Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

И аз тука си пействам постинга от сайта на БВС-то

 

И аз съм за отпадане на участъците.Или поне да стане участък-община.

Защо в амбулаторията трябва да има чакалня,а в клиниката такава не е упомената,а има приемна с лекарски кабинет.Какво е то това приемна и какво трябва да има вътре? Там ли ще се приемат пациентите или в манипулационната? Ако ще се приемат в приемната,защо няма упомената чакалня?Нали клиниката е повече от амбулаторията?

В амбулаторията не могат ли да работят повече от един лекар и защо? Ами ако амбулаторията е денонощна?

Кое налага наличието на втори лекар в клиниката?Нали няма инхалационна и няма да му трябва анестезиолог?Най-много да му трябва помощник държач на животни и подавач на инструменти,който изобщо не е задължително да е лекар.Ето тук е ролята на ветеринарния техник,който има смисъл като среден кадър и не трябва лекомислено да бъде изхвърлян от професията като ненужен.Напротив,нужен е като помощник.

По същата логика за какъв... са трима доктори в болницета,когато и двама са напълно достатъчни за да работи правилно едно такова заведение.Е,може да им се наложи сами да си почистват стационара,но това е въпрос на конюнктура.Третият човек пак може да е техник,ако не могат да се оправят сами.Въпросът е през работното време на болницата в нея да има доктор.Операциите,изискващи двама доктора обикновенно могат да бъдат планови.За спешните случаи вторият доктор ще бъде на разположение,ако е нужен.Болницата е болница,защото в нея се хоспитализират пациенти и за нея е нужно да има добър стационар.

И,което е по-важното,в болниците задължително трябва да има специалист.Даже и в клиниката също трябва да се изисква специалист,за да се различава качественно по обхвата на дейността си от амбулаторията

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest д-р Анна Бондокова

Трябва , трябва , трябва , трябва ......... !

Всеки може да си прецени сам какво му трябва ! И като персонал , и като апаратура според това , което може да прави . А не , чрез наредба ! ТРЯБВАше тази проекто - наредбата , още първата да се ликвидира . Ей това трябваше !

Ноооооооооо ................... Гавазова Божия воля ! Амин !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Щото от 01.01.2009 година съм в пълна нелегалност - няма да си плащам членския внос . И ме е страх ! =)) Пак отивам по малката нужда ...

----------------

Гавазов , прочети това , което Найденов е написал в блога си и ми отговори : НЕ УМИРАШ ЛИ ОТ СРАМ ?! :)

А на мен - на мен ми се дорева - съвсем сериозно ! И знаеш ли що , Гавазов ?! Щото си обичам професията , а ти обичаш парите ! НВМС и БВС се опитват да ни съсипят в луда надпревара при това ! =))

Link to comment
Share on other sites

Щото от 01.01.2009 година съм в пълна нелегалност - няма да си плащам членския внос . И ме е страх ! =)) Пак отивам по малката нужда ...

----------------

Гавазов , прочети това , което Найденов е написал в блога си и ми отговори : НЕ УМИРАШ ЛИ ОТ СРАМ ?! :)

Аз съм спрял отдавна! Да плащам де!

Link to comment
Share on other sites

А на мен - на мен ми се дорева - съвсем сериозно ! НВМС и БВС се опитват да ни съсипят в луда надпревара при това ! :)

Затова дай да учредим СВБ - Съюз на ветеринарите биолози! За да не ни бъркат с членовете на БВС!

=))

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Не ми е смешно ! Виж кво , аз съм учила , за да работя точно и единствено това нещо . И няма да търпя някой с користни цели да ме спъва ! Не смятам заради някакви си там , дето искат да ни доорезилят да се прекръстя .............

Гавазов , имаш ли представа какво мислят за вас в момента хората , които са работили цял живот като ветеринарни лекари - по 35 години и отгоре ? :)

Link to comment
Share on other sites

Не ми е смешно ! Виж кво , аз съм учила , за да работя точно и единствено това нещо . И няма да търпя някой с користни цели да ме спъва ! Не смятам заради някакви си там , дето искат да ни доорезилят да се прекръстя .............

Гавазов , имаш ли представа какво мислят за вас в момента хората , които са работили цял живот като ветеринарни лекари - по 35 години и отгоре ?  :)

Аз ще ти отговоря- свекъра ми е лекар от около 30г. и като разбра за наредбата каза че го е срам.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Не на мен , а на Гавазов , Маринче .

Не само доктор Александров го е срам обаче , Гавазов ! :)

И сега някой да ми обясни кой е ей този закон : ,, Закон за ветеринарната медицина " ?????????????????????????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Ето какво мисля да пратя до ККПЕ, ако разбера на какъв адрес да го изпратя!

 

Уважаеми колеги,

 

На 17.09.2008 г. от 13,00 часа в НВМС се е провело обсъждане на проекта за Тарифа на НВМС. От страна на БВС са присъствали д-р Гавазов и д-р Гришина. Техните подписи стоят на протокола от това обсъждане. Имам два въпроса към комисията:

 

1. В качеството си на какви са присъствали колегите?

2. Какво становище са защитавали и от чие име? Официално становище на БВС няма. Поне аз не знам да се е събирала постоянната комисия по нормативните документи и да е предложила на НС подобно становище. Такъв е редът, описан в Устава и закона за съсловната организация.

 

Настоявам ККПЕ да разгледа този казус и да вземе становище по очевидното нарушаване на закона и устава от страна на д-р Гавазов и д-р Гришина. БВС има колективни ръководни органи, описани в устава и закона. Доколкото си спомням там не фигурира ръководен орган „д-р Гавазов и д-р Гришина”. В този ред на мисли колегите Гавазов и Гришина по никакъв начин не са представили становището на БВС по проекта за Тарифа.

 

Подобно е положението и със становището по Проектонаредбата за лечебните заведения. Това, което е публикувано на сайта на БВС, не е документ изработен от постоянната комисия по нормативните документи. Защо се заобикалят изискванията на Закона и Устава? Настоявам да се потърси отговорност на колегите, изготвили това становище и представили го като официално становище на БВС.

 

 

Моля за коментари, струва ли си? Лично аз не мога да търпя някой да си развява байрака от мое име, от името на цялата колегия.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Моля за коментари, струва ли си? Лично аз не мога да търпя някой да си развява байрака от мое име, от името на цялата колегия.

Струва си . Струва си това , което си написал . Защото е истина .

Но кой ще ти обърне внимание ? Нали видя как се укрива името на председателя от протоколите ? И какво мислиш ще стане тук с твоята жалба , като си споменал името на заместник-председателя в нея ?

Link to comment
Share on other sites

София

бул. Пенчо Славейков 15а

БВС д-р Трифон Цветков

Обаче не се надявай на качествена кореспонденция. Просто няма секретар, който да стои постоянно там, а комшиите от ГИВК се отнасят с пълно пренебрежение.

Link to comment
Share on other sites

София

бул. Пенчо Славейков 15а

БВС д-р Трифон Цветков

Обаче не се надявай на качествена кореспонденция. Просто няма секретар, който да стои постоянно там, а комшиите от ГИВК се отнасят с пълно пренебрежение.

Не ща до бай Цвятко, а до ККПЕ. Вашата комисия има ли някакъв адрес за кореспонденция?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Вяра Гришина

Потребител

НоводошълМнения: 3

Карма: 0 Уточнение към проектонаредбата за ветеринарните пр - 2008/09/24 15:08

Уважаеми колеги, уведомявам ви ,че в Раздел 3ти, чл.4, ал.2, т.3,от Проекто становището за наредба за ветеринарните практики, а именно "3. Във ветеринарната амбулатория може да работи само един ветеринарен лекар", е допусната техническа грешка. Да се чете "най-малко един".

--------------------

И така : ,, Да се чете "най-малко един". " - пак не може да го напишеше бе , хора ... Ми ,, 0 " ( нула ) брой е по-малкото от 1 ! Нататък са отрицателните стойности вече . Може ли нула броя да работят там ?!

Що не внимавате като пишете ?!

П. С // Ако някой не ме е разбрал : няма нужда от уточнение ,, най-малко " в случая , защото е безмислено . Просто не споменавайте брой .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...