Jump to content








за новия ни закон


Recommended Posts

Клиниката,в която работя,не се намира до склада,а е на друг адрес.Освен това ние не продаваме лекарства на едро!!!!!Тук една ваксина е 14лева-годишна на Нобивак.Вашите цени конкурентни на нашите ли са???????Съмнява ме,че да!!!!Така че ние не работим на едро!!!!!Клиниката е голяма и хубава и това не се прави с операции за 20 лева,при положение,че клиниката работи на самоиздръжка!!!Уверявам ви в това!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Албейтар Д-р Гавазов

Ей, колежке Караславова к,во правиш ? Каква е тая дескриминация? Не виждаш ли ,че колегите се дразнят на теми, квадратни метри ,цени и т.н.Айде бе, всеки да си бачка както намери за добре, пък той Негово Величество клиента ще реши дали да си оперира животното за 20 или 60 лв например.Той от 10 години клиента не е узрял и няма да узрее ако има кой да му предлага срамно евтини услуги, пък и си е прав к,во го интересуват някакви си бюрокращини въпросът е да е на далавера.Нали колеги, важното е клиента да е доволен пък за чия сметка не е толкова важно!

Link to comment
Share on other sites

Категорично не съм съгласе с Вас Д-р Гавазов.

Как така да няма значение за чия сметка и какви са тия евтинии и кулепере зя гасподин клиента?!?!

Просто немога да осмисля вашето изказване от позицията на човек живеещ в 21 век!!!!!!!!!!!!!

Ниво трябва да има и ние трябва да го създаваме а не да търпим и да се примиряваме с хора работещи за бог да прости само щото да се крием зад фразата че той клиента еди какво си!

Абсурдно е в гаражи да се правят операции!

Що и лекарите не вземат да оперират по домовете?!?!?!?!?

Такива мнения само дават хляб и укоражават доктореещи се ветеринарни фелдшерчета и разни магазинери които от одавна вече сигурно и не си спомнят че имат диплома за висше образование!

Link to comment
Share on other sites

Guest албейтар

Колега, може и да не си съгласен с Нас но това е положението бе братче, свободен пазар на труда. Ей сега съм в процедура и скоро ще отворя квартално кабинетче в бивша обущарница 30 кв.м .Всичко си има,мивка ,тоалетна ,канал, наемът е супер,цените ще бъдат квартални пък да видим дали ще остана без работа.Който си е навил на масрафа да ходи по нафукани клиники с още по нафукани доктори и цени .И ние трябва да ядем хляб

Link to comment
Share on other sites

Здравей д-р Гавазов!Никой не ги защитава малките квадрати, че да им отделяме това внимание в различните теми.Колегите които не те познават се засягат и излиза, че се дразните безмислено.Моята позиция е,че не бива хора непознаващи в детайли работата ни да измислят правила с които да се съобразяваме.

Link to comment
Share on other sites

Точно заради такива ценоразписи е редно да има минимални изисквания за обектите /амбулатории и т.н/. Хайде да видим как някой ще държи такива цени когато си купи или наеме помещение, оборудване, разрешителни, режийни  и всичко друго нужно за да работи.

Това ще е валидно, само ако има стриктен контрол по спазване на изискванията. То и до сега има някакви правила, но нелоялните не ги спазват и печелят за сметка на добросъвестните.Ако не се въведат ефективни методи на конрол,а само се увеличават изискванията, проблемите на добросъвестните ще се увеличат, а нелоялните ще имат по-благоприятно поле за изява.Не бива да позволяваме някакъв контролен орган да има претенции към нас, а в същото време да не си върши работата.Проблемът е в това, че контролния орган -това са държавни чиновници.Не са си свършили работата,но няма и наказение.Ако почнат да си вършат работата ще си навлекат главоболия- с магазини, аптеки,складове,зооборси,а и голяма част от тях са точно тия, които с чантичката обикалят да лекуват и ваксинират.Щом ние сме засегнатите,то контрола трябва да е в наши ръце.

Link to comment
Share on other sites

Guest Албейтар Д-р Гавазов

Здравей Д-р Георгиев, някъде нагоре бях писал ,че трябва да сме с горещи сърца но с хладни мозъци за сега се потвърждава само първото пожелание. Дайте да мислим как да направиме така щото всички колеги регистрирали частна практика с др. животни задължително да са членове на асоциацията,т.е как да и делегираме права? При стоматолозите например ако не си член на съюза не можеш да сключиш договор със здр.каса а също и не можеш да работиш! А де ,но! това егласувано и прието със закон т.е пак стигнахме до нар. събрание, лобита и т.н . Веднъж вече подхвърлих тези проблеми но никой не реагира .Убеден съм ,че трябва и консултация с адвокат.

Link to comment
Share on other sites

Др Караславова има въпроси ,който ме занимават след като прочетох написаното от вас.

Имаме два ехогравски апарата единият струва 9000 евро модел 2005г.,а другият е 1500 лева модел 1995г. Въпросът ми е.

Трябва ли да сложим две различни цени за ехография в ценоразписа или да оставим тази която е 10лева.?

Каква ще е минималната цена която искате да се въведе за определената услуга?На какво ще се базира тази минимална цена( на % от минималната работна заплата - Едав ли! )

Ако вие имате ехограф за 9000 евро а аз за 1500 лева и имаме въведена минимална цена на ехографията 10лева!И ако аз работя на 10 лева а вие на 20 лева!То това прави ли ме нелоялна конкуренция?

Link to comment
Share on other sites

Дайте да мислим как да направиме така щото всички колеги  регистрирали частна практика с др. животни задължително да са членове на асоциацията,т.е как да и делегираме права?

Това е основния въпрос!

В момента има три организации:

1 Съюз на Ветеринарните Лекари в България-почти умрял.Чрез него щеше да е най-лесно,защото официално присъстваше в наредбите като представител на вет.лекари.Председателя д-р Каменов е депутат.От предния конгрес преди няколкогодини до сега-никаква дейност

2 Камара на Практикуващите Вет. Лекари.Най-много членове, стегната организация,активна организационна дейност.Ако има представители във форума нека да я представят.Моите съмнения са , че това ще бъде основната организация на ветеринарните лекари, или поне се подготвя за това, а Асоциациата ще е под шапката на камарата.

3 Българска Асоциация на Ветеринарните Лекари за Дребни Животни.Активна образователна дейност,но никаква синдикална.Най-логично е тук където повечето членуваме да се чува гласът ни,но защо не се получава?Уж сме организирани, а не сме!

 

Все трябва да се почне от някъде.Ето тук се оформя общество от хора с общи интереси.Различия в мненията ще има,но айде малко по малко да се обединяваме, а не да се караме.Сега сме на фаза излияния-подхвърлиха се доста проблеми,но за практическото им решение- нищо.Какво да правим?

Предлагам да се оформи една група, като инициативен комитет.Да се подредят въпросите и предложенията.

Link to comment
Share on other sites

Докторе ,

според мен първо в ръководството на асоциацията трябва да влязат дейни хора като теб. От такива хора се задвижват нещата. От там на сетне е по-лесно.

Другото - нека всеки си нахвърля някои неща и като се видим на конгреса да седнем и да си поговорин, но това да стане в първия ден. Ще останем след лекциите и ще си говорим. Аз ще извадя мненията от форума и ще си ги припомним ада можем да тръгнем от някъде.

Д-р Гавазов също е прав за консултите с адвокат. Ето тези неща да маркираме като се видим и после всеки да свърши по нещо и после пак да се съберем.

Link to comment
Share on other sites

За др. Пламен Добрев.

Не, колега, всеки има право да си слага цени каквито намира за приемливи, НО трябва да има все пак един минимум - какъвто има сега за държавните лекари. Разбира се, официалният ценоразпис е доста смешен и на практика неприложим за ветеринарните лекари работещи с дребни и екзотични животни /например венозна инжекция 1.50 лв - а колко струва един абокат, а санпласта с който се облепя и т.н???/. Минимална цена - 4 лв и точка. Това е нещо, което ние сами трябва да направим и което ще ни предпази от хората, които отиват на домашно посещение за да ваксинират куче и ваксината + посещението = 9 лв!!!!!! Ето това наричам нелоялна конкуренция.

Link to comment
Share on other sites

,,.....венозна инжекция 1.50 лв - а колко струва един абокат...,,

 

 

Това мисля,че е цената само за манипулацията.Докато консумативите се смятат отделно.

Link to comment
Share on other sites

Колега - истината е, че някои хора не ги смятат отделно.....

Пък и това е само един пример..

Явно сте от хората, на които им е приятно някакви мазета да има крадат пациентите с подбиване на цените... или пък.... сте от хората които не си ценят знанията, труда и инвестициите - "колко пари ти е поискал тоя?!?!?! Абе луд ли е!?!?!?! Аз това ще ти го направя с 2/3 по евтино....

Трябва задължително да има минимални прагове конкретно за дребните животни!!!!

Link to comment
Share on other sites

През последните месеци се видя колко бързо се мени нашия закон.Ако сте поглеждали държ.вестник,ще видите,че от приемането му ноември до сега има още 2 изменения на закона,последното от 14.април,но за нас ветеринарните специалисти,отново нищо не е уточнено.

Уточниха само как чуждестранните ни колеги ще могат да работят в България.А нас никой не ни пуска да работим там!???!

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с д-р Караславова,че трябва да има минимални цени за услугите под който не трябва да се работи.НО истината е, че нелоялната конкуренция не е от тези ,които работят в мазета но си искарват хляба с тази дейност,аот хора които си имат друга дейност и работят по 2-3 часа на ден за хобито.

ПОНЕ при нас е така.

Link to comment
Share on other sites

Май ще се съглася с вет. център. Колегите с малки практики и желание за работа с времето инвестират и се развиват, докато тези на които аз им викам "гаражи" имат работно време три дни в седмицата за по два часа и всъщност те са нелоялната конкуренция....

Link to comment
Share on other sites

Остави че работят по 2-3 часа на ден, остави че една част от тях са държавни служители от загиващите РВМС-та и още си мислят че кучета и котки се церят като свине с фармазин ами на всичкото отгоре им нададат спринцофките за събота и неделя стопаните да си ги слагат щото те са уморени и требва да си починат. И то като се закучи при нас и кво става накрая пича си взимал парички друг да му оправя бакиите, и като им кажеш колко струва те подскачат щото другия доктор им дал един много мощен антибиотик за цели три дни и им взел само 2 лева. Е кои сега е нелоялна конкуренция? Най вероятно сме ние дето работим по 24 часа на дан и по 7 дни в седмицата щото иначе няма къде да се разпишем в края на месеца.

Link to comment
Share on other sites

Държавата 10 хранителни продукта от първа необходимост не може да контролира,цените на лекарствата,здравната каса,горивата,т.н.ит.н.

Кой ще ни въведе минимални цени,а на всичкото отгоре и да ги спазва?Кой бе хора- Ветеринарна полиция,или имате някаква друга идея.

Контрола става чрез закон,нищо друго не важи.Дава ли право закона на рабора на частно практикуващите - дава.Изисква ли някакви ценови задължения - не изисква.Тогава следва само едно нещо - нов закон или нова наредба.

Link to comment
Share on other sites

Е да де, колега! Нали затова си чешем езиците на тема задължително членство във ветеринарна асоциация, която не само да определя правилата, но и да следи за спазването им!

Който иска да практикува става член, който е член спазва изискванията за работа - елементарно като замисъл, явно трудно за изпълнение.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,

дайте да не се сравняваме с тези които давате за пример. Те нямат нищо общо с нас. Взимали някакви пари, ами ......... им. Ако вървим така ще започнем да изкарваме виновни и разните му там хомеопатици. Винаги ще има шарлатани. Ние трябва категорично да се разграничим от такива хора с нашия по-висок професионализъм, условия на работа и ограмотяване на стопаните. Хората не са глупави и ще търсят по-качествената услуга. По-важното е ние да си фиксираме някакви цени с които да се съобразяваме , и които да са базисни за всички нас - членове на асоциациата. Ето така можем да започнем. Дайте да говорим за това.

Поставям въпроса:

Колко трябва да струва един преглед и трябва ли да има разлика между преглед на куче и котка? Според мен не е логично. Вие как мислите?

Link to comment
Share on other sites

Мисля че не трябва да има разлика между цената за преглед на куче и котка общо взето процедуритеса едни и същи и за двата вида. Това че кучето е по-голямо и ще слушам по-голям гръден кош не е чак толкова фатално.

Има и други процедури които трябва да са еднакви имам в предвид манипулации това, че някой от пациентите е малък даже в повечето случай работата е по трудна едно е да се монтира абокат на ротвайлер, друго на котка повръщала три дни.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, ще ходите ли на Булветмедика? В програмата има и среща с Байчев по актуалните въпроси. Тъкмо възможност да се поставят проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...