Jump to content








Проект на Тарифа на НВМС


Recommended Posts

И този проект е факт. Пише, че е съгласуван с отделните министерства и с браншовите

организации и асоциации. Дали това означава, че е съгласуван с БВС?! Да не се обърка някой, това е риторичен въпрос. Щото предната тарифа падна в съда по две причини. Едната беше, че не е съгласуван с браншовите организации. Дали ще се намери някой в БВС да оспори тарифата, ако се приеме без съгласуване със съсловната организация? Няма да се намери. В тази тарифа са таксите за регистриране на аптека, амбулатория и т.н. От кумова срама, така май се казва, беше редно проектотарифата поне да се изпрати на БВС за някакво мнение.

 

А в тарифата има интересни неща. Например:

 

експертно заключение по диагноза за лечение на животни - 30 лева

устни консултации, мнения и становища:

- от старши научни сътрудници - 50 лева

писмени консултации, мнения и становища:

- от старши научни сътрудници - 200 лева

 

Има такси за ДДД мероприятия! Нещо, което на нас ни е забранено. Под формата на тарифа се замаскира ценоразпис! Става дума за стопанска дейност, която по този начин дори се освобождава от ДДС. А доколкото си спомням в ГРД имаше някакви изисквания да се заплащат ДДД мероприятията.

 

А бе мамата си трака! Кучетата си лаят, керванът си върви! Само не знам БВС от коя страна е - от страната на кервана или от страната на кучетата?!

Link to comment
Share on other sites

в сайта на БВС отново няма никаква информация май. Там май единственото нещо, което се актуализира са рекламите от Google! Според мен такива реклами е недопустимо да съществуват на официален сайт на браншова организация. Още повече, че те генерират парични средства, а те къде отиват ... .

Link to comment
Share on other sites

в сайта на БВС отново няма никаква информация май. Там май единственото нещо, което се актуализира са рекламите от Google! Според мен такива реклами е недопустимо да съществуват на официален сайт на браншова организация. Още повече, че те генерират парични средства, а те къде отиват ... .

ООООООООХ!

Какво друго да кажа!?

Link to comment
Share on other sites

A някой да знае нещо за искане 50-те лева от първоначалната такса за членство да се превеждат 100% в София? И на какво основание? А бе накрая ще се окаже, че става дума за пари!

:))

Link to comment
Share on other sites

в сайта на БВС отново няма никаква информация май. Там май единственото нещо, което се актуализира са рекламите от Google! Според мен такива реклами е недопустимо да съществуват на официален сайт на браншова организация. Още повече, че те генерират парични средства, а те къде отиват ... .

Тази реклама е една от любимите ми:

 

*

Брак в чужбина за дами

Хиляди чужденци търсят съпруга в България! Само за дами 18 - 37 г.

 

Колежки!

Какво чакате!

Щом това е на официалния сайт на БВС (ДМП), сигурно офертите са сериозни! Ама защо само за дами?! Нищо, че съм женен, зависи от офертата!

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Само за дами 18 - 37 г.

Колежки!

Какво чакате!

Щом това е на официалния сайт на БВС (ДМП), сигурно офертите са сериозни!

Лелееееее , само 5 години ми остават ! :))

Найденов , е и за теб има : ,, Взъможност да спечелиш 100 хиляди лева. Без фиш или залози Безплатна игра 7 от 49. www.happy7.bg "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето как реагира Асоциацията на месопреработвателите в България на Проектотарифата на НВМС:

 

Становище на АМБ относно Проектотарифа на НВМС

 

Срам и позор за ръководството на ветеринарния съюз, който си трае и, може би, ближе нечии задници. Иначе как да си обясня липсата на становище по какъвто и да е проблем, нормативен документ и т.н.?!

 

Ето какво пишат накрая колегите от АМБ:

 

"Асоциация на месопреработвателите в България категорично настоява министърът на земеделието и храните да не внася тарифата за одобрение от Министерски съвет, преди да бъде преработена в съответствие с европейските нормативни документи и съгласувана с браншовите организации."

 

Дайте да направим нещо, щото вече ме е срам да гледам в очите клиентите си!

Link to comment
Share on other sites

хората си имат качествен юристконсулт, ние пак спим ... ZZZZZZZZZZzzzzzzzzzzzzzZZZZZZZzzzzzzzzz

Не е въпрос на адвокат, а на неудачен избор на ръководство! Както и на пасивност на съсловието. Или пък греша?

Link to comment
Share on other sites

Не е въпрос на адвокат, а на неудачен избор на ръководство! Както и на пасивност на съсловието. Или пък греша?

 

Смятам ,че няма екип!А колкото до председателя , не го познавам колегата,но ми се струва ,че можеби грешим в преценката си без да сме чули ответната страна.Иначе е факт ,че няма светлина в работата на съюза.

Link to comment
Share on other sites

Не е въпрос на адвокат, а на неудачен избор на ръководство! Както и на пасивност на съсловието. Или пък греша?

 

Смятам ,че няма екип!А колкото до председателя , не го познавам колегата,но ми се струва ,че можеби грешим в преценката си без да сме чули ответната страна.Иначе е факт ,че няма светлина в работата на съюза.

Няма екип, няма капацитет за работа ами давайте да се надигаме, че НАИСТИНА ме е срам пред клиентите ми! Проектотарифата я пратили за съгласуване с браншовите организации, за БВС един .....

Link to comment
Share on other sites

Днес е имало среща в НВМС по повод на проектотарифата в резултат на протести от страна на всички браншови организации с изключение на познайте кой съюз! Да, познахте!

 

На срещата е имало поканени представители на всички браншови организации с изключение на познайте кой съюз! Да, бинго, пак познахте. Байчев накрая е казал на някой от антуража си в края на срещата: "А бе обадете се на Цветков да дойде другия път!", което на мене ми звучи като: "Я им се обадете на ония какви бяха, че все ги забравям!"

 

Опитвам се да намеря някой от ръководството на БВС за коментар ама нещо не успявам! По-лесно ми беше да звънна в НВМС и да си уредя участие в следващото обсъждане! И го направих! И хората ме поканиха без проблем!

 

Е не'ам думи!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Днес е имало среща в НВМС по повод на проектотарифата в резултат на протести от страна на всички браншови организации с изключение на познайте кой съюз! Да, познахте!

 

beer=)):D=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Link to comment
Share on other sites

Само за протокола - писмото от НВМС е било адресирано до БВС. Д-р Цветков със сигурност е знаел за обсъждането. НВМС са сметнали, че ни касае тази тарифа, но "големия шеф, който гледа през дупката на геврека" е решил, че не ни касае!

 

Или през това време е пиратствал на чужд участък!

beer

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Немам думи пак , ivaynanay дай да те издигаме ... та ти си по експедитивен от който и да е друг =))

308.png

 

Само дето някой ден ще ми дойдеш опозиция ... beer

Link to comment
Share on other sites

Немам думи пак , ivaynanay дай да те издигаме ... та ти си по експедитивен от който и да е друг =))

308.png

 

Само дето някой ден ще ми дойдеш опозиция ... beer

Е, щом толкова настоявате, приемам!

 

=))

Link to comment
Share on other sites

Немам думи пак , ivaynanay дай да те издигаме ... та ти си по експедитивен от който и да е друг :)

точно такива хора трябва да се занимават с тази дейност. д-р Найденов продължавай така!

Link to comment
Share on other sites

Немам думи пак , ivaynanay дай да те издигаме ... та ти си по експедитивен от който и да е друг ~X(

308.png

 

Само дето някой ден ще ми дойдеш опозиция ... :)

Е, щом толкова настоявате, приемам!

 

(headbang)

Мойте поздравления. Винаги съм уважавал хората които освен от критика, разбират и от поемане на "отговорност".Най-после да има кандидатура , която да е обществено известна и с ясна програма. Времето до Отчетно изборното събрание не е толкова далече.

Link to comment
Share on other sites

А защо не се кандидатира на първо четене щом имаш желание? Да мине началната вълна от праведно недоволство ли? (headbang). Ако наистина имаш идеи и желание и аз ще те подкрепя.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ето една заповед на д-р Байчев:

 

"З А П О В Е Д

 

№ РД 11-680

 

гр. София, 12.09.2008 г.

 

 

На основание чл. 5, ал.1, т.2 и ал.2, т.1 от Устройствения правилник на НВМС, във връзка с разработването на проект на Тарифа за таксите, които се събират от НВМС по ЗВД и методите за определяне на таксите, посочени в проекта, и решение от 11.09.2008 г. на среща в НВМС с организациите, имащи отношение към проекта,

 

 

 

Н А Р Е Ж Д А М :

 

тук следват неща, които не ни касаят и следва:

 

 

"VІ. 1. Работна група за разглеждане на проекта за таксите, отнасящи се до ветеринарномедицинската практика, в състав :

Представители на НВМС:

1.1. д-р Дамян Илиев – заместник генерален директор на НВМС;

1.2. д-р Пенчо Каменов – директор на дирекция “ЗЖ”;

1.3. д-р Емил Илиев - директор на дирекция НЛКО;

1.4. Анита Пашова – директор на дирекция “Правна”;

1.5. Севделина Чепелова – директор на дирекция “ФСД”

и

Представители на следните организации:

1.1. д-р Трифон Цветков - Български ветеринарен съюз

1.2. д-р Владимир Йорданов – Съюз на ветеринарните лекари в

България

 

2. Работната група по т. 1 да започне работа на 17.09.2008 г. (сряда ) от 13.00 часа."

 

Дали знае уважаемия председател? Да допуснем, че знае. Като отиде на тази среща каква позиция ще защитава?

 

Между другото се оказа, че и аз съм поканен за днес от 13.00. Но за съжаление ми пуснаха заповедтта в 11.30 и се оказа, че вече няма свободни места в самолета РВС-Русе до НВМС-София! А служебния хеликоптер е на сервиз, сменям му маслото на 20 000 километра!

 

ic_hat3

Link to comment
Share on other sites

Има някакво развитие. Д-р Гавазов е говорил с д-р Цветков. Утре на обсъждането на проектотарифата ще ходи д-р Гавазов. Цветков е предложил и аз да отида. Съгласих се, но какво становище ще защитаваме, като няма официално такова. Аз имам мое виждане, което намерих начин да предвижа в понеделник. Ако някой има някакво виждане, нека го сподели тук. Например доста странна е постановката с договорите, които НВМС сключва за дератизация например.

 

Чакам мнения до довече. Погледнете я проектотарифата. Има доста такси, които ни касатя и нас. За прегледи и т.н.

 

Ама точно така предполагах, че ще стане! Това е редовна практика на НВМС.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...