Jump to content








Информация на ухо


Recommended Posts

САМО един лекар, означава САМО един лекар- написаното е недвусмислено.

 

Писменното становище на разградската колегия, няма нищо общо с тази проекто наредба- или не сте го прочели или не сте го съобразили.

Че тя проектонаредбата на НВМС беше по- толерантна , поне по отношение на участъковите лекари.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От сега се сещам за една болница! А, и броя на лекарите съвпада! За лабораториите няма нищо. Пожеланията за падане на ограничението за един участък не са уместни тук. Трябва да се промени закона.

Link to comment
Share on other sites

какво става с някой който отговаря на клиника, както са много колеги сега, но са в подблоково пространство? Според закона трябва да си останат амбулатории и да не се занимават със сериозна хирургия.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
утре някой чиновник ще се хване за това и върви назначавай втори лекар. От когото зависи да го коригира.

ШефА винаги е прав ! Хич не се шегувам ! Това може да ни създаде ядове .

 

Аз понеже съм зла получих отговори на въпросите си - и то по телефона лично от Гавазов , а за вас (mooning) - от мен де ! =)) Не може да ни отговори във форума , защото е ангажиран .

Дано да не съм объркала нещо :

Разговорът започна в стил Бондокова не е виждала амбу ! =))

Съгласна съм за амбуто . И аз искам да имам , ама не искам да ми се налага да го използвам ! =)) Него го имат предвид за тези , които се нуждаят от него ( пациенти ) , а не просто ,, източник на кислород " някакъв ( въпреки , че в моята практика само една се е нуждаела от него - амбуто , ама я оправих мануелно ; на мен като статистика ми се е необходим онзи апарат ... ) . Онези тубуси си ги имат предвид за амбуто - не за инхалационна както не бях допрочела в бързината . Инхалационна - няма ! yahooooo !!! Амбуто ще го имат всички категории - задължително ( ама май на едно място не го бяхте написали - допишете си го ) !

Няма 4-ти разряд кабинетче , защото тези колеги ще си регистрират ВЛЗ и пак ще си оперират по оборите - както си беше и до сега ( тук само да не предавам грешно инфото ... ) .

Аз изкоментирах , че Цветков не става и , че е човек на НВМС . Гавазов го защити - от утре ще има интернет каза и , че това му бил проблема и , че не е вярно , че бил човек на НВМС . Казах и , че съм на крачка да направя алтернативна организация , ако БВС продължи да не работи .

Проекто-наредбата е вързана с Кодекса за добра ветеринарна практика . Това е обяснено на НВМС-ари .

Гавазов ме увери , че 2 години са достатъчен период - до тогава ще си имаме и минимални цени , и държавата ще е по-така - ще сме по-стабилни финансово , та ще мога да си взема работник и ще мога да му плащам . Аз му казах , че откакто работя за 7 години , за себе си не съм изкарвала 1000 лева на месец и , че не вярвам , че това ще стане и след 2 години .

Та какъв извод си вадя аз от разговора : тази БВС-проекто-наредба няма да бъде променена - нито изречение от нея . Две години гратисен период и : честито ! Аз ще си остана амбулатория с помещение , отговарящо на изискванията за клиника . И ще си боцкам ваксини и ще ,, изпуквам анални и щитовидни жлези " . Ще си остана амбулатория , щото не мога да си позваля да наема работник . Ето , въпреки светлите ви промени в проекто-наредбата ... ми вие измислихте нови ограничения . Офффффффф ........ Що не послушах в първи курс във ВИЗВМ преподавателката по английски език ? <_<

Link to comment
Share on other sites

Значи за дребни животни и спортни коне няма териториално ограничение,а за продуктивни има.Това ми мирише на дискриминация.И още,впрегатни(селски)коне се лекуват в един участък,а спортни навсякъде.От скромните си познания на СЕЛСКИ доктор(макар че живея в град),знам,че става дума за един биологичен вид.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Това за конете е като при кучетата - едните имат статут ,, Домашни любимци " - имат си собственик . Има си и бездомни кучета , ама там правилата са други , защото си нямат собственик - демек не са домашни любимци , па все са си кучета милите ...

 

Спортният кон ( специес : Еквус чиптунингус разпилингус ЕрЕс БиТурбо ) се отглежда и със сантиментална стойност - като кученцата и котенцата . Той е доходоносен - кеш от залагания . След смъртта спортния кон бива кремиран и опяван или погребван ( гробница тип ,, Тракийска могила " или обикновен гроб с надгробна плоча - в зависимост от доходите на собственика ) и пак опяван . Пост мортем той не се включва в метаболизма на собственика си и съответно не се вписва в графа ,, Добитък " .

Впрегатният кон обаче е с ранг ,, Добитък " . Той е далечен родственик на вида Еквус чиптунингус разпилингус ЕрЕс БиТурбо - те не си приличат на външен вид ! Изобщо ! Приживе не получава необходимото уважение за извършваната от него дейност . Този вид обаче пост мортем вече се включва в метаболизма на собственика си и точно тогава получава необходимото уважение - под формата на изрази от рода на : ,, За нищо не ставаше , ама е - хубав суджук излезе ! " .

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината,суджука си го бива,а исезона му наближи <_<(mooning)yahooooo .Аз вземам само от проверени източници.Ако някое еднокопитно се принесе във вечните ловни полета,понякога и с лекарска помощ,то от тленните му останки остават само най дебелите кокали,които и най -гладния пес не може да усвои с непретенциозната си храносмилателна система.И тези фемури,хумеруси и тибии придават леко апокалиптична картина на делиорманския пейзаж.

=))=))=))

Link to comment
Share on other sites

Снощи получих просветление! Не си заслужава усилията! Всички колеги, които уважавам и ценя или не са членове на БВС, или са членове, но членуват с отвращение. След като аз съм дарен от Бог с възможността да не членувам, за какъв дявол се натискам?! Както се казва, малко трябва, но да ти дойде навреме!

 

Ветеринарната професия е либерална професия, свободна професия. Този съюз е създаден по-скоро да защитава интересите на т. нар обществена ветеринарна медицина. Нали си спомняте, Тодор Павлов, Айтос и т.н. А бе сега учи ли се Тодор Павлов? В смисъл все така ли се обявява за единствен пророк на бога на ветеринарната медицина? Някой млад колега да сподели.

<_<

Link to comment
Share on other sites

Найденов,

вече получи няколко предложения да бъдеш издигнат за шев на БВСто. Не се отказвай, още повече, че винаги можеш да зарежеш и тази длъжност(mooning)

YES!

Това ми хареса! Гаден номер ще бъде!

<_<

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Няма да променят и ред от нея , слушай ме , Шефе ... Айде на бас дори . Хич не се хабете повече .

Рекламите - от няколко дни ги няма , ама ти си ангаже много и си пропуснал . <_<

Link to comment
Share on other sites

Няма да променят и ред от нея , слушай ме , Шефе ... Айде на бас дори . Хич не се хабете повече .

Рекламите - от няколко дни ги няма , ама ти си ангаже много и си пропуснал . <_<

Ще се приеме наредбата, която е на сайта на министерството. Това творение...

Link to comment
Share on other sites

А бе да ходатайстваме пред шефа да допусне Гришина до целия форум. Да не подсмърча около свободната част само, да не стои в преддверието!

<_<

Шегичка, не се впрягай!

Link to comment
Share on other sites

"След искане от НВМС, за съгласуване на проекто-наредба за вида на ветеринарните практики и техния обхват, се събра комисия в състав:

Д-р Г. Гавазов, д-р В. Гришина, д-р А. Ангелов, д-р М. Антонова, д-р К. Йорданов и д-р Т. Алчев."

 

 

От горе-изброените шестима колеги, четирима са членове на ветеринарния форум.

Защо колеги, след като бяхте наясно с мнението на останалите, изразено в единадесет страници(Виж тук:http://www.vvcbg.com/forum/index.php?act=ST&f=30&t=1455&amp), въпреки всичко се събрахте да прокарате нова проекто наредба , която по замисъл с нищо не се различава от тази на НВМС и ощетява голям процент от колегите?

Като споменах "процент", не мога да не се сетя за........

......."апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм........."

Еееее, хайде де, кво прайм????????- Отговорете колеги" Кво прайм?"

Link to comment
Share on other sites

Да говорим делово! Единствената възможност да се направи нещо е да се сезира комисията по етика. Тази проектонаредба трябва да се разгледа от постоянната комисия по нормативните документи, а не от изборените колеги. Становището на постоянната комисия трябва да се разгледа от НС и тогава става официално становище на БВС.

Другото са приказки и загуба на време!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

k014.gif

 

Ураааааааааа !!!!! Четиридесет и шест килограма съъъъмммммм !!! yahooooo

Link to comment
Share on other sites

Всъщност каква е идеята на тези сифони на пода? Може ли някой БВС-мозък да ми обясни? Какво е това, което трябва да отиде в канализацията, има ли някой БВС-мозък представа?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Мукни бе ! АЗ имам решетки на каналите - и в кенефа , и в хирургията ! И мивки имам дори с течаща вода ! Нека да ви е гадно на останалите !

g038.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Да говорим делово!

С кой бе !? Виж , че мълчат . Ти ги пропъди и са искаш делови разговори , ама на ти - деловия ти монолог ! Виж аз днес колко съм послушна и това е , защото ми липсват . Са като си мълча и те ще се върнат и ще пишат . Млъкни и ще видиш .

Шшшшшш , тихо ! Тишина ...

Link to comment
Share on other sites

"След искане от НВМС, за съгласуване на проекто-наредба за вида на ветеринарните практики и техния обхват, се събра комисия в състав:

Д-р Г. Гавазов, д-р В. Гришина, д-р А. Ангелов, д-р М. Антонова, д-р К. Йорданов и д-р Т. Алчев."

 

 

От горе-изброените шестима колеги, четирима са членове на ветеринарния форум.

Защо колеги, след като бяхте наясно с мнението на останалите, изразено в единадесет страници(Виж тук:http://www.vvcbg.com/forum/index.php?act=ST&f=30&t=1455&), въпреки всичко се събрахте да прокарате нова проекто наредба , която по замисъл с нищо не се различава от тази на НВМС и ощетява голям процент от колегите?

Като споменах "процент", не мога да не се сетя за........

......."апропо от това което е събрал Гавазов знаете ли кое е най интересното, че 80 % от отговорите нямат претенции към наредбата и им харесва ІV категория. Е и кво прайм........."

Еееее, хайде де, кво прайм????????- Отговорете колеги" Кво прайм?"

Ето като мълчите и хоп обадих се,

Колежке Горбанова, несме прокарвали нова наредба, използвали сме инициативата да се предложи друг проект за обсъждане, такава наредба трябва да има а какво ще пише вътре зависи от нас т.е. от Вас от всички ни, аз не съм с претенцията да съм сътворил нещо велико просто е сламка околокоято да се отпочне дискусия, също така втората част за лабораториите аз очаквах Д-р Найденов да събере неколко колеги от лабораторий да се помисли и за тази част, пък аз лично се ангажирам да не се мрънка що този или онзи.

Така че за да не остане нещо недоразбрано комисията по добата практика и ветеринарна етика в контекста на изработването на двата кодекса си позволи да обсъди предложенията от областните колегии и да даде пак казвам още един проект за обсъждане.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...