Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

Желая да отворя тази дискусия щото вече ми писна да обяснявам на стопани да показвам на атлас, а некой колеги, лошото е че и по-млади, продължават да ръсят глупости по темата панкреас, сладко и очи.

Сигурно вече нат 10 пациента имам с тежки стигащи до улцерация кератити, лекувани с риванолов унгвент, и ръчно приготвени капки от незнайно какви съставки и като достатъчно добре се увредят ретините се започва тирадата:

Лекар: - Вие давате ли на вашето куче да яде сладко?

Стопанин: - От време на време, бисквитка или вафличка?

Лекар: - Много лошо?!?!?!?! Те понеже нямат панкреас и от следкото ето какво става!!!

 

Е питам аз имали кучето панкреас или няма?!?!?!?

Нека ако има някой във форума които знае че няма да ме убеди в това и в теорията за кучешката слепота след употребата на сладко!

Link to comment
Share on other sites

Аз вярвам,защото бях в четвърти курс,когато наши семейни приятели,връщайки се от лекар,ми "сервираха" тази новина :Кучетата нямали панкреас!Много дълго ги обеждавах в противното,показвах им атласи,снимки от ПА,докато ми повярват.Спирам до тук-все пак сме вече колеги.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги,

Желая да отворя тази дискусия щото вече ми писна да обяснявам на стопани да показвам на атлас, а некой колеги, лошото е че и по-млади, продължават да ръсят глупости по темата панкреас, сладко и очи.

Сигурно вече нат 10 пациента имам с тежки стигащи до улцерация кератити, лекувани с риванолов унгвент, и ръчно приготвени капки от незнайно какви съставки и като достатъчно добре се увредят ретините се започва тирадата:

Лекар: - Вие давате ли на вашето куче да яде сладко?

Стопанин: - От време на време, бисквитка или вафличка?

Лекар: - Много лошо?!?!?!?! Те понеже нямат панкреас и от следкото ето какво става!!!

 

Е питам аз имали кучето панкреас или няма?!?!?!?

Нека ако има някой във форума които знае че няма да ме убеди в това и в теорията за кучешката слепота след употребата на сладко!

А ,А,А,А инсулина е като хормон е открит имено при опити с кучета!

Пепоръчвам на стопаните да изгледат един филм "Слава за всички".

Link to comment
Share on other sites

Абе колеги1 Как може да не знаете, че кучетата нямат панкреас. Така си е, това се знае от мноооого отдавна, един човек, дето е отгледал мноооого кучета ми го каза;) Освен това:

Всяка женска трябва поне веднъж да роди.

На доберманите като станат на 7 години една кост им притиска мозъка и....... Страшно става.

Котараците и кучетата /мъжки/ се разгонват.

Упоиките скъсяват живота.

Трябва да се дава калций, иначе кучетата ги хваща рахит първо на задните крака, после и на предните.

От прясното мляко кучетата завъждат глисти.

От суровото месо кучетата стават злобни.

Противопаразитните хапчета увреждат черния дроб, така че само чесън!!!! Паразитите са си нормални съквартиранти, не са химия.

Храната трябва да е с много протеини!!!!

Ако се махне някой рак /тумор/ се получават разсейки.

На бременно куче ен се дават лекарства.

Котките имат мастити, когато им се увеличат всичките млечни жлези.

Фалшивата бременност е тежко заболяване и трябва да се лекува.

Всеки кожен проблем е гъбички. Особено в София.

Антибиотиците се дават само три до пет дни.

Когато пасът трева кучетата избират лечебни треви само. Те си знаят кои.

Всички лекарства з хора стават за кучета и котки. Питайте коя да е медицинска сестра.

Нивалина става за всички болести на нервите.

Ако едно куче куца, има болни уши и едни такива екземи, ако припада а според някои и ако има проблем със сърцето то това е от нецедени анални жлези. Вие по-младите знаете ли, че кучетата имат такива жлези а?

 

Ако си бяхте докарали кучето при мен, а не при онези вагабонти, вече щеше да е здраво. Но късно е вече, те са го объркали.

 

И освен това, ако един стар доктор каже нещо, то той е винаги прав.

 

За това научете всичко това младежи, че д сте в час!!!

Link to comment
Share on other sites

Д-р Коджабашев,

благодарим за просвещението. Аз поне научих доста нови неща и си дадох отговор на много въпроси.

 

Да продължим с митовете, ако се сетите някой бисер пишете го тук и после ще издаден един сборник.

 

- не се препоръчва на ловните кучета да им си правят упойки, защото си изгубват нюха.

Link to comment
Share on other sites

за да стане злобно кучето трябва да оближе острието на брадва ,което предварително сте намазали с кръв!

-за всички сърдечни заболявания Ланитоп

-напротив калций не се дава на растящо куче защото тялото ще стане по -голямо,а главата (която е от гума ) ще остане малка и ето ти несъразмерно животно

-някой източници наричат аналните сакове-филтри (задни такива,така де филтрите отзад) може би ако се обяснява на автомонтьори ще им е по лесно да разберат колко важни са тези филтри ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Булонките се раждат плачещи!

Трябва да имат Гъсто киче косми пред очите, защото иначе се ослепява от слънцето. От сладкото също се ослепява ама задължително.

Кучето с само коакали яде, друго нищо, апропо преди 2 дни умря поредния кокалолюбител!

"Възрастните кучета не се ваксинират-те имат имунитет доживот вече изгарден"- най-лошото е че все още битува сред колегията

ЕТО и един бисер: котка на ситеми- Стoпанина: "Докторе и сега като я наливаме с тая вода , тя да не стане много тежка и да неможе да ходи после".... ;)

Когато пациента е опериран някога от нещо то всички следващи болести , задължително са следствие от операцията или от упойката?....

И любимите ми породи

Френска Булонка, Канадски Вълк, Канадска Лисица, ........ ;)

Link to comment
Share on other sites

Противобясната ваксина не се слага преди 6 месец щото кучето се запарачва!(остава недоразвито)

Нетрябва да се дава толкова калции щото едно куче така му даваха и след това костите му се вкалциха бързо и останаха дебели и къси.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте на всички ;)

Ето ви и още една недомислица;"Най-добрата храна за едно малко кученце е прясно кучешко"..........Собственика на животното твърди,че е научил това от ветеринарен лекар. ;)

Link to comment
Share on other sites

и още..

Аналните жлези са виновни за АБСОЛЮТНО всички заболявания на кучето и затова веднъж месечно задължително се изтискват...

 

Кучета над 8 години никога не се оперират защото не издържат упойките

 

Всички сложни случаи в крайна сметка се оказват тумор на черния дроб

 

Ако нямаш титла доцент просто забрави да лекуваш нещо

 

Всички доктори от женски пол поне веднъж дневно ги наричат "сестра" ;);):angry:

 

Кучетата по принцип си имат бълхи и те АМА НИКОГА според стопаните не са виновни за другите кожни изменения

 

Котките НИКОГА нямат бълхи, защото живеят примерно на седмия етаж и никога не са излизали

 

Мъжките кучета трябвало да "изпускат напрежението" и затова ги пускат на кварталните помиярки

 

Хамстерите, морските свинчета и другите гризачи не пият вода

 

...сигурно ще се сетя още няколко.....

Link to comment
Share on other sites

Ако женското куче не се заплоди при първото разгонване никога няма да се заплоди

Ако кучка при първо разгонване не се пусне на мъжки до третия ден й преминава и не "хваща"

Ако котката не спи,колкото собственика и не ходи до тоалетна също толкова,значи е болна

Собственик към лекар от женски пол:Ти като си жена,доктора разреши ли ти да ми прегледаш животинката?

Link to comment
Share on other sites

Ако не се кастрират мъжките котараци до втората година задължително умират. Собственичка на 17г. котка казва:Д-ре искам да евтаназираме котето ми, защото е толкова здраво, че вече ми омръзна да го гледам.Смятах, че ще умре от старост или болест преди 5г. , а то продължава да е перфектно здраво - не е честно спрямо мене...???? /Изгоних въпросната жена от кабинета/ Аналните жлези са торбички, които при спукването си миришат много лошо. Докторе, идвам да "изпукате" жлезите на кучето ми. За да е здраво кучето ви, го хранете веднъж на всеки 3 дни! Моето куче има слабост към жени лекарки... Всички гълъби в квартала са болни от Фтичи грип.../хитът за това лято/ Противопаразитните таблети се дават само през първата година от живота на кучето. Собственичка на ротвайлер, на чието куче трябва да поставя ваксина:и вие ще сложите само една доза на моето куче, което тежи 50кг. , така ли - че вие не сте никакъв лекар?!

Link to comment
Share on other sites

О, има още интересни бисери: ;)

 

- Има ли болежки, те непременно тръгват от зад!

- Ако кучето няма проблеми не трябва да му се пипа „железата”, защото ще се повреди. - Само, ако абцедира жлезата тя се лекува!

- Кучето трябва да яде кокали, за да няма проблем с жлезите!

- Ако тича много или бяга с колело, ще си изстисква жлезата сам!

- Веднъж, ако се изстиска жлезата, трябва постоянно да се изстисква!

- След като се изтиска жлезата, тя се травматизира, дразни се и започва да събира още повече секрет!

- Никой уважаващ се лекар не изстисква и не лекува анални жлези, това се прави само за пари!

- Аналната жлеза служи за смазване на ануса по време на дефекация!

- Нормално, аналната жлеза трябва да е гнойна и миризлива, така оставя специфична миризма!

- Кучето е умряло от анемия, защото при промиване на жлезата са му скъсали червото!

- Хомеопатията е наука за шарлатани, а кучетата се излекуват от само себе си.....!

 

Млади колеги, някои смятат, че възпалената анална жлеза не може да бъде предразполагащ фактор или причина за появата на ревматоидни признаци, куцота, екземи, алергични дерматози, косопад, остър влажен дерматит, отит, тонзилит, ендокардит................., и това разбира се не ги прави по-малко лекари!

 

Вие по-младите знаете ли въобще, че кучетата имат такива жлези а?

 

За да си отговорите на този въпрос трябва да се пазите от синдрома на големите цици, при който не се вижда нищо, освен женска плът.....;)

 

Абе, Колеги бисери колкото си щете!!!!;):angry::D

Link to comment
Share on other sites

Млади колеги, някои смятат, че възпалената анална жлеза не може да бъде предразполагащ фактор или причина за появата на ревматоидни признаци, куцота, екземи, алергични дерматози, косопад, остър влажен дерматит, отит, тонзилит, ендокардит................., и това разбира се не ги прави по-малко лекари!

 

Да, аз наистина смятам, че между аналните жлези , ендокардитите, рематизма, тонзилита и косопада няма нищо общо. Така, че д-р Дюлгерски или да го докаже, или да цитира източник, различен от катедра вътрешни болести на ветеринарните институти тук.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично анални жлези също не истисквам.... и не съм забелязала пациентите ми да се покриват с екземи, да куцат, да им се възпаляват ушите, да припадат и какво ли още не вследствие на този "пропуск"...

Мнооого рядко наистина има пациенти с проблем в областта и то почти винаги става въпрос за кучета с "вкопани опашки" - различните булдоци например и за сиамски котки

 

Току що чух още един бисер:

Идва едно бебе болонка за ваксина и между другото става въпрос дали кучето чува. Оказа се че не чува. Стопаните още като го взели се усъмнили и попитали предишните собственици дали е така. Отговорът бил, че кучетата по принцип започват да чуват към шестия месец....

Link to comment
Share on other sites

;);) E, Докторе!!!

Литературата, за която споменаваш отдавна се ползва само като средство за вземане на изпити. Достатъчно те уважавам като лекар, за да те напътствам къде да четеш относно проблема.

 

Моя скромен опит относно тематиката, зная че не би те заинтрегувал, въпреки че мога да се похваля за богата клинична колекция свързана с проблема, достатъчно голям брой изследвания и литературни справки. Далеч съм от мисълта да убеждавам когото и да е било или да му доказвам професионалните си убеждения..

Link to comment
Share on other sites

 

Моя скромен опит относно тематиката, зная че не би те заинтрегувал, въпреки че мога да се похваля за богата клинична колекция свързана с проблема, достатъчно голям брой изследвания и литературни справки.

Интересуват ме изследванията и литературните справки.

Link to comment
Share on other sites

колеги ето ви бисери:

против диария при магарета- самун сланина

за разгонване на крави през лятото-три светулки на гладно

за лечение на въртоглав /парамиксовироза/ при гълъби-20дни байтрил

старите хапчета против глисти бяха за 6 месеца, а сега са само за 3

Докторе, не ми слагай обикновена ваксина за една година, а от онази с беса дето държи по три години

 

Д-р КОджабашев, аз лично съм наблюдавал описаните от теб признаци заедно със възпалени анални жлези. Почиствам ги и неправя нищо друго, ни инжекция, ни промивка. Признаците изчезват. Не вярвам кучето да се е оправило от самосебеси. Същите признаци се появяват отново след различен при различните кучета период и те отново имат набрали жлези. Това не означава, че не съм срещал подобни симптоми и без да има възпаление на жлезите. Моето мнение е, че възпалителния секрет се резорбира частично и действа общо угнетяващо, а различните признаци са на база на хронични възпаления, които се обострят когато организма е подложен на патологичното действие на този въпалителен секрет.

Link to comment
Share on other sites

Което ме навя намисълта има ли тук някой, който се занимава с гълъби? Около мен има гълъбари а аз нищо не разбирам от тях...

Link to comment
Share on other sites

Ще взема да повярвам, че някои колеги твърдят, че кучето няма панкреас.

Ето ви нещо съвсем прясно от форума на Дог.бг.

Стопанка пише във форума "... при последното ми посещение при вет му взеха проба, но не откриха Демодекоза, но докторът бе категоричен, че тази миризма е точно от такова заболяване и започнахме пак инжекциите с Поливак."

Link to comment
Share on other sites

Разказите на стопаните могат да бъдат така объркващи...а и като знам как предават информация... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...