Jump to content








Отчетно-изборно събрание БАВЛДЖ


Recommended Posts

Колеги, последният мандат на управителния съвет на Българската Асоциация на Ветеринарните Лекари за Дребни Животни е изтекъл и трябва да има отчет и избори. Според устава (вижте по-долу прикачения файл) датата и дневният ред трябва да се оповестят поне месец по-рано в Държавен Вестник. 25.11 е петък, а 27-и е неделя. Коя е по-удобната дата? Според Бойко Георгиев е 25-и, петък.

 

Дневния ред ще бъде обявен като:

1.Отчет на дейността за изтеклия мандат;

2.Избор на председател и управителен съвет;

3.Разни

 

Първата точка е ясна.

По втората трябва да помислим какво искаме и кой може (и е съгласен) да го свърши.

По третата поне няколко седмици преди Общото събрание трябва да сме наясно за какво ще говорим и какви са главните аргументи. Така просто ще остане да подкрепим една или друга теза. Иначе има опасност да си губим времето с празни приказки.

B-AS-US.doc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Датата е 25-ти ноември, петък, от 18.00 часа в зала#6 (зала акад. Стефан Ангелов). Останалото е без промени.

Link to comment
Share on other sites

Този късен час според мен е неудачен, със сигурност ще има хора които ще им се наложи да пътуват а, в последствие и да се връщат. Така или иначе денят ще е загубен за работа, то по- добре да се помисли за час в късният преиобед или по обед.

Поздрави

Д-р Борисов

 

 

Link to comment
Share on other sites

Най-удобно е съботен или неделен ден.Петък много колеги,както и аз имаме работа по амбулаториите.събота сутрин в 10.00,така че после който иска да може да се прибере

Link to comment
Share on other sites

И как точно се избраха тези дати да съвпадат с конгреса на БВС? Сега остава дилемата дали делегатите да пренебрегнат "общото благо" и да отидат да направят нещо за себе си или да пропуснат кефа и да бъдат пак активисти с надеждата, че правят нещо добро за всички. Определено си мисля, че на конгреса пак ще преобладават хора, интересуващи се само от ДПП, а тогава няма да има никакво съмнение, че до следващите избори БВС пак ще ни е мащеха.

Link to comment
Share on other sites

Покрай това БВС се научих на няколко неща. За да са валидни и законни решенията от предстоящото отчетно-изборно събрание, то трябва да е проведено от квалифициран кворум от редовни членове на асоциацията. И тук възниква въпроса-Към датата на събранието колко и кои са редовните членове на БАВЛДЖ? През годините различни лекари са посещавали различни на брой конгреси и семинари, т.е. една година си ходил на конгреса и си платил, на следващата не, после пак и така нататък. Редовен член ли си в случая или не? Поради липса на банкова сметка как е уредено плащането на членския внос от членовете, които са били възпрепятствени да посетят някои от конгресите и съответно имат пропуски в плащането си? Извинете ме за въпросите, но в последно време точно легитимността се подлага на съмнение при спорове.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Относно кворума - прочети устава.

За конгрес на БВС нищо не сме чули до този момент.

Датите не са избирани нарочно- единствено се счита за удобно да е в близост до семинара по офталмология.

Датите и за двете събития ( събранието и семинара ) са определени от Бойко и са обявени тук от преди почти 1 месец.

 

Ако желаете да има голяма говорилня , да се съберем по-рано. Според мен 2 часа са напълно достатъчни , ако сме организирани и не си говорим празни приказки - затова е тук темата , предварително да се избистрят нещата и който каквото му се говори да го изговори.

 

За въпроси като кой е член и кой не - обръщайте се директно към Бойко. Може да опитаме да го питаме за списък и като имаме такъв , веднага ще се публикува.

телефони на Бойко 0888 27 25 29 и 0878 87 09 95

Link to comment
Share on other sites

Сега чувам за конгреса на БВС. Моята препоръка е - оствете го това БВС!!! Не хвърляйте енергия на вятъра. Няма никакъв смисъл.

 

 

Абсолютно подкрепям. Аз твърдо мисля че трябва да се борим -организирано ! за това, БАВЛДЖ да стане асоцииран член и БВС да е федерация - така , както е по белия свят. Така ние ще си знаем нашето , а колегите с участъците - тяхното.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(4) Общото събрание се счита законно, ако присъстват повече от половината от всички членове. Ако не се яви нужното число, събранието се отлага за един час по-късно при същия дневен ред и се счита законно, колкото и членове да се явят.

 

Чл.10.(1) Членовете са длъжни:

1. да спазват безусловно устава на Асоциацията и решенията на Общото събрание;

2. да съдействат за постигане на целите на Асоциацията;

3. да заплащат членски внос и имуществени вноски в размери, определени от Общото събрание;

4. да не използват по какъвто и да е начин Асоциацията за цели, противоречащи на устава.

(2) За задълженията на Асоциацията членът отговаря до размера в предвидените в устава имуществени вноски. Членът не отговаря лично за задълженията на Асоциацията

 

(2) Член на Асоциацията отпада при неплащане на членския внос, имуществените вноски в определените от Общото събрание срокове, и при системно неучастие в дейността на Асоциацията, горните обстоятелства се констатират по документи

 

Точно защото съм чел устава поставих въпроса. Пак питам, кои са редовните членове към датата на провеждане на събранието? Този форум винаги е бил нещо като официоз на БАВЛДЖ и не смятам за нужно да звъня на Бойко лично за да получа информацията, която интересува и други колеги.

А сега нещо лично-аз не съм посещавал последните два конгреса. Не съм си плащал съответно и членския внос. Ако дойда и бъда допуснат до събранието и моят глас се вземе предвид в решенията, на базата на горепосочените цитати от устава, тези решения ще бъдат нищожни. От друга страна ако не съм член, защо да идвам на събранието? Затова трябва да се публикува тук поради липса на печатен орган списъка с редовните членове. Нека не си прехвърляме топката.

Link to comment
Share on other sites

за това, БАВЛДЖ да стане асоцииран член и БВС ...

Пхахаххахаххахахаха........................... ic_052Що им играеш по свирката на Бойко и Миро?! Кога Бойко влезе тук да отговори, когато колеги му задават въпроси при положение, че има част от форума и го е еня(УЖ, де)? И ще ми го пробутваш за съсловна?! ic_052 Ми то сущуту куту придишнуту...

 

Пропуснах снощи да спомена и как през 2011 година БАВЛДЖ си спечели доста членове с високата такса за конгреса, с оправданието, че има фирма-организатор... Това си беше жива тактика за привличане на членове и то само с някакви 30 лв разлика(доколкото си спомням- това бяха цените)... Не чух един колега да каже, че ще стане член на БАВЛДЖ, защото го желае, а, защото таксата е висока... А относно тактика- ще се окаже, че си е спечелил нови членове в лицето на собствените си врагове... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Това е списъкът с тези , които са платили членски внос тази година. Останалите имат време да платят до края на годината, скоро ще се публикува банкова сметка. Ако не си плащал повече от 1 година какво става - плащаш си сега и продължаваш да си член . Може да се плати и сега на събранието / семинара.

членове 2011.doc

Link to comment
Share on other sites

Пхахаххахаххахахаха........................... ic_052Що им играеш по свирката на Бойко и Миро?! Кога Бойко влезе тук да отговори, когато колеги му задават въпроси при положение, че има част от форума и го е еня(УЖ, де)? И ще ми го пробутваш за съсловна?! ic_052 Ми то сущуту куту придишнуту...

 

Пропуснах снощи да спомена и как през 2011 година БАВЛДЖ си спечели доста членове с високата такса за конгреса, с оправданието, че има фирма-организатор... Това си беше жива тактика за привличане на членове и то само с някакви 30 лв разлика(доколкото си спомням- това бяха цените)... Не чух един колега да каже, че ще стане член на БАВЛДЖ, защото го желае, а, защото таксата е висока... А относно тактика- ще се окаже, че си е спечелил нови членове в лицето на собствените си врагове... :)

 

Всичко това може да се промени - ако ние имаме желанието да го променим заедно.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Всичко това може да се промени - ако ние имаме желанието да го променим заедно.

Това е така! Гнусното е, че видях с очите си Бойковизма, Мировизма и ГЕРБ-ерството на учредителното събрание на ОК- София град- БВС. Не го видях само аз, много колеги го видяхме, включително и Гавазов. Силно се надявах да направите нова асоциация. И тогава да започнем наново. Не трябва да се намесва политиката в професията ни!!!!!!! Това разбирате ли го всички, колеги?! Питам?

Link to comment
Share on other sites

Аз защо съм останал с впечатлението че, когато плащаме таксите си за годишните конгреси, в тях се включва и таксата за членство. Аз имам издадена карта за членсвто от 2004г. до момента не съм плащал специално такса за членство само поради горните размисли. До момента аз не съм чувал някой да е поставял въпроса за плащане на такса, как и къде. Мисля ,че е най-разумно плащането да става или на конгреса или и по някакъв друг удобен начин.

 

Относно мението ми за БАВЛДЖ и ВС - аз мисля , че би било най-разумно да се радели колегията на работещи с дребни животни и такива с едри животни. Имаме много различия ,а много малко прилики(само че сме ветеринарни лекари) а, така няма как да стане да се угоди на всички под една шапка. По-добре да се раделим за да може всяка всяка група да си гони интересите. Може и да съм краен, но в никакъв случай не искам да обидя някой или да го омаловажа. Така е в нормалният свят, какво ни пречи да се присъединим към него. Мисля , че имаме доста трески за дялане на събранието , така че още веднъж апелирам да се помисли за по- ранен час на започването му, нека не си губим взаимно времето.

С уважение

Д-р Борисов

 

 

Link to comment
Share on other sites

Д-р Борисов, това което сте написал е много правилно, но просто няма как да стане. БАВЛДЖ е част от ФЕКАВА и смисъла и е в повишаване на квалификацията на ветеринарните лекари. Тя няма и не може да има нищо общо с политиката на ветеринарната медицина в дадена страна. Този казус сме го разисквали преди години още преди да се създаде БВС. Поставян е на дневен ред на специално насрочени събрания и Бойко, Асен и други от ръководството са го изяснявали. По сегашният закон за съсловната организация, само БВС е такава. Разделянето може да стане само вътре във нея. То реално е факт. БВС действа като защитава интересите на участъковите лекари и то само в частта ДПП, докато за останалите единственото което прави е този ежегоден образователен конгрес, който обаче както си личи от предварителната програма пак няма да има нищо общо с нас. Според мен насоките в развитието на БАЛВДЖ трябва да бъдат във привличането на повече лектори през годината, както и кандидатстване за посещение на всеки възможен лектор на ФЕКАВА. Освен това трябва наистина активно да взима участие при организиране на групови посещения на международни семинари и конгреси, а не както се получи тази година Бойко да каже, че не е успял да се споразумее с турските колеги един ден СЛЕД крайният срок за записване с отстъпка. Да се направи така, че провеждането на конгресите да става в удобно за колегите населено място, защото досега практиката беше на Боровец, заради близостта до София и големите фирми дистрибутори, а после във Варна и то в активния сезон, когато цените са надути, не знам защо. Идеята да е в по-малък, но централен град като В.Търново или Габрово директно отпадна. Сега може да се разгледа. И не на последно място винаги да се взима предвид състоянието на медицината от практична гледна точка в България, когато се дават примерните теми на лекторите. Сори за дългия пост, но не съм член и трябва тези, които са там да разискват нещата, които си говорим тук.

Link to comment
Share on other sites

Сори за дългия пост, но не съм член и трябва тези, които са там да разискват нещата, които си говорим тук.

 

Е, теб поне те няма в този списък с членовете, за да твърдиш онова, което горе съм маркирала с червено. Оообаче аз пък съм член- според същия списък. И не само според него.

 

Никога не съм попълвала молба за членство, защото не съм пожелала да бъда член поради ред причини, някои от които са изброени в по-горните ми постове.

 

 

2008 година- дават ми напечатан бадж, но името ми е изписано с химикал. Плащам такса за нечлен- вече не помня каква е сумата

 

2009 година- поради семейни причини не посещавам конгреса

 

2010 година- имам напечатан изцяло бадж- обаче плащам такса за нечлен- 40 лв, защото не ми е известно да съм пожелавала да стана член и съответно да съм попълвала молба за членство. Преди да дойде моя ред за плащане, на опашката членове на БАВЛДЖ ме скъсват от майтап, че имам напечатан бадж, който виждат на масата, докато се редят да си плащат таксата и ми шепнат на ухо: "Бойко те е направил член! Бойко те обича!..." и твърдят, че само членовете имат напечатан изцяло бадж, каквито виждах и техните на масата...

 

2011 година- Шефът ми плати конгреса- даде ми на ръка 165 лв, колкото беше уговорката, както си спомняте от темата. Отидох и казах- 165 лв... 30 членски внос и 135 такса конгрес. Провериха ме по име, отметнаха ме. Не ме питаха за минали години. Дадоха ми черната чантичка с материалите и ме упътиха къде са залите. Не получих платежен документ за парите, които дадох.

 

Хич не ме грее кой какво е блял и къде се е почесвал или в последната година дори си е плащал(тоест платили сме ние) на фирма организатор. Понеже вече и официално сте ме изплескали като член в списък из онлайн пространството(с едно Н- Ана), постарайте се да си получа молбата за членство на amicusvet@abv.bg , за да я попълня и да ви я дам на събранието. А там си чакам смачканата стара членска карта с номер, каквито ги раздавате(напечатани от 2004 година ли беше...), защото... сещайте се сами, уважаемо ръководство какъв гаф се е получил. И във връзка с гафа ще ви дам още един съвет, защото имате и втори гаф от дъъъъълги години- отново в онлайн пространството: прочетете онова нещо за защита на личните данни и изтрийте от онзи файл с устава си ЕГН-тата на учредителите, защото..., уважаемо ръководство.

 

Та, мили ми колеги, помислете си за кого ще гласувате на това отчетно-изборно събрание.

 

Коко, докато ГЕРБ е на власт- всичко е възможно! Вервай ми! Май тук беше : http://www.vvcbg.com/forum/index.php?showtopic=2785

post-10247-0-12354100-1318019084_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Уточнението което направи д-р Боянов е много важно, може би аз неправилно съм се изразил, но смятам, че няма смисъл да се вкарва БАВЛДЖ в БВС, поради голямата разлика в естеството им. Моята идея е да се опитаме хората които сме членове и тези които са симпатизанти на БАВЛДЖ и основно практикуващите ветеринарни лекари занимаващи се с дребни животни от ЦЯЛАТА страна да стане ясно че, е възможно ползотворно и полезно за нас съществуване в БВС или каквато и да е било подобна организация само ако сме самостоятелна или автономна организация включена в съюз или федерация. Не можем да решаваме едновремено проблемите на колегите с участъци защото нашата работа е от различно естество. Не мисля че, хора които се занимават с едри животни, изпълняват имунопрофилактични програми и т.н. биха били адекватни на нашите проблеми. Само кратък пример > от колко време говорим и искаме да се въведе система за увеличаване на квалификацията ни като лекари и какво в крайна сметка стана след като бе изготвена примерна такава.

 

Ще резюмирам на кратко изложението си > ветеринарните лакари практикуващи с дребни животни > отделна АВТОНОМНА организация, дали ще е член на БВС или Ветеринарна камера или каквото и да е било там, само АВТОНОМИЯТА би била полезна за нас.

БАВЛДЖ да си остане като такава свързана САМО с обучението ни, като и като член на FECAVA. Членството тук не мисля че, трябва да е задължително. Докато членството в една ПРОФЕСИОНАЛНА организация е задължение което късае ПРАКТИКУВАЩИЯТ ветеринарен лекат.

 

С уважение

Д-р Борисов

Link to comment
Share on other sites

Колега, това съм го предлагала лично аз преди още да съществува БВС. Влиза през едното ухо, излиза през другото... И резултата е днешната действителност. А беше толкова просто. :)

Link to comment
Share on other sites

Д-р Борисов, липсата на отговор ще го приема като факт, че си се обидил лично по отношение на плюенето ми по ГЕРБ. Което не ме топли, защото аз съм аполитична. Не политизирам форума, по-напред дори съм написала, че не е добре да се намесва политиката в професията ни, както всички видяхме на учредителното събрание на ОК София- град- БВС. Не намирам за смислено да повтарям вече написаното от мен в по-предишните ми постове. И все пак това са действителни събития от недалечното ни минало, имащи връзка с досегашното ръководство на БАВЛДЖ. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...