Jump to content








Проект за ЛЮБИМАТА НАРЕДБА


Guest д-р Анна Бондокова
 Share

Recommended Posts

По повод на проведения НС и протокола от взетите решения научих , от сигурен източник, :-), че 90% от "решенията" изобщо не са гласувани! Проектонаредбата изобщо не е разглеждана. Гласували са само да се подпише рамковия договор и двете нови комисии. След това се е наложило да напуснат залата. Това е скандал. Поне за мене. Фалшификация. Тук има хора, които са присъствали. Нека да кажат дали е било така.

 

Гавазов, това ли е начина?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Имало е предложения за ветеринар на годината. Те не са отразени обаче в протокола. Чудничко!

 

Нито пък протоколчика е избран с гласуване.

 

Ако това не е вярно, нека някой да каже. Гавазов, имам предвид тебе. Ако е вярно, тези, които остават в ръководството на НС са обикновени подлеци. Гавазов, пак тебе имам предвид. Няма оправдание за човек, който приема подобен начин на работа!

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай се надявам причината Гавазов още нищо да не е написал тук да е, че още не е прочел дискусията. В противен случай - ако е прочил и си трае - тогава не знам...

Link to comment
Share on other sites

А случайно разбрахте ли, че от гласуваните 18милиона десет са за информационните системи и само 8 за колегите? Думите са на новия главен. Сигурен източник.

Link to comment
Share on other sites

А случайно разбрахте ли, че от гласуваните 18милиона десет са за информационните системи и само 8 за колегите? Думите са на новия главен. Сигурен източник.

знаех си :)

Link to comment
Share on other sites

И аз научио от сигурен източник, че прословутата наредба не е гласувана, нито обсъждана.

И аз от сигурен източник научих току-що, че пр-наредбата нито е разглеждана нито е гласувана.

Link to comment
Share on other sites

аз дори получих докумен, официален, в който пише че това разискване и гласуване въобще не се е състояло.

 

Ама това е вече огромна черна точка. Хайде сега някой от колегите привърженици за обясни станалото.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, призовавам всички които не одобряват политиката на съюза да спрат да плащат членски внос. Без пари дори да не щат управляващите ще спрат да функционират. Тъй като нещата, които се приемат на национален съвет противоречат с решенията взети от областните колегии и НВМС смята съюза за нищожен, призовавам всички да спрат да изпълняват устава. Акое останал някой . Аз, като член на националната комисия по етика смятам, че не е етично към колегията да се прилага тази гавра.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
:):) KOKOOOOOOOOOOOOOOO mugbeerbeer VIDJA LI ... Ei toja Cvetko(v) goljam soc-terikat ! Ama ima i 4estni hora !
Link to comment
Share on other sites

Аммм...Добре, нека спрем членски внос да плащаме...Ама няма ли нещо по-цивилизовано като реакция, което да бихме могли да използваме. Де да знам и аз...Нещо...

В смисъл - съгласна съм...Нещо много бозаво стана...

Link to comment
Share on other sites

Наредбата не е гласувана,защото са взели решение да я върнат за доразглеждане от колегията.А защо после е пусната за одобрение от министерството не се знае .На Д.Илиев не му се чакало,май.Това е от последните минути.

Link to comment
Share on other sites

Аммм...Добре, нека спрем членски внос да плащаме...Ама няма ли нещо по-цивилизовано като реакция, което да бихме могли да използваме. Де да знам и аз...Нещо...

В смисъл - съгласна съм...Нещо много бозаво стана...

Мила, по-цивилизования начин е евентуална смяна на ръководството и придържане към принципите на тази организация-защита на колегите, посредничество със други организации и администрации и подобряване на ветеринарната практика. Изграждане на етичен модел в отношенията. Нищо от това не е направено или ако има частица действие, то е с цената на големи и неприятни компромиси.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Плюс това , Шефе трябваше да добавиш следното : въпросът е принципен . Протоколът , публикуван на сайта на БВС е официален документ . Защо съдържа грешна информация ?! Това е незаконно ! Манипулират ни отвсякъде ! Парадът в случая е командван от Цветко(в) , който за пореден път не е спазил законите ( предното му провинение е , че е работил на чужд участък и има късмета , че не е бил в моя такъв , ако съм го имала ... ) . Нищо не може да го оправдае !

А на д-р Щерев ще кажа , че по тази тема , както вече е прочел ,, съществува официален документ , че наредбата не е гласувана " , но има време - ще го види скоро . :) Нищо не може да оправдае тези измамници !

От 25 - 25 са ЗА - ПРИЕТО ! - това специално на мен ми беше много подозрително и ще ви кажа как се сетих , че работата вони , но по-късно !

Бобадова , послушай Коко , защото когато си имаш работа с нецивилизовани хора , методите ти на подход спрямо тях също трябва да са такива . Иначе губиш !

Link to comment
Share on other sites

Гнусно се получава! А е толкова просто - има ли фалшификация? Има. Някой трябва ли да понесе последствията? Трябва. За какво са тези недомлъвки? Не е достойно такова поведение. Жалко!

Link to comment
Share on other sites

А най-гнусното е ето това:

 

"Председателят на БВС д-р Цветков представи на присъстващите новият Генерален Директор на НВМС д-р Йордан Войнов, който по предложение на д-р Лучански беше посрещнат със ставане на крака и ръкопляскания."

 

Що за хора сме?! Що за мазохизъм, що за извратена психика!? Разбирам, че някой си пада по лизането на задници, ама да го напишеш и в протокола - това си е жива перверзия! Никакво достойнство! Педофилите поне се крият. Тия гъзолизци държат всички да разберем за какво става дума.

 

Вече изобщо не коментирам правописните и граматичните грешки! Вместо главен секретар, колеги, да бяхте си избрали главен редактор.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Разбирам, че някой си пада по лизането на задници, ама да го напишеш и в протокола - това си е жива перверзия!

Вместо главен секретар, колеги, да бяхте си избрали главен редактор.

 

=))

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Колеги, гнусотията става още по-гляма. На девети трябва да се събере етичната комисия да разрешава някой случаи, но основно да се занимаваме с взаимоотношенията между някои областни председатели и членове на управленското тяло. Седях и си мислих. И го измислих. Позволете ми да публикувам отвореното ми писмо до тези, които мислят че са всичко.

 

До Председателя на НККПЕ

До Председателя на БВС

До Председателя на областната колегия гр. Пловдив

 

Уважаеми колеги, когато БВС се създаде бях щастлив, че най-накрая има организация, която да ни защитава, представлява, създава предпоставки труда ни да бъде по-качествен и най-вече определя едни коректни взаимоотношения между нас. За мен като човек и лекар лоялността е едно от най-важните качества. Бях горд, когато ме избраха в Националната комисия по контрол и професионална етика, защото смятах че от този форум бих могъл най-добре да покажа това свое качество и по този начин да помогна доколкото мога решаването на казуси, които изискват както законова, така и морална обосновка.

Осем месеца по-късно разочарованието ми е пълно. Противопоставянето на личностна основа е навсякъде. Плуралистичният принцип на взимане на решения е сведен до почти еднолична диктатура. Решенията на комисията, в която учавствам имат смисъл само ако не се касаят до управляващите или приближени на тях хора. Подобряването на качестото на труда ни и добрата практика са бледи пожелания в проектокодекса. РВМС и НВМС категорично показаха, че няма да се съобразяват със нашите изисквания. Двойният стандарт на НС от една страна да прави големи компромиси за да угоди на НВМС и от друга да не публикува в официалния сайт цялата истина или пък да публикува искрени лъжи ескалира непрекъснато. Единствената задача, която постоянно е на дневен ред е не толкова привличане на членска маса, колкото събиране на членски внос.

Моето верую е, че човек първо трябва да е честен спрямо себе си. Когато компромисите станат прекалено много и започнем да се самозалъгваме променяме личността си в грешна посока.

Поради тази политика на управление и съществуване на организацията, градящо се на непрекъснати конфронтации, смятам, че участието ми в заседанията на етичната комисия са безмислени и са загуба на време. Официално декларирам, че докато не се промени тази политика, спазването на устава също има само пожелателен характер и всеки сам може да преценя дали и как да се води от него. Постъпвам по този начин, защото смятам, че всичко друго няма да бъде лоялно и етично спрямо моите колеги.

Д-р Николай Боянов

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Brej, Dr. Koko, kakwo ti stawa? Cak pocwash da goworish smisleno!!!

Нищо му не става на Коко . Просто получи поредното прозрение Цветково . :)

Link to comment
Share on other sites

Нямам думи с които да изкажа възмущението си от поредния гаф на ръководствотона БВС. Нека Д-р Хараланов публикува обръщението към ККПЕ което му пратих.

Няколко часа след като говорих с председателя и зяам председателя Д-р Гавазов протокола бе променен, но пак замазано, защото предложенията които се събраха и всички постъпили корекции трябваше да се раздадат по областни колегии и следкато от там доиде информация тогава да се гласува на НС, защото това е документ който ще ни регламентира бъдещето и неможе така лекинко и завоалиранко хоооооооооооп отзад.

Най-интересното е че на заседанието на НККПЕ в Търново на 9 т.м ще се разглежда поведението на Преседателя на Областната колегия Д-р Гришина че уронва престижа на организацията , т.е че си върши работата с което ще започне и кадруване в БВС.

Аз призовавам Областните председатели да не правят отчисления към БВС а да си събират членския внос в тях, да видим догога ще издържи ръководството.

Просто толкова се вмириса тази работа че просто не е истина.

Един хубав соц блян на ДІр Генов от Варна, една безапелационна подкрепа от ОС, и сега задулисни игри от двама трима наши колеги с цел да отхапят и те нещо от баницата по скоро от угризките останали от НВМС но със строго комерсиална цел да речем лечебница в Бургас мям звучи апетитно, но защо другари заради трима четирма да страда цяло съсловие на няма да се махна ще стоя докрай докаото има здравомислещи колеги в НС няма да ви мине втори път номера!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...