Jump to content








Регистрация на домашни любимци - кучета


Guest
 Share

Recommended Posts

Ооооооо , не се притеснявайте изобщо ! Пак ме гледаха като голям камък и ме попитаха какво е това ?! Казах , че в ЗВМД пише нещо по въпроса за регистрацията и аз съм го направила .... Сега е края на месеца и им ги нося тия документи ... Попитаха ме какво щяло да стане като всеки лекар донесе по една такава папка - ми то нямало да има място ... Ооооооооооо , викам , оправяйте се и не ги губете тия работи , защото няма да ви ги нося 100 пъти ! :D

Приемете искрените ми поздравления!

 

Попитаха ме какво щяло да стане като всеки лекар донесе по една такава папка - ми то нямало да има място ... :D:D:) Що за наглост!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Аз няколко неща не мога да си обяся :

 

1. ЗВМД :

Чл. 174. (1) Собствениците на кучета, навършили 6-седмична възраст, ги представят на ветеринарен лекар, който упражнява ветеринарномедицинска практика, за издаване на паспорт по образец, ваксинация и обезпаразитяване.

(2) При навършване на 4-месечна възраст или в 7-дневен срок от придобиване на куче над тази възраст собственикът регистрира кучето при ветеринарен лекар, като представя документ за платена такса по чл. 175, ал. 1.

(3) При регистрацията на кучето ветеринарният лекар поставя татуировка или микрочип, които съдържат идентификационен код по Единния класификатор на административно-териториалните и териториалните единици на населеното място и индивидуален номер на животното.

(4) Ветеринарният лекар изпраща ежемесечно данните от ветеринарномедицинския паспорт на всяко регистрирано куче в РВМС и в съответната община.

(5) Собствениците на кучета заплащат стойността на ветеринарномедицинския паспорт и на манипулацията поставяне на татуировката или микрочипа.

Чл. 175. (В сила от 01.01.2007 г.)

(1) За притежаване на куче ежегодно се заплаща такса по Закона за местните данъци и такси.

(2) Освобождават се от такса собствениците на:

1. кучета на инвалиди;

2. служебни кучета в организациите на бюджетна издръжка;

3. кучета, използвани за опитни цели;

4. кучета, използвани от Българския червен кръст;

5. кастрирани кучета;

6. ловни кучета.

(3) Приходите от събраните такси постъпват в общинския бюджет и се използват за мероприятия, свързани с намаляване броя на безстопанствените кучета.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

2. Проект за ЗЗЖ :

 

Чл.57. Не се заплаща такса на общинската администрация за куче с поставен микрочип за първата година на неговото регистриране.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

3. ЗМДТ :

Опитах се да ви пусна една снимчица , но не можах . Снимана е бележка , залепена в данъчното подразделение на общината , където живея . На нея пише :

,, СЪГЛАСНО чл.78(2) от ЗМДТ в тримесечен срок от придобиване на куче собственикът подава декларация в отдел ,, Местни данъци и такси " към дирекция ,, ПАМДТ " - Панчарево . "

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Та значи - не мога да разбера , защо един ПРОЕКТО - ЗАКОН противоречи на два други ЗАКОНА ?!

То като подадеш декларацията по ЗМДТ трябва и на касата да се явиш след това , ако не си по чл.175(2) от ЗВМД !!! Кви са тия примоции с микрочиповете първата година според П-ЗЗЖ ?!?!?!

Какви са тия BULLSHITS ?!?!?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Току що говорих с един англичанин,който се интересуваше дали в България можем да кастрираме кучета-каза ми:"Извинете,че може и да ви обидя,но в България правите ли такава операция,защото нямам информация някое куче да е кастрирано.В Англия имаме закон,който ни задължава нашите любимци да бъдат кастрирани"

Казвам му-Няма проблем,и в България има закон

И той се засмя и ми отговори-това е чудесно...

Човекът е дошъл с три кучета от Англия и всички са кастрирани!

Link to comment
Share on other sites

Днес ми връчиха даповед от РВМС-то. След 31-ви март нямам право да лекувам животно без платена такса в общината.

Аз какво общо имам с общинската администрация и техните такси?

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос, че РВМС ми забранява да лекувам кучета без платен данък. Аз като какъв ще проверявам стопаните дали са си платили данъка. Ами както каза д-р Несторов в разговор който проведохме - кастрираните кучета са освободени от данък, но в заповедта не се споменава за тези категории кучета.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

На мен пък една клиентка ми беше казала , че няма да плати данък за кучето си , защото държавата не й е осигурила работно място (пълна простотия , но няма значение ...) . Докато ги ръсеше тия глупости ме попита : ,, Е какво ? Като не си платя данъка няма да ми лекуваш кучето ли ? " ................. Не съм и предполагала , че такова нещо могат да измислят ...

,, Айде ! Къш ! Бегай си дома да ти мре кучето , штот не си му платил данъка ! " .... УЖАС и БЕЗУМИЕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Браво Йовко направо затваряй кепенците че леле мале от 01 . 04 виж кво ти ги пиши че са румънски кучета в заповедта едва ли са упоменали че неможе да се лекуват чуждестранни :D:lol::D едно та Грегореску друго на Магареску айдееееееееееееееееееееееее интернационал майко мила и тоя чиновник се разписва за 500 всеки месец и колко много труд е вложил в това :D

Link to comment
Share on other sites

Няма страшно, преди няколко дни ходих в КАТ да си регистрирам колата и дори там не поискаха да видят дали и е платен данъка - какво остава за кучетата...

Link to comment
Share on other sites

Дрън дрън,че пляс!Ние лекари ли сме или бюрократи?На какво основание ще забраняват лечение на болен?А закон за хуманно отношение ще приемаме-мале мила!

Това звучи-Ако човек не си плати данъка на къщата,няма да бъде лекуван,или може би ако не си плати глобата от КАТ-??????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest д-р Анна Бондокова

Въпрос към д-р Начева :

Д-р Начева , Вие случайно да не сте д-р Начева от РВМС - гр. София ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте !Казвам се Елена Начева и работя в ветеринарен кабинет в ЖК Тракия гр Пловдив.Не съм от София.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Язък ! Как щеше всичко относно регистрациите да се разясни ... защото вижте какво става в РВМС - гр. София ... едни и същи хора говорят различни неща на различни хора ... пък после - ходи и регистрирай кучета ... :lol:

Не иска да отваря линка и за това обяснявам :

www.dog.bg - ,, Новини събития и коментар " - ,, Регистрирахте ли своето куче-мисията невъзможна " - стр.14

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам че не съм търсения човек .А относно проблема с регистрацията както всяко друго нещо в нашата държава доста дълго ще се проточи .

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Аз съжалявам защото , ако беше другата д-р Начева ... щях да й откъсна ушите :lol: ... Ние да си спорим , а тя да си чете , а да не взима отношение ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...