Jump to content








Удобни консумативи за фекално изследване (fecal diagnostic kit)


Recommended Posts

Предлагат ми да разпространявам комплект за фекално изследване, който ми изглежда много удобен. Представлява чашки за еднократна употреба, които са така направени, че улесняват максимално собственика и ветеринарния лекар. С тях върви и готов флотационен разтвор от натриев нитрат.

Аз от години работя с натриев нитрат и знам, че върши отлично работа за яйца на нематоди и цестоди, както и за спороцисти, ооцисти на протозои. Разбира се, може да се използва и друг флотационен разтвор с тези чашки, примерно захарен.

 

Ако не правите рутинно фекални изследвания, това е лесен начин да започнете.

 

Цената е 3.80лв на тест. При поръчка над 20 теста доставката е безплатна. За кутия от 50 теста, 10% отстъпка. Поръчки на 0884/104354, 032/622296 (служебни), или на ел. поща novet1@yahoo.com

 

Ето ви снимки, утре ще преведа упътването. А, имат упътване и за клиент, което улеснява допълнително нещата.

post-280-0-61364200-1362588018_thumb.jpg

post-280-0-17335400-1362588039_thumb.jpg

post-280-0-74469000-1362588077_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Милене, ползвам тези "чашки" от доста време. Предлагат ги Алфавет. Естествено без флотационен разтвор. Доста са удобни. Цената обаче мисля беше лев и петдесет за чашка. Ще се продава ли отделно разтвора?

Link to comment
Share on other sites

Милене, ползвам тези "чашки" от доста време. Предлагат ги Алфавет. Естествено без флотационен разтвор. Доста са удобни. Цената обаче мисля беше лев и петдесет за чашка. Ще се продава ли отделно разтвора?

Вярно имат ги в каталога си в интернет, в раздел "Диагностични уреди и консумативи" - Fecal Ova 3 Step. Ако цената им наистина е такава, цена на моите (на друга фирма) е твърде висока. Ще питам доставчика какво мисли по въпроса.

Алфавет имат и разтвор за флотация (Fasol), но не знам цената, ще проуча.

 

Изчакайте с поръчките да видим каква цена ще договорим при това положение. :skype-evilgrin:

Link to comment
Share on other sites

Гледам указанието в снимките и по-конкретно "свещенодействията" от позиции 2 и 3, и не мога да проумея какво се цели с тях :-?? , най-вероятно защото не съм хващал такава чашка в ръка, за да я видя как е устроена. Може ли някой да ми обясни? И също ако целта е да се разбърка пробата по този начин, дали резултатът е по-добър в сравнение със "стандартното" такова правено в хаванчето с пестика?

Link to comment
Share on other sites


цените(с включен ДДС) на Алфавет са:
Фазол - 1л - 27.00лв
Fecal Ova 3 Step - Комплект за фекални проби - 1.68лв

Тоест около 2.20лв на тест.

 

Моя доставчик не може да даде цена под тази, така че по-добре да поръчвате от Алфавет.

 

Мишо, целта е да се смеси фекалната маса с флотационния разтвор, лесно е за употреба.

Link to comment
Share on other sites

За смесването съм съгласен и дори точно това предположих, но считам, че размесването с пестика и хаванчето е значително "по-успешно", тъй като така много по-ефективно се размачкват и съответно размиват почти всички маси, в т.ч. и по-плътните. А това все пак ми си струва важно, тъй като и в тях е много вероятно също да има яйця или ооцисти. Докато с такова връткане в чашката ... знам ли?

 

Все пак вярно е, че в този си вид е значително по-лесно и бързо ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...