Jump to content








Булветмедика


Recommended Posts

Изключително Благодаря на Ръководството на Асоцияцията, че така активно взе участие в срещата с Генералня от най-генералите Директори другаря Байчев.

Ама как пък поне един не дойде бе.

Къде сте бе господа. Хората си защитават съсловията а Вие никакви Ви ням.

Бравус точно така се отстояват позиции. Ако така продължаваме Байчевистите ще си прекарат наредба и да ни забранят.

Никой и нищо трима четирма човека и туй то. А доцента се подготвил всички шефове на РВМС плюс една камара наши даскали плюс шепа студенти и най - заинтересованите най-малко.

 

Още веднъж браво иначе във форума сме много напред с материала ама иначе никакви ни няма организационно.

Явно всяка коза за свой крак. Ясно ми е, че всички сега е по-важно да работим и да се утвръждаваме, но колеги когато се късае за нормалното ни функционирамне можеше поне малко да се понапънем да изкажем поне гласно някой от нашите искания.

Но няма кой. От ръководството нема никой Д-р Георгиев и той изчезна иначе ще изказваме позиции.

Щом е така нека е така още веднъж като се представим по този начин и сигурно и аз няма да се интересувам от тези работи. :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Е,да,естествено,че е така.Затова не ми хареса онзи разговор за проектонаредбата.Единственото,което правим,е да спорим едни с други.А най-главните неща остават на заден план.Първо трябваше да си уредим тях,и след това да се караме кой как ще работи.

Не критикувам никого,и аз поемам част от вината затова,защото можеше и трябваше поне да се опитам да участвам в "дискусията"-монолог ,която се е провела вчера.

Link to comment
Share on other sites

Права сте Д-р Канева, наистина бе монолог от страна на любимия ни доцент, но той каза и нещо друго, че наредбата след няколко дни ще излезе в държавен вестник.......................

А то за вина разбирасе че всеки от нас има помалко :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Къде сте бе "активисти"? Я да чуем каква толкова неотложна работа имахте,че не дойдохте в Ст.Загора.Иначе зад екрана сме голяма работа,пък аз съм тръгнал да искам извънредно събиране,боже, боже...Мястото ни е там където сме, сиреч в "гората".Аз лично преставам да коментирам темата БАВЛДЖ.

Link to comment
Share on other sites

не ееееееееееееее, не започнах тази тема, за да се обвиняваме взаимно, а защото ме боли наистина, че сме толкова зле организационно апък толкова много ни идва отръки да се караме

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Димитров

Браво на малцината дошли колеги от

Българска Асоциация на Ветеринарните Лекари за Дребни Животни на БУЛВЕТМЕДИКА 2006. Отлично се видя как се работи централизирано от НВМС и с подкрепа.

Браво и на д-р Мустафов, който ясно изрази мнението но Камарата.

Браво и на ръководството но Българска Асоциация на Ветеринарните Лекари за Дребни Животни които не дойдоха - може някои от тях да прочете тези редове и да реши да отговори - вие как мислите?

ПРЕДЛАГАМ Д-Р ХАРАЛАНОВ ДА ЗАКРИЕ ТОЗИ ФОРУМ СЛЕД КАТО 4-5 НЕРЪКОВОДНИ КАДРИ САМО ПИШАТ И ДОБРОНАМЕРЕНО СЕ МЪЧАТ ДА ПОМОГНАТ.

СЪЩОТО Е И С БОРОВЕЦ - трупа се актив я за FECAVA я за WSAVA.

И мястото не искат да сменят .....................и мнението на членовете - да разберат

......... но какво да се прави ......- родни ветеринари и наши загрижени другари

Link to comment
Share on other sites

Къде сте бе "активисти"? Я да чуем каква толкова неотложна работа имахте,че не дойдохте в Ст.Загора.Иначе зад екрана сме голяма работа

Гошо, с кого си се уговарял, че сега си недоволен от бездействие?

Link to comment
Share on other sites

ПРЕДЛАГАМ Д-Р ХАРАЛАНОВ ДА ЗАКРИЕ ТОЗИ ФОРУМ СЛЕД КАТО 4-5 НЕРЪКОВОДНИ КАДРИ САМО ПИШАТ И ДОБРОНАМЕРЕНО СЕ МЪЧАТ ДА ПОМОГНАТ.

СЪЩОТО Е И С БОРОВЕЦ - трупа се актив я за FECAVA я за WSAVA.

Аз пък предлагам да продължим да пишем във форума,да посещаваме семинари, да си ходим на конгреси,да се организираме като съсловие!

Link to comment
Share on other sites

Колеги,вместо да се караме да накараме ръководството да покани доц. Байчев на наше мероприятие да отговори на нашите въпроси,ако трябва ще се напише жалба до европейската асоциация или да се употребят някакви други механизми за натиск за да се изпълнят нашите изисквания,защото Булветмедика не е наше мероприятие и никой не ни е поканил официално там,така че дори и да присъствахме пак едва ли щеще да има полза/кучетата си лаят,керванът си върви/.

Link to comment
Share on other sites

Уважаеми г-н Шишков,

Защо трябва някой официално да Ви покани и какво означава наше мероприятие. Булвета е за всички колеги и срещата нее на някаква тема а трябваше да бъде кръгла маса по проблеми на ветеринарната медицина.

то не бе среща и на камарата но Д-р мустафов си защити позициите, трябва да се използва всякакъв форум за да се напомня за нашето присъствие. Та сигурно най-много проктикуващи лекари се занимаваме с дребните животни. И съм сигурен щото другаря никога няма дойде на форум на асоциацията щото просто ще е сам.

Така, че трябваше тук вместо преподавателите от факултете да се изказват ние да задаваме въпроси които ни вълнуват щото утре като излезе наредбата и кръц, окръжншия ветврач от квотата на байчев ще започне да ни се прави на умен и да ни поучава кое как да бъде.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, новата наредба засяга пряко и мен, погубва ме напълно, защото помещението ми не отговаря на новите изисквания. Не се включвам в дискусиите, защото още с поставянето на проблемите започнаха да се критикуват малките кабинети и техните негативи в практиката. Ние все още не сме задружни, толерантни и загрижени един към друг. Това е голям проблем....

 

Вместо всички доктори в моето положение да усетим разбиране и подкрепа от колегиума, то направо ни сринахте. Каква е тази агресивност и упреци..... Смятам, че когато се научим първо да подаваме ръка на ближния, а не да му я режем, можем да говорим за съсловие с перекспектива!

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Ох, обещах повече да не се включвам но го правя заради д-р Георгиев когото много уважавам извинявай но ще ти говоря на малко име , знаеш от кога се познаваме. Стояне, въпросът приятелю не е с кого съм се уговарял,въпросът е в заинтерисоваността на колегията. д-р Байчев отговори много правилно на Мустафов, ами че правете си сдружения бе кой ви е спрял? К"во очаквате, НВМС ли да ви ги направи? Организирайте се от долу влезте в парламента прокарайте си закон и готово.Мустафов беше бесен като го попитах абе, кви ще ги мъдрим? Той ми отговори, докато тези са на власт нищо не можем да направим.Заместникът му бе по словоохотлив ЗАКОН БЕ БРАТЧЕ З А К О Н ! Т .е нещо за което хабя мастило от началото на беседата.Хайде че пещта вече се опали трябва да мятам агнето честит празник на всички именници живи, здрави,целеустремени и щастливи!

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера какво сте се хванали с този Байчев. Той е просто политическа марионетка и от него ама нишо не зависи, а от друга старана ние не би трябвало да искаме нищо от НВМС. Трябва така да сме организираме, че НВМС да иска нашето мнение и да ни търси, а не обратното. Оставете чиновниците да се ровят в бумагите, те не са ни нужни.

Мустафов и той говори глупости - докато тези са на власт и т.н. Какво значение има кой е на власт за една професионална организация която не е създадена на политически принцип. Когато някой се изкаже така означава, че е абсолютно същия като този , който сега е на власт. Абсолютна арогантност и шизофрения е това. Политически нагаждачи.

Я да не се занимаваме с разни персони ами да си гледаме работата.

Досега само обвиняваме някой друг. Имаме нужда да променим начина на работа на Асоциацията изцяло или поне да започнем да работим.

Булветмедика не беше най-доброто време за да се съберем, но на Конгреса можем да се видим и да останем след лекциите още първата вечер и да си поговорим. Сигурен съм обаче, че и тогава много от нас ще се подсмихнат и няма да останат на една подобна среща.

Ако пък сметнете, че там не е мястото аз ви каня в Силистрта да направим един форум.

Първоначално трябва да си поставим цел.

Дерзайте колеги и ще успеем!

Link to comment
Share on other sites

Аз също мисля,че Другаря Байчев не би дошъл на наше събиране,защото е наясно какво ще последва.На срещата в Ст.Загора така завъртя нещата,че не позволи много много дискусии.Репликите''Няма да приема критики" и Сега аз карам влака и аз ще кажа какво ще се прави",съпроводени с тропане по масата показват,че никак не е готов да води диалог.Е,това не означава че трябва да стоим само тук и да си чешем езиците,а наистина трябва да се обединим и да предприемем нещо.Нека наистина на Боровец да бъдем по-активни с присъствието си/не като на Булветмедика/и да вземем някакви конкретни решения за действие.Работата няма да ни избяга,всеки ден се печелят пари,а много лесно можем да загубим много повече ,оставяйки се Байчовци да решават съдбата ни.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да разбера какво сте се хванали с този Байчев. Той е просто политическа марионетка и от него ама нишо не зависи, а от друга старана ние не би трябвало да искаме нищо от НВМС. Трябва така да сме организираме, че НВМС да иска нашето мнение и да ни търси, а не обратното. Оставете чиновниците да се ровят в бумагите, те не са ни нужни.

Мустафов и той говори глупости - докато тези са на власт и т.н. Какво значение има кой е на власт за една професионална организация която не е създадена на политически принцип. Когато някой се изкаже така означава, че е абсолютно същия като този , който сега е на власт. Абсолютна арогантност и шизофрения е това. Политически нагаждачи.

Я да не се занимаваме с разни персони ами да си гледаме работата.

Досега само обвиняваме някой друг. Имаме нужда да променим начина на работа на Асоциацията изцяло или поне да започнем да работим.

Булветмедика не беше най-доброто време за да се съберем, но на Конгреса можем да се видим и да останем след лекциите още първата вечер и да си поговорим. Сигурен съм обаче, че и тогава много от нас ще се подсмихнат и няма да останат на една подобна среща.

Ако пък сметнете, че там не е мястото аз ви каня в Силистрта да направим един форум.

Първоначално трябва да си поставим цел.

Дерзайте колеги и ще успеем!

Честно казано, колеги, за пръв път прочитам нещо разумно по въпроса за организацията и отношението към НВМС! Затова и го цитирам цялото! Трябва конкретика! Оставете доцент Байчев. Пък и тона по отношение на него нито е справедлив, нито е колегиален. Какво искате вие от НВМС?! Нали сте частно практикуващи?! Съберете се в Силистра. Или поне тези, които наистина са заинтересувани. Или пък елате в Русе! :-) Но с конкретни предложения! Защото в Стара Загора имаше само един конкретен въпрос! На който никой не отговори, защото сбирката се превърна в пазарска свада!

И пак да кажа: конкретни предложения! Този текст в наредбата не ми харесва! Искам да стане еди как си, защото във Франция например е така!

Иначе не виждам как точно НВМС ни пречи на всички нас да работим!

Link to comment
Share on other sites

Пък и тона по отношение на него нито е справедлив, нито е колегиален. Какво искате вие от НВМС?! Нали сте частно практикуващи?!

 

Аз собствено нищо не искам от никого.

Предостатъчно работа си имам, и за последен път взимам отношение.

Уважаеми г-н Нанай, сигурно тропането по масата и изрази от рода аз съм човека аз карам влака са най-подходящи за шев на НВМС, и презрителното отношение което се демонстрира постоянно са може би според вас, справедливи и колегиални.

На мен нищо не ми пречи, нито новия или стария закон ми попречиха, няма да ми пречи и новата наредба, която въпреки нас ще влезе в действие, а просто ме боли когато ме умножават по нула и се отнасят с мен като с Мунчо от подигото, и то точно хора имащи най-малко право на това,вървели цял живот с байрака напред. Наистина НВМС не ни пречи, но в никакъв случай не ни и помага, защото в реда на нещата е когато издаваш нормативен акт и той засяга много хора да потърсиш всички начини тези хора да си дадат мнението и да се вземе най-доброто управленско решение.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, новата наредба засяга пряко и мен, погубва ме напълно, защото помещението ми не отговаря на новите изисквания.  Не се включвам в дискусиите, защото още с поставянето на проблемите започнаха да се критикуват малките  кабинети и техните негативи в практиката. Ние все още не сме задружни, толерантни и загрижени един към друг. Това е голям проблем....

 

Вместо всички доктори в моето положение да усетим разбиране и подкрепа от колегиума, то направо ни сринахте. Каква е тази агресивност и упреци.....   Смятам, че когато се научим първо да подаваме ръка на ближния, а не да му я режем, можем да говорим за съсловие с перекспектива!

Това трябва да бъде първата крачка,иначе нищо не става.Самите колеги не срещат защита от никоя организация досега.Трябва да се подкрепяме,защото иначе дълго ще ни се смеят в лицето.

Link to comment
Share on other sites

Добре, нека започнем така: моят основен проблем и на доста други колеги е свързан с квадратурата!

 

Голяма част от кабинетите в София са между 15-20 квадрата. Дайте някакво предложение, какво бихме могли да направим да запазим по-дълго практиката и пациентите си?

 

първо - да има заварено положение! Всички малки кабинети които отговарят на санитарните изисквания да запазат практиката си, като могат да извършват имунопрофирактика и лечение. Хирургични операции и специализираните изследвания да се извършват в клиниките!

 

второ - да се борим за намаляване на квадратурата, поне за 20 квадрата!

 

Последно - да се борим за някакъв гратисен период- година, две през който ще имаме възможност да преструктурираме дейността си.

Link to comment
Share on other sites

Добре, нека започнем така: моят основен проблем и на доста други колеги е свързан с квадратурата!

 

Голяма част от кабинетите в София са между 15-20 квадрата. Дайте някакво предложение, какво бихме могли да направим да запазим по-дълго практиката и пациентите си?

 

първо - да има заварено положение! Всички малки кабинети които отговарят на санитарните изисквания да запазат практиката си, като могат да извършват имунопрофирактика и лечение. Хирургични операции и специализираните изследвания да се извършват в клиниките!

 

второ - да се борим за намаляване на квадратурата, поне за 20 квадрата!

 

Последно - да се борим за някакъв гратисен период- година, две през който ще имаме възможност да преструктурираме дейността си.

Това е вече нещо друго! Щом има гратисен период от 1 година - още по-добре! През тази година трябва да се организира гилдията и да промени наредбата. Тъкмо ще отмине и истерията по присъединяването. Това е базата за сериозен разговор - възможно ли е да се защити намаляването на квадратурата? Изобщо има ли задължително изискване по някоя европейска дректива за квадратура? Или е хрумване просто? Това трябва да се уточни. И да се избере нещо като работна група, която да движи тези неща. Иначе ще останем на нивото на приказките.

Link to comment
Share on other sites

Хирургични операции и специализираните изследвания да се извършват в клиниките!

 

Това ще предизвика конфликти между самите нас.Не може един да обира сладкото на професията а друг да се бьхти да оперира и да лекува тежки случаи.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...