Jump to content








Свободна практика


Guest д-р Анна Бондокова
 Share

Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

Колеги , да има някой от вас регистриран на свободна практика ? Имате ли касови апарати или ползвате прошнуровани кочани с касови бележки ( с Поликон естествено - и моите са с Поликон - не се шегувам ) ?

Днес ходих по общините , за да разбера дали трябва да се ПРЕрегистрирам данъчно . Оказа се , че не е необходимо , защото данъчната регистрация си е по местоживеене , а новия ми постоянен адрес се води към същата данъчна служба ( за кв. ,, Дружба " и село Герман ) . Обаче данъчната служителка заговори за касов апарат - май трябвало да имам , защото имало нова наредба някаква си и глобата била до 10 000 лева , ако ми минели на проверка и съм нямала касов апарат ... само занаятчиите май били без апарати ... - така каза . Утре ще разбера дали е така . Но до утре ...

Link to comment
Share on other sites

И на мен така ми каза моят адвокат - ЕООД било много по-добре. Там касов апарат си е задължителен.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Аз съм на свободна практика от 2001 година . До сега бях с кочани с касови бележки , но вече трябва да съм с касов - сбогом поне 200 лв :lol: ...

Link to comment
Share on other sites

Е, да. Но за мен е БОЖИЕ НАКАЗАНИЕ да дращя касови бележки. Тоя булстат направо на челото ми го жигосаха... И трябваше да ползвам поликон.. :lol: /даааа, емотиконите ги одобрявам..../

Link to comment
Share on other sites

Абе, вие софиянци сте страшна работа. Тук в Пловдив без значение как се водиш изискват касов апарат. И си ги имаме откакто работим. Моя даже прави хороскопи. Без майтап.

А относно поликона-Мирянче, купи си всички размери хубави конци и няма да ти се налага. Освен при едно състояние на пациентите, където можеш да го замениш с найлон или коприна само.

Link to comment
Share on other sites

Дааа, има едно такова състояние... Тогава на пациента му е все едно с какво ще го зашия...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest д-р Анна Бондокова
Моя даже прави хороскопи. Без майтап.

Коке , време е да пуснеш по едно хороскопче за 2008 година ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...