Jump to content

РЕКЛАМИ

Sign in to follow this  
stefan_doctor

Семинар София- ЛТУ

Recommended Posts

БЪЛГАРСКИ ВЕТЕРИНАРЕН СЪЮЗ

Oбразователен семинар “ВЕТЕРИНАРЕН ДЕН 2009”

Уважаеми колеги,

На 28.11.2009 г. Български Ветеринарен Съюз организира Ветеринарен ден с програма:

8,00 – 8,45: регистрация; 8,45 – 9,00: откриване;

9,00 – 9,30: лектор д-р Ранко Георгиев, тема “Три клинични случая с решаващ фактор ехокардиографска диагностика”;

9,30 – 10,00: лектор д-р Петър Ефтимов, тема “Съвременни методи за лечение на ортопедични заболявания при кучета - терапия с мезенхимни стволови клетки”;

10,00 – 12,30: лектор д-р Walter Bertazolo, /DVM, DiplECVCP (European College Veterinary Clinical Pathology)/, тема “Cutaneous masses cytology”, осигурен превод;

12,30 – 13,00: почивка;

13,00 – 15,30: лектор д-р Walter Bertazolo, тема “Cytology as a tool for internal medicine cases”, осигурен превод; 15:30 – 15:45: лектор д-р Walter Bertazolo, тема “Workshop on cytology or hematology”, осигурен превод;

15:45 – 16:00: почивка;

16,00 – 17,00: лектор д-р Лили Михайлова, /бивш стажант в кардиологичното отделение на клиниката за дребни животни на университета в Ливърпул, настоящ стажант в клиниката за дребни животни на университета в Единбург/, тема “Кардиомиопатия при кучето и котката – що е то? Нагледно представяне на дилатативната кардиомиопатия при кучето и хипертрофичната кардиомиопатия при котката, диагностика и терапия”;

17,00 - 18,00: лектор д-р Светозар Гичев, тема “По-добра лаборатория, по-добра ветеринарна практика”.

Семинарът е безплатен за членовете на БВС. За нечленуващите в БВС таксата е 240 лв. и следва да бъде платена до 27.11.2009 г. по следната сметка: “Български ветеринарен съюз, ПроКредитБанк, BIC PRCBBGSF, IBAN BG16PRCB92301023827637”.

Условие за участие на семинара е изпращане на попълнена регистрационна бланка (виж по-долу) до 26.11.2009 г. вкл. на e-mail: vladi_kirilov@yahoo.com, като при регистрацията в деня на семинара (8,00 – 8,45 ч.) членовете на БВС следва да представят лична карта или диплома оригинал, а нечленовете на БВС – лична карта и платежния документ от банката. Колеги, които са членове на БВС, но все още нямат Удостоверение за членство в БВС, да напишат в регистрационната форма в графата “Номер на удостоверението...” думата “БЕЛЕЖКА” и при регистрацията в деня на семинара наред с личната карта или дипломата да представят и Служебна бележка, подписана и подпечатана от съответния Председател на ОК на БВС, удостоверяваща, че са членове на БВС. Залата, в която ще се проведе семинарът, е новата аула на ЛТУ-София в кв. Дървеница, която е в самостоятелната сграда южно от сградата на ЛТУ.

Регистрационна бланка за попълване и изпращане на vladi_kirilov@yahoo.com :

Име, презиме и фамилия, доктор или не

Номер на Удостоверението за регистрация в БВС: Месторабота (вид, име и адрес на лечебното заведение или име на фирмата):

Телефон:

e-mail:

:rolleyes:

Страхотна програма , надявам се много колеги да се възползват от това мероприятие !

Д-р Мечкарска която прекара 4 месеца в клиниката в Италия е изключително доволна и много впечатлена от специалиста по хистология и хематология , който е така любезен да сподели част от практическите си познания с нас.

Семинара беше много добър, но по едно време стана прекалено клетъчен

Д-р Иринкова

:) :)

Аз лично не сам присъствал,но по думите на колегата ми много информация за кратко време,която е трудна за смилане на високо ниво/специално за хистологията/ без кафе и цигара пауза.Не бива така.Но трябва да се радваме че имаме още един вариянт за обмяна на информация и знания.Нека поздравим БВС то и организаторите за смелото начинание и да дерзаят,там някъде е истината.

Аз също споделям впечатленията на д-р Иринкова. Семинара беше изключително добре подготвен като лектори специалисти. Но наистина може би цитологията беше малко по-тесно специално и аз лично бях абсолютно не адекватен.

Надявам се следващият семинар да има повече практична насоченост и повече клинични случаи.

Поздрав и от мен за не леката задача на организаторите и ръководството на БВС !

Хм. На мен пък точно цитологията ми се стори доста практична , и всяко едно стъкло си беше свързано и с клиничен случай. Това са неща които ние при добро желание и повече гледане под микроскопите можем да правим.

Виж , аз си мислех че можеше да е разделено на два дена - единия ден кардиологията и другия - хистологията. Защото наистина си беше множко за "храносмилане" .

На мен много ми хареса. Не успях да остана за втората част кардиология, но всичко до там ми беше интересно. Поздравления на организаторите и на лекторите.

Харесаха ми лекциите по цитология.Може би,наистина лекторът от висотата на своята компетентност искаше да посочи странни и нетипични случаи,но по отношение на цитологията при туморите беше много полезно и практично.Мисля,че се беше постарал да е на лесно и достъпно ниво,като за общопрактикуващи лекари.