Jump to content








ВАЖНО - проекто наредба


Recommended Posts

Д-р Желязков,

свеждаш нещата много елементарно. Това всеки го може, да се обади на адвокат и т.н. Тук става въпрос за по възвишени неща. Ние в момента творим историята на ветеринарна организираност. Не се смейте :D !

Въпросът е че ние плащаме заплатите на пустите му чиновници и съответно ние трябва да поръчваме. Разните байчовци ги хвърлете в кофата за боклук и напред. Съгласен съм, че няма място за шашкане. Я, да тръгнат да ни затварят. Това няма да стане! Дръжте се достойно и ще победим.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest drjeliazkov

....нямате лоби в парламента. Не плащате на когото трябва или колкото трябва! Ориента сме все пак.....

Вас ветеринарите всеки ви подмята като пешкир наляво-надясно, прави ми впечатление! До образование е все пак работата май....

Link to comment
Share on other sites

Guest drjeliazkov

..баща ми е ветдоктор. Като го гледам, ми става ясно, че ветеринарията е най-закостенялата структура май! Още има върл тоталитаризъм при вас! Добре, че не станах ветеринар!

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам следното:Когато изтече гратисния период,кой ще може да попречи на държ.служители да спазят наредбата за ветеринарна практика?

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Е,че нали за това е гратисния период,след това ще бъдем просто перфектни.

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

До колегата от stevet, стига с тази истерия, никой никого не иска да затваря,малки кабинети е имало и ще има.Въпросът е какво трябва и не трябва да се върши в тези кабинети. Както едно джипи не си позволява да инцизира един обикновен абсцес не защото не може, а няма право,така и в т.нар. малки кабинети ако няма създадени условия т.е няма обособена хирургична зала не трябва да се извършват хир. манипулации.Когато например се порежеш по сериозно и се налага шев за който не е необходимо чак стерилна зала,не отиваш при джипито нали!

Link to comment
Share on other sites

И на по-малки квадрати е възможно да се осигури операционен сектор.Аз съм виждала толкова спретнати кабинети,където на 30 кв.има и манипулационна,и операционна.

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Да,щом има обособена хир.зала в която да се върши само това О,К.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Славов

д-ре Гавазов, ти голям хирург се извъди бе! Аз имам само една зала, но нямам ден без операции и вече 8 години нямам един случай на инфекция. На полеви условия например кой се грижи за антисептиката ти.... Така че с твоята допълнителна масичка можеш само постригваш.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

No coment. P.S В този форум се коментират проблемите на колегите занимаващи се с др. иекз. животни ,не за прасета и др сс животни,така че включването Ви е неуместно!

Link to comment
Share on other sites

s kakvo samucuvstvie njakoi kolegi opredeljat kolko kvadrata moge,koklko ne moge,sjakas te sa njakakva institucia ,opazil ni bog ako takiva ni opredeljat zakonite,ste ni trjasnat 200kv.m. kato nisto,i ste ni objasnjavat kak se rege abscessus v minimum100kv.m.

naj-spravedlivo e vsicki koito rabotjat da sa zavareno pologenie,i da ne se pipat!njamam predvid razni vremjanki po vhodove i procee.tezi kolegi sa polucili razresenie,i njamat vina che komunistite priemat takiva zakoni.

naj sa mi interesni kolegite koito si malchat ,a bjaha naj-'kolegialni',radeteli za gildiata,,,,bez komercialni pomisli i t.n. <_<:huh::D

Link to comment
Share on other sites

Слаби сме още да се преборим с бюрокрацията и байчовците, но това не ни извинява. Ние трябва публично да изказваме мнение. Според мен трябваше като се зададе тази проекто наредба, спешно да направим едно събиране на Асоциацията и да излезем с мнение - ОБЩО.

За друг път да знаем. То все още не е късно да се подпишем под едно такова писмо, но не бива да сме наивни и да чакаме промени, поне на този етап.

Link to comment
Share on other sites

Завареното положение да се остави не е най-справедливото решение. Колеги, не знам в какви условия работите вие, но аз съм виждала доста отвратителни местенца и то нямащи нищо общо с квадратурата. Би трябвало в момента на пререгистрация поне да се напишат по-строги предписания на колегите основно по въпросите за хигиената. Човек може да си има и блестящо кабинетче на 20 квадрата...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги, това с по-малко квадрати и с обособена манипулационна и чакалня няма да стане!!

 

На мен вече ми отказаха да регистрирам 25 кв. помещение - слънце! Започват да се стега причката на малките и тези които не могат да си позволят да плащат по-голямо помещение пътува като безработен и гладен! За съжаление няма къде да се плачеш и жалваш, това е наредба и вече се спазва с пълна сила.

 

Ха, наздраве затова, че ще има отстъпки :D

Link to comment
Share on other sites

kolega djulgerski,

d-r bojko georgiev ot sofia,kaza che tazi naredba izobsto njama da ja bade,che ne samo kvadrati,ami i akt 16 njama pravo da iskat,,,,che naredbata pada moge bi naesen po reda kakto sa si ja prieli!!

a pak ti mnogo lesno se davash,be doktore,kak taka ste ti vzemat hljaba

hora deto dnes sa tuk,utre gi njama,pak kazvam che d-r staznar ot slovakia

/dano ne barkam imeto na tozi chovek,da me izvini/na sobstveni raznoski dojde v bg,da ni kage,CHE KVADRATURA NE E IZISKVANA NITO V SLOVAKIA,NITO KADETO I DA BILO DRUGADE!!!!!IMAME VSICKI KOLEGI PO STRANSKO,,,CANADA,USA,NAVSJAKADE V EUROPE,,,OT TJAH SASTO NAUCAVAME ZA AMBULATORII . IMA SAVSEM MALKI,I SI RABOTJAT KOLEGITE TAM!!!

ako pak ne iskat,vsicki cigani hodjat do strasbourg,sadjat dargavata za stjalo i nestjalo,i nie ste go napravime,nali sme goljama i edinna gildia :D

i ne nakraja siguren sam che i u nas ste se prieme zakon za ZASHTITA

NA MALKIA I SREDNIA BIZNES,ZA DA NE NI RAZIGRAVAT KATO MAJMUNI.

TAKA E TAM,ZAKADETO SME TRAGNALI.no nie trjabva da si go zaslugim,sas edinni dejstvia!

Link to comment
Share on other sites

на д-р Стевет,

това кой какво рекъл казал са глупости.Д-р Георгиев като го е казал що не каже на тия дето се правят на големи да дадат регистрация? Изтървахме положението наредбата е приета и е факт и нема скоро да падне. А срещу закон неможеш да риташ на чиновниците им иде отраки да застават под такава сянка и да се правят на мъже. Ще изревем всички като наближи пререгистрацията дано не съм прав ама не само акт 16 аще искат и от пиле мляко щото в наредбата няма яснота какво се изисква и т.н., могат да си правят каквото поискат.

Link to comment
Share on other sites

E при мен дойдоха някакви общинари и ми поставиха срок до 15 дни да сключа договор с някаква фирма за отпадъци! И то за не малки суми!

 

А да регистрираш нов кабинет под 40 кв. мисля че от сега нататък няма да стане! Така че колегите в София като мен да си приготвят една солидна сума за наем на такова помещение, също разходи за регистрация в общината и т.н.

 

Тези изявления от сорта "ще бъдем либерални с изискванията" минаха през нас като детска песен за приспиване :D;)

 

Не виждам какво можем да направим, но в София ще бъде истинското мазало! :P

 

Тук има над 400 кабинета които не отговарят на изискванията, ще се лее лимфа.................

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Годините 92,93 и т.н.бяха златни години,това го зная много добре,че през тези години доста работещи по онова време колеги дръпнаха напред,но тогава нямаше такива пречки и достатъчно беше да работиш,за да успяваш!!!Е!!!

Едва ли можеш да си представиш какви гигантски количества ВМП, оборудване и т.н. беше окрадено от типичния "успял" ветеринарен лекар през този период. Точно тогава аз бях първият (и дълго време единствен) редовно регистриран частнопрактикуващ ветеринарен лекар в община Раковски (по чл.5, т.3 от тогавашната Наредба N2, ако не ме лъже паметта) - но, кажи ми, как да "успея", като многобройното племе ветеринарни техници на село, например ваксинираше кучетата на цена точно два пъти пъти по-ниска, от тази на която аз купувах ваксините - просто те си ги вземаха без пари от свинекомплексите (които пък ги купуваха уж за кучетата-пазачи) - а, я сега се опитай да се досетиш, в какъв размер бяха кражбите на шефовете на тези техници!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...