Jump to content








Реалната "Любима" наредба


Recommended Posts

Колеги какво е мнението ви по този член от наредбата и трябва ли да съществува той в този си ограничаващ вид?

 

Чл. 8. (1) Обемът на дейността на ветеринарните клиники и амбулатории се определя от вида на обслужваните от тях животни и може да бъде:

1. за продуктивни животни - дребни и едри преживни, свине, птици и др.;

2. за непродуктивни животни - домашни любимци, спортни коне, ловни кучета и декоративни животни.

(2) Обемът на дейността по ал. 1 може да бъде за един, няколко или всички видове животни.

(3) Лечение на продуктивни животни и коне може да се извършва и извън лечебните заведения в животновъдните обекти.

 

Значи за да съм по-ясен,това тук при нас някои искат да се тълкува,че не може да има смесени практики.Регистрираш се или 1. или 2. Как е според вас?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Написали са го така , че първо се разбира , че може да съществуват САМО два вида практика : 1 - за добитъци ; 2 - за останалите . После пишат , че може да съществува смесена практика , обслужваща и добитъци и всички останали .

Причината за това е , че СА МАЛОУУУУУУУУУУУМНИ !

Дано онази колежка от Пловдив пак да ги осъди и за тази наредба - ми тя е по-дискриминираща от предишната . yahooooo

,, (3) Лечение на продуктивни животни и коне може да се извършва и извън лечебните заведения в животновъдните обекти. " - е това мистър Дамян Илиев си го е писал за себе си - нали е по конете , трябва да си създаде удобства .

Link to comment
Share on other sites

(2) Обемът на дейността по ал. 1 може да бъде за един, няколко или всички видове животни.

Щом е написано така, според мен означава, че смесените практики трябва да се регистрират като практика за продуктивни животни. В тях могат да лекуват и други..

Аз като лекувам зайци сигурно също така трябва да се регистрирам - хаха

Link to comment
Share on other sites

В алинея (2), която съм цитирала по-горе. Т.е ти спокойно можеш да се регистрираш и за двете неща. Не виждам да пише, че трябва да е едно от двете.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Значи за да съм по-ясен,това тук при нас някои искат да се тълкува,че не може да има смесени практики.Регистрираш се или 1. или 2. Как е според вас?

И е точно така , и сега ще ви кажа защо .

,, Чл. ,, - това е ,, ЧЛЕН "

,, (Х) ,, - това в скобите е ,, АЛИНЕЯ ,,

,, Х. ,, - това е ,, ТОЧКА ,,

Нали е така ?

Ако (Х) - това в скобите е ,, АЛИНЕЯ " следва :

,, Чл. 8. (1) Обемът на дейността на ветеринарните клиники и амбулатории се определя от вида на обслужваните от тях животни и МОЖЕ ДА БЪДЕ :

1. за продуктивни животни - дребни и едри преживни, свине, птици и др.;

2. за непродуктивни животни - домашни любимци, спортни коне, ловни кучета и декоративни животни. ,, - до тук това са го нарекли ОПРЕДЕЛЯНЕ ОБЕМ НА ДЕЙНОСТТА - видимо , кратко и ясно , в две точки с две групи животни като или си клиника , или си амбулатория . Тази алинея първа ви казва МОЖЕ ДА БЪДЕ– или точка 1 , или точка 2 !

,, (2) Обемът на дейността по ал. 1 може да бъде за един, няколко или всички видове животни. ,, - тук са имали предвид НЕ всички животински видове на планетата Земя , а само изброените във съответната точка ( трябвало е да бъде доуточнено точка 1 и точка 2 , което обаче и без това си се подразбира ) .

Примерно : правя си клиника по чл.8 (1) , 1 , (2) – тогава е за всички видове животни , описани като ,, Продуктивни „ .

Или си правя клиника по чл.8 (1) , 1 , (2) – с уточнение ,, Свине „ – пример с един животински вид от (1) , 1.

Или си правя клиника по чл.8 (1) , 1 , (2) – с уточнение ,, Свине и птици „ – пример с два животински вида от (1) , 1 .

И т.н . , и т.н ...

 

,, (3) Лечение на продуктивни животни и коне може да се извършва и извън лечебните заведения в животновъдните обекти. " – ясно е кои са ,, продуктивни животни „ . Мързи ме да чета глупавия закон , за да разбера дали НВМС под ,, коне „ разбира ,, спортни и впрегатни коне „ или само ,, впрегатни коне „ . Сещайте се сами какво може да е написано . Но едва ли е правилно изведнъж ,, спортни коне „ да бъдат изведени от така задължителните чл.8 (1) , 2 .

Link to comment
Share on other sites

не е д-р Сотиров.

излишни спорове и тълкования,избора е твой и голям ,регистрирай се както искаш,това е смисъла,само продуктивни,само непродуктивни и накрая,ако искащ и за всички - смесено:продуктивни и непродуктивни,не пречи днес да се регистриращ за едни ,а утре да добавиш другите животни,това е по-скоро уведомителен режим.Не пипайте този обем,че ако знаете къкво искаха да сложат за обем.И вкрайна сметка нали винаги сме искали да разделим обема по видове животни.

Не го е измислил д-р Илиев,а аз д-р Бенгюзов.

Link to comment
Share on other sites

не е д-р Сотиров.

излишни спорове и тълкования,избора е твой и голям ,регистрирай се както искаш,това е смисъла,само продуктивни,само непродуктивни и накрая,ако искащ и за всички - смесено:продуктивни и непродуктивни,не пречи днес да се регистриращ за едни ,а утре да добавиш другите животни,това е по-скоро уведомителен режим.Не пипайте този обем,че ако знаете къкво искаха да сложат за обем.И вкрайна сметка нали винаги сме искали да разделим обема по видове животни.

Не го е измислил д-р Илиев,а аз д-р Бенгюзов.

 

И какво искаха да сложат за обем? Защо не си предвидил тогава обем на дейностите, които се извършват в една лаборатория? Никога споровете и тълкуванята не са излишни, ако някой се дразни - да не ги чете.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

От гледна точка на писане и четене на закони е написано точно това , което аз съм ви написала - обемът е точен , ясен и ... ограничен ! Никой адвокат няма да ви го разчете по друг начин . Никъде не пише , че имаш право да лекуваш прасе , ако обема на практиката ти е чл.8 (1) , 2 , (2) .

И изобщо термина ,, обем на практика " е пълна тъпотия !

Link to comment
Share on other sites

Добре, др. Бенгюзов - щом този обем е ваше дело, бихте ли отговорили кратко и ясно на въпросът на др. Бойчев?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
не е д-р Сотиров.

излишни спорове и тълкования,избора е твой и голям ,регистрирай се както искаш,това е смисъла,само продуктивни,само непродуктивни и накрая,ако искащ и за всички - смесено:продуктивни и непродуктивни,не пречи днес да се регистриращ за едни ,а утре да добавиш другите животни,това е по-скоро уведомителен режим.Не пипайте този обем,че ако знаете къкво искаха да сложат за обем.И вкрайна сметка нали винаги сме искали да разделим обема по видове животни.

Не го е измислил д-р Илиев,а аз д-р Бенгюзов.

Караславова , Бенгюзов ти отговори вече . Само , че адвокатите няма да са на това мнение за ,, уведомителния режим " . А пък и мога да го интерпретирам така :

На Бондокова , която е регната чл.8 (1) , 2 , (2) й идва прасе и тя казва : ,, Елате след 5 работни дни , щото трябва да уведомя БВС , РВМС ... " ( ,, не пречи днес да се регистриращ за едни ,а утре да добавиш другите животни,това е по-скоро уведомителен режим. " ... ) .

Бенгюзов , осъзнай се ! ,, ОПРЕДЕЛЯНЕ ОБЕМ НА ДЕЙНОСТТА " е пълна глупост !

Link to comment
Share on other sites

И вкрайна сметка нали винаги сме искали да разделим обема по видове животни.

 

Това не е вярно. Кой какви животни ще лекува си е изцяло негов избор и може да си го променя когато реши. Винаги ли ще трябва да си пререгистрира обема на дейност. Абсолютно нелогично!!! Как сами си налагаме ограничения, не мога да го проумея защо е така! Вместо максимално да разширим обема и да дадем възможност на всяка практика според възможностите й да лекува абсолютно всичко що е животно, ние се прецакваме сами.

 

Това наистина не мога да го проумея и естествено няма да му се подчиня.

Link to comment
Share on other sites

не е д-р Сотиров.

Лаборатория - !!!!!,?????

Обем на дейностите(освен дейноста) на абмулатория или клиника - изисква го закона да се даде формулировка,ами като искаш да лекуваш и продуктивни и непродуктивни регистрирай и двете,пари не ти търсят,аз искам да лекувам непродуктивни и се регистрирам,че обема на дейноста на лечебното ми заведение ще бъде непродуктивни.

Честно невиждам къде е проблема не ми се сърдете,но не го невиждам .

за д-р Бойчев - смесена за всички видове животни.

 

 

д-р Бенгюзов

Link to comment
Share on other sites

Това не е вярно. Кой какви животни ще лекува си е изцяло негов избор и може да си го променя когато реши. Винаги ли ще трябва да си пререгистрира обема на дейност. Абсолютно нелогично!!! Как сами си налагаме ограничения, не мога да го проумея защо е така! Вместо максимално да разширим обема и да дадем възможност на всяка практика според възможностите й да лекува абсолютно всичко що е животно, ние се прецакваме сами.

 

Това наистина не мога да го проумея и естествено няма да му се подчиня.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
ами като искаш да лекуваш и продуктивни и непродуктивни регистрирай и двете

ДА , ти го разбираш така , ама сте написали друго - в две точки . Сигурно не сте го написали издържано ?! ,, МОЖЕ ДА БЪДЕ " ПО АЛИНЕЯ 1 - ИЛИ 1 , ИЛИ 2 . И ПОСЛЕ : ,, МОЖЕ ДА БЪДЕ " ПО АЛИНЕЯ 2 - ПАК : СПОРЕД АЛИНЕЯ 1 - ИЛИ 1 ИЛИ 2 !!!

Явно си искал да напишеш това , което казваш за СМЕСЕНА ПРАКТИКА , но в Държавен вестник се чете друго ...

Разбираш ли ме ??? Така сте го написали - както аз ви казвам . Дай го на юрист и го питай имам ли право на и двете точки по алинея 1 .

Link to comment
Share on other sites

ал.2 - всички видове животни.

Мразя да пиша,търсих те в скайпа,а освентова и тук има секция селскостапански животни.

Найстина няма проблем нека кажат кое РВМС отказва регистрация на лечебното заведение,а за термените моляте нека един път завинаги да започнем да използваме общо признати термини например:

икономическа дейност:- ветеринарна лечебна - класификатор на икономическите дейности

вет.практика: - диагностика,профилактика и лечение на животни,ЗВД

ветеринарно лечебно заведение:амбулатория,клиника

и т.н.

 

д-р Бенгюзов

Link to comment
Share on other sites

(2) Обемът на дейността по ал. 1 може да бъде за един, няколко или всички видове животни.

 

да, но тук става въпрос за всички видове животни - продуктивни само, не по принцип. Обемът на дейноста по ал1 е само за продуктивни - т.е. регистрираш или за крави или за овце или за крави и овце, или за дп, еп, свине, птици и т.н, но само що са те продуктивни.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Не съм на изпит по политикономика и твоите термини няма да ни оправят пумията , дето сте ни я забъркали ! Трябваше да ОТКАЖЕТЕ изобщо цялата тъпа наредба , ама като сте си дружки с НВМС , министерства и други простаци .... Само си гледате изгодата - личната ! Е тва е ! И тва е причината ДА НЕ СЕ ОБЕДИНЯВАМ С ВАС В ЕДИН СЪЮЗ ! Разбра ли ме ????

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
ал.2 - всички видове животни.

Не е така ! Щото е по алинея ПЪРВА - или точка 1 , или точка 2 ... Научете се да пишете закони и тогава ги пишете ! Вие сте въртиопашки !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
ал.2 във връзка с ал.1т.1.2. и

,, (2) Обемът на дейността по ал. 1 може да бъде за един, няколко или всички видове животни. ,, - дай това на юрист и го питай какво пише .Земи и прочети някой друг закон и сравни какво единствено значи написаното . Ако си искал да съществува смесена практика по алинея 1 от т.1 и т.2 е трябвало да пиеш в алинея 1 : ,, 3. смесена практика - по т.1 и т.2 " . И понеже не си го написал - не си прав с твърденията си ! Дай на юрист !

Link to comment
Share on other sites

кажи РВМС - където от казват да регистрират ветеринарно лечебно заведение на основание ал.2 във връзка с ал.1.т.1.2.(за всички видове животни).

 

д-р Бенгюзов

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...