Jump to content








Семинар Офталмология


Recommended Posts

Нямам възможност да дойда, а имам голямо желание. Темите ще са изключително полезни.

 

Тъй като има голям брой участници предполагам, че не всеки би могъл да наблюдава практичната част през цялото време. Ако някой има възможност да заснеме семинара смятам че ще бъде много добре. Аз например бих си платил после за да мога да изгледам записите...

Link to comment
Share on other sites

Дали има някой от София със свободно място в колата? Връщане същият ден? Става също и някой за компания в моята кола.

Link to comment
Share on other sites

Хайде де, никой ли няма да сподели как беше мероприятието или всички още са под влияние на алкохола.

Къде са коментарите, снимките ? Чакам !!!!!

Беше страхотно, много добре организирано и в логистичен и в организационен план. Лекцията беше много подредене, с практическа насоченост. Аз лично останах много доволна и за себе си научих доста неща. Поздравявам преводача, който наистина се постара да бъде максимално точен. Логично практическата част беше най-завладяваща и д-р Хараланов получава мойте поздравления за техническото й обезпечаване.

Link to comment
Share on other sites

Лично за себе си съм бих казал,че очаквах повече.............,но като цяло мисля,че за колегите имаше полза.Професорката беше много мила и отзивчива и се постара максимално/в рамките на нейните възможности/,да покаже основните очни заболявания и начини за тяхното лечение.Мисля,че имаше какво да се желае по отношение на практическата диференциална диагностика,както и това да подсигурим пациенти/живи/ с цел извършване на очна операция на живо око/например при д-р Папазовов/,която е доста по-различна от тази на мъртво.

Link to comment
Share on other sites

Що не питаш д-р Костадинова как е минало мероприятието , а ?!

 

...@#4-)&=........................... 

 

Защо се заяждаш че аз бачках , а други се обучаваха ...А пък за прекарването след семинара нищо не знам , освен че са били в любимите бели къщи ( кога ли и аз ще ги посетя ... ) , и , подучух по телефона разговор с рецепцията " Кой ни беше номера на стаята ? А , няма да ни го кажете , само да си кажем имената като се прибираме ? Ако можем да си ги кажем , добре. " Абе , те тъкмо си слизаха от стаята , как така не и бяха запомнили номера , не ми стана ясно beer))) а за после - хич не знам. Всеки случай , нямало било стаи двойки които не са спалня :P.

 

Ама аз ако бях - вече щеше да има подробен репортаж със снимки и разбор на материала. Костадинов не обича да снима.

За лекционния материал - да си каже той , като цяло е доволен , най-вече от рецептите за капки. Аз ще чакам да ми предаде наученото :)

Link to comment
Share on other sites

Преди да направя разбор на семинара искам първо да отдам моята благодарност на тези, които много помогнаха в осъществяването на мероприятието.

На първо място искам да благодаря вносителя на храните "Шампион" , Илкер, който направи контакта с професорката и подсигури преводача.

Благодарности на д-р Николай Митев, който много дейно се включи в цялата организация , д-р Мартин Бурлаков без чиято помощ нямаше да се осъществи практичната част на семира и д-р Папазов, който в няколко напрегнати моменти страшно много помогна.

 

Благодаря ви момчета!

 

Относно семинара. Предния ден преди семинара, професорката ме попита за нивото на което се преподава Офталмология във Факултета. Обясних й, че на съвсем елементарно ниво и поради това тя реши да започне с по-основни неща. За колегите, които са по-напред с офталмологията, съм сигурен, че не е било достатъчно. Преценката , която направих, е че за 70% от колегите семинара беше полезен и постави основите на Офталмологията в техните практики, а за 30% семинара остана под очакванията им. Въз основа на тази преценка мисля, че семинара беше успешен. Лично аз научих 4-5 ключови неща, които досега съм пропускал и които са били причина за недобри резултати. Това ме прави изключително щастлив, защото вече няма да допускам подобни грешки.

За пръв път се прави видео предаване на демонстрация и нямах голям опит в това. Следващия път вероятно ще е доста по-сполучливо. От друга страна недостатъчно оцених факта, че на труп доста трудно се работи и от особено в областа на окото.

 

Относно забележките на Камен. До някъде съм съгласен, но това което той предлага не е практично. Не е практически възможно да се прави семинар върху реални пациенти, това вече отива към друга форма на обучение, която изисква по-голям ресурс понеже, помислете колко човека биха могли да присъстват на операцията. Това което аз мисля като добър вариант и вероятно ще го направим следващия път, е лектора предния ден да извърши 1-2 операции, които да се заснемат и на следващия ден да има лекция точно и само върху този проблем и операцията да се пусне пред всички.

 

Професорката ми даде лекциите си и аз ще направя дискове с лекциите и видеото от практичната част. За съжаление такива дискове ще получат само присъствалите на семинара. Понеже тези, които са имали по-големи очаквания може да не желаят диск, искам всеки от присъствалите на семинара, който смята семинара за полезен и желае диск с лекциите и видеото да се запише тук във форума. Просто да пусне съобщения в тази тема така както се записвахме за участието в семинара.

Link to comment
Share on other sites

Забравих да кажа най-важното. Професорката по свое желание поиска да се регистрира във форума и когато желаем можем да пуснем тема за даден офталмологичен пациент на англ език и тя ще влезе и ще даде консулт. Това ще го прави безвъзмездно! Ще ви съобщя кога нейната регистрация е вече активна.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че семинара беше полезен на 95% от колегите, т.е. само 2-3 не са доволни. Но тяхното ниво е такова, че никога не биха били доволни, освен ако не получат индивидуално обучение, което няма как да получат на тази цена. Аз лично научих няколко трика, които много харесах, защото са прости и са в моите възможности. Огромни благодарности на Йовко, Ники, Ивайло и Мартин. Едно много приятно събитие с отлично настроение.

 

В списъка съм с 3 диска (трима участника от моята клиника).

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволен, че бях там. Ако на някой не му хареса, да организира нещо по-добро. Искам си диска. Предлагам, да бъде платен на минимална цена за присъствалите и на доста по-висока за отсъствалите.

Link to comment
Share on other sites

Аз разделям семинара на две части-практична и теоретична. По отношение на практичната нямам никакви забележки освен, че не ми стигна и исках още. По отношение на теоретичната смятам, че ако се беше конкретизирало само върху две неща(например глаукома и пластика на роговицата) щеше да е доста по-подробна и полезна преди практичната част. Сега лекторката сякаш препускаше из цялата офталмология, искайки за най-кратко време да ни каже най-много неща. Искам диск.

Link to comment
Share on other sites

И аз искам диск.

Нямам никакви забележки освен тази ,че наистина би било по-добре след показаните техники върху трупен материал да се изработи конкретен случай върху жив пациент , за да се наблегне на прецизността и завършеността в изпълнението на работата за сметка на времето от общата теоретична част.Но това следващия път.

Link to comment
Share on other sites

Поздравления и благодарности на организаторите ! Доволен съм не само от семинара , но и следсеминарната част в аулата на култовото старозагорско заведение за обсъждане на наученото . Според мен началото на подобен род събития беше поставено успешно и дай боже да се случват по често . Аз също си чакам диска и ако може да е придружен и с този от миналогодишния семинар с операцията на "cherry eye" .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...