Jump to content








Проект за ЛЮБИМАТА НАРЕДБА


Guest д-р Анна Бондокова
 Share

Recommended Posts

На много места тези колеги са се писали като смесени практики.

Според мен този момент е много важен.Да има уточнение в наредбата коя практика е смесена, коя за дребни и коя за продуктивни животни.Моето мнение е, че щом практиката е смесена да са регистрирани минимум двама лекари, единият за прдуктивни а другият за дребни животни.Стига сме се правили на специалисти по всичко, то затова сме на това дередже.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Щом се приема да съществуват досегашните участъкови лечебници/т.нар.4 кат./без промени и модернизации,това ми говори автоматично че няма да има съществена промяна в ценообразуването по договорите за следващата година.Демек-не ви изискваме модернизация,ама няма и да ви дадем пари.Да не ни се репчите много много,че може и да започнем да ви изискваме модернизация.

Що се касае до амб.1 кат и клиника различията в обема на дейността са нищожни,а различията в оборудването-огромни.Нима всичките тези машинарии са необходими само за хирургия? И то специално само за череп,гр.кош и гръбнак?

Значи в амб.остеосинтезите ще се правят с венозна анестезия,а в клиниките-с инхалация?...пфффф

Ми то за какво е тая категоризация,по добре е да няма никаква категоризация.

Link to comment
Share on other sites

Коко, ако аз работя на село(и само със селскостопански животни), не ми трябва амбулатория , а най-много станок отвън и повярвай ми няма да остана тъп. Амбулаторията няма да ме направи по-умен. Няма смисъл да се принуждават колегите по селата да правят амбулатории, в които никога няма да работят. Затова, трябва да има разделение на регистрациите според с какви животни работиш. Ако декларираш само селскостопански животни( и такава практика да може да се регистрира само в селски райони) не е нужна амбулатория с приемна и операционна. Ако си смесена , тогава си в кюпа.

Link to comment
Share on other sites

Ако декларираш само селскостопански животни( и такава практика да може да се регистрира само в селски райони) не е нужна амбулатория с приемна и операционна. Ако си смесена , тогава си в кюпа.

И според мен това е най-правилният и справедлив начин за категоризация.

Link to comment
Share on other sites

Това е първото от което трябва да се започне категоризацията,ако изобщо има смисъл от такава.Да бе,някой може ли да ми каже какъв е смисъла да има категоризация?

Link to comment
Share on other sites

Абе ние не я искаме, но някой с клиника я иска - и то много... =)) На никой всъщност не му трябва категоризация - трябват само минимални изисквания осигуряващи нормална работа - условия за миене и дезинфекция, безопасност на труда и хуманно отношение към животните - другото всеки си го прави според претенциите, нуждите си и собствения си обем на дейност... Никой няма да тръгне да прави нещо без да има условията за това, а ако му се появят такива пациенти ще си набави нужното. Нашата дейност е толкова разнообразна, че изискванията за оборудване ми се виждат направо смешни. Ако трябва да бръкна в устата на морско свинче и да искам и да не искам ще си купя специален зевник - нали така?

Link to comment
Share on other sites

Ама да ви кажа, само приказвате! Някой обади ли се на бай Цвятко да му вдигне кръвното? Телефоните ги има на сайта на БВС. Как да разбере човечеца, че сте недоволни като не влиза във форума. Пък може и да е в Брюксел в момента.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Ама да ви кажа, само приказвате! Някой обади ли се на бай Цвятко да му вдигне кръвното? Телефоните ги има на сайта на БВС. Как да разбере човечеца, че сте недоволни като не влиза във форума. Пък може и да е в Брюксел в момента.

Това не е така ! Всички знаят , че НЕ ЖЕЛАЕМ да работим по подобна МАЛОУМНА наредба ! А и им е ясно , че НЯМА ДА РАБОТИМ ПО НЕЯ ! Не смятам да звъня безмислено на когото и да било !

Link to comment
Share on other sites

Сега да ви кажа за тази четвърта категория. Свине открай време се преглеждат само в обора. Животните във фермите-ясно къде. Овцете и козите може и в обора, може и в лечебницата. Но за конете и кравите мисля, че е необходим станок за много от случаите. Обаче постоянно да е на двора дори зимата, мисля че най-малкото не е удобно. Не твърдя, че приемната трябва да е с маси и други неща, но докато има едри животни и коне в частни дворове единични бройки трябва да има и такива приемни. Това да ми връзват кравата за някое дърво и да се върти като шугава, или пък коня да е впрегнат за да не шава много и да се чудиш как да се катериш та да му премериш температурата най-малкото не е професионално.

Link to comment
Share on other sites

Бляскава идея ми даваш Коко - в 4-та категория задължително да се включи и кола с ремарке и подвижен станок. Няма само на мен да ми коментират операционната, я! Хайде малко и докторите на селскостопански животни да се пооборудват...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest д-р Анна Бондокова

Гавазов , ний те обичаме , както и ти нас ... !!!!!!!!!!!!!

Много народ получаваме този СМС . Вместо да ни упътваш къде да четем за ГРД-то , можеше да ни съобщиш за пъклените ти НВМС-БВС планове , нали ?!

Но вий пишете и творете ! А ний таа наредба няма да я спазим , както и няма да ставаме членове на БВС . Членове ще ви пристават само колегите по ГРД-то с лаптопчетата ! =))

Едни ХОРА ме питаха преди няколко месеца : ,, Кажи кой е за бой ?! " , щото това им е работата . Ма аз казах , че няма никой за бой . Бе са кат се замисля ... май съм се объркала тогава ? ic_052

post-30-1227793433.jpg

Link to comment
Share on other sites

Гавазов , ний те обичаме , както и ти нас ... !!!!!!!!!!!!!

Много народ получаваме този СМС . Вместо да ни упътваш къде да четем за ГРД-то , можеше да ни съобщиш за пъклените ти НВМС-БВС планове , нали ?!

Но вий пишете и творете ! А ний таа наредба няма да я спазим , както и няма да ставаме членове на БВС . Членове ще ви пристават само колегите по ГРД-то с лаптопчетата ! =))

Едни ХОРА ме питаха преди няколко месеца : ,, Кажи кой е за бой ?! " , щото това им е работата . Ма аз казах , че няма никой за бой . Бе са кат се замисля ... май съм се объркала тогава ? :D

Бондокова, станахме бетер ДС - клюки, доноси , анонимни съобщения - голяма конспирация :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Гавазов , станахме бетер ДС - клюки, доноси , анонимни съобщения - голяма конспирация :D

Ми що мълчат кат гъзове !? Не ни информират ! Аз не се чувствам като клюкарка и не виждам , защо да се чувствам като такава ? Трябваше към Гавазов да е обръщението ти ето така , както горе съм те цитирала . Не мислиш ли ?! Щото той трябва да ни информира . Не мисля , че анонимни колеги трябва да ни информират какво се върши зад гърбовете ни . Аз и Караславова сме получили този СМС .

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

http://www.bvsbg.com//index.php?option=com...ntpage&Itemid=1

По т.3.3 Наредба за изискванията към ветеринарните лечебни заведения и видът и обема на ветеринарномедицинската дейност, която може да се извършва в тях;

Председателя на БВС съобщи, че по тази Наредба работна група е участвала в разработката и обсъждането , която е дала становище и предложение за промени.

По тази точка след гласуване взе следното решение:

Решение № 7

1. НС утвърждава Наредба за изискванията към ветеринарните лечебни заведения и видът и обема на ветеринарномедицинската дейност, която може да се извършва в тях.;

Гласували: „За”

-25

„Против”

- няма

„Въздържали се”- няма

РЕШЕНИЕТО СЕ ПРИЕМА

Link to comment
Share on other sites

Веднага въпрос! Къде можем да прочетем проектонаредбата, която колегите са приели със 100% съгласие? Сигурно е много хубава!!!

Това някой от вариантите, които вече съм виждала ли е или нещо още по-ново?

Link to comment
Share on other sites

Веднага въпрос! Къде можем да прочетем проектонаредбата, която колегите са приели със 100% съгласие? Сигурно е много хубава!!!

Естествено че ще е хубава , нали тези които ни защитават интересите са я сътворили.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Председателя на БВС съобщи, че по тази Наредба работна група  е участвала в разработката и обсъждането , която е дала становище  и предложение за промени.

От това горе аз разбирам , че е тази от темата ,, Информация на ухо " - страница 8 .

Link to comment
Share on other sites

Председателя на БВС съобщи, че по тази Наредба работна група  е участвала в разработката и обсъждането , която е дала становище  и предложение за промени.

От това горе аз разбирам , че е тази от темата ,, Информация на ухо " - страница 8 .

Аз мисля че е тази , която ти послидно постна- "подобрената " на НВМС

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Е те БВС там имали ли са пръст ? Виж кво пише ... че е едитвана от техни членове дъра - бъра ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...