Jump to content








Recommended Posts

Това са теми за които съм говорил с Бойко

 

Immunology: имуномедиирани заболявания

 

Образна диагностика - специални процедури в рентгенологията - контрастни изследвания, миелография. Коремна ехография - дискусия на случаи; ехографски направлявана биопсия

 

Дерматология : атопичен дерматит, гъбични заболявания :P

 

Хирургия на меки тъкани: кастрация при мъжки и женски кч,кт, порове, гризачи. Общ преглед, показания, различни методи (предимства/недостатъци), усложнения.

Хирургия на меки тъкани: - остър корем - да оперирам или да не оперирам? Възстановяване след тежка коремна хирургия - начини да постигнем максимален успех.

 

Business management: Работа с клиенти - как да продаваме нови услуги

 

Ophthalmology - Увеит при кч, кт, заек

 

Спешна медицина - флуидна терапия, контрол на болката, образна диагностика при спешни случаи.

 

Изкуството на ветеринарната медицина - Да лекуваме или да поставяме диагноза? - правилни протоколи за подход към болно животно. Защо диагнозата е важна?

 

Neurology - Заболявания на гръбначния мозък

 

Anesthesiology - Инхалационна анестезия за начинаещи yahooooo

 

Cardiology - Наблюдение и лечение на сърдечния пациент

 

Екзотични животни - заешка медицина, особено гастроинтестинални заболявания

Link to comment
Share on other sites

1. Кратка лекция "Митове и легенди във ветеринарната медицина". За съжаление голяма част от колегите, които ги разпространяват може би няма да присъстват.

 

2. Продължение на лекцията на д-р Тунев с "Лечение на кожните болести при кучето и котката "- от д-р Хараланов и д-р Тунев !   yahooooo

Link to comment
Share on other sites

1. Кратка лекция "Митове и легенди във ветеринарната медицина". За съжаление голяма част от колегите, които ги разпространяват може би няма да присъстват.

 

2. Продължение на лекцията на д-р Тунев с "Лечение на кожните болести при кучето и котката "- от д-р Хараланов и д-р Тунев !   yahooooo

 

 

Не, това ще е сериозен конгрес и аз нямам никакво място сред лекторите. Може би някой ден като порастна!

Link to comment
Share on other sites

Не, това ще е сериозен конгрес и аз нямам никакво място сред лекторите. Може би някой ден като порастна!

Това не го приемам за отговор нито от твоя страна, нито от страната на д-р Тунев ! yahooooo  Изобщо няма да коментирам ползата от тази тема, защото на всички ни е ясно колко често се срещат дерматологични пациенти и как са диагностицирани и третирани .

 

Спирам, защото от известно време съм крайно инспирирана от някои елементи, от колегията и ще се наложи да се самобанирам ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Проф. Аминков е изразил желание да чете лекции на конгреса и е предложил теми. От нас зависи дали това ще се случи. При условие, че има интерес, Бойко ще го покани.

Можете да изккажете мнение!

 

Ето темите:

Компюрно томографска диагностика на:

 

-заболяванията в областта на главата;

 

-заболяванията в областта на гръбначния стълб;

 

-заболявания на гръдния кош;

 

-заболявания на коремната кухина

Link to comment
Share on other sites

Компютър вече имам. Утре купувам томограф и след това се записвам за лекциите:)

 

Коджабашев , я кажи от къде ще купуваш , защото се оказа ,че още 2319383801 колеги тук в Пловдив и областта искат да си купят , но не знаят от къде :)

След това аз лично ще финансирам участието им в конгреса ;)

Link to comment
Share on other sites

Не се възвай бе Карабаджаков.

 

Не се вързвам , просто придавам цвят на темата с вкус на ирония подкрепяйки определена позиция :)Нали затова е форум , всеки да изразява позиция билото то и иронично ;)

Link to comment
Share on other sites

Моята позиция е, че ако про. Аминков чете такива лекции, то трябва да си плати.

Аз рядко се съгласявам с д-р Коджабашев без спор, но в този случай съм 110% съгласен с него. Нито ще науча нещо, нито ще го ползвам в клиниката си. Като иска да рекламира какво може да прави томографа, д-р Аминков да си плати рекламата.
Link to comment
Share on other sites

няма никакъв смисъл от тези лекции, понеже ние не работим с томографи. Ако някой е добър специалист просто ще изпратя при него пациета и той ще интерпретира това което е снимал с томографа. Не виждам смисъл аз да се обучавам в подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

няма никакъв смисъл от тези лекции, понеже ние не работим с томографи. Ако някой е добър специалист просто ще изпратя при него пациета и той ще интерпретира това което е снимал с томографа. Не виждам смисъл аз да се обучавам в подобно нещо.

 

 

Много добре казано, Док!

 

Край на спама! Бондокова

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...