Jump to content








Годишен конгрес 2008


Recommended Posts

Всеки момент ще се изнесе официално програмата .

Това , което аз знам , е че един от лекторите е по кардиология , Луиджи Венко , от Италия , с много практични и полезни теми , изключително добър лектор според д-р Костадинов , който се познава лично с него. Той ще бъде и негов преводач , за съжаление симултантния превод се оказва невъзможен.

По-късно - повече подробности.

 

д-р Костадинова

Link to comment
Share on other sites

Конгреса ще е на 06-07-08.06.2008 в "Жулийо Кюри" , курорт Дружба - Варна

 

ПРОГРАМАТА

 

 

Петък,06.06.2008

10.00-10.30 Семинар ‘Intervet”-Intervet-България”ЕООД като част от „Schering-Plough”

 

10.40-11.20 Семинар „Purina” Ветеринарна диета Urinary за котки / нов продукт за превенция с/у уратни и оксалатни камъни /, д-р Пеньо Хаджийски.

 

11.30-12.10 Семинар ‘Nova Foods’ ‘Елиминираща диета и функционално хранене’, д-р Валерио Бианкини, Италия.

 

12.10-13.00 Kоктейл ‘Nоva Foods’.

 

13.00-13.40-Семинар Ветерин:

1.Feline c/d Multicare: вашият пръв избор в лечебното хранене при заболяване на долния уринарен тракт при котки.

2. Profender: първата в света широкоспектърна спот-он форма за вътрешно обезпаразитяване на котки.

 

13.50-14.15 Семинар Биомед - Лаборатонра диагностика във ветеринарната медицина

 

14.25-15.05 Семинар Vobra - Нови ветеринарни диети “Sanimed”-д-р Антон Баинен, Холандия

 

15.15-15.55 Семинар Richter-Pharma - Управление на болката - д-р Джорджия Вагнер, Австрия.

 

16.05-16.35 - Семинар Bioveta. Противопаразитни средства за кучета и котки произвеждани от Bioveta, д-р Михаела Трнена,Чехска Република.

 

16.45-18.20 Семинар СамБС

 

18.30- Вечер на СамБС

 

 

 

 

 

Събота,7.06.2008

 

9.00-9.50 Как да поставим правилна диагноза на вродени сърдечни заболявания при кучета без използването на ултразвук. Д-р Луиджи Венко,DVM, BSAP, EVPC Dipl.,Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

10.00-10.50 Ехокардиография срещу рентгенография при диагностициране и третиране на сърдечни заболявания.По-добро ли е ‘новото’ от ‘старото’? Д-р Луиджи Венко, DVM, BSAP, EVPC Dipl.

Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

 

10.50-11.10 Кафе пауза

 

11.10-12.00 Медикаменти и терапевтични планове при сърдечните заболявания, Д-р Луиджи Венко, DVM, BSAP, EVPC Dipl.

Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

 

 

12.00-13.0 Баварска маса „Рихтер-Фарма”

 

13.00-17.00-Семинар „Физиотерапия и рехабилитация на ставни заболявания”,Д-р Карин Холер,Австрия.

Физиотерапия-кратко въведение.

Физиотерапия -Modalities overview

Физиотерапия–Как да се започне?

Физиотерапия–Представяне на физиотерапевтичен лечебен план.

 

17.00.18.00-Стивън Лесниевски,

„Повръщане при кучетата – настоящи и нови терапевтични възможности”, Д-р Стивън Лесниевски,САЩ.

 

.

 

20.00-Коктейл Pfizer

 

Неделя,8.06.2008

 

9.00-9.50 Трети клепач-заболявания и хирургия, Д-р Карин Холер,Австрия

 

10.00-10.50 Аналгезия при животни с онкологични заболявания,Д-р Янос Бутинар, Д-р Ана Рейец ,Словения

 

10.50-11.10 Кафе пауза

 

11.10-12.00 Хирургична онкология - Принципи и философия, Д-р Янос Бутинар, Словения

 

12.00-12.50 Брахицефален синдром, д-р Галина Симеонова

Link to comment
Share on other sites

Защо ми се струва,че БВС трябва да спонсорира конгреса?

Спонсорирам не значи ли давам пари?!

beer

Ние сме засега на етап събиране на членски внос.

Link to comment
Share on other sites

Защо ми се струва,че БВС трябва да спонсорира конгреса?

Правилно. От един от фондовете на БВС е определено да се дават пари за следдипломното образование. Незнам, дали тази година ще може, поради несъбрания още членски внос, но за другата лично ще настоявам такса участие за практикуващи вет. лекари, членове на БВС да отпадне. За студенти, непрактикуващи лекари, както и за всички които не са членове да има такса.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да може.Ние от Бургаски окръг си го събрахме още миналия месец 18лв и с встъпителната вноска от 50 лв.Този месец пак има да се събира.Би трябвало навсякъде да е така.Ето,даваме личен пример.

Link to comment
Share on other sites

аз съм против подобно нещо! Асоциацията за дребни животни трябва да си остане независима и всеки, който реши да присъства на конгреси да си плаща, а не да остава с впечатлението, че друг плаща за него. Почне ли БВС да плаща ще започне да поставя и условия. А парите за следдипломно обучение могат да се използват по друг начин, ако въобще ще има такива пари.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам нищо против.Би трябвало обаче тези присъствия да се зачитат и оценяват от БВС по някакъв начин при точкуването за кредитите ,па макар и само формално,без финансово обвързване.От колегиална гледна точка,така да се каже,ако искате.

Link to comment
Share on other sites

За семинарите нямам нищо против да се плаща от членовете на асоциацията. Но конгреса е повече от семинар. На учредителното събрание Байчев каза, че ще се организират семинари по отношение на тридесет и шестте заболявания по едрите животни, които са под наблюдение на НВМС за колегите от участъците. При нас не е ли същото? Нима конгреса е затворен за колеги не членове на асоциацията? И пак с това БВС ще дирижира. Ми нали БВС сме ние. Какво , сега като Гавазов е зам председател, а пък аз съм член на нац комисия по етика да сме спрели да сме лекари? Да ни се е намалила активността по отношение на медицинските въпроси? А пари за следдипломно обучение ще има със сигурност. Пак ние, лекарите ще решаваме какъв процент от членския внос.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схванах - мен какво ме касаят 36-те заболявания по едрите животни под наблюдение на НВМС и семинарите към тях? Годишният конгрес е всъщност за дребни животни - следователно щом ще се правим на европейци трябва посещението на конгреса да бъде отчетено за практикуващите в тази област. И не е нещо различно от семинарите за практикуващи със селскостопански животни, а просто ние сме си го нарекли конгрес.

Link to comment
Share on other sites

А пари за следдипломно обучение ще има със сигурност.

Докторе,а досегашните специализации смятате ли да ги признавате,или и те са част от социалистическото недоношче?

http://www.vbox7.com/play:7cca033f

http://www.vbox7.com/play:d81b2739

С най-добри чувства!

Link to comment
Share on other sites

Май говорим за различни неща. Тук не става въпрос за минали специализации, а за непрекъснато обучение. ВСЯКА година да имаш еди колко си часа по семинари, курсове или конгрес. Защото може да си взел специализация, но ако е от преди петнайсет години, то днес редовия лекар знае повече поради факта, че медицината върви напред. Без да визирам конкретно някой, но лекар, чийто брой медикаменти се свежда до фармазин, окситетрациклин, декса и аналгин плюс пет шест шприца и с една спринцовка поставя всичко, като после я мие със съмнително чиста вода е срам за колегията.

Link to comment
Share on other sites

Конгреса ще е на 06-07-08.06.2008 в "Международния дом на Учените ‘Ф.Ж.Кюри’, ‘Св.Св. Константин и Елена’ ,Варна

 

 

ПРОГРАМАТА

 

 

Петък,06.06.2008

10.00-10.30 Семинар ‘Intervet”-Intervet-България”ЕООД като част от „Schering-Plough”

 

10.40-11.20 Семинар „Purina” Ветеринарна диета Urinary за котки / нов продукт за превенция с/у уратни и оксалатни камъни /, д-р Пеньо Хаджийски.

 

11.30-12.10 Семинар ‘Nova Foods’ ‘Елиминираща диета и функционално хранене’, д-р Валерио Бианкини, Италия.

 

12.10-13.00 Kоктейл ‘Nоva Foods’.

 

13.00-13.40-Семинар Ветерин:

1.Feline c/d Multicare: вашият пръв избор в лечебното хранене при заболяване на долния уринарен тракт при котки.

2. Profender: първата в света широкоспектърна спот-он форма за вътрешно обезпаразитяване на котки.

 

13.50-14.15 Семинар Биомед - Лаборатонра диагностика във ветеринарната медицина

 

14.25-15.05 Семинар Vobra - Нови ветеринарни диети “Sanimed”-д-р Антон Баинен, Холандия

 

15.15-15.55 Семинар Richter-Pharma - Управление на болката - д-р Джорджия Вагнер, Австрия.

 

16.05-16.35 - Семинар Bioveta. Противопаразитни средства за кучета и котки произвеждани от Bioveta, д-р Михаела Трнена,Чехска Република.

 

16.45-18.20 Семинар СамБС

 

18.30- Вечер на СамБС

 

 

 

 

 

Събота,7.06.2008

 

9.00-9.50 Как да поставим правилна диагноза на вродени сърдечни заболявания при кучета без използването на ултразвук. Д-р Луиджи Венко,DVM, BSAP, EVPC Dipl.,Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

10.00-10.50 Ехокардиография срещу рентгенография при диагностициране и третиране на сърдечни заболявания.По-добро ли е ‘новото’ от ‘старото’? Д-р Луиджи Венко, DVM, BSAP, EVPC Dipl.

Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

 

10.50-11.10 Кафе пауза

 

11.10-12.00 Медикаменти и терапевтични планове при сърдечните заболявания, Д-р Луиджи Венко, DVM, BSAP, EVPC Dipl.

Veterinary Hospital “Città di Pavia”,Италия.

 

 

 

12.00-13.0 Баварска маса „Рихтер-Фарма”

 

13.00-17.00-Семинар „Физиотерапия и рехабилитация на ставни заболявания”,Д-р Карин Холер,Австрия.

Физиотерапия-кратко въведение.

Физиотерапия -Modalities overview

Физиотерапия–Как да се започне?

Физиотерапия–Представяне на физиотерапевтичен лечебен план.

 

17.00.18.00-Стивън Лесниевски,

„Повръщане при кучетата – настоящи и нови терапевтични възможности”, Д-р Стивън Лесниевски,САЩ.

 

.

 

20.00-Коктейл Pfizer

 

Неделя,8.06.2008

 

9.00-9.50 Трети клепач-заболявания и хирургия, Д-р Карин Холер,Австрия

 

10.00-10.50 Аналгезия при животни с онкологични заболявания,Д-р Янос Бутинар, Д-р Ана Рейец ,Словения

 

10.50-11.10 Кафе пауза

 

11.10-12.00 Хирургична онкология - Принципи и философия, Д-р Янос Бутинар, Словения

 

12.00-12.50 Брахицефален синдром, д-р Галина Симеонова

 

 

Такса участие:

Членове на БАВЛДЖ-30 лв.

Не членове-40 лв.

Студенти-5 лв.

 

Настаняване:

Хотел МДУ "Фр. Жолио - Кюри":

Тел.: 052/ 36 11 61, 36 11 62

E-mail: ihsvarna@mnet.bg, hotel@ihsvarna.com

web site: www.ihsvarna.com

Цени с направена отстъпка при групово настаняване

 

 

Реновирани стаи:

Двойна стая -66 лв.

Самостоятелна стая - 55 лв.

Стандартни стаи:

Двойна стая - 60 лв.

Самостоятелна стая-38 лв.

Реновираните стаи са с климатик.

В цената се включват закрит минерален басейн, фитнес, такси и ДДС.

 

 

Хотел Панорама:

Тел. 052/ 36 10 25, 36 29 98

парк - легло в двойна стая - 22 лв/ самостоятелна стая-35 лв.

море-легло в двойна стая - 26 лв./ самостоятелна стая-42 лв.

стаи с климатик: легло в двойна стая - 29 лв./ самостоятелна стая - 48 лв.

 

Хотел Чайка

Тел.: 052/ 36 13 31

Първи етаж парк - легло в двойна стая - 30.50 лв./ самостоятелна стая-51 лв.

По-горни етажи - легло в двойна стая - 36 лв./ самостоятелна стая- 60 лв.

Link to comment
Share on other sites

От ръководството на Асоциацията предварително се извиняват, ако някой колега не получи официална покана за Конгреса. Това е по причина, че не си е подал адреса. Нека това никой да не го приема лично, защото всички колеги са добре дошли на Конгреса!

Link to comment
Share on other sites

Малко съм се ядосал!

От миналата седмица пробвам резервация в "Фр. Жолио - Кюри" и ми отговарят да се обадя в петък 23 май. Тази сутрин отговора е , че няма свободни стаи. От ръководството на Асоциацията е направена заявка за десет стаи и останалите са заети. Получава се така, че от хотела са разбрали, че това са единствените заявки за конгреса. Ако ще се прави централизирана резервация, обаждайте се! Мен никой не ме е питал, а аз предпочитам "Фр. Жолио - Кюри". Та сега ще съм в "Чайка" малко по-далече от конгресните зали

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...