Jump to content








ДИАГНОСТИКА


Recommended Posts

Дано да Ви хареса предложената тема! За мен е изключително интересна и важна. Какви са нуждите, какви затруднения срещата. Най-общо

Link to comment
Share on other sites

Основният ми проблем е как да накарам хората да разберат, че това е важно, а не просто още един повод да ми дадат пари!

Link to comment
Share on other sites

Проблема е друг според мен.

Как собствениците на домашни любимци които имат по-голяма финансова свобода,разбират смисъла и значението на диагностиката!?

И как останалата част(не малка),имат чувството,че доктора допълнително натоварва сметката им с едни или други изследвания!?

 

Изкючвам хорат които правят всичко,независимо от това кое колко струва спрямо техните доходи.

Гледането на дом.любимци е лукс,който трябва да си позволяват хора които наистиан знаят какво могат да си позволят( време за домашният любимец,профилактика,хранене,ветеринарни услуги,фризьорски услуги,и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Христова

Проблема с диагностиката е проблем на лекаря.

Той е този които трябва да предлага и настоява за изследвания - имала съм случаи когато десетки собственици са ми казвали - ходила съм при поне при 10 ветеритарни лекари в София и НИКОЙ НЕ МИ Е ПРЕДЛОЖИЛ ДОРИ ВЗЕМАНЕ НА КРЪВ ЗА ЕДНА ОБИКНОВЕНА ХЕМОГРАМА? КОЛЕГИ - СОФИЯ Е ТОВА ...

Как да коментираме това колеги...

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с д-р Христова напълно! Все пак за мене е интересно има ли изследвания, от които имате нужда, а не намирате къде да направите?!

Link to comment
Share on other sites

Guest албейтар

Д-р Нанай ендокринологията например е тъмен тунел без следи от светлина дори в края.Но мисля ,че за това би трябвало да се поразтропат от катедра вътр. болести Ст.Загора но....нали се сещате?

Link to comment
Share on other sites

Аз работя в София и тук проблеми с лабораторните изследвания практически няма - само стопаните.

Хормоналните изследвания също според мен са благонадеждни.

Определено обаче ми липсва възможността за ендо - и лапароскопска диагностика.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, да опитам по друг начин: какви изследвания правите най-често?

А за ендокринологията - Гавазов, ти наясно ли си какво точно искаш?! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Неможе да се каже най-често какви изследвания правиш, защото анамнеза снемаме от стопани в повечето пъти не ни насочва към нищо. Информация събираме косвенно и то най често се оповаваме на лабораторни изследвания. ДКК, БКК, цитосхематологично и субстрати - билирубин, белтък, урея, амилаза; ензими - ГОТ, ГПТ, АФ,кРЕАТИНИН, КФК, ГГТ и по-рядко електролити. Относно хормони тук малко съм по-резервиран щото жт половити при кучето общо взето ако няма много големи корелации другото е много сложно, от време на време Т3, Т4, Кортизол - те са по показателни.

Но осномно ни трябват методики и по-вече тестове за бързо определяне на някой от горните показатели за критични пациенти щото повечето от нас ползват човешки лаборатории и те събото и неделя не работят пространствено са отдалечени и е звързано с време което в повечето случай е жизнено важно.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...