Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

И аз имам писмото , което и Бобадовица има ( за кафенцето и ротвайлера ). Ама се смяхме . Да си пише човека ! Вече е болен и без това ... Не е от бяс , а от по-страшна болест ... за розови хапчета е !

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Колеги, посетете форума на догбг и се смейте или плачете, вече не знам. В частта за демодикоза има изказване, че наш колега е препоръчал кастрация на животно поради наследствена демодикоза. Те тва е върха.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна нежелая и да чувам за този форум там ими всичко друго но не и здрав разум. ( изключвам участващите ветеринарни лекари), там може да разбереш всичко за всяко заболяване просто дай тема и даже ще ти го излекуват, ако пък лекинко се повайкаш направо ще те засипят със състрадание

Link to comment
Share on other sites

Това ми е любимият форум - когато някой пациент ме вбеси влизам във форума и виждам колко по-лошо би могло да бъде - един вид психотерапия. ОМММММММММММ

Link to comment
Share on other sites

Това ми е любимият форум - когато някой пациент ме вбеси влизам във форума и виждам колко по-лошо би могло да бъде - един вид психотерапия. ОМММММММММММ

 

 

:D:D:D:D:DB)B)B)B)B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Топло топло:

Кучетата от порода Немско овчарско куче не трябва да слизат и да се качват по стълби, защото между плешките имат една кост ( :o ) която може да зарастне и става мазало! :P:blink:

Link to comment
Share on other sites

Кво ти пука !Тези кучета поради факта, че са със паднала задница ликворната им течност се стича назад и мозъка им се съсухря и затова са така тъпи. :P

Link to comment
Share on other sites

Кво ти пука !Тези кучета поради факта, че са със паднала задница ликворната им течност се стича назад и мозъка им се съсухря и затова са така тъпи. :P

Ахахахахахаххахахаха! Коко, моля те! Наплюх си лаптопчето! Милият Тошко! Целият в плюнки!

Ама това си го чувал или си е твое, авторско?

Link to comment
Share on other sites

От днес:

На малките ротвайлери трябвало да им се дават гумени играчки, защото така щяла да им порастне главата....

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

... също от 15.01.2008 година :

 

тетка : - Добър ден . Да имате ампула с ... лекарство срещу глисти и тении ?

аз : - :o ?! ... Таблетки ?

тетка : - Не , не ... Да не беше срещу ... Ох , май не беше ампула ... Как се казваше ... ааа ... ампула беше ...

аз : - Бълхи ... Разрежда се във вода ?

тетка : - Ааа , май да .

аз : - Колко килограма Ви е кучето ?

тетка : - Ми ... не знам ...

аз : - Е как така не знаете колко килограма Ви е кучето !?

тетка : - Ми не е мерено ... Аз това за цветята го ползвах ... А наоколо да има ?

аз : - Нямам представа ...........

 

 

Няколко изречения липсват , защото и без това такова безумие се помни много трудно ... Така и не разбрах АМПУЛАТА за цветята ли щеше да се използва или за кучето ... (fubar)

Ама и що ли пък не й дадох малко Хлоренол ... ни листни въшки , ни цветя остават след него ... =))

Link to comment
Share on other sites

Ане, грешката е в теб. Наистина циперметрин във флакончета или неостомозан ампули масово се продава за пръскане на цветята. Върши идеална работа .

Link to comment
Share on other sites

Не за всички цветя. Пръсках с неостомозан хризантема в двора на клиниката - всичко О"К , листните въшки умряха , цветето не.

Пръсках каланхое със същия проблем - и цветето и въшките умряха. (fubar)

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Ане, грешката е в теб. Наистина циперметрин във флакончета или неостомозан ампули масово се продава за пръскане на цветята. Върши идеална работа .

Меееееен , аз не я разбрах - АМПУЛАТА за кучето ли е или е за цветята ... Чат ли си ?!

А и работя само със спот-он-ове !

Link to comment
Share on other sites

Ако не знаете да ви кажа - при малки кученца /в случая на 2.5 месеца и 25 дни след първата ваксинация/ е нормално да се появи кръв в изпражненията, понеже от полепналите бактерии по лигавицата на червата и когато изпадали от там ..... се появявала кръв. ;)

И това го е казал собственик на зоомагазин на момиче дало 900 лева за мопсче преди 4 дни.

Link to comment
Share on other sites

Днес идва един бракониер с торба проби за изследване за трихинелоза. Ухилен казва-Докторе, този път майстор колач обработи свинете и ти нося точно това, което трябва за изследването. Номерирал съм ги да не се обърка нещо. Вадя аз и какво да видя-4 броя прилежно загънати и надписани с флумастер ДАЛАКА. Познайте къде пратих колача и бракониера.

Link to comment
Share on other sites

Току що идва човек и иска инжекция ПИПИ срещу всякакви паразити. АЗ се замислих, че е куку, но ми каза че колега е препоръчал. Има ли такава или наистина е КУКУ?

Link to comment
Share on other sites

По всяка вероятност става въпросза пъпи т.е в-на .При нас също са идвали за годишната инжекця дето е срещу всички паразити?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Из форум от виртуалното пространство:"капах го с ледена вода и запо4на да му расте козина

беше изолирано,на една хижа,но жалко не можах пове4е да му помогна... "

 

И друг му отговаря:"Специално това, че си го къпал с ледена вода ли е помогнало или някакъв препарат. "

 

Ние сме тръгнали спотове да продаваме-хората ледена вода ползват?! beer

Link to comment
Share on other sites

Идва тази сутрин един образ и пита"докторе,кажи ми как да си направя българска закваска за кисело мляко,защото онези от двск-то ми казаха,че имат само вносна".Поглеждам го умно и той ми заявява,че иска неговото мляко да е най-чистото и най-хубавото и за това сам трябва да си направи закваската,а не разни там фабрики и лаборатории.

Луди колкото щеш в тая държава beer

Link to comment
Share on other sites

Плачете колеги, плачете ....

Съжалявам, че пускам нещо от друг форум, но ми се изправи, пардон - накъдри ми се косата...

 

котръка ми които е на 7 год. миналта седмица спряа да уринира когато беше на 3 god имаше подобен проблем ,но тогава се оправи само с инжекции.този път се стигна до катетъризацияа с пълна упойка биха му флурантрил,атропин ,бусколизин.на другия ден ветринаряат каза че е по-добре да го приспи защото на ехографа се виждали мниго песъчинки бъбреците му били уголемени.аз отидох при друд не можех да се примиряа със положението и исках и друго мнение. другияа лекар ми препоръча масажи на пикочнияа мехур,на всеки час,глюкоза със спринцовка чай от мечо грозде ,още веднъж му направи катетъризацияа ,прави му антибиотици инжекционно за 5 дни и постепенно котарака започна да уринира сам.имаше няаколко критични нощи в които тряабваше да го наблюдавам защото в следствие на двете упойки и флурантрила и атропина които предишнияа лекар му бе правил той беше с брадикардияа ,не достиг на въздух -прехапваше си езика и беше с телесна темперетура около 5 градуса под нормалната слагах му натоплени кърпи ,молех се на Бог да пишка да има проходимост поне малка и слава богу той оживяа. живна, пишка сам за сега .радвам се че не послушах първияа лекар защото сега няам6е да е тук,но вторияа лекар ми каза че от нататък тряабва да го храняа само с въглехидратна храна ,никакво месо и най-вече гранули които са една от причините за неговото страдание,давам му кифла ,картофи намачкан банан ми каза но котето не хапва от тяах търси от предишната си храна ще стане 10 дни откак не е яал нищо освен глюкоза със спринцовка какво да му давам толкова се борих да го спасяа ,а сега имам чуството че ще умре от глад пред очите ми.има ли някаква специална храна ,кояато няма да му навреди по отношение на болеста .казаха ми че ако е кастриран ще се намали риска от изостряане на заболяаването .не е ли късно за кастрацияа на 7 години е.и какво да правяа с храната имали няакави превантивни мерки за да не се стигне до това положение отново ,като изключим диетата.моляа ви дайте ми няакукув съвет преди всичко с какво да го храняа за в бъдеще .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...