Jump to content








Проект на Наредба за амбулаториите и т.н.


Recommended Posts

Ами това е добро предложение - наредбата да не се преработва, а да се изтегли и да се напише нова. Ако изобщо е наложително да има нова наредба.

Link to comment
Share on other sites

Я разкажи , разкажи и за 300 - те дневника дето ги попълвате ...

Бе ние сме велики в Бг бе !

това пак е друга история. никакви дневници никой не те проверява,това си е за теб.нито термометри в хладилник. това с термометара ме кефи.направо ми бърка в стомаха. :@

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
направо ми бърка в стомаха

На мен ми бърка всяка сутрин и вечер , 7 дни в седмицата , 365 дни в годината ... на други места , които тук няма да споменавам ( може да ги споменавам , но ОТ ТОЗИ ЧЕТВЪРТЪК ... :@ ) . Както и да е - пиша и след всяко измиване на пода ... Пиша и в другите четири дневника . Ще пиша в още 12 дневника , ако трябва ! България е велика ! В нормалните държави чак такива изисквания няма . Оставете си ни дневниците ! Иначе ще ми нарушите динамичния стереотип !

Да му мислят новозавършилите ... и ние също ... Тепърва предстоят някои неща откъм БВС - същите ,, изненади " като тази проекто - наредба - все ,, приятни " ... Ама чакайте да изчакаме кoдексите ...

Отивам да повръщам !

Link to comment
Share on other sites

Аз специално подкрепям трите години чиракуване. Просто съдя по себе си. Като се има предвид нивото на образование в БГ, даже са малко. НИКОЙ излязал от нашенски ВУЗ си няма и идея как се лекуват животни - все пак три години сериозен стаж, мисля че компенсират петте загубени в гоненене на тапия. Може да ме оплювате колкото си искате, обаче достатъчно стажанти са ми минали през ръцете - миличките, дори и най-кадърните им трябва поне година за да могат да бъдат оставни сами, без да треперя и да ги надзиравам през половин час... - те учат всичко наново. За по-тъпичките както виждам и 5 години не помагат.. Значи 3 години са си ОК като средна статистика. Забележете - умничките са много малко...

И дори не става въпрос за чирак, говорим си за право на новозавършил да си прави собствена практика - той да взима решенията! - някой от вас след сегашния си опит, смята ли, че е имал достатъчно знания и можене тогава за да не вреди на пациентите?

Че всички искаме пари е безспорен факт - игнорирайте го в случая..

Link to comment
Share on other sites

Прегледах току що сега действащата наредба. Не виждам никакво основание да се приема нова. Според промените в ЗВД могат да се променят някои текстове в наредбата. Като цяло дори е по-професионално написана. НИЩО НЕ НАЛАГА ПРИЕМАНЕ НА НОВА НАРЕДБА.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Като се има предвид нивото на образование в БГ, даже са малко.

Eто го проблема , но решението не е това , защото на тази възраст с трите години хората - повечето вече са семейни и деца имат , а те няма да питат какви са законите , за да се нахранят ...

Двата факултета да си оправят бакиите и да са на ниво !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
НИЩО НЕ НАЛАГА ПРИЕМАНЕ НА НОВА НАРЕДБА.

Бе ОБЕМ НА ДЕЙНОСТТА им липсва бе ! Това е много важно ! Вече съм написала за кое ! ( доматките ... ама като се замисля май и за озоновата дупка също )

Link to comment
Share on other sites

Прегледах току що сега действащата наредба. Не виждам никакво основание да се приема нова

Как така не виждаш основание, бе колега! Някой с голяма клиника сега му е паднало да си осъществи детската мечта да насочи цялата хирургия към себе си и човекът се възползва - ето написал си е проектонаредба! Да не се изплаща лесно построяването и оборудването на клиника? Лошото е, че тази наредба е най-много във вреда на пациентите - ама никой не се сеща за това..

Link to comment
Share on other sites

Всяко чудо за три дни! Отпускарски сезон! Шефа на БВС ми звънна един телефон след 2 писма и хиляда барем постинга тук и там. Нямам отговор на нито един въпрос. Защо, бе, колеги, избрахте тоз възрастен човек?! Не искам да звучи като дискриминация по възраст (да не споменавам как ме нарича мене една колежка, която аз нежно наричам МАЦЕ!), ама всичко що е засукало първо ветеринарно мляко по времето на ТКЗС-та и АПК-та.... Трябваше да се изгради модерна съсловна организация, а то отива към копие на НВМС. Жалко.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Някакво развитие по въпроса с изтеглянето и ликвидирането на проекто - наредбата !? Или да не питам ..............................

Link to comment
Share on other sites

Добре, извинете че аз така си питам - но си мислех, че смисълът на БВС-то е точно това - да не разрешава на някой да си пише разни наредби, които да се приемат ей така между другото, а всичко да става в интерес на гилдията и със нейно знание /айде одобрение, би било твърде амбициозно/. Наредбата меко казано не е в наш интерес. Защо нямаме становище на БВС-то по проблема? А за сметка на това имам няколко писма да си платя членския внос!?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
като нищо утре ще чуем, че е приета! Кво, ще си я честитим и толкова!

Именно . Аз чух , че е свалена ... ама , ако е така , защо си седеше вчера в сайта на министтерството тогава ?! Явно ни замазват очите с празни приказки .

Ми какво да кажа още по въпроса ... Ръководството на БВС да си ходи , щом работи срещу повечето от колегите и срещу пациентите ни !

Link to comment
Share on other sites

Това което знам , е че проекта трябва да бъде разгледан от областните структори на БВС. Те трябва да излязат с предложение за промени и да ги изпратят в София.

За съжаление нулев интерес от колегията по отнешение на предложението да седнем и да коментираме проектонаредбата. Да ама като се приеме ,после сигурно всички ще са недоволни от нея. Типично по Български. Така стана и с предложението ни за подкрепа за Председател на БВС ,преди изборното събрание в София, който да се представи във форума и да спомене нещо за идейте си по отношение на организацията . Да ама всичко остана глас в пустиня. Да ама тези които плачкат сега ,къде бяха тогава , та да изберем читаво ръководство.

Link to comment
Share on other sites

Хора...Поемете дъх, защото само словоблудстваме. Работи се! Спрете малко!

E па върху какво се работи?! Да знаем все пак.

Link to comment
Share on other sites

Хора...Поемете дъх, защото само словоблудстваме. Работи се! Спрете малко!

E па върху какво се работи?! Да знаем все пак.

и кой работи, нужда от помощ нямат ли?

:huh:

А бе ти ще ме умориш! Честно, вече не знам защо винаги вземат връх , нали се сещаш кои, да не обидя някога и дали това е национална или съсловна черта. Що не емигрирах кат бях млад!?

=))

Link to comment
Share on other sites

Работи се върху махането на таа измишлиотина. Работят тия, които си гласувахМЕ.

ма щот те мълчат и затова питаме. извиняваме се за словоблудстването! :huh:

ето, скубя си белите коси в знак на разкаяние!

Link to comment
Share on other sites

Не е конспирация, не са и извънземните, нито е разработка на военните.

Олекна ми! Тази нощ ще спя спокойно! Ама като се замисля, то може да е било от жегата! Или заради лунното затъмнение!

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...