Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

Всъщност каква е идеята на тези сифони на пода? Може ли някой БВС-мозък да ми обясни? Какво е това, което трябва да отиде в канализацията, има ли някой БВС-мозък представа?

Там ще отиде цялата помия и пикане по злочестата ни комисия, а вече треперя само не ни давайте на ККПЕ, моля само не там :(:D:D:D:Dyahooooo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"След искане от НВМС, за съгласуване на проекто-наредба за вида на ветеринарните практики и техния обхват, се събра комисия в състав:

Д-р Г. Гавазов, д-р В. Гришина, д-р А. Ангелов, д-р М. Антонова, д-р К. Йорданов и д-р Т. Алчев."

 

 

От горе-изброените шестима колеги, четирима са членове на ветеринарния форум.

Защо колеги, след като бяхте наясно с мнението на останалите, изразено в единадесет страници(Виж тук:http://www.vvcbg.com/forum/index.php?act=ST&f=30&t=1455&), въпреки всичко се събрахте да прокарате нова проекто наредба , която по замисъл с нищо не се различава от тази на НВМС и ощетява голям процент от колегите?

Като споменах "процент", не мога да не се сетя за........

......."апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм........."

Еееее, хайде де, кво прайм????????- Отговорете колеги" Кво прайм?"

Ето като мълчите и хоп обадих се,

Колежке Горбанова, несме прокарвали нова наредба, използвали сме инициативата да се предложи друг проект за обсъждане, такава наредба трябва да има а какво ще пише вътре зависи от нас т.е. от Вас от всички ни, аз не съм с претенцията да съм сътворил нещо велико просто е сламка околокоято да се отпочне дискусия, също така втората част за лабораториите аз очаквах Д-р Найденов да събере неколко колеги от лабораторий да се помисли и за тази част, пък аз лично се ангажирам да не се мрънка що този или онзи.

Така че за да не остане нещо недоразбрано комисията по добата практика и ветеринарна етика в контекста на изработването на двата кодекса си позволи да обсъди предложенията от областните колегии и да даде пак казвам още един проект за обсъждане.

Не знам чий предложения сте обсъждали, но със сигурност не и това на Разградската колегия и тъй като гледам и на Русенската. За другите незнам. Дискусията около проекто-наредбата на НВМС повече от ясно подчерта какво е мнението на колегите. Според мен изобщо не сте се съобразили с него.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Не знам чий предложения сте обсъждали, но със сигурност не и това на Разградската колегия и тъй като гледам и на Русенската. За другите незнам. Дискусията около проекто-наредбата на НВМС повече от ясно подчерта какво е мнението на колегите. Според мен изобщо не сте се съобразили с него.

Аз вече се yahooooo ( кефя ) ! Все ми е тая какво ще измислят ! Така е Маринче , защото вече има ТРИ страни , а те са :

1 - Чук - НВМС

2 - Ние

3 - Наковалня - БВС

Все ми е тая , че съм между чука и наковалнята . Ще си намеря начин да оцелея . Но само стой и им гледай на тях сеира - в София се чува , че НВМС вече реве : ,, Тия искат да ни вземат работата ! Законите да пишат ... всичко те да правят ! " .

Link to comment
Share on other sites

Аха, намерих я.

Това с ограничението че в амбулаторията може да работи само един лекар е безумно. Пак е направено с идеята да не могат да се правят операции - ама не е домислено. Алоу!!! Нещо отпуски, почивни дни и други такива глезотии не се ли полагат на отрудените бедни ветеринари с малки амбулаторийки? Най-вероятно има и поне три закона с които това е в противоречие - нещо за осем часов работен ден, полагаем годишен отпуск и други такива неща ми се въртят в главата. Ако собственика на амбулаторията работи сам няма такива ограничения, но ако е наел лекар няма начин да не спазва изискванията за условия на труд.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Да , за това някой колега ще ги осъди . Не случайно споменах 1-2 пъти , че когато се пишат закони трябва да си наясно със всички , обвързани с този , който пишеш . То не е просто - хоп - сега ще си озаконя ветеринарна болница ! Мамини те !

Link to comment
Share on other sites

Чл 6.(1) Във ветеринарна амбулатория се извършват прегледи, диагностика, лечебна и профилактична дейност и следните хирургични операции: инцизии, обработка на рани, козметични операции, отстраняване на кожни новообразувания, тумори на млечна жлеза, кастрация на мъжки и женски животни, ампутация на крайници; шиниране, стоматологични процедури и физиотерапия.

 

Ахааааа, обаче тумор на далак примерно не ми се полага - така ли? Или пък кокълче в черва? Думи нямам да опиша отношението си към подобни опити за ограничаване на малките кабинети. Крайно недомислено и прозрачно тенденциозно. Накрая ще си взема едно куфарче за лекарства, ще си натъпча една портативна лампа в колата и ще започна да правя забранените ми операции по кухненските маси на хората..

Никой ли няма да се сети, по дяволите, за кабинетите и пациентите ИЗВЪН София!!!!!!!!! Там да мрът ли, какво?

Не може изобщо да има понятие като обем на дейност - не е съобразено нито с условията в различните населени места, нито с професионалните интереси на ветеринарните лекари - егати защитата на интереси получаваме..

yahooooo:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Не може изобщо да има понятие като обем на дейност - не е съобразено нито с условията в различните населени места, нито с професионалните интереси на ветеринарните лекари - егати защитата на интереси получаваме..

yahooooo:D:D:D

Още 12 пъти да им го напишем - това е ! Не слушкат ! Точка ! Не се хабете просто , щото не си заслужава .

Link to comment
Share on other sites

"След искане от НВМС, за съгласуване на проекто-наредба за вида на ветеринарните практики и техния обхват, се събра комисия в състав:

Д-р Г. Гавазов, д-р В. Гришина, д-р А. Ангелов, д-р М. Антонова, д-р К. Йорданов и д-р Т. Алчев."

 

 

От горе-изброените шестима колеги, четирима са членове на ветеринарния форум.

Защо колеги, след като бяхте наясно с мнението на останалите, изразено в единадесет страници(Виж тук:http://www.vvcbg.com/forum/index.php?act=ST&f=30&t=1455&), въпреки всичко се събрахте да прокарате нова проекто наредба , която по замисъл с нищо не се различава от тази на НВМС и ощетява голям процент от колегите?

Като споменах "процент", не мога да не се сетя за........

......."апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм........."

Еееее, хайде де, кво прайм????????- Отговорете колеги" Кво прайм?"

Ето като мълчите и хоп обадих се,

Колежке Горбанова, несме прокарвали нова наредба, използвали сме инициативата да се предложи друг проект за обсъждане, такава наредба трябва да има а какво ще пише вътре зависи от нас т.е. от Вас от всички ни, аз не съм с претенцията да съм сътворил нещо велико просто е сламка околокоято да се отпочне дискусия, също така втората част за лабораториите аз очаквах Д-р Найденов да събере неколко колеги от лабораторий да се помисли и за тази част, пък аз лично се ангажирам да не се мрънка що този или онзи.

Така че за да не остане нещо недоразбрано комисията по добата практика и ветеринарна етика в контекста на изработването на двата кодекса си позволи да обсъди предложенията от областните колегии и да даде пак казвам още един проект за обсъждане.

Не знам чий предложения сте обсъждали, но със сигурност не и това на Разградската колегия и тъй като гледам и на Русенската. За другите незнам. Дискусията около проекто-наредбата на НВМС повече от ясно подчерта какво е мнението на колегите. Според мен изобщо не сте се съобразили с него.

Д-р Горбанова, колегите които имат нещо против едно или друго нека го заявят писменно където е необходимо, за да не става обобщение колегите въобще.

Това за един лекар е 100 % грешка трябва да е минимум 1 ветеринарен лекар, и ще се оправи, а за различните области дайте предложения как да бъде, отделна наредба за София и за провинцията, после ще трябва сигурно да пораздробим на пловдив, наредба за Враца и т.н, хайде формулирайте нещо конкретно и да го обсъдим от общи приказки файда нема.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Хора , не се хабете да пишете ! Все питат и после пак е Гавазов-ата воля . А и официалностите не важат в този Съюз - на официалностите официални отговори не получавам . А и да бях - файдата е нулева .

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
А волята бай-Цвяткова?

yahooooo

Такава НЯМА ! Щях да съм я споменала , ако я е имало .

Link to comment
Share on other sites

"След искане от НВМС, за съгласуване на проекто-наредба за вида на ветеринарните практики и техния обхват, се събра комисия в състав:

Д-р Г. Гавазов, д-р В. Гришина, д-р А. Ангелов, д-р М. Антонова, д-р К. Йорданов и д-р Т. Алчев."

 

 

От горе-изброените шестима колеги, четирима са членове на ветеринарния форум.

Защо колеги, след като бяхте наясно с мнението на останалите, изразено в единадесет страници(Виж тук:http://www.vvcbg.com/forum/index.php?act=ST&f=30&t=1455&), въпреки всичко се събрахте да прокарате нова проекто наредба , която по замисъл с нищо не се различава от тази на НВМС и ощетява голям процент от колегите?

Като споменах "процент", не мога да не се сетя за........

......."апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм........."

Еееее, хайде де, кво прайм????????- Отговорете колеги" Кво прайм?"

Ето като мълчите и хоп обадих се,

Колежке Горбанова, несме прокарвали нова наредба, използвали сме инициативата да се предложи друг проект за обсъждане, такава наредба трябва да има а какво ще пише вътре зависи от нас т.е. от Вас от всички ни, аз не съм с претенцията да съм сътворил нещо велико просто е сламка околокоято да се отпочне дискусия, също така втората част за лабораториите аз очаквах Д-р Найденов да събере неколко колеги от лабораторий да се помисли и за тази част, пък аз лично се ангажирам да не се мрънка що този или онзи.

Така че за да не остане нещо недоразбрано комисията по добата практика и ветеринарна етика в контекста на изработването на двата кодекса си позволи да обсъди предложенията от областните колегии и да даде пак казвам още един проект за обсъждане.

Не знам чий предложения сте обсъждали, но със сигурност не и това на Разградската колегия и тъй като гледам и на Русенската. За другите незнам. Дискусията около проекто-наредбата на НВМС повече от ясно подчерта какво е мнението на колегите. Според мен изобщо не сте се съобразили с него.

Д-р Горбанова, колегите които имат нещо против едно или друго нека го заявят писменно където е необходимо, за да не става обобщение колегите въобще.

Това за един лекар е 100 % грешка трябва да е минимум 1 ветеринарен лекар, и ще се оправи, а за различните области дайте предложения как да бъде, отделна наредба за София и за провинцията, после ще трябва сигурно да пораздробим на пловдив, наредба за Враца и т.н, хайде формулирайте нещо конкретно и да го обсъдим от общи приказки файда нема.

Един път сме изложили писменно възражението си срещу проекто наредбата на НВМС в писмо до БВС.

Колко пъти трябва да възразим , че да се съобразите и да спрете да правите каквото сте си наумили.

Бондокова ти като праща възражения, получили отговор?

Link to comment
Share on other sites

Да, Караславова, Бондокова, Горбанова и други..... Ние си пишем, а кервана си върви. Някои колеги са решили да си докарат пациенти с административни мерки. Не знам дали някой е ампутирал заден крайник, но операцията е много по-тежка и трудоемка от пиометра. Но ние простите амбулатории ще излезем неспособни една пиометра да направим. Да не говоря за уретростомия , която смело мога да твърдя, ще направя много по-добре от много клиники и от по-големи от Русе градове. Ами ако ми се наложи да правя херния ?Kъде е упоменато че съм способен????????

 

Taзи наредба трябва да се преработи. Не мога да вляза в сайта на БВСто, но искрено се надявам да не са я пуснали като окончателен вариант за сведение на потърпевшите.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Бондокова ти като праща възражения, получи ли отговор?

Цъ ...

А и най-важното е , че нема ефект . Е го , е - пак ме ограничават . Трее да взема втори човек , а като не мога да му плащам хиляда лева плюс осигуровки - ми как да го взема ?

Коджабашев пак е прав .

Link to comment
Share on other sites

Не, колега.. Не искам отделна нардба за кварталите на Пловдив. Опитвам се само да си изясня как ще се процедира с пациент за уретростомия например от Гоце Делчев, като най-близкатата клиника с разрешение за подобна операция ще бъде да речем в Благоевград.. Мислите ли, че ще има повече от един пациент годишно, който да отиде до там? Останалите кротко ще си мрът или колегите ще пишат уретростомията като кастрация и ще си я направят- а? Кое мислите е по-вероятно?

Link to comment
Share on other sites

според мен трябва да настояваме въобще да отпадне понятието "ветеринарна амбулатория" що се отнася до място където може да се практикува ветеринарна медицина. Този термин сам по себеси налага ограничения. Трябва да останат само клиники и болници. Като разликата между двете да е в примерно в стационар и да речем задължително 24 часово обслужване и поне 2-ма лекари(това за боница).

 

Може да се направи компромис за колегите по селата да регистрират амбулатории, защото на практика тяхната дейност е подвижна практика, но за др. животни - амбулаториите да отпаднат. Така всички ще имаме най-малко клиники. Ограничаването на дейноста да не идва от категорията, а от оборудването и квалификацията на лекарите.

Link to comment
Share on other sites

Не ми стана ясно, какви точно обстоятелства налагат нова наредба.

Който има възможност, да си прави клиники, болници, ако ще и университет. Пазарът избира. Кой забранява на минимаркета да продава боб за сметка на хипермаркета. Клиентът избира от къде ще си купи боб. Такава наредба е недоубмислена даже за тия който лобират за нея. Утре изривам килера и ето ти клиника- особено след като няма ограничения за квадратура. Ама що да е тъй.

Link to comment
Share on other sites

Така всички ще имаме най-малко клиники. Ограничаването на дейноста да не идва от категорията, а от оборудването и квалификацията на лекарите.

Д-р Хараланов, така както предлагаш аз не виждам разлика да има. В горния вариант имаме категории, които ограничават дейността, а в този който ти предлагаш апаратурата я ограничава, и квалификацията - какво значи това - да имаме специализации ли какво?

Или с други думи - ако нямам инхалационна анестезия или рентген и специализация по хирургия значи не мога да правя пиометри така ли? Явно аз нещо не съм те разбрал, ако може да ми поясниш. yahooooo

Link to comment
Share on other sites

Така всички ще имаме най-малко клиники. Ограничаването на дейноста да не идва от категорията, а от оборудването и квалификацията на лекарите.

Д-р Хараланов, така както предлагаш аз не виждам разлика да има. В горния вариант имаме категории, които ограничават дейността, а в този който ти предлагаш апаратурата я ограничава, и квалификацията - какво значи това - да имаме специализации ли какво?

Или с други думи - ако нямам инхалационна анестезия или ренгтен и специализация по хирургия значи не мога да правя пиометри така ли? Явно аз нещо не съм те разбрал, ако може да ми поясниш. :)

не си разбрал.

Под апаратура имам в предвид, че ако някоя амбулатория има примерно апаратура и инструментариум за очна хирургия да няма ограничение да я прави. Под кволификация разбирам онова което колегите могат да вършат. Коджабашев прави перфектно уретростомии и това да му дава право да ги прави, а не категорията на заведението. Още аз съм на мнение, че разрешителното за практика трябва да е обвързано и по някакъв начин с посещаването на курсове и семинари.

Link to comment
Share on other sites

Така всички ще имаме най-малко клиники. Ограничаването на дейноста да не идва от категорията, а от оборудването и квалификацията на лекарите.

Д-р Хараланов, така както предлагаш аз не виждам разлика да има. В горния вариант имаме категории, които ограничават дейността, а в този който ти предлагаш апаратурата я ограничава, и квалификацията - какво значи това - да имаме специализации ли какво?

Или с други думи - ако нямам инхалационна анестезия или ренгтен и специализация по хирургия значи не мога да правя пиометри така ли? Явно аз нещо не съм те разбрал, ако може да ми поясниш. :)

не си разбрал.

Под апаратура имам в предвид, че ако някоя амбулатория има примерно апаратура и инструментариум за очна хирургия да няма ограничение да я прави. Под кволификация разбирам онова което колегите могат да вършат. Коджабашев прави перфектно уретростомии и това да му дава право да ги прави, а не категорията на заведението. Още аз съм на мнение, че разрешителното за практика трябва да е обвързано и по някакъв начин с посещаването на курсове и семинари.

Да, така съм съгласен. Благодаря ти!

Link to comment
Share on other sites

Всичко това е прекрасно, но така авторите на новата наредба няма да имат с какво да дискриминират останалите. Аз примерно перфектно оперирам змии и игуани, но скоро ще трябва да ги пращам на някое правоимащо заведение - защото не е важно моженето, а пациентния монитор....

Ако някой ми каже как да го закача на змия ще го черпя цяла каса бира :)=))=))

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Още аз съм на мнение, че разрешителното за практика трябва да е обвързано и по някакъв начин с посещаването на курсове и семинари.

Доктор Хараланов , Вие ще ми създадете големи семейни проблеми с това Ваше предложение ! Мога и да поясня : човека с автосервиза не ме пуска на такива научни мероприятия ( дори и в София ), защото имало предимно мъже ( притеснен е да не ме открадне някой , въпреки , че всеки път го питам : ,, Абе , ти така като ме познаваш мноо добре мен и да ме вземе някой , като знаеш колко бързо ще иска да ме върне , та и пари ще ти дава да ме вземеш - кво си се притеснил ?! :) ) ...

Караславова , тия хора дето го искат това - на тях ще им ги пращаш - да се оправят . Пък после ККПЕ да си ги оправя тях ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...