Jump to content








Проект на Тарифа на НВМС


Recommended Posts

тази наредба е за таксите събирани от НВМС, мисля нас не ни касае кой знае колко. Направи ми впечатление, че биохимия и кръвна картина са 3-4 пъти по-скъпи от хуманните лаборатории.

Link to comment
Share on other sites

Основния проблем е, че тарифата е начин НВМС да заобиколи забраната за стопанска дейност. Узаконява се извършването на услуги, възможността да се сключват договори с обекти, които НВМС трябва да контролира. Дава се възможност за извършване на ДДД мероприятия от НВМС по договор докато ние нямаме това право. И ред други неща. Но имаше нужда от време и сериозен анализ.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам има краен срок за внасянето на нашето предложение за наредбата. Вече сме седемнайсти, а няма публикуван никакъв вид. Нали Гавазов приемаше предложенията? Да не стане в последния момент да се публикува и после вече да няма време за реакция?

Link to comment
Share on other sites

Важна е тарифата, но няма време. Пък и има ново развитие. Гришина ще ходи. По тази причина аз няма да отида.

що тя не хапе?

А трябва според мене. Иначе за какво ще ходи да преговаря?!

Link to comment
Share on other sites

Важна е тарифата, но няма време. Пък и има ново развитие. Гришина ще ходи. По тази причина аз няма да отида.

що тя не хапе?

А трябва според мене. Иначе за какво ще ходи да преговаря?!

Май си намери оправдание да не отидеш, ако имаше какво да защитиш едва ли Гришина ще ти пречи, това не е оправдание и в никакъв случай не ти прави чест, май наистина от страни да се дюдюка е по-лесно, трудно се поема отговорност, е поне кажи защо ще ти пречи тя! B)beer=))

Link to comment
Share on other sites

Важна е тарифата, но няма време. Пък и има ново развитие. Гришина ще ходи. По тази причина аз няма да отида.

що тя не хапе?

А трябва според мене. Иначе за какво ще ходи да преговаря?!

Май си намери оправдание да не отидеш, ако имаше какво да защитиш едва ли Гришина ще ти пречи, това не е оправдание и в никакъв случай не ти прави чест, май наистина от страни да се дюдюка е по-лесно, трудно се поема отговорност, е поне кажи защо ще ти пречи тя! =))beer=))

Докторе,

Аз бях официално поканен в понеделник. Там съм си свършил работата. А за днес ми звънна Гавазов. Бях против, защото съм никой. Но склоних, защото съм заинтересован и се занимавам с тая тарифа от почти десет години. В смисъл, че ми е трън в окото, в петата, а Бондокова би казала и на друго място!

Но като разбрах, че освена Гавазов ще ходи и Гришина, аз какво да правя там!? За калабълък? И като знам в понеделник колко подготвени бяха колегите от асоциациите и как ние нямаме никакво официално становище - какво да правя там. Явно Гришина е момче-момиче за всичко - Кодекс, становище по проектонаредбата, становище по тарифата и т.н., аз какво да правя?!

 

А сега като се замисля - това е работа на комисията по нормативните документи. По закон и устав тя трябва да изготви становище, което да се приеме от НС. Ти не беше ли член на НС или греша?!

B)

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Много правилно - за сега Найденов там работа няма , защото може само да седи , да гледа и , да слуша . Ако иска да ходи , а ако прецени - да не ходи .

Link to comment
Share on other sites

Досега четох наредбата подробно за да видя засяга ли ме пряко и с какво. Засяга ВСИЧКИ. Всеки от нас извършва търговия с ВМП на дребно. Сега ще трябва да плащаме по 1000 лв за да можем да продаваме таблетки против обезпаразитяване и др. подобни. Хайде кажете ми как ще контролирате колегите от участъците, дето в половината от времето продават Фармазин и ОТЦ на бабичките с кокошките. И дали и те са съгласни с тази проектонаредба. Или пак отговора ще бъде-ми няма да продавате. А като попитах ОККПЕ докъде са стигнали с проверките на зоомагазините ми отговориха, че още съюза няма тежест и затова няма проверки. Значи ние да се самонаебаваме, пък другите да ни гледат сеира. Много хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Коко, мислиш ли, че това с търговията на дребно засяга и лекарите? Аз предполагам, че се имат предвид аптеките.

Link to comment
Share on other sites

Приемам залози за това кога ще научим нещо за вчершната сбирка в НВМС! Аз казвам, че шумкарите до края на деня няма да кажат нищо! Кой залага срещу мене?

:)

Link to comment
Share on other sites

Приемам залози за това кога ще научим нещо за вчершната сбирка в НВМС! Аз казвам, че шумкарите до края на деня няма да кажат нищо! Кой залага срещу мене?

=))

E ти имаш повече хора там и си по-добре осведомен, пък шумкарите неможе докато не ни позвалят от ККПЕ иначе нали видя какъв пръст ни сочат.

Пък и ти като развял байрака на протеста масите ще ти повярват повече. :)

Link to comment
Share on other sites

Приемам залози за това кога ще научим нещо за вчершната сбирка в НВМС! Аз казвам, че шумкарите до края на деня няма да кажат нищо! Кой залага срещу мене?

=))

E ти имаш повече хора там и си по-добре осведомен, пък шумкарите неможе докато не ни позвалят от ККПЕ иначе нали видя какъв пръст ни сочат.

Пък и ти като развял байрака на протеста масите ще ти повярват повече. :)

Ти сега ме нападаш, щото ми обеща преди мнооого време нещо пък не го изпълни! Помниш ли?

Добронамерено се шегувам, ей. Да не се впрегнеш нещо?!

 

=))

Link to comment
Share on other sites

Приемам залози за това кога ще научим нещо за вчершната сбирка в НВМС! Аз казвам, че шумкарите до края на деня няма да кажат нищо! Кой залага срещу мене?

=))

E ти имаш повече хора там и си по-добре осведомен, пък шумкарите неможе докато не ни позвалят от ККПЕ иначе нали видя какъв пръст ни сочат.

Пък и ти като развял байрака на протеста масите ще ти повярват повече. :)

Ти сега ме нападаш, щото ми обеща преди мнооого време нещо пък не го изпълни! Помниш ли?

Добронамерено се шегувам, ей. Да не се впрегнеш нещо?!

 

=))

Знам и ми е много кофти, всеки ден като погледна в скайпа и ситам мие като трън, щото човека който требваше да ми върне програмата просто ми я открадна щото беше лицензирана и си я апдейтва за моя сметка но в момента но в никакъв случай не е нарочно получа ли си диска одма го пращам, а иначе за сръдня и дума да не става ако не спорим и сме от едната страна само няма да е интересно, днес са прави едните утре ще са другите това е естествения ход на живота, а уйскито си стои и чака =))

Link to comment
Share on other sites

а иначе за сръдня и дума да не става ако не спорим и сме от едната страна само няма да е интересно, днес са прави едните утре ще са другите това е естествения ход на живота, а уйскито си стои и чака :)

YES!

 

Като минавам през плевен ще се обадя!

Link to comment
Share on other sites

На обсъждането на Тарифата се е случило точно това, което е било необходимо на НВМС - да има подписите на някакви представители на БВС. Това легитимира документа като съгласуван със заинтересованите страни. Въпреки, че Гавазов и Гришина не представляват никой друг освен себе си!

 

Защо ли се вълнувам - слава богу, не съм практикуващ ветеринарен лекар!

ninny

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...