Jump to content








Вестник ,, 24 часа "


Guest д-р Анна Бондокова
 Share

Recommended Posts

Само не мога да разбера що се плюнчите. Да не е вярно твърдението и да се касае за изключение ще го разбера. Но зная за доста колеги в София, които не оперират по различни причини и ако имат нужда търсят всевъзможни начини. В малките градове пък изобщо няма ветеринарни рентгени и масово се ползва апаратура от болниците. Аз лично използвам Германобългарски лаборатории Зинвест за изследване на кръв, защото имат апаратура и калибровка за животни. Собственикът на лабораторията има доста коне и този гъдел за него е приятен. Що трябва да се набутвам да си купувам за 20000 евро машина като така ми е удобно. Или пък като се учех да правя холецистектомия си извиках хуманен хирург да ми покаже как точно и най-лесно става. Аз не съм изключение. Така процедираме всички. Това, че някой го изкарва наяве не трябва да ни смущава. Това е реалността, това са ни възможностите и следователно такова ще е мнението на хората за нас. В този форум сме 40 души, а останалите 1600 мислите ли че всички имат оборудване, операционни, знание и кураж да се справят с такива пациенти, а? Не, че ние сме по-различни от тях. Не всички дори в този форум оперират. Много малко имат рентгени. Единици имат лабораторна апаратура, която да е поне една десета добра колкото в големите лаборатории. Почти никой няма и познание как да се справи с анестезията на тигъра, пък ако знае надали има инхалационна анестезия. Или екип за мониторинг на пациента.

Това е. Слезте на земята, покрийте си главите с пепел и си трайте. Щото ако беше дошъл при вас този пациент, повечето или щяхте да постъпите по този начин или щяхте да оплескате нещата като се мъчите със сняг лайно да покривате. И друг път съм го казвал- дайте да не се правим на много велики, а да сме реални.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest д-р Анна Бондокова
Това не е вярно!!!

 

CT

Докторе , знаех че точно това ще напишеш ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Во право си до някаде коко. Но виж тези хумани лекари и изобщо болниците замисляш ли се от каде имат пари за един апарат толкова скъп? Ми от данъците който ги плащаш ти имено. И те тези скенери и сички ми истории пак ги получават от там. Епа не е редно и да се мислат за много ясемогъщи и хуманите лекари.Те просто и имат много поголям брой на пациенти..и располагат с пари имено от дръжавата. И ако тебе започнат да ти идват клошари жсеки ден и да им правиш тогъл пин примерно не знам дали ще имаме парички да си купиме и една баница. а относно хуманите..па на 1 ще си получат заплатата както и да е...колко и в минус да е отишла касата. :lol:

Просто хуманите располагат с 8 милиони пациенти който имат право да се лекуват.... Просто журналиста не е претставил хубаво статията...а също и лекара..да се направи на велик е скрил и другата част.Не е това лошо че е излегло на бял свет тази статия....просто е излегла на лош начин.Ако се говори барем да се говори с отворени карти. Само един въпрос ще му задам натози доктор.. От къде получва пари да им лекува бездомните кучета на бездомните хора? сигурно не от негов джоб. имено от твоя и от останалите....

между другото 24 часа....позле няма от него. на ред с труд. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Правят, щото е тигър. Практика е обаче да оперират кучета в кабинетите. Последната ми информация е, че очна лекарка от Пловдив оперира във ветеринарна клиника. Апък хората си плащат за операцията все едно оперират от същото нещо неосигурен здравно човек.

Link to comment
Share on other sites

Те това вече е реклама. Първо охраната няма да допусне клошаря на 50 метра от болницата и второ дори да са направили нещо как после клошаря ще гледа животното докато се възстанови. Не приемай всичко за чиста монета. Каквото и да правят хуманните колеги, го правят предимно за пари. Като нас между другото.

Link to comment
Share on other sites

Поредната плюнка в лицето на българският ветеринарен лекар!!!!Дано вбъдеще да има добра съсловна организация та да отреагира адекватно на такива фекалищини!!!

Link to comment
Share on other sites

http://picasaweb.google.com/kozataani/Vrem...459024039984578

 

http://picasaweb.google.com/kozataani/Vrem...459032629919186

 

Това е статията. За да се чете добре е необходимо само да я свалите на компа си.

Link to comment
Share on other sites

Те точно за това говорих. Ръси си главата с пепел.

Ма що да си посипвам главата с квото и да било, ама те данеса присадили мозък на този тигър, айде нема нужда от толкова коленичене нито е било зор анестезия нито е била зорна операция, толкова са подготвени че от шише му отрязали маска ама нали са светила г.та що не го интубираха или щоли, всеки от нас ще сложи упойка какво толкова сложно мигар всеки от нас оперира с апаратура и те не са правили кой знае каква сложна операция , това със смяната на ставите добре ама другото си чиста реклама, в Стара Загора имат фиброгастроскоп и съм 10000000% сигурен че ще извадят тези парчета от прословутата черга, ама що да се обърнат към Факултета така е по-удобно да работят хуманните ни колеги щото те са свикнали да бозаят от няколко бозки (цици), но Игор е прав оборудване консумативи от кой джоб от нашия и като ти се наложи на теб или твои близък операция кво става ми няма това онова и плащай като поп, та им идва на хуманните лекари дюшеш (шестица) допълнителен дохот и от друга дейност. Да Коко ползвал си хуманен лекар за помощ и аз търся но неги викам за всяка операция, в България съм сигурен не ами съм убеден, че вече имаме лекари ветеринарни на световно ниво в доста области и в хирургията също така че те спекулират с това за техниката и въоражеността и подготовката им щото това в 90% от случайте е на държавен гръб, щото ако трябва те да си плащат всичко като нас ще ги видя колко са печени и как ще вкарат животно в частната си клиника.

Така че аз не се срамувам от нищо и освен пърхута който имам пепел скоро там няма да туря! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Вместо да я ръся с пепел, да я забождам в земята или каквото там се сетиш за това, дето ми е най-горе, с многото руси косми, аз лично смятам да не седя като пукъл.

Link to comment
Share on other sites

, това със смяната на ставите добре ама другото си е чиста реклама

Дано не са лишили някое дете от става за тези си експерименти!!!!!Иначе гастротомията изисква сложна и супер скъпа техника.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Во право си до някаде коко. Но виж тези хумани лекари и изобщо болниците замисляш ли се от каде имат пари за един апарат толкова скъп? Ми от данъците който ги плащаш ти имено. И те тези скенери и сички ми истории пак ги получават от там. Епа не е редно и да се мислат за много ясемогъщи и хуманите лекари.Те просто и имат много поголям брой на пациенти..и располагат с пари имено от дръжавата. И ако тебе започнат да ти идват клошари жсеки ден и да им правиш тогъл пин примерно не знам дали ще имаме парички да си купиме и една баница. а относно хуманите..па на 1 ще си получат заплатата както и да е...колко и в минус да е отишла касата. :lol:

Просто хуманите располагат с 8 милиони пациенти който имат право да се лекуват.... Просто журналиста не е претставил хубаво статията...а също и лекара..да се направи на велик е скрил и другата част.Не е това лошо че е излегло на бял свет тази статия....просто е излегла на лош начин.Ако се говори барем да се говори с отворени карти. Само един въпрос ще му задам натози доктор.. От къде получва пари да им лекува бездомните кучета на бездомните хора? сигурно не от негов джоб. имено от твоя и от останалите....

между другото 24 часа....позле няма от него. на ред с труд. :lol:

Браво , Игоре !!! Точно така !

 

Абе Коке , аз неопериращи колеги не познавам . В София знам само една клиника в която работят хуманни . Ако искам да науча нещо - ми ще прочета и ще отида при Димов да гледам ( за кокали става въпрос ) - няма да ме върне човека ! С кокали не ми се занимава честно казано и ги пращам на него - връщали са ми се всичките перфектни за тези 6-7 години :lol: . Много съм си доволна и за мен няма значение , че няма да взема някой лев от тая работа . И не ме е страх , че ще загубя клиент след като съм го пратила там - това не се е случвало дори . И за гастро - и гъзоскопии също си ги пращам там , щото имат гастроскоп естествено . Никога не ми е помагал хуманен лекар за каквото и да било . Нито съм ги пращала да ходят при хуманен ( еееее , понякога се шегувам - ,, ... по-евтино при ДжиПи-то ... аз не работя със здравната каса " ... ) .

Един клиент беше питал да я наречем ,, хуманна ветеринарна лекарка " колко ще вземе да махне лещите на кучето , а отговорът бил ,, 2000 лв за двете очи " , а на друг човек , който не носи златни ланци и е възрастен казала ,, 70 лв и за двете очи " ... Грозна работа !!! Аз ги пращах в Стара Загора при Хубенов , но никой няма възможност - време , работа ... и тяхна си работа ...

Аз не се обиждам , защото статията е написана крайно неграмотно и освен да ме развесели друго неможе да ми причини . Нека пишат още ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
виж, че пише, че приемат и клошари бе Коко

Ми тогава всички клошари ще ги пращам там - във ВМА . То те и пари нямат ... значи е безплатно дори !? :lol:

Link to comment
Share on other sites

операциите се правят в есперименталната база ва ВМА. Анестезиолозите и опериращите ги познавам, за хора са корифеи, но за опита им в ветеринарната хирургия не бих искал да разказвам, като ортопеди добре, но при мастопатиите, та стинеш до кастрациите се бисери... последно един криптопхит просто го отворили и затворили, генетична аномалия, нямал заложени тестиси/ някой му ги откраднал .. :lol: /

Link to comment
Share on other sites

Ама ние за това и си говорим. Някакви химанни доктори просто се упражняват, ей така за кеф - дай за разнообразие да порежем и животни... Ако могат да свършат нещо полезно с техниката, която имат - е, ще си посипя главата с пепел и ще си трая. Ама да ми пишат по вестниците и да се хвалят как всъщност вършат нещо абсолютно незаконно - това само в БГ, може да стане... Ако искат да вадят мозъчни тумори, да заменят сърдечни клапи и да правят трансплантации си е техен проблем, но да вадят чужди тела от черва и да проветряват крипторхиди.....

Защо трябва да търпя подобно незачитане на собствената си професия - и затова са виновни колегите, които позволяват това - т.е пращат "не нуждаещи се от високотехнологични интервенции" пациенти при хуманни хирурзи - е такива хора са за разстрел..

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, общо взето съм съгласен с д-р Коко, такавание е оправията...., такова ни е положението в нашата гилдия, всеки се спасява както може!

 

Аз лично знам, защо Вальо не праща пациенти на колеги и да Ви кажа и аз спрях да пращам, защо ли.....??????

 

Единственото е да не се подронва авторитете на професията, като се афишират подобни глупости!!!

Link to comment
Share on other sites

Пешо, не си прав! Точно пък в София са клиника до клиника - искаш да ми кажеш, че няма колеги, които да ти свършат работа ли? Хайде хубаво - с някой конкретно не искаш да работиш, ама за неща, които могат да се направят в поне 10 от клиниките да се ползват хуманни.... Както и да го погледнеш си е уронване на престиж, особено пък и да го пише по вестниците...

Честно казано и аз не пращам често пациенти при колеги - не се занимавам с остеосинтези обаче и ми се налага, както и за съвсем ограничен брой други неща - е как пък на мен един пациент не ми се загуби....

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на мнение ,че в БГ вече има доста добре подготвени колеги (теоритически, практически и технически), които спокойно могат да се заемат и с по-нестандартни за нашата страна неща.Така че не мисля, че е редно хуманните медици да се заемат с такива неща и да трупат дивиденти на наш гръб.

Link to comment
Share on other sites

.... Просто журналиста не е претставил хубаво статията...

Моето мнение е, че не бива да правиим генерални изводи за нашата колегиалност /не че не си знаем дереджето де/ от писанията на един ТЪП ЖУРНАЛИСТ. Не искам да кажа лошо за всички от журналистичната гилдия, но особено тези от вестникарската й част са склонни какви ли не простотии и измислици да напишат, само да си видят статията на първа страница. Мисля, че Игор е "напипал" най-точно кой е всъщност виновника за нашите ежби в момента. А че това е така, ще ви дам един пример - на проф. Стамат Командарев /човекът работил може би най-много с трихинелите в България/ преди време му вземат интервю от столичен вестник, за да напишат някаква статия. Накрая го питат как да озаглавят статията - все пак е автор. Неговото заглавие е - "Внимание - трихинела!".

Представете си учудването му, когато вижда статията - "Отмъщението на домашното прасе", в която почти единственото вярно е неговото име. :D:D:D

Ето това имам впредвид.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...