Jump to content








Recommended Posts

Уважаеми колеги, искам да попитам дали някои от вас знаят как и от къде може да се закупи TPLO набор? Поради ограничените финанси може и да не е нов, а използван. Ако някой знае контакти на фирми, уеб-страници и т.н., моля да пише. Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Можеш да попиташ Veterinary Instrumentation за нож и инструментариум на старо, въпреки че при TPLO няма кой знае какъв инструментариум. Другата фирма за която се сещам е Freelance surgical, те имат някои използвани неща за ортопедия, неврохирургия и анестезия. Между другото за догодина имам предложение за TPLO wetlab и ако има желаещи нека да ми се обадят, за да мога да говоря с инструктора. Предполагам че ще го направим тук във Варна.

Link to comment
Share on other sites

New Generation Devices. Ако колегата се интересува мога да пратя информацията. Аз също говорих с тях за курс следващото лято. Предлагам да направим анкета и да видим колко хора се интересуват. Между другото говорих с IMEX ( основния производител на външни фиксатори за ветеринарната медицина) преди два дни. Те ще са в Италиа през Юни и може да ги навием да доидат до БГ ако намерим около дваисетина човека за курс.

 

Можеш да попиташ Veterinary Instrumentation за нож и инструментариум на старо, въпреки че при TPLO няма кой знае какъв инструментариум. Другата фирма за която се сещам е Freelance surgical, те имат някои използвани неща за ортопедия, неврохирургия и анестезия. Между другото за догодина имам предложение за TPLO wetlab и ако има желаещи нека да ми се обадят, за да мога да говоря с инструктора. Предполагам че ще го направим тук във Варна.

Link to comment
Share on other sites

NGD поизвежда плаки, винтове и триони иключително и смао за ветеринарната медицина. Цените им са достъпни за пазара тук. Плаките могат да се използват с нормални или заключващи се винтове. Плаките са с пре-контуриран профил и почти нямат нужда от контуриране. Идват ако не се лъжа в следните размери: 2.7, 3.5 и 3.5 широка. Трионите им не са лоши. Аз лично предпочитам Aesculap като източник на триони. UCP Sell Sheet 11-05.pdf

Благодаря за отговорите. Д-р Петков ако е възможно може да ми пратите малко инфо за ТПЛО наборите. Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали му е тук мястото за започване на дискусия, но какво мислите за използването на фиксиращ механизъм (fixation device) при TPLO? Дали е по-добре или няма значение? И все пак, д-р Христов, не е чак толкова семпъл набора при TPLO. Различни размери триони, различни пластини, фиксиращ механизъм, някои ползват и пергел за ъгъла. За това би ми било полезно и вашето мнение. А иначе за евентуален TPLO wet-lab, мисля ч е е страхотна идея. Аз съм за това начинание. Благодаря на д-р Петков за изпратения материал.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...