Jump to content








Проект на Наредба за амбулаториите и т.н.


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова
Само едно не разбирам. С тия алтернативни организации. Ама толкова сме си българи, че навсякъде всичко трябва да си побългарим. Алтернативна църква. алтернативни партии, алтернативни сме от секъде. И понеже направеното не ни кефи решаваме, че алтернативното ще оправи нещата? Кога тва помогна? Къде точно видяхте, че тва е начина? И ако се направи, тези които я искат ще се захванат ли с управлението на тази Алтернативна организация? Щото тогава ще кажат - ааа, не, мен не ме е*е! Не...Просто ше се скрият някъде и ще си подвикват недоволно пак. Не става така, приятели! Начинът е един едничък! Обединение! А не 98347387 БЗНС-та, та и ние барабар с тях. Стегнете се малко! Който има забележки, някакъв проблем, вижда нередност и очевидно има топки да посочи, нека говори с настоящата организация, с конкретни доводи, но да говори. Не да си пишем по форумите и да се правим на много отворени. Щото всеки седи тука и ми ръси мозък като месия. Аз като имам проблем в кръчмата се оплаквам на сервитьора, след което ако нещо не ми е съвсем, както аз си искам викам началника му. Тук начинът е същия!

Така : аз съм готова да подам жалба срещу ръководството на БВС - МИ НЕ МЕ КЕФЯТ ! И повярвайте ми - това ще стане в следващите няколко дни - СЪС СИГУРНОСТ ! А сега ще ви обясня кое ме е инспирирало така : още в самото начало след изгряването на БВС излезе тази проекто-наредба , която за мен е в разрез с етичния кодекс на БВС - нали трябваше да сме единни !? Нали нямаше да си говорим зад гърбовете !? Нали нямаше да си правим всякакви мърсотийки там !? Нали щяхме да се борим срещу бюрократщината !? Лошото е , че не знам какво ще измислят следващия председател и зам. председател ! Щото ние сме си същите ! Нали , Бобадова ?! Е тва е най-големия тъпизъм и кретинизъм !

Цяла България говори от месеци кой е изготвил тази проекто-наредба , а той не желае да си признае !

На второ място : чувствам КРАЙНО НЕИНФОРМИРАНА ! Та нали и аз , и всички , които не сме в управата имаме право да знаем нещата предварително !? Найденов е прав за докладите за дейността и пр. - ми то тези неща важат по устав за всяка една организация , съюз или каквото и да е там .

Алтернативни организации има навсякъде - ама да , и там зависи кой какъв е - като човек ! Като характер ! Щото какъвто човек си - е те такъв си и в професията си спряма колегите си ! =))

Ма за кво ли изобщо ходих на онова събрание да крещя по д-р Бойко Георгиев ... Ми да ви бяха спънали Съюза в съда ! Щото в този момент вече ми е безразлично !

Да им пикам на всички колеги , постъпили така ЕТИЧНО с проекто - наредбата спрямо останалите ! Апропо : при следващата проекто-наредба ПОМИСЛЕТЕ МАЛКО И ЗА ПАЦИЕНТИТЕ , а не само за ЛИЧНИТЕ СИ ОБЛАГИ !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
След като искате промяна на ръководството или устава, а и на двете  съберете подписа на една трета от членовете на БВС и свикайте извънредно общо събрание. Аз лично съм  ЗА. Имам си причини.

Коко , ще те помоля да споделиш причините с нас .

Искам да допълня следното : искам в ръководството на БВС да има хора , които да ни защитават - ама наистина ! И да не са комерсиални ! Искам да са честни и смели ! Толкова ли е трудно да се намерят такива хора между нас !?

Найденов , със сигурност имам топки - някъде из телесните кухини обаче ...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Пропуснах : втори път - евала на Влади ( Кирилов ) , че седна и написа такъв дълъг пост , за да сме наясно какво е ставало !

И благодаря на зам. председателя на БВС за краткия пост , с който се опита да ни убеди , че не е знаел нищо . Е как да повярваме , че само на софиянци са искали мнението по въпроса !? =))

Link to comment
Share on other sites

Е, живеем в XXI век! С 90% от клиентите си не съм се виждал никога. Ползвам интернет-банкиране. И понеже като седна да пиша протоколи мога да драсвам и тук използвам възможността. Иначе от 15 години насам не съм почивал повече от 5 дена накуп. В смисъл - не вися по цял ден пред компа щот се чудя как да си убивам времето.  :))

 

А бе какво говориш, от няколко месеца не е имало събота или неделя, в която да не съм в таз пуста лаборатория! последните две седмици - до 22-23 часа. Ама ме кефи!  =))

 

Пък и по този начин контактувам с цял свят. Но, ако кажеш, ще им пусна и пощенски гълъби, стига да хване дикиш.

Много добре знаеш, за какво говоря! Но ако искаш да си пуснем и тема за "Какво мислиш за аватара на горния" и "Какво хапнахте днес", за да си направим баш форум, та да сме съвсем смешни! На мен, като на една стандартна мухла, бръщолевения по блогове и словоблудства по форуми не ми изглежда сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Eто какво пуснах току-що на мейла на председателя:

 

Уважаеми колега,

 

Обръщам се лично към Вас като председател на БВС с няколко конкретни въпроса, на които не мога да намеря отговор.

 

1. Какво е участието на БВС при изготвянето на проекто-наредбата за ветеринарните лечебни заведения? Какво налага в този момент категоризирането на амбулаториите? Какво е становището на ръководството на БВС по проекто-наредбата? Известно ли Ви е дали са уаствали колеги в изработването на този вариант на проектонаредбата? По мое мнение проличава стремеж да се фаворизират големите амбулатории за сметка на малките като се ограничи конкуренцията по непазарен принцип.

 

2. Кога ще бъдат изготвени правилниците за работа на ръководните органи на БВС? По закон трябваше да са приети 2 месеца след учредяването.

 

3. Предприемат ли се някакви действия за уреждане на членството на БВС във Федерацията на европейските ветеринари (FVE)? В тази връзка, присъствахте ли на семинара, който се проведе на 17-18.06.2008 г. в София? Ако да - ще споделите ли с нас информация от това събитие. По всички стандарти на OIE БВС се явява Veterinary Statutory body.

 

4. Не смятате ли, че е редно да представите нещо като отчет за свършеното от учредяването до сега?

 

5. Каква е стратегията на БВС, има ли концепция, визия за развитието на ветеринарната професия в близките години? Подобни документи има както FVE, така и повечето аналогични на БВС структури. Например, предвиждате ли да се разработи становище на БВС по отношение на парапрофесионалистите и тяхното място.

 

Позволявам си да Ви безпокоя по една причина - желанието ми, както и на повечето колеги, БВС да се превърне в силна и авторитетна съсловна организация.

 

Благодаря Ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Eто какво пуснах току-що на мейла на председателя:

 

Уважаеми колега,

 

Обръщам се лично към Вас като председател на БВС с няколко конкретни въпроса, на които не мога да намеря отговор.

 

1. Какво е участието на БВС при изготвянето на проекто-наредбата за ветеринарните лечебни заведения? Какво налага в този момент категоризирането на амбулаториите? Какво е становището на ръководството на БВС по проекто-наредбата? Известно ли Ви е дали са уаствали колеги в изработването на този вариант на проектонаредбата? По мое мнение проличава стремеж да се фаворизират големите амбулатории за сметка на малките като се ограничи конкуренцията по непазарен принцип.

 

2. Кога ще бъдат изготвени правилниците за работа на ръководните органи на БВС? По закон трябваше да са приети 2 месеца след учредяването.

 

3. Предприемат ли се някакви действия за уреждане на членството на БВС във Федерацията на европейските ветеринари (FVE)? В тази връзка, присъствахте ли на семинара, който се проведе на 17-18.06.2008 г. в София? Ако да - ще споделите ли с нас информация от това събитие. По всички стандарти на OIE БВС се явява Veterinary Statutory body.

 

4. Не смятате ли, че е редно да представите нещо като отчет за свършеното от учредяването до сега?

 

5. Каква е стратегията на БВС, има ли концепция, визия за развитието на ветеринарната професия в близките години? Подобни документи има както FVE, така и повечето аналогични на БВС структури. Например, предвиждате ли да се разработи становище на БВС по отношение на парапрофесионалистите и тяхното място.

 

Позволявам си да Ви безпокоя по една причина - желанието ми, както и на повечето колеги, БВС да се превърне в силна и авторитетна съсловна организация.

 

Благодаря Ви предварително.

Абе Докторе що имам чуството че аз не говоря български, Председателя не е длъжен да ти се отчита на теб, имаш ОБЛАСТНО РЪКОВОДСТВО ОТ КОЕТО ТИ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВАШ ИНФОРМАЦИЯ, СПОРЕД УСТАВА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ СЕ ОТЧИТА ПРЕД ОС НА БВСы НЯМА ТАКАВА ОРГАНИЗАЦИЯ ЧИЙТО ПРЕДСЕДАТЕЛ ДА СЕ ОТЧИТА НА ВСЕКИ ЧЛЕН ПООТДЕЛНО!

Инициативите винаги, и по принцип трябва да тръгват от долу на горе, колко пъти се срешнахте с Вашия Областен Председател поставихте ли там тези въпроси, и що имам чуството че постоянно се търси под вола теле

Link to comment
Share on other sites

Според мен пък може и да се получи. Щом има официално запитване, трябва да има и официален отговор. Пък който иска да дава отчет, който не иска да си носи последствията.

Link to comment
Share on other sites

Абе Докторе що имам чуството че аз не говоря български, Председателя не е длъжен да ти се отчита на теб, имаш ОБЛАСТНО РЪКОВОДСТВО ОТ КОЕТО ТИ ТРЯБВА ДА ПОЛУЧАВАШ ИНФОРМАЦИЯ, СПОРЕД УСТАВА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ СЕ ОТЧИТА ПРЕД ОС НА БВСы НЯМА ТАКАВА ОРГАНИЗАЦИЯ ЧИЙТО ПРЕДСЕДАТЕЛ ДА СЕ ОТЧИТА НА ВСЕКИ ЧЛЕН ПООТДЕЛНО!

Инициативите винаги, и по принцип трябва да тръгват от долу на горе, колко пъти се срешнахте с Вашия Областен Председател поставихте ли там тези въпроси, и що имам чуството че постоянно се търси под вола теле

Няма да коментирам тона, но ми се струва малко... враждебен!

 

=))

 

Иначе по същество какво да кажа - и най-централизираната и тоталитарна организация дава възможност за някакъв пряк контакт с висшето ръководство. Не виждам какво лошо има да попитам нещо, което ме вълнува и смятам, че е важно. Дори президентът отговаря на запитвания от обикновени граждани. Не разбирам кое във въпросите толкова те дразни и кое точно е телето, и кое - вола!? :))

Link to comment
Share on other sites

Павилно си го разбрал враждебен е, защото още от началото се търсят само негативи да се изтъкват и да се блъскат на колегите в очите и да се насажда едва ли не неприязън, и виждате ле колко е гадно всичко то това.

Много ми е интересно ако аз съм някакъв орган и почна да гледам под лупа твоята дейност дали всичко в твоята лаборатория е под конец и дали се спазва всички нормативни документи до точката и запетаята, съмнявам се, рече ли някой да прави мръсно най-лесно е по устав, но понеже неможем да се заяждаме за това тъй като материята не ние позната едностранно е много лесно.

За това Моля те за дребнавости да не бодем очи, дали ще има правилник или няма а има правилник, това едва ли ще допринесе нещо същественно за работата.

Link to comment
Share on other sites

За това Моля те за дребнавости да не бодем очи, дали ще има правилник или няма а има правилник, това едва ли ще допринесе нещо същественно за работата.

:))

Aми това се опитвам да разбера от сума време - кое не е дребнавост, за да се надявам да получа някакъв отговор. Проекто-наребата е дребнавост, така ли? Тогава здаве да има! И бира!

 

=))

Link to comment
Share on other sites

Колеги, ето последната информация, която имам от днес. Кодекс за добра практика няма и според председателя на комисията скоро няма и да има. Трябвало да го правят голяма група от хора от всички прослойки на професията. Въобще не е започван. Кодекс по етика няма и затова, че само председателя на комисията бил инициативен с преводите и мисленето скоро няма да има. От националното ръководство са склонни да омекват при искането на пари за ГРД. Това го имам написано черно на бяло. По мнение на някои на обсъждането с министъра ще се види. Тоест това, което е решено няма никакво значение. Спрямо днешна дата при проверка от пловдивския офис разбрах, че председателя на БВС няма секретар, който да вписва с входящи номера жалби и искания. Няма правилник и не се знае кога ще има. Според управителния съвет ККПЕ може да упражни контрол само ако внесе молба в писмен вид и когато са готови да позволят. Има вече и конфликт на личности в управата. Затова както обещах:

- ако до края на месеца не получа отговори на моите въпроси, засягащи това как ще работим, как ще се защитаваме, къде отиват средствата които вече никак не са малко и докога ще се дърлят отгоре ще поискам инзвънредно свикване на всички областни събрания с дневен ред подписка за извънредно общо събрание за смяна на ръководството и евентуално промени в естава. Това мое действие е подкрепено напълно от председателя на пловдивската колегия. Аз започвам инициативата отдолу нагоре. На областните събрания ако не се съберат една трета от гласовете в полза на тези неща значи колегията е съгласна с тази политика и ще чакаме нещата да станат когато станат.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, просто присъствайте на областните събрания. За да са легитимни е необходим кворум. За да се приемат някои решения е необходим процент от всички членове на БВС. При нови неща и събития ще ви информирам.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Написах си жалбата . Някой ще ми прати ли един - два Упсарин-а ?

Link to comment
Share on other sites

И на мене ми е много приятно да ви чуя колеги,току що се връщам от София и застъпвам на работа,спрете ако обичате със словоблудствата параноята и обидите ,в рамките на деня като намеря време ще Ви разясня всичко до най малката подробност .Гавазов

Link to comment
Share on other sites

И на мене ми е много приятно да ви чуя колеги,току що се връщам от София и застъпвам на работа,спрете ако обичате със словоблудствата параноята и обидите ,в рамките на деня като намеря време ще Ви разясня всичко до най малката подробност .Гавазов

Какво ни остава освен да чакаме скрижалите?! Някои хора се възприемат много сериозно. Какъв късмет, че мога да избирам дали да членувам в БВС (ДМП) или да не!

Link to comment
Share on other sites

Днес седнах да прочета пустата проектонаредба! Ама не я дочетох! Някой забелязал ли е, че има изискване

 

(3) Помещението за лабораторни параклинични изследвания разполага с :

1. микроскоп;

...............................

6. аниген тестове

 

Това не са ли едни точно определени корейски тестове?! А бе голям майтап!

 

А, и апарат за хематологични изследвания. Ами ако не искам на апарат да ги правя?! Пълни глупости!

 

А на вниманието на д-р Гавазов ще цитирам началото:

 

"Досега изискванията към ветеринарномедицинската практика се определяха

съгласно Наредба № 59 от 9.05.2006 г. за изискванията за ветеринарномедицинска

практика, издадена на основание чл. 25, ал.2 и чл. 26, ал.3 (обн., ДВ, бр. 46 от 6.06.2006

г., в сила от 6.06.2006 г., изм. и доп., бр. 81 от 9.10.2007 г..) от Закона за

ветеринарномедицинската дейност . Тази наредба е с отпаднало правно основание, тъй

като с последните изменения , тези разпоредби не предвиждат издаване на наредба."

Ето каква е причината за появата на наредбата, а не появата на БВС.

 

"Направените целесъобразни бележки и предложения са отразени." Това по повод невъзможността да се приеме наредба без да е съгласувана с БВС.

 

Струва ми се, че просто това ръководство е некомпетентно. Нищо лично бе хора! Просто се напънете и свършете нещо. За четири месеца една овца да е родила! Или май не беше толкова бременността?!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Много се извинявам, ама не мога да се сдържа! Ето как се прави, само трябва да следваме братския британски пример!

 

The Royal College of Veterinary Surgeons has set up a new Veterinary Legislation Group to consider proposals for changes in veterinary regulation, in the light of the Environment, Food and Rural Affairs Committee’s inquiry into the current Veterinary Surgeons Act, and the Government’s response to the EFRA Committee’s report.

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за наредбата,инциира се от МЗХ за което правното им основание е формулирано на стр.1. Формата и параметрите са зададени от работната група държ. служители от НВМС. Нашето становище,1 ви вариант:Заявяваме,че не искаме нова наредба но ако те имат правно основание, а те имат номерът няма да мине. 2 ри вариантНаредбата няма да бъде приета без нашето становище и ще бъде съгласувана с нас, на този етап е спряна и чакат нашето мнение за редакция на същата.За целта излъчваме раб. група от 12-14 човека. Напр.предс. на обл колегии на следните градове избират,София и Варна трима човека по един с клиника,кабинет и участъков. Бургас също, Пловдив един с клиника СтЗагора един с кабинет Русе с кабинет Плевен с клиника и участък. Събират се където решат вземат наредбата и я редактират потяхно усмотрение след което го обосноваваме и защитаваме.Относно това ,че не са ни уведомили за съгласуване на време ще бъде написано официално предупредително писмо до НВМС в което ще изразим нашето становище.Очаквам предложения .д-р Гавазов.

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за наредбата,инциира се от МЗХ за което правното им основание е формулирано на стр.1. Формата и параметрите са зададени от работната група държ. служители от НВМС. Нашето становище,1 ви вариант:Заявяваме,че не искаме нова наредба но ако те имат правно основание, а те имат номерът няма да мине. 2 ри вариантНаредбата няма да бъде приета без нашето становище и ще бъде съгласувана с нас, на този етап е спряна и чакат нашето мнение за редакция на същата.За целта излъчваме раб. група от 12-14 човека. Напр.предс. на обл колегии на следните градове избират,София и Варна трима човека по един с клиника,кабинет и участъков. Бургас също, Пловдив един с клиника СтЗагора един с кабинет Русе с кабинет Плевен с клиника и участък. Събират се където решат вземат наредбата и я редактират потяхно усмотрение след което го обосноваваме и защитаваме.Относно това ,че не са ни уведомили за съгласуване на време ще бъде написано официално предупредително писмо до НВМС в което ще изразим нашето становище.Очаквам предложения .д-р Гавазов.

Така и не се разбра кой с кого се е видял, с кого е говорил и това изявление на д-р Гавазов от чие име е:

 

1. Комисия по нормативните актове във ветеринарномедицинската дейност - едва ли, доколкото знам такава постояна комисия няма, нищо, че по устав трябва да я има.

2. Национален съвет.

3. Комисия по контрол и професионална етика.

4. Лично негово становище.

 

Доколкото се ориентирам си е лично негово мнение. Според мен е доста важен въпрос и е редно да се свика Национален съвет, който да вземе решение. Това, което предлагаш, д-р Гавазов, го няма нито в Устава, нито в Закона. Добри или лоши, те са факт и трябва да се спазват. Единственото легитимно решение е да се свика възможно най-скоро Национален съвет. И в тази връзка - защо русенската колегия няма представител в Националния съвет?

 

Молбата ми е следната - уважавайте съсловието и спазвайте Устава, нищо повече.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Молбата ми е следната - уважавайте съсловието и спазвайте Устава, нищо повече.

Ето го и ключа от палатката !

-------

Наредбата е от 18.07.2008 г . БВС е съществувал на тази дата . Законът за Съсловната - също . Моята жалба е подадена днес и е първата в историята на Софийската колегия . Ако трябва всеки ден ще пиша жалби , докато ръководството на БВС се научи къде е ключа от палатката . Не ме интересува дали НВМС или БВС ( а май и двете абревиатури са гилти ! ... ) не спазва законите , но много държа да си го отнесат виновниците . Събирайте се , обсъждайте и тая проекто - наредба да отиде там , откъдето е и дошла , защото тясната уличка ,, Люлин планина " ще им се стори още по-тясна на някои хора като излезем на нея ... а и няма да сме само софиянци де ... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...