Jump to content








Recommended Posts

За съжаление не можах да присъствам на конгреса, защото всеки момент очаквам наслидник да ми се роди, но бих се радвал да споделите вашите мнения относно гова което сте преживели там.

Благодаря ви!

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми се наложи да си тръгна в събота вечерта и не присъствах на обсъждането на закона и наредбата - там какво се случи?

Link to comment
Share on other sites

Как никой не се сети, че датата съвпада с баловете,та да си правим резервации от рано?Бяхме пръснати по различни хотели.Лециите бяха добри-ще пусна и снимка на единия лектор от Русе :)

Веселата част си беше весела.И накрая организационните въпроси се обсъждаха пред малка аудитория,нещо пак ще чакаме и ще се надяваме.Ето лектора

Link to comment
Share on other sites

На обсъждането ръководството на Асоциацията разказа за срещите си с началници от НВМС. До месец ще бъде предложена нова наредба и ще обсъждаме тук във форума.После да се съберем и с Камарата,най-вероятно в Пловдив да избистрим крайния вариант и Министерство на земеделието може да смени сегашната наредба с нова. Д-р Стецинар разказа колко трудно е било в Хърватия и как се организирали и с лоби от депутати всичко се променило на добро.Накрая стана ясно, че чакаме Закон за съсловните организации,после ще се организираме.

Link to comment
Share on other sites

До мен стигна информация, че до края на месец юли всички частно практикуващи ветеринарни лекари трябва да се пререгистрираме - така ли е наистина и само регистрация в РВМС ли ми трябва или трябва да им представя и нов план, ХЕИ и т.н?

Link to comment
Share on other sites

Пререгистрацията е само в РВМС, защото новия закон изисква определени документи - акт за експлотация на обекта, нотариален акт или договор за наем и т.н. и на базата на тези неща се издава разрешително то РВМС, така че пригответеси съответните документи.

Link to comment
Share on other sites

Да не цитирам отделно имената на колегите ще използвам общо Ръководството.

Та от ръководството казаха,че за досега съществуващите обекти получават автоматично пререгистрация.

Link to comment
Share on other sites

Обаче всички трябва да подадем заявления по образец за пререгистрация.В РВМС-Ямбол вече тече пререгистрацията.За пререгистрацията не се плаща.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако вече съществувам, просто трябва да подам заявление по образец в местното РВМС и не ми трябва нищо друго? /нотариален акт и т.н/?

Link to comment
Share on other sites

По закона на всемирната гадост и по закона за губенето на време и разправиите - силно подозирам, че си прав! Просто се надявах да не е така.... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...