Jump to content








Академия ВИП - 2017


Iliya
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Добър вечер, колеги! Често ползвам форума,но рядко пиша. Днес обаче искам да изразя добрите си впечатления от проведения workshop. За мен това беше един полезен,изчерпателен и пълен с много новости семинар. Искрено се надявам повече от университетските преподаватели да се опитват да се развиват, четат и предават информацията. Бих искала да има още такива събития и повече хора да ги посещават.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Аз искам също да изкажа голяма благодарност към лектора за така поднесената информация.Винаги има какво да се научи ново и интересно.Наистина информацията бе поднесена Master class from Master lector. Благодаря .

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Една част от разгледаните заболявания са познати моноцитна ерлихиоза , гранулоцитна анаплазмоза, бабезия по кучета , лаймска болест, лайшмания.ДРуга част по малко известни - кучешка бартонелоза , болест на одраскването на котките , акутно фебрилно заболяване при котките , туларемия , Хемобартонелози - микоплазми при котките.

Link to comment
Share on other sites

Болест на одраскването от котки :)

 

Кажете поне, коя е най-новата зооноза, от която страдат над 50% от лекарите занимаващи се с дребни животни, може и ние да сме сред тях. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Сигурно превода на наименованието на това заболяване е , че докторите ходят постоянно надрани. Поне аз съм постоянно надран от един млад котак който приютихме от улицата в кабинета и се чудя кога ли може да ми лепне нещо. Няма такава гад като котките, както се гали и лигави , така изведнъж впива нокти. :)

Link to comment
Share on other sites

Хм, сигурни ли сте, че точно за болест от одраскването на котка е заболяването, описано за лекарите? Бълдъза ми и малката ми дъщеря боледуваха от това заболяване и единствения и най-характерен белег бяха силно подутите подмишнични лимфни възли. Болезнени и топли. Естествено имаше леко угнетяване, но то беше свързано с болката и неудобството, което създаваха тези лимфни възли. Докато някъде пак в статии за съвременни опхасни зоонози четох описаните при лекарите признаци, че отговарят на туларемията. Как беше "заешкото отмъщение"!

 

Link to comment
Share on other sites

Кажете поне, коя е най-новата зооноза, от която страдат над 50% от лекарите занимаващи се с дребни животни, може и ние да сме сред тях. ;)

 

 

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2190086/Cat-parasite-worms-humans-brains-drive-victims-suicide.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...