представи кодекса за ветеринарна етика и добра ветеринарна практика, нещо което е събирано от 6-7 източника, запознайтесе с тях и нека тогава дискусията почне, а съм сигурен че и тогава ще има много забележки

но поне ще има нещо написано върху което да говорим.

Нали всички това искаме? Защо толкова се дразните? Всъщност активността на колегите трябва да ви радва. Никой тук не се занимава с някакъв опортюнизъм или не знам си какво. Но факт е, че за проектонаредбата нямаше да има становише на БВС, ако не се беше повдигнал тук въпроса. Факт е, че същото стана с проектотарифата. Що се отнася до Кодекса - той трябваше отдавна да се обсъжда и даже да е приет.

 

Продължавам да твърдя, че БВС не работи, поне на централно ниво. Няма координация. Комисиите не работят, поне няма публична информация. Няма ясна отговорност, няма пътна карта (колко модерно, нали!?) за това, което трябва да се свърши с ясни срокове. Регистър - няма.

 

Не се опитвайте да потискате активността на колегията. Поне на тази част, която е активна. Никой няма полза от стадо.

Link to comment
Share on other sites

Ачо,

въпроса ми не е риторичен. Сградата е проектирана с ветеринарна амбулатория, която може да има операционна. къде пише, че не може. Разликата с клиника е, че не можеш да сложиш рентген и да имаш стационар, всичко друго се покрива. Интересно е обаче какви ограничения ще ми наложи БВС за работа в една така построена амбулатория.

Link to comment
Share on other sites

неможе всеки лекар да е собственик и да има кабинет, ще има и собственици и наети лекари, някъде ще има и съдружници, а някъде чичковци с повече парици ще ни наемат да работим за тях.

Добре а мисли ли се връху това и дали се прави нещо относно минимална работна заплата на ново завършил лекар? която да е различна от тази на национално ниво дето се претлага от дръжавата? Това също е в ръцете на нефелдширските дръжави. Можеби от там е тръгнало всички да си отварят кабинетчета.

Link to comment
Share on other sites

Ачо,

въпроса ми не е риторичен. Сградата е проектирана с ветеринарна амбулатория, която може да има операционна. къде пише, че не може. Разликата с клиника е, че не можеш да сложиш рентген и да имаш стационар, всичко друго се покрива.

А според кой закон? и зашо не може? Само недей да бъде така че европейската комисия и така било на запад. Тук 90% от кабинетите са в жилищни згради и имат рентгени и стационари и там подобни.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Да , никъде не пише , че нямаме право на хирургия в жилищна сграда . Поне до този момент не го пише . Или ти Идавет намекваш , че това е нещо от новата ви категоризация ? ( Между другото - днес е 16.09.2008 г - 15-та дата мина . Ще прочетем ли проекто - наредбата ВИ или не ? )

Съществуват малки и големи магазини , ама никой не е решил , че в големия може да се продава Сникърс , а в малкия - не . Важното е да можеш да го съхраняваш правилно и да го продадеш , ако изобщо разбираш намека ми .

Май прекалено дълго сте гледали Енимъл планет и сте разбрали доста повърхностно и погрешно какво виждате . Познавам много СЪВЕСТНИ колеги , работещи в неголеми и нелъскави помещения . Това не ги прави в никакъв случай Н-Е-З-Н-А-Е-Щ-И и Н-Е-М-О-Ж-Е-Щ-И ! Всеки може да прецени кое умее и кое не . Ако не умееш нещо - пращаш на колега и така .

Казаха ви отгоре ( не мисля , че е само свисше , но ... ) : ,, Искаме категоризация ! " и вие без да мислите има ли необходимост от такава - хоп , хайде на хорото ! Обаче на вас тази категоризация ви е изгодна от финансова гледна точка . Майната им на колегите и на пациентите !

И хич не се опитвай да ни убеждаваш , че било добре магистър - ветеринарен лекар да ми работел за някакъв ,, чичо с пари " ! А защо не е добре - то всеки от вас си знае ! Причините са много и най-първата е , че човек трябва да уважава на първо място себе си , защото , ако не се самоуважава , то как да уважава останалите ?!

Всеки обявил се ,, ЗА " категоризацията работи срещу пациентите и колегите си !

Link to comment
Share on other sites

Ачо,

въпроса ми не е риторичен. Сградата е проектирана с ветеринарна амбулатория, която може да има операционна. къде пише, че не може. Разликата с клиника е, че не можеш да сложиш рентген и да имаш стационар, всичко друго се покрива. Интересно е обаче какви ограничения ще ми наложи БВС за работа в една така построена амбулатория.

Дори и рентген можеш да сложиш а БВС не е репресивен орган и никакви ограничения не ти слага, на този етап както казваш ти по проекта който е изготвен ще си със статут на клиника.

Никои не иска да налага репресии и да има стадо дълеч съм от това, Найденов е прав че като цяло на ниво ръководство и въобще работата е епизоодична именно аз за това вече водим консултации за свикване на ОС и промени в Устава и Ръководството ако е наложително.

Link to comment
Share on other sites

Да , никъде не пише , че нямаме право на хирургия в жилищна сграда . Поне до този момент не го пише . Или ти Идавет намекваш , че това е нещо от новата ви категоризация ? ( Между другото - днес е 16.09.2008 г - 15-та дата мина . Ще прочетем ли проекто - наредбата ВИ или не ? )

Съществуват малки и големи магазини , ама никой не е решил , че в големия може да се продава Сникърс , а в малкия - не . Важното е да можеш да го съхраняваш правилно и да го продадеш , ако изобщо разбираш намека ми .

Май прекалено дълго сте гледали Енимъл планет и сте разбрали доста повърхностно и погрешно какво виждате . Познавам много СЪВЕСТНИ колеги , работещи в неголеми и нелъскави помещения . Това не ги прави в никакъв случай Н-Е-З-Н-А-Е-Щ-И и Н-Е-М-О-Ж-Е-Щ-И ! Всеки може да прецени кое умее и кое не . Ако не умееш нещо - пращаш на колега и така .

Казаха ви отгоре ( не мисля , че е само свисше , но ... ) : ,, Искаме категоризация ! " и вие без да мислите има ли необходимост от такава - хоп , хайде на хорото ! Обаче на вас тази категоризация ви е изгодна от финансова гледна точка . Майната им на колегите и на пациентите !

И хич не се опитвай да ни убеждаваш , че било добре магистър - ветеринарен лекар да ми работел за някакъв ,, чичо с пари " ! А защо не е добре - то всеки от вас си знае ! Причините са много и най-първата е , че човек трябва да уважава на първо място себе си , защото , ако не се самоуважава , то как да уважава останалите ?!

Всеки обявил се ,, ЗА " категоризацията работи срещу пациентите и колегите си !

Бондокова, аз собствено от никой нищо не искам просто искам в тая държава да има регламент за всички и да се спазва от всички а за това кой какво ще прави и къде това тепърва ще се разисква, просто не ми вкарваи в устата думи които не съм казал и по този начин да става така че аз едва ли не деля колегията или едва ли не от мен зависи нещо.

Нищо не зависи от мен и честно казано на следващото събрание нито ще искам да съм в комисия нито в НС, аз исках да съм в комисията по етика и практиките е бях, още преди да сме поднесли нещо станахме шумкари и т.н. та стига ми толкоз да си гледам практиката и пациентите нека други се бият на бързея, аз ще дюдюкам отстрани.

Link to comment
Share on other sites

неможе всеки лекар да е собственик и да има кабинет, ще има и собственици и наети лекари, някъде ще има и съдружници, а някъде чичковци с повече парици ще ни наемат да работим за тях.

Добре а мисли ли се връху това и дали се прави нещо относно минимална работна заплата на ново завършил лекар? която да е различна от тази на национално ниво дето се претлага от дръжавата? Това също е в ръцете на нефелдширските дръжави. Можеби от там е тръгнало всички да си отварят кабинетчета.

Именно за това говоря, че следващия етап ще е да се отпочнат специализациите и тогава щем нещем ще се въведат и щатни таблици за минимални заплати, даже се предвижда минималната заплата за ветеринарен лекар да е 700 лева от догодина.

Link to comment
Share on other sites

неможе всеки лекар да е собственик и да има кабинет, ще има и собственици и наети лекари, някъде ще има и съдружници, а някъде чичковци с повече парици ще ни наемат да работим за тях.

Добре а мисли ли се връху това и дали се прави нещо относно минимална работна заплата на ново завършил лекар? която да е различна от тази на национално ниво дето се претлага от дръжавата? Това също е в ръцете на нефелдширските дръжави. Можеби от там е тръгнало всички да си отварят кабинетчета.

Именно за това говоря, че следващия етап ще е да се отпочнат специализациите и тогава щем нещем ще се въведат и щатни таблици за минимални заплати, даже се предвижда минималната заплата за ветеринарен лекар да е 700 лева от догодина.

мерси идавет. Дано да стане това с 700 лева. и като идея примерно да има като събиране на точки. но това понататък.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Абсолютно никакви интереси на никого не защитавам просто трябва да погледнем малко напред от фелдшеризма съществуващ по нашите земи и да видим как е там накъдето върви законодателството ни, неможе всеки лекар да е собственик и да има кабинет, ще има и собственици и наети лекари, някъде ще има и съдружници, а някъде чичковци с повече парици ще ни наемат да работим за тях, тъй че всякакъв интерес да защитя този или онзи го забравете, ами си погледнете малко по напред от нослетата защото истината е там, в модерното и голямото, ще доиде и то скоро времето на специализациите, и тогава хептем ще ни се стъжни щото ще видим тогава колко ще кастрират и ще оперират, ами тогава няма да може всеки всичко, и то браншовата организация ще следи кой какво, та мисълта ми е, че не е нужно толкова да сме крайни и нападателни нека по спокоино и без излишен патос и нерви а по-скоро с усмивка и трезва мисъл да видим какво да правим от тук нататък.

И защо ще ги има чичковците ? Защото ВИЕ ще им позволите да ги има . Не могло всеки лекар да имал собствен кабинет иначе , а !?

Браво ! Супер ! Да живеят монополистите !

Link to comment
Share on other sites

Е това е мъжка приказка! Като не можеш - не се хващай. Ама за 6 месеца да няма един документ подготвен...

Няма Док, щото не сме апаратчици а имаме и практика и работим и е трудно да заебеш всичко и юруш, така че требват промени.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

В първи курс , в Ст.З , един ден преподавателката по английски език както си преподаваше урока , разхождайки се помежду редовете от чинове стигна до мен , спря и ме попита : ,, Анна , ами ти какво правиш в този скапан ВУЗ ?! " . Аз я изгледах ей така жената ic_hat3 и й отговорих , че искам да стана единствено ветеринарен лекар . ......... Какво още ми каза тя тогава не желая да споменавам . Само едно от всичките препоръки ще спомена : ,, Махай се , докато е време ! " . В последствие разбрах , че тя се оказа права !

Link to comment
Share on other sites

Е това е мъжка приказка! Като не можеш - не се хващай. Ама за 6 месеца да няма един документ подготвен...

Няма Док, щото не сме апаратчици а имаме и практика и работим и е трудно да заебеш всичко и юруш, така че требват промени.

Ето още един проблем! За тази работа не са необходими апаратчици, много грешиш. Необходим е един - секретаря. Който вече 6 месеца липсва! Писна ми от оправдания! Основната цел на това БВС трябва да бъде да издигне авторитета на съсловието. Всичко друго са подробнсти!

Link to comment
Share on other sites

Най- официално каня всички колеги , който имат мерак за тази проектонаредба, да дойдат и да поработят за две седмици в Разград. Тук драги колеги, здравето на нашите пациенти много често е въпрос на пазърлък и отстъпки от страна на лекаря ( при средна работна заплата за региона около300-350лв. ).

И на мен ми се ще малка лъскава клиника първа категория с две липи отпред, ама в Разград инвестицията не си заслужава. Иначе нямам нищо против.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...