Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

Малко са им две седмици - може и да не умрат от глад ( предвид : буквално !) . Хахахахаха .... и да плащаш само на работника 700 лв без осигуровките и тинтири-минтири . Те вече и размера на заплатата определиха ! Велики са ! Ама заплатата не зависи само от тях , а и от много други инстанции , както и от обективната действителност , Маринче . Добре , че им даде пример , защото те не могат дори да се поставят на твое място - защото не се сещат да го направят ( демек не мислят за теб ) . И си пишат врели - некипели .

А аз се чувствам манипулирана в тая пуста София - та значи : обясняват ми как трябва да работя с техния ценоразпис ( което е незаконно ! ) , а в същото време ме вкарват в 3-та глуха с някаква категоризация . Значи : работим на едни цени , за да не ги подбивам за всичко , освен хирургията , ама аз нямам право на хирургия , щото те трябва да вземат парите от нея . Супер , а !?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Малко са им две седмици - може и да не умрат от глад ( предвид : буквално !) . Хахахахаха .... и да плащаш само на работника 700 лв без осигуровките и тинтири-минтири . Те вече и размера на заплатата определиха ! Велики са ! Ама заплатата не зависи само от тях , а и от много други инстанции , както и от обективната действителност , Маринче . Добре , че им даде пример , защото те не могат дори да се поставят на твое място - защото не се сещат да го направят ( демек не мислят за теб ) . И си пишат врели - некипели .

А аз се чувствам манипулирана в тая пуста София - та значи : обясняват ми как трябва да работя с техния ценоразпис ( което е незаконно ! ) , а в същото време ме вкарват в 3-та глуха с някаква категоризация . Значи : работим на едни цени , за да не ги подбивам за всичко , освен хирургията , ама аз нямам право на хирургия , щото те трябва да вземат парите от нея . Супер , а !?

........................................................ и членският ти внос е същия и другите ти разходи, па не дай си боже да изплащаш заемче за някое си апаратче ( че си се мъчила да си вървежна на пазара).

Link to comment
Share on other sites

Чакай и аз да драсна някой ред.

Цялата работа на мен ми прилича на категоризацията на кравефермите - І, ІІ, ІІІ категория - І категория са тези, които отговарят на изискванията за сградов фонд и качеството на млякото, ІІ са тези които отговарят само по сградов фонд, а ІІІ са тези които не отговарят нито по сградов фонд нито по качество на млякото.

Е, тук в тая проектонаредба има и някаква ІV дето и за преглед на плъхове не става.

Обаче, връщам се на кравефермите - единствено когато си І - категория имаш право и кандидатстваш за тия прословути европари и вървиш на пазара! От останалите категории кравеферми млякото не може да бъде пуснато легално на пазара. Някой ще каже - тук не става въпрос за усвояване на пари( не става, ама може би само засега не става), но става въпрос за ограничаване на дейностите(както казва д-р Бондокова - хирургията), за монопол, за облагодетелстване на определени хора или с други думи само тези хора да са на пазара.

А останалите? Кучетата ли да ги ядат?

П.П. Само да добавя - това че някои работят в лъскави клиники съвсем не означава че разбират тая медицина повече от другите работещи в не толкова лъскави амбулатории.

Нищо лично, просто мое мнение! beer

Link to comment
Share on other sites

Айде,пускайте я тази проектонаредба да я видим и нея,че аман вече от наредби.Една няма за свяст до сега.И да не започнете и вие като Народното събрание-през 4-6 месеца-промяна.Още не ми е минало за 40-те квадрата,дето ги строих и СОТ-а ,дето после тъпите шопи ги махнаха.Ама ха.Кабинетчета софийски такива...Слагайте сега и специализациите и п...... му майни и всичкото,а не да ми се намирате само на работа да ми пишете всеки ден наредбички.Каквото е такова,ама

поне за 60 години напред.Нали искате и вие да ставате англичани?

Link to comment
Share on other sites

Обаче, докато ние тук си чешем езиците и други части на тялото, кервана си върви. Колежката Гришина си развява байрака, пише кодекс, пише наредба, кой знае какво друго твори. Това са някакви, според мен, болни амбиции, които се реализират на наш гръб! Като премиерските съветници - безотговорни фактори!

 

Ама да не се приемаме толкова на сериозно! Тук сме на гости и то за малко! Мисля да открия скоро сезона на пикниците в Русе.

beer

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

А аз отивам да си резна главата , защото не съм в КППЕБКПСС и съм безполезна , а и само глупости пиша , Найденов . beer

Link to comment
Share on other sites

А аз отивам да си резна главата , защото не съм в КППЕБКПСС и съм безполезна , а и само глупости пиша , Найденов . beer

Казах ти - ти си вещица!

=))

Link to comment
Share on other sites

И аз знаеш ти казах много неща , но не са за тук ! B)

Да, каза ми! Усещам как любовта се разгоря отново! Нали, колеги! Мисля, че ме харесва!

=))beer

Link to comment
Share on other sites

И аз знаеш ти казах много неща , но не са за тук !  B)

Да, каза ми! Усещам как любовта се разгоря отново! Нали, колеги! Мисля, че ме харесва!

=))=))

Ммммммммм, дааа! И на мен така ми се струва, докторе! Ще има B) и beer !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Мисля, че ме харесва!

=))beer

Да , много : с картофи , с ориз , с морков в ... Е са шефа има какво да трие , заради теб , Найденов ! Ще те кълне , да знаеш ! B)

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Най- официално каня всички колеги , който имат мерак за тази проектонаредба, да дойдат и да поработят за две седмици в Разград. Тук драги колеги, здравето на нашите пациенти много често е въпрос на пазърлък и отстъпки от страна на лекаря ( при средна работна заплата за региона около300-350лв. ).

И на мен ми се ще малка лъскава клиника първа категория с две липи отпред, ама в Разград инвестицията не си заслужава. Иначе нямам нищо против.

За да не кажете , че колежката Горбанова си измисля - пресен пример :

[6:14:44 AM] dr. marina gorbanova каза: колко струва да ми направиш първа ваксина? пита един

[6:14:54 AM] dr. marina gorbanova каза: 11лв.- му казвам

[6:14:58 AM] thebuttendofanaxe каза: 25лв - да дойде при мен

[6:15:10 AM] thebuttendofanaxe каза: (rofl) за 11 лв нема и Добър ден да получи

[6:15:21 AM] thebuttendofanaxe каза: алоууууууу , аз носим адидас ! (rofl)

[6:15:28 AM] dr. marina gorbanova каза: аааааааааааааааа много скъпо, аз си я купих за 8лв. от оня склад

[6:16:02 AM] thebuttendofanaxe каза: чеки , чеки малко ... (devil)

Link to comment
Share on other sites

Уважаема колежке Гришина, по повод "мръхтенето", имам да ви кажа нещо.

В моето семейство сме петима ветеринарни лекари, плащаме по 20лв. членски внос месечно т.е. 100лв.общо. За една година-1200лв. , а за тази година-1450лв. Ами ще мръхтим, защото си плащаме БВС да ни защитава интересите, а не да работи против тях.

 

Миналият месец , се събрахме колегите от Разград и единодушно отхвърлихме проекто-наредбата на НВМС като неприемлива. Да разбирам ли , че БВС не зачита мнението на Колегите от гр. Разград?

Link to comment
Share on other sites

Никой ли не разбира, че проектонаредбата в този й вид означава оставяне на половината животни в страната без опция за хирургично лечение? Ето задача: ако примерно в Търговище няма по-висока категория лечебно заведение от амбулатория 2-ра категория, както и в 80 км наоколо и там нямат право да правят нищо друго освен кастрации, колко собственици на пациенти с хирургичен проблем ще ги заведът до Варна и колко ще ги оставят да си умират просто така? Ало, пишещите наредбата.. не само в София има животни за лекуване.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Най-тъпото е , че не ни послушаха за унищожаването й . Каквото и да им казваме те си знаят тяхното - монопол и екстра качество сгради !

Нали знаете какви сте : гъ.....зци !

Шефче , :"> beer :"> =)) !

Link to comment
Share on other sites

Най-тъпото е , че не ни послушаха за унищожаването й . Каквото и да им казваме те си знаят тяхното - монопол и екстра качество сгради !

Нали знаете какви сте : гъ.....зци !

Шефче , :">  beer  :">  =))  !

Споко, има административен съд! Няма да си оставим магарето в калта, нали така?! Все пак сме ветеринарни лекари!

B)

Link to comment
Share on other sites

ако примерно в Търговище няма по-висока категория лечебно заведение от амбулатория 2-ра категория, както и в 80 км наоколо

В Търговище определено няма ветеринарно-медицинско заведение от подобен ранг.Както и в целия търговищки окръг.Казвам го не за да засегна някого,а защото съм от там и знам много добре каква е ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гришина и д-р Ангелов, вие не сте ли в комисията за кодекса? За проектонаредбата трябва да работи Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност. Осветлете ме по въпроса дали съм прав и ако да кой ви е делегирал права да я правите от името на съсловието.

beer

От един месец се опитвам да разбера това! Както и днес като отидат с Гавазов в НВМС каква точно теза ще защитават като няма официално становище на БВС.

 

Рамковия договор - доколкото знам текат разговорите между министерството на земеделието и мин. на финансите по проектобюджета за 2009. Интересно какви параметри са заложени за ГРД и какво ще се договаря след като е приет бюджета!

 

А бе кой предложи Цветков за председател?! Някой може ли да каже нещо за CV-то му? С какво се е занимавал, с какво се занимава, на колко години е?

=))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...