Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

И при мен имаше един такъв случай, но с куче-вегетарианец. Мисля, че съм го казвала някъде из форума. Един женски ризеншнауцер на 5 години, който приличаше на 6-7 месечно кученце. Единственото му здравословно оплакване, освен явно недоразвития му вид, беше много суха кожа, рехава козинка и пърхут, а и не се разгонваше.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината в последния курс на Хилс по диетология е споменато, че организма на кучето може да приеме както протеини от растителен така и от животински произход, т.е. ако храната е балансирана по отношение на хранителните вещества /белтъчини, мазнини, въглехидрати, макро и микроелементи и вода/ е без значение в нея ще има ли месо или не. Виж при котките е друго.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Виж при котките е друго.

Коко , това с триптофана нямаше ли нещо общо ?

По ТВ съм виждала много добре изглеждаща на вид мъжка овчарка със собственик вегетарианец - съответно и кучето .

А и кучето и котката са си хищници . Това , че сме ги затворили и ги тъпчем със зеле , домати ... кккхххххх ... след милиони години сигурно ще станат прасенца и тогава вече може да се превърнат във всеядни . Линей ще се обърне в гроба ! ninny

 

Ахаааа ... за таурина беше : Synthetic taurine has been developed, and is used in commercial (non vegetarian) cat foods. Vegetarian cats should be fed it as a supplement. Taurine deficiency can result in blindness and even death. Cats also require pre-formed vitamin A and arachidonic acid.

 

Още : http://www.vegsoc.org/info/catfood.html

Link to comment
Share on other sites

Един келеш води кучето си.

"Може ли да махнете топките на тъпото копеле!?"

"Може, сваляй гащи!"

Link to comment
Share on other sites

Ами дай й! Едно такова притеснително зелено на Veyx.... =))=))=)) По-скоро е екстракт от фосфоресциращи медузи с камфоров ексципиент, но много го уважават бабите да знайш...

Link to comment
Share on other sites

Днес дойде мой клиент и ми зададе следния въпрос:

 

Правих секс с момиче,то е болно от кучешка тения мога ли да се заразя и аз?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес идва една госпожа,подобна на стопанката на куче Калинка и иска за кучето си ...Oriflame.След изброяване на разни марки кучешка козметика се оказа,че търси лекарство ,което в превод е нещо като Фронтова линия.

Link to comment
Share on other sites

Tази сутрин идва една баба да ни продава яйца! Хайде, при нас както и да е! Ама след това отиде да продава и на ДВСК!

=))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Докторе, това да поставяш на снимките дата и час евентуално е въпрос на избор и ако си ги сложил трябва да знаеш защо. В случая това, което си пуснал незнам дали си струва да се коментира, тъй като или датата не е вярна или е достатъчно далечна и оттогава би могло или показаното да е приключило или да са последвали санкции или кой знае какво още, освен ако не е с историческа стойност, което е за предпочитане.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Питай ме мен - тази снимка вече беше публикувана във форума , но отдавна и в друга тема . Помня като слон и знам форума наизуст ;)

Link to comment
Share on other sites

Пуснал съм го, заради факта че Фронтлайна ще го пуснат в търговската мрежа.

Смеските за пилета и пуйчета и гълъби се търгуват и по големите хранителни магазини.

Това съм имал впредвид.

Link to comment
Share on other sites

Питане от тази сутрин:''Имате ли КАМФОРИЦИН за коне дето става и за хора"? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest д-р Анна Бондокова

Бранд ню техника за евакуация на чуждо тяло / осил / от ушен канал : пълните една спринцовка с вода и впръсквате водата директно в ушния канал !

Забележка : Не е опоменато от колко милилитра да е спринцовката .

Предложение / модификация по Бондокова , 2008 / : може с фуния и туба от 20 литра пълна с вода !

:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...