Jump to content








Годишен конгрес


Recommended Posts

Най-евтиния начи човек да се усъвършенства е да ползва интернет. Не искам да обидя никого, но колега занимаващ се с дребни животни и уважаващ себе си не бива да се лишава от това благо на нашия век. Чудесен пример за това е д-р Агаленска. Те са от малко градче, но успя да намери начин да комуникира през интернет с колеги и да се осведомява за разни мероприятия.

Няма абсолютно никакво значение за мен, а би трябвало да е така и за всички, мястото на конгреса. Въпрос на решение! Във всички краища на страната има колеги които трудно биха си позволили да отидат където и да е . Жестоко е , обаче не мисля че е редно да се съобразяваме с това.

Link to comment
Share on other sites

Ами спрем ли да се съобразяваме, то тогава какъв е смисъла да се обединяваме, какъв е смисъла да показваме един на друг колко знаем, какъв е смисъла да показваме грешките на другите. Само повдигане и доказване на егото ли? Да индивидуалисти сме, но точно това че не искаме да се съобразяваме ни прави слаби. Защото по този начин и другите не се съобразяват с нас, с нашите проблеми и нужди. Правилно каза колегата - на Боровец да се правя на баровец. Като чуеш някое име на известно курортно селище първото, което ти идва наум е-там е скъпотия. Друг е въпроса дали е така, но тази мисъл може да те откаже да отидеш. Членовете на камарата що се събират на по-обикновени места.Да не би да са по-бедни от нас. Но има колеги, които биха отишли само ако са спокойни, че е евтино, че е лесно да се отиде и това че са там няма да им се отрази лошо. Това е въпрос на психология, бе колеги. И на наблюдение.

Относно интернета ще ти дам пример, който ще ти покаже, че в България не е важно къде си за да имаш или нямаш интернет. Доставчика ми на лекарства от Шумен има палат в Дивдядово, но е без нет щото от БТК не можели да пуснат мрежата за малко абонати, а там няма кабелен или друг вариант. И ето , за този човек който иначе може спокойно да си го позволи няма възможност за ползване. Има и много други места и фактори, които биха попречили на колеги да се осведомяват.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,още една оферта от геграфския център на България: http://www.uzanabg.com/

Link to comment
Share on other sites

Коко, логиката ти е грешна. И примера с този доставчик. Ами оставиго да си търгува, той кво да прави на конгреса, а пък съм сигурен, че преди тебе знае за подобни мероприятия.

От друга страна, много подценяваш колегите от дълбоката провинция, не мисли, че не могат да изкарат толкова пари че да участват в конгреса където и да е. Единствения проблем е мотивировката, а не парите.

Всеки заслужава поне веднъж в годината да посети малко по-луксозно място за такова мероприятие. Това за някого е достатъчно да му повдигне дори самочувствието.

А, какво ще кажеш за членски внос към асоциацията , да речем 100 лв годишно. Първо помосли и после отговори. Кое ще сложиш на първо място - състраданието ти към колеги с по-малко възможности или независимоста на Асоциацията от фирмите спонсори на семинари и конгреси.

Link to comment
Share on other sites

Щом конкретизираш-нека е на твоето. Сто човека по сто лева е равно на десет хиляди. Четиристотин човека по петдесет лева е равно на двадесет хиляди. А на всички международни симпозиуми големите фирми са спонсори. Когато няколко фирми са спонсори няма страшно. Не ме се спори, знаеш ми мнението. Знаеш и защо съм против двете места. Лошо е че наистина няма много други предложения. Ще се преброим напролет и ще умуваме.

Link to comment
Share on other sites

Да, трябва да умуваме! Но нека и другите да умуват, а не само няколко човека да си говорим. Това е настоящето. Все някъде трябва да го направин конгреса. като се съберем наистина трябва да умуваме. Пасивноста ни е големия проблем. Форума е много точно отражение на колегията. Хубавото, е че от ден на ден все повече колеги се включват в различни дискусии. Ти поне си спомняш как беше преди време. така, че ние сме хората които трябва да променят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Bolus alba,не е проблем да се намерят хотели в центъра на България,но проблемът е да се намери хотел с конферентна зала за 120 -150 човека и достатъчно пространство за щандовете на фирмите.Аз съм от Троян(достатъчно централно място)и има доста хотели наоколо,но няма подходящ за целта.Относно предложенията,аз съм съгласна за Варна,но не бих имала нищо против и Боровец.Подкрепям Йовко,че всичко е въпрос на желание.Тук не става въпрос за безобразно много пари и разтоянието и разходите не са причина за неучастие.Въпрос на степенуване на нещата.Много колеги предпочитат да "хванат "някой и друг пациент,вместо"да си губят времето и да харчат пари за глупости"За такива където и да се направи конгреса,няма да дойдат.Мога да дам и пример за това със семинарите,които се провеждаха в София предните години, и на които софиянци почти не присъстваха.Те изкарваха пари,докато ние "балъците от дълбоката провинция"си затваряхме кабинетите и пътувахме от различни краища на България ,за да научим нещо и да се срещнем с колегите.На кой не му трябват пари?На кой не му е ценно времето?И аз трябва да си затворя кабинета,и аз строя клиника и имам да връщам кредит,и аз ще изтърва пациенти,но въпреки това ще отида на конгреса,къдетои да се състои той.Защото той ми дава много:винаги научавам нови неща,независимо какви са темите.Контактите с колеги и приятели са нещо много ценно,което не можеш да получиш седейки в кабинета,та дори и пред компютъра.И не на последно място откъсването макар и за 2 дни от забързаното и напрегнато ежедневие мен лично ме зарежда положително.За какво работим цяла година от сутрин до вечер?Не можем да си подарим 2-3 полезни и приятни дни ли?Въпрос на приоритети!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Въпрос към ръководството-КОГА И КЪДЕ ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ КОНГРЕСА ПРЕЗ 2007г.

Моля колеги, които не са от ръководството да не отговарят.

Умолявам ръководството да напише подробно в кой хотел ще се отсяда , какви са цените, какви са темите и кои са лекторите тъй както се знаеше за конгреса в Дубровник.

Link to comment
Share on other sites

Ето малко предварителна информация. След празниците ще видим и официалната програма.

Конгреса е от 1 до 3 юни в Международен дом на учените Жулио Кюри, курорт Св. Константин и Елена

Ето ви описание от един туристически сайт:

 

3*

 

Расположение:

В центре курорта, в окружении зелени, в 100 метрах от моря. Недалеко – рестораны, дискотека.

В отеле:

12 этажей, 97 номеров, лифт. Ресторан, ресторан a la cart, кафе, магазин, конференц-зал, бизнес – центр, бальнеологический центр.

В номере:

Телевизор, радио, телефон, ковровое покрытие, балкон.

Питание:

Шведский стол или меню.

Пляж:

Песчаный

Развлечения, спорт

Крытый бассейн с минеральной водой. За доп.плату: фитнес-зал, сауна, массаж, лежаки и зонты в саду отеля.

Link to comment
Share on other sites

Програма:

 

петък от 14-18 : предконгресен семинар с презентации на Ройал Канин, Мериал, Хилс, Лекоом, Интервет;

 

петък вечер : почерпка от Мериал/Р.К.

 

събота:

чернодробна липидоза при КТ;

 

Поведенческа медицина:

A behavioural approach to cats in a veterinary contex

Multiple cats - behavioural implications

Feline housesoiling

 

If you would like me to concentrate on dogs I would suggest the

following:

 

The role of emotions in behaviour

Dispelling the dominance myth

Dealing with sound phobias

Best wishes

Sarah

 

Събота вечер BEACH PARTY на Ветерин с награди и томбола

 

Неделя :

Практическа сесия ( с предварително записване) " Лабораторни методи за доказване на Dirofilaria immitis" Д-р Звезделина Киркова, Д-р Милен Костадинов

 

Свободни презентации от практикуващи ветеринарни лекари ( давайте заявки ! boykog@netbg.com )

 

Годишно събрание на БАВЛДЖ, обсъждане на проектозакони и др.

Link to comment
Share on other sites

Само не разбрах що имаше сръдни като трябваше да предлагаме теми за лекции. Никъде не бях чел преди това някой колега да е проявявал интерес към поведенческите проблеми при котките. Явно избора на лектори зависи от нас колкото от ланския сняг. Не ми е приятно цяла година да има псевдоентусиазъм и накрая пак същото. Тъй като това е конгрес на БАВЛДЖ, като негов член предлагам общото събрание да се измести за събота или най - късно неделя сутринта, за да имаме време да дискутираме проблемите по-обстойно.

Link to comment
Share on other sites

Никъде не бях чел преди това някой колега да е проявявал интерес към поведенческите проблеми при котките.

Само уточнявам, че това е предложение на д-р Коджабашев. В последните 2 години той все предлага тема за поведението и затова тя е включена. Така, че имаше предложения за тази тема.

 

Коко, подкрепям те относно твоето предложение и аз също ще настоявам за подобна промяна. Аз дори предлагам нашето събрание да се проведе още пърия ден. Например от 18 до 20 часа, а Мериал да дадат коктейла след 20 часа.

Link to comment
Share on other sites

Моите извинения към д-р Коджабашев. Явно съм пропуснал неговото настояване. Относно датата на събранието имайте предвид, че много колеги ще дойдат чак събота, както става обикновено. Ако не може обаче и петък вечер става.

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля,че повечето ще дойдат в събота,но каквото реши управата...А на мен също ми се искаше да присъствам на събранието,но не мога да напусна работа. :D

Link to comment
Share on other sites

Получих мейл с окончателната програма. Не знам дали е възможно да поговорим за организационни въпроси в събота сутрин или събота след лекциите. Липсата на самодисциплина може и в двата случая да намали участниците. Аз съм за събота от 09.00 до 10.00.

 

Д-р Боянов, аз също смятам че поведенческата медицина е пренебрегната и трябва да и се отдели голямо внимание. Темата е предложена отдавна и интересува доста колеги които аз познавам.

 

 

 

БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ НА ВЕТЕРИНАРНИТЕ ЛЕКАРИ ЗА ДРЕБНИ

ЖИВОТНИ

 

ПРОГРАМА-VII Национален конгрес, 1-3 юни, Международен дом на учените ‘Ф. Жолио-Кюри”, курорт „Свети Константин и Елена”.

 

Петък, 1.06.2007

 

 

10.00- Регистрация

 

Предконгресни семинари:

 

13.30-14.00 Ваксини ‘Биокан’-високоимуногенни препарати за кучета, производство

на ‘Биовета АД’, Република Чехия. Д-р Иржи Незвал.

14.10-14.40 Пробиотиците-ключ към съвременното здравеопазване на кучето.

Д-р Иво Зендулка, ‘Медифарм’, Република Чехия

14.50-15.20 Хранителни добавки и поливитаминни препарати използвани при

отглеждането на животни за компания (кучета, котки).

Д-р Владя Йелинек, ‘Биофактори’, Република Чехия

15.30-16.00 Презенатация Intervet.

16.10-16.40 Представяне храните на Hill’s.

16.50-17.20 Предконгресен семинар Royal Canin

17.30-18.00 Предконгресен семинар Merial

 

 

 

 

 

Събота, 2.06.2007

 

10.00-10.50 Последни данни за чернодробната липидоза при котки.

10.50-11.10 Кафе пауза

11.10-12.00 Последни данни за чернодробната липидоза при котки.

Dr. Kungl K.,University of Natural Sciences, Wroclaw, Poland

12.00-14.00 Обяд

14.00-14.50 Поведенчески подход към котки във ветеринарен аспект.

15.10-16.00 Ролята на емоциите в поведението при кучета.

16.00-16.30 Кафе пауза

16.30-17.20 Третиране при звукови фобии при кучета.

Dr. Sarah Heath, Behavioural Referrals Veterinary Practice

Chester, England,Президент на Европейската асоциация по поведенчески

проблеми при дребни животни.

 

 

20.00 Парти за всички участници по случай 10 години ‘Ветерин-България 97’

ЕООД.

 

 

 

Неделя, 3.06.2007

 

10.00-10.50 Практически семинар: Подходи при диагностиката на дирофилариозата при дребни животни.

Д-р Звезделина Киркова, Тракийски Университет, Стара Загoра; Д-р Милен Костадинов, Пловдив .

10.50-11.10 Kaфе пауза

11.10-12.00 Организационни въпроси

 

 

 

Настаняване:

 

Международен дом на учените ‘Ф.Ж.Кюри’, курорт „Свети Константин и Елена’.

Единична стая-35 лв.

Двойна стая - 50 лв

Телефон за резервация: 02 943 01 28, 0887 713 930, angelova@usb-bg.org

Г-жа Ц.Ангелова

 

Хотел ‘Чайка’

Eдинична стая - 56 лв.

Двойна стая (парк) 62 лв.; Двойна стая (море) - 68 лв.

 

 

Такса участие:

 

Членове на БАВЛДЖ 30 лв.

Други 50 лв.

Студенти 5 лв.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...