Jump to content








Алтернативна информационна система


Recommended Posts

Guest Д-р Гавазов

Аааа,колеги,да посня, аз съм подписал декларация че ще вкарам в системата всички кучета които съм отчел на хартиен носител.Но, има едно голямо НО . Процедурата е доста сложна и като му дойде времето ще си изпълня обязаностите.Но това важи за 2009г, за настоящата година както вървят нещата ще ваксинирам ще чипирам но ако държавата не плати за обслужване на системата т.е вкарване, изкарване и движение на животните да си я обслужва кой си иска.На последната среща с Дамян Илиев от НВМС същия заяви ,че ще ни принудят да работим със системата безплатно инъче ще ни изпозатворят . Ще ми бъди интересно да видя как се затварят над 600 леч. заведения му казах аз и разговорът приключи.

Link to comment
Share on other sites

Аааа,колеги,да посня, аз съм подписал декларация че ще вкарам в системата всички кучета които съм отчел на хартиен носител. Процедурата е доста сложна и като му дойде времето ще си изпълня обязаностите.

Разбирам. Ти си на принципа "С денги вперед ! " И на мен ми харесва принципа ... :D

И като попитали руснака: " А можно на оборот ? "

Отвърнал : " Можно на оборот , но денги вперед ! "

;)

Link to comment
Share on other sites

Бозата е пълна:D

В така наречената алтернативна информационна система не бих вкарал нито един пациент или номер на чип. Ако иска някой ще може да ме съди, че му разпространявам личните данни. Мога да дам адресите на клиенти и те ако искат да си вкарват каквото си искат. Откъде накъде аз ще им предоставям имената, адресите и тел. номера на някой си, дето не се знае какво ще прави с тях и дали няма да ги продаде на заинтересовани.

Link to comment
Share on other sites

Бозата е пълна:D

В така наречената алтернативна информационна система не бих вкарал нито един пациент или номер на чип. Ако иска някой ще може да ме съди, че му разпространявам личните данни. Мога да дам адресите на клиенти и те ако искат да си вкарват каквото си искат. Откъде накъде аз ще им предоставям имената, адресите и тел. номера на някой си, дето не се знае какво ще прави с тях и дали няма да ги продаде на заинтересовани.

 

Не знам как е по другите дръжави, предполагам също както и тук в Испания. Обаче тук си има информациона система и клиента си дава имената и ЕГН, и телефонен номер и улица, и негов потпис. и е съсвем нормално. Иначе се прави от ветеринарите а не от самите сопственици, което аз го виждам доста апсурдно и несериозно те сами да си въвеждат даните. А иначе ако няма система то все едно да няма и за хората полицейско досие. Нали имаме ЕГН за да сме регистрирани някаде, което за мен важи същото и при домашните любимци. За какво да му слагаш микрочип след като никаде в никаква система няма да бъде регистрирано.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

И сега без системата чиповете работят. Нееднократно сме намирали така загубени кучета. Става с много звънене по телефоните на колеги. За мен основната полза от системата ще е точно търсенето на загубени. Дори едно варненско куче намерихме - загубено в София. Оцелих още на първия доктор и неговата картотека.. (headbang)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...