Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

Ей този индивид с по-малко или повече от 46 диплоиден набор хромозоми , но в никакъв случай - с 46 , трябва да бъде прибран спешно в едно друго лечебно заведение :D:D:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol:

А на колегите , които лекуват котарака - абе хора , за 30 дни стационар кой в България взима само 65 лв ?! И тия 50 дето ще ви ги дават допълнително - и те са малко ! Я скубете по-здраво , та да нямате такива клиенти ! А и БОНБОНИТЕ , ако са Royal Canin ...

Е ТВА ПРОСТО НЕ Е ИСТИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз нещо не разбрах каква е целта на жалбата.. :D:D:lol::lol:

Иска си котката, оплаква се, че не са и "подобрили породата" или какво..

И при мен има една подобна изключително весела жалба - но за съжаление нямам скенер да ви я покажа...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Красене , ти хемороиди имаш ли ?

не, а ти имаш ли?

Тогава не говори , защото такива като моите в два от софийските родилни домове , никой доктор не беше виждал ... Айде стига по въпроса , че този форум не е мястото , където трябва да си мерим задниците и хемороидите :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Д-Р ХРИСТОВ ОТ КЪДЕ ТИ ПОПАДНА ТАЗИ ПРОСЛОВУТА ЖАЛБА,ТЯ Е НАПИСАНА СРЕЩУ МЕН В ЧАСТНОСТ И СРЕЩУ "АЛБЕЙТАР"КАТО ЦАЛО БЛАГОДАРА ТИ ЗА КОРЕКТНОСТА ЧЕ СИ ИЗТРИЛ ИМЕТО НА ФИРМАТА,НО НИЕ ПРОСТО НЯМА ОТ КАКВО ДА СЕ СРАМУВАМЕ ПРОСТО В НАЧАЛОТО НЕЩАТА ТРЪГНАХА НА МАИТАП,КОЙТО ПРОСТО ЗАГРУБЯ И НАКРАЯ СЕ НАМЕСИ ПОЛИЦИЯТА,НО ЗА ТЕЗИ ДНИ СТОПАНКАТА ВСЕКИ ДЕН ПОЛОВИН КГ. ЗАДУШЕНИ ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА С ЛУК ПОЗНАЙТЕ КАКВО НИ БЕШЕ МЕНЮТО ЗА ОБЯД

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Днес подстригвам ЖЕНСКА персийска КОТКА на 3 1/2 години - започнах от вратлето , минах през гръден кош и като стигнах до под опашката ... два тестиса . И казвам : ,, Нели е мъж ... за името не се притеснявайте - има един певец - Нели ... Името си остава . " , а човека : ,, ... :blink: ... ама да не са й някакви издадени неща ... там... ??? " . Викам : ,, Никакви издадени неща , освен ДВА ТАШАКА не могат да бъдат ! " :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
:blink: ОООооо , за такова нещо щях предварително да погледна под опашката и т.н ( обстоен преглед преди операции ... ) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Мани, излагация - замествам колега в един кабинет и ми идва котарак за рутинна кастрация. Историята - котарака е роден с три крака, микрофталмия и частична липса на горни клепачи /оправено/. Освен това паднал преди време от петия етаж и е с ампутирана опашка поради травма на гръбнака. Аз го упоявам за операцията без да погледна дали има топки - но защо ли нещо да му е наред, след като всичко друго не е ? Обикновено ги поглеждам, защото от това ми зависи анестезията, но този кой знае защо го пропуснах. И следва изненадата - двоен крипторхид - ама разбира се - защо да ми е лесно, като може и по трудния начин...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес една ухилена лелка ми се хвали: Купихме си куче Сеат, дето породата им като раждат си изяждат малките. :D:D:D . Оказа се , че са си взели малко мъжко самоедче.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Днес една ухилена лелка ми се хвали: Купихме си куче Сеат, дето породата им като раждат си изяждат малките. :D:D:D . Оказа се , че са си взели малко мъжко самоедче.

Коке , ако има TOP10 класация на тия смешки - ей за тая твоята гласувам - първо място ! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да допълним страницата на лудите мога да напиша томове книги като Достоевски. Само един случай накратко.

"Младо момиче, Цола- около 30 години, художничка, ми носи котка с 5 новородени котета. Две от котетата починаха:

-Докторе, понеже ветеринарната медицина не е толкова напреднала, ще замразя останалите котета в хладилника да не умрат и като се открие лекарство за болеста, ще ги размразя, за да ги лекуваме.

Помислих си първо "Дано съм жив дотогава!"...

Мина се около година и половина. Художничката не я бях виждал, след което отново се появи.

-Докторе, помнишли ме? Аз съм оная с котетата. Бях в лудницата, за това ме нямаше, но сега ме пуснаха и отново ще идвам при тебе.

- :D

И се започна, каквото животно намереше на улицата го носеше да го спасяваме с колегите и понеже нямаше пари да си плати, ме викаше да ме рисува нощем.

-Ти знаеш ли колко струва една картина?........................................................................"

 

 

 

И още един случай от Златната колекция:

"Млад мъж с дълга коса, носи котенце, което някой му е подхвърлил да гледа. Човекът изглежда много мил и жалостив. На пръв поглед котето бе на не повече от 10 дена или по-малко.

-Докторе, бяха пет котета, майка му я блъсна кола и аз ги гледах, но другите умряха, само това остана. Сега и то иска да мре. Моля те помогни му!

-С какво сте ги хранили котетата до сега, то още не вижда? Значи е сукалче още.

-Със салата.

- :rolleyes: ? Как със салата?

-Давам им я ситно нарязана, но не искат да я ядат, затова ги храних на сила, но пак умряха! Аз съм вегетарианец и нямам вкъщи с какво друго да ги храня. Моля, помогнете на котенцето!........................................................."

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Лелеее ... Това вече е страшно ! Поне да ги кастрират такива хора , та да не се размножават , като не искат да си ги прибират

:rolleyes: .

Тоя някой ден и на децата си няма да дава месо . А художничката при една настинка на детето си може да реши да го сложи във фризера :D .

Link to comment
Share on other sites

У наше село почти аналогичен случай с този на др. Христов - семейство буйно луди вегетарианци - мъж, жена и загубих бройката на децата, но май до 5 ги различавах... - всички се разхождат с цигулки - едни високи, слаби и бяло руси с дълги коси. Взели си бяло персийско коте. Беше на 3 месеца - направили сме му обезпаразитяване, ваксини както си му е редът, а то два дни не яде, повръща и му е лошичко. Хранят го уж със суха храна - на втория ден заявявам "край -отивате на контрастни снимки" - като си мисля за чуждо тяло, но от типа на парцалче, въженце - абе играчка някаква... идват ми те с бариева каша навсякъде по коремната кухина и аз тутакси го хвърлям на масата. Милите хорица, пълните вегетарианци, дали на говедцето пилешки кокалчета от някакво гости /не си признават обаче../ и ядецът прекрасна перфорацийка направил....

Link to comment
Share on other sites

Божееей, Божееей!

простете офтопика, но простооо...И това го чета със сутрешното кафе!

Божеееей!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ох!

- Докторе, елате да видите тук едно бездомно, има тумор отзад!

- Къде отзад?

- Ми до дупето.

- До дупето или на дупето?

- До, до!

Отиваме, вдигаме опашката. Няма нищо.

- Къде е тумора?

- Ми ето го, не го ли виждате?

- Миии....Не...

- Ама как! /леко изнервени вече/ - ЕТО ГО!

Вулвата, колеги, вулвата. Двете гледачки са скоро раждали!

 

Уточнение: помислили вулвата за тумор!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще спечеля конкурса по бисери........Това се получи на e-mail-a:

"Здравейте и много благодаря за отговора,значи в крайна сметка успях да се свържа и със

собственика на кучето,ваксинирано е,здраво е сега,значи всичко е ОК.

Искам да ви попитам поначало като ветеринар понеже със сигурност сте виждали болно от

бяс животно-как може човек да се зарази и как не може-точно и ясно,от човек-който

практикува тази професия,понеже очевидно вие сте най-наясно.Че аз набарах няколко мед.

книжки и сайтове из интернет,обаче навсякъде пише различно в какви случаи има опасност от

заразяване и в какви няма.По-лошото е че от толкоз четене май взех да си внушавам всякакви

глупости и ме хвана някаква гадна хипохондрия.

Май и вашето учене не е лесно-добре че навремето не ме приеха медицина,кой знае

докато изуча 5 години учебниците,колко болести щех да си внуша,че имам.:)

Затва въпроса ми е точно и ясно,като към практик-ветеринар-да кажете-"Ей при такива и такива

случаи има опасност,при останалите е абсурд!".

В смисъл-ако кучето не те е близнало по ръката,не се отъркало в тебе,въобще няма някакъв

директен контакт или допир-а ей така по въздуха от разстояние има ли някаква опасност от заразяване въобще?

Говоря за пръски,капчици слюнка или нещо подобно.

Ей примерно оня ден като излизам от колата,в бързината си разпорих лакътя на ръба на

вратата,шурна кръв.Няколко минути след това покрай мене мина някакво бездомно куче и джавкаше.

Не се бях пребирал до дома да се обинтовам или да си сложа лепенка,и раната беше открита,

но пък и разстоянието от което джафкаше беше голямо-то беше вечерта,

но грубо на око поне 3 метра имаше между мене и кучето.

Иначе освен че лаеше по хората-не беше агресивно,и нямаше някакъв вид на болно.

Затова и питам-поначало по такъв начин,ако е прехвръкнало някаква капчица слюнка и ми се е

лепнала на ръката без да усетя-има ли дори и минимална опасност ли да се зарази човек-

въпреки че според мене е абсурд-все пак са поне 3метра,ама тая мисъл все ме гложди.

Аз за всеки случаи ще намина да видя дали е живо тва куче там след някой ден-

ама е бездомно-един ден е тука,друг ден е тамка-иди го намери...

И по-лошото е че тази шибана хипохондрия дето ме обзе след това четене,май-май ще ме лиши от

възможността да ходя на доста приятни места.Онзи ден се качвах на планина в резервата над

града има хижи-на връщане минах точно през двора на водния бараж,дето е в резервата.

Там за моя зла съдба във сградата на баража на втория етаж има тераса и там явно някой

от работниците беше качил едно куче,което кротко си лежеше на терасата.

Минах отдолу покрай терасата,като гледах доколкото е възможно да я заобиколя,ама то теснотия.

Обаче понеже насреща печеше слънце яко и си бях затворил очите и на едното око като го бях

стиснал точно където се събират двата клепача,там между тях където се затварят ми замокри

съвсем леко.Явно от клепачите,те това им е работата или просто съм имал сълзичка в окото и

като съм го стиснал.Иначе не съм усетил нещо капчица да ми капва на окото или по миглата.

Не знам-но сега все ме гложди да не би капка слюнка от кучето да е паднала-въпреки че то не е лаяло

отгоре,не е кихало-ама знам ли-подобни тъпи мисли ме глождят.

И пак се извинявам за безпокойството."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...