Jump to content








Програма за хематологичен апарат


Guest д-р Ангелов
 Share

Recommended Posts

Guest д-р Ангелов

Здравейте колеги закупих хематологичен апарат за кръвни изследвания BC-2800Vet,в упътването на който пише че може да се свърже с компютър и да се прехвърлят данни и разпечатки,но в пакета липсва програма с която компютърът да го разпознае,ако някой има сведение каква програма е необходима и откъде може да се намери ако може да сподели,благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Вариатите са два единият в самия апарат да е програмиран хардуера и трябва просто да го свържете с компютъра и тои да си го търси, а втория вариан е да си има отделен инсталационен диск, който най-вероятно ще трябва да изискате от фирмата производител, или ако някой има точно такъв апарат да ВИ го прати, друг вариант е да видите фирмата дали има саит някои път там има качени такива програми и можете да го изтеглите от там. Успех

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Ангелов

Здравейте благодаря за отговора но за съжаление апарата не разполага със собствен софтуер който да бъде разпознат от компютъра,и няма инсталационен диск към него а от фирмата от който е закупен апарата казват че няма такъв софтуер а трябвало да се поръча при тях и те щели да го изработят,срещу заплащане,което е нелогично защото всички технологични уреди които се връзват към компютър разполагат със собствен софтуер,а на официалният сайт няма опция за такъв или поне аз немога да го открия ето адреса http://www.mindray.com/main/products/productlist.jsp

Link to comment
Share on other sites

Guest петер

здравейте,

доколкото се разбира апарата не може да работи защото няма софтуер за PC?

апарата нали си има дисплей?

ако не работи колкото и да е хубав не става :huh:

а тези от фирмата правят някаква система,да си го продават за 8 000 долара но с всички екстри ,или са им малко тези пари? измами на дребно нещo като GSM -хем скъп, хем неразкодиран,хем без българско меню ........

Link to comment
Share on other sites

аз ползвам услуги на хуманна лаборатория, която разполага с много добър апарат с настройки за кучета, котки и коне. Едно изследване ми е 3 лв - пълна кръвна карнита и ДКК. Тази цена е доста ниска и това ме кара все още да се въздържам от покупка на апарт за няколоко хиляди лв.

Е, виж за машина за биохимия си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Ангелов

Цената на апарата е 8 000лв.може и на лизинг,но апарата е страхотен само за няколко месеца може да се изплати.Преди да го купя и аз изпращах проби до други лаб. но откакто е при мен правя 4 пъти повече изследвания,а една проба става за 1 минута.Пациентите се научиха и вече дори се сърдят ако не им пуснем изследвание,а вече и доста хора идват просто да си проверят състоянието на любимеца.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...