Jump to content








Заплащане?


Recommended Posts

Guest Д-р Гавазов

д-р Митев, ние имаме трима наемни лекари и ги осигуряваме като такива! От горните изказвания аз виждам един единствен трезво мислещ и реално сблъскал се с проблема колега д-р Боянов. д-р Коджабашев да не се изказва неподготвен,защото нито му се е налагало да назначава нито да обучава новозавършили колеги.Единственият лекар ,който работи при него когато започна работа беше обучен на 100% на всичкото отгоре и клиентите го познаваха защото преди това и той и многоуважаемия Коджабашев работеха при нас.Двете новоназначени лекарки ги осигурвам като такива но работят като техници иполучават заплати на техници,така ще бъде докато станат готови да поемат самостотелни смени.Но това може и въобще да не стане всичко зависи единствено и само от тях ,те естествено са наясно с условията и нмат нищо против защото положението със способностите им е трагично.А както казва една банка КЛИЕНТИТЕ СА НИ СКЪПИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Д-р Гавазов да не се изказва неподготвен, защото ако беше добър мениджър и двамата с д-р Пейчев шеше да работим още там. Нека първо да се замисли какви са били причините да напусна и ако не иска и други да го напуснат да не ги повтаря..... Мога да му напомня, че преди това работих в държавна служба, имах си много клиенти и голяма част отидоха в Албейтар заради мен. Някои от тях още са ми клиенти. Освен това мога да му напомня, че от мен е научил твърде много неща. Нека му напомня, че не беше чувал за пиодермии например. Мога да цитирам и още доста примери. Мога да му кажа съвсем приятелски, че ако продължава все в тоя дух ако някой предложи на колежките заплата и осигуровки на лекар да не им се сърди че и те ще го напуснат.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас колеги, но ако аз си намеря някой младеж или девойка с желание да се учи и да е съгласен да работи в началото за 400 лв + договор като лекар - веднага го взимам. :(

Link to comment
Share on other sites

В хуманната медицина след дипломирането всички ,които специализират заплащат за това.Ходят на работа,гърчат ги и си плащат и то доста солени суми за това да имат възможност да работят и да се учат.Ние не плащаме ли за ежедневното си обучение-учебници,семинари ,конгреси.Няма нищо безплатно на този свят.Стажантите и новозавършилите колеги не работят безплатно,те получават знания,които си имат цена.Като студентка бях на стаж в Швейцария,за който не съм получила 1 стотинка,но не съм и имала претенции за заплащане,защото съм преценила,че нямам достатъчна подготовка,за да заработвам с присъствието и помоща си заплата.Аз съм супер доволна,че съм имала възможността да получа знания,които за мен са по-ценни.Швейцария не е България и въпреки това нещата и там са такива.След като се дипломирах в продължение на 1 година пътувах всеки ден 70 км до съседен град,за да се обучавам от добър лекар( да уча занаят),за което също не съм получила 1 стотинка,напротив,имах ежедневни разходи.Но и за това не съжалявам,бях много доволна ,че лекаря се съгласи да ме приеме и да сподели знанията и опита си с мен.

Относно клиниките,като се замисля колко хиляди левове съм инвестирала и колко още трябва да инвестирам в клиниката ми,бога ми нямам идея кога ще започна да печеля от нея.И това съм го направила,не защото имам пари,които се чудя какво да правя(20 години ще плащам кредит),а защото искам да се развивам и работата ми да ми носи удовлетворвние.

Относно колежката,аз продължавам да търся лекар и ако я интересува работа в Троян,да ми се обади.

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Коджабашев, изнервен ми се видиш нещо .. бягаш от темата и превръщаш разговорът в махленски спор.Отговори конкретно , КОЛКО НОВОЗАВЪРШИЛИ лекари си обучил и назначил , и какво ти е струвало това като време, пари и нерви? А пък с болезнено развитият ти АЗ , всички сме наясно и няма нужда да го демонстрираш всеки път. Колкото до новите колежки, като гледам , никой от местната гилдия не гори от особенно желание да разширява персонала си. Единствено ние сме назначили двама новозавършили лекари. Изводите всеки да си ги прави сам ... Въпросът беше , как сме решили съобразно нашите нужди и виждания проблемът с новозавършилите. Ако имаш нещо конкретоно по въпроса пиши, ако не потърси друг начин да погъделичкаш другото си АЗ !!!

 

С Уважение ,

Д-р Гавазов

Link to comment
Share on other sites

Не трябва ли тук да се намеси модератора?! Добрият тон и колегиалността са нарушени.

 

Иначе предлагам във факултета в Стара Загора една аула да се кръсти на името на д-р Гавазов. За особен принос в следдипломната квалификация и продължаващото обучение! :-)

Link to comment
Share on other sites

Не се нерви толкова, д-р Гавазов, ще стигнеш до хапчета. Малка гилдия сме, знаем се кой кой е. Ако внимателно и бавно прочетеш първото мнение от темата, ще видиш, че то касае и назначаване на колеги с опит, които д-р Дюлгерски не е намерил. Това, че не съм назначавал новозавършили обаче не значи, че не мога да имам мнение по темата. Засега не смятам да откривам нова тема "причини за напускане".

Link to comment
Share on other sites

Явно трябва да се намеся, макар че тук сме все възпитани зрели хора и кой съм аз та да оценявам някого. Отговорноста все пак на администратора е да гарантира среда на професионално общуване във форума и всеки да се чувства донякъде защитен, че мнение по даден въпрос няма да се превърне в личностна атака срещу него.

В тази връзка искам да кажа, че психологически характеристки по адрес на членове на форума и то в негативен аспект прекрачват границата на добрия тон.

Не е нужно да се нападаме персонално.

Link to comment
Share on other sites

Не се нападайте, а споделете....... като например:

 

Ето, обучавах и се старах над не един млад Петокурсник, с идеята след като завърши да го взема на работа при мен! Стараех се, давах цвета на знанията и опита си, отделях цялото си свободно време, и не говорим за седмица, а за месеци, година, плащах за свършена работа! Надявах се, след като завършат някой да го назнача. И сега вместо да започнат при мен, големите клиники ги лапат за 1000лв. заплата! За съжаление, аз все още нямам възможността да плащам на млад Колега тези пари и естествено оставаш без такъв....

 

Е, понякога съжалявам за тези години през, които със сигурност щях да прехвърля още доста книжки, щях да натрупам още повече знания, да се занимавам с моята любима Хомеопатия, да изследвам, да питам защо и как!

 

Не, че сега не съм в същото положение със нови стажанти и при същия възможен сценарий, но се чудя до кога ще се лутам в обучаването на студенти и млади Колеги, при положение, че краят винаги е с една голяма Въпросителна!

Link to comment
Share on other sites

Ако колегата, който обучаваш има необходимите знания и възможности е нормално да му даваш висока заплата. Ако за град като София не можеш да отделиш 1000лв за заплата, значи просто нямаш нужда от допълнителен човек.

Link to comment
Share on other sites

Коко, под "необходимите знания и възможности" навярно имаш в предвид Колега, който го оставяш на кабинета и работи самостоятелно, поставя диагнози, адекватно лечение, т.е. добре подготвен теоретически и практически. За съжаление повечето от тези колеги не могат да бъдат самостоятелни след завършването си, липсва им клиничен опит и рутина, все още изпълняват функциите на техниците....., за тях именно ставаше на въпрос в темата и за тяхното заплащане.

 

Не може Колега с няколко годишен "опит" да не знае при кои заболявания най-често се развива ацидоза, каква терапия да проведе, да изброи поне 5 вида отита и да спомене диференциална диагноза и лечение, да не знае какво е Къшинг, да свързва пиометрата само с изтечения и левкоцити, да не знае какви кръвни показатели да пусне , камо ли да ги интерпретира, и т.н. Може ли за един грип , жлези и осил в лапата да плащаш 1000 лв. заплата, и като си дойдеш от отпуска да видиш че повечето пациенти са лекувани за заболявания, които нямат нищо общо с пациента.

За една година стаж повечето студенти идват за по-3-4 часа на ден и научават предимно суровия теоритичен материал, виждат и опитват повечето манипулации, но да станеш самостоятелен лекар с претенции за опит и заплата 1000лв., май трябва още от себе си да дадеш.

 

Съмнявам се ти да даваш на завършилите студенти по- 1000лв заплата? А, това дали е в София или не, няма никакво значение :angry:

Link to comment
Share on other sites

Точно за такъв говоря, какъвто го описваш ти. Но нали такива стават като ги обучаваш. А повярвай ми, има огромно значение в кой град си по отношение на заплатата.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
А повярвай ми, има огромно значение в кой град си по отношение на заплатата.

Точно така , защото и цените на услугите са различни . Пешо , ти не работиш ли с ,, единния " ни ценоразпис ?

Link to comment
Share on other sites

ох чудя се кога ли ще се оправят нещата в тая наша мила родина, всеки се бори за хляба си и всеки е прав за себе си дано не ми се налага да се сбогувам с мечтата си да бъда практикуващ лекар ама като гледам накуде вървят нещата и все пак се радвам че поне в по големите градове има по сносни заплати за можещите като ви слушам добре. Ама на нас още във вуза ни се набиваше в главитв че така ще си останем с несбъднати мечти щото просто няма поле за изява

Link to comment
Share on other sites

Точно за такъв говоря, какъвто го описваш ти. Но нали такива стават като ги обучаваш. А повярвай ми, има огромно значение в кой град си по отношение на заплатата.

леле, Коко ако за 6 мес или година ги правех такива специалисти......, за цените са същите като при Вас, какво да не сме в Париж!

 

д-р Николова не си казала, не сме ти уредили стажуване, да не кажем направо работа! След 6 месеца отваряш кабинет и напред! Всички тук сме готови да ти подадем ръка, вярвай ми!!!

Link to comment
Share on other sites

Ако колегата, който обучаваш има необходимите знания и възможности е нормално да му даваш висока заплата. Ако за град като София не можеш да отделиш 1000лв за заплата, значи просто нямаш нужда от допълнителен човек.

Коко, смятам е очевидно, че тук се говори за новозавършили колеги без опит. Ако си наемаш някой напуснал друга клиника естествено, че ще го примамиш с висока заплата - идеята е колко трябва да се плаща на студент горен курс или новозавършил. Човек, научен във ВУЗ-а, че всичко се лекува с Амоксицилин и Депедин... и че кучетата се заклещвали, защото една кост в пениса им се обръщала... и всякакви други такива мъдрости.

Link to comment
Share on other sites

ох много ще се радвам ако найстина може да стане това със стажуването ще бъда мн шастлива,и мн благодарна пък за кабинет е мн рано още доста ще трябва да се понапрегна до тогава ама все трябва да се почне от някъде.Благодаря ви мн за добрите думи и куража с който ме нахъсвате

Link to comment
Share on other sites

Ако много искаш нещо, то все някога се сбъдва.....

 

То при нас има и кой да ти сбъдне мечтите! Само трябва да се гласува правилно!

:rolleyes:yahooooo

Link to comment
Share on other sites

В хуманната медицина след дипломирането всички ,които специализират заплащат за това.Ходят на работа,гърчат ги и си плащат и то доста солени суми за това да имат възможност да работят и да се учат.Ние не плащаме ли за ежедневното си обучение-учебници,семинари ,конгреси.Няма нищо безплатно на този свят.Стажантите и новозавършилите колеги не работят безплатно,те получават знания,които си имат цена.Като студентка бях на стаж в Швейцария,за който не съм получила 1 стотинка,но не съм и имала претенции за заплащане,защото съм преценила,че нямам достатъчна подготовка,за да заработвам с присъствието и помоща си заплата.Аз съм супер доволна,че съм имала възможността да получа знания,които за мен са по-ценни.Швейцария не е България и въпреки това нещата и там са такива.След като се дипломирах в продължение на 1 година пътувах всеки ден 70 км до съседен град,за да се обучавам от добър лекар( да уча занаят),за което също не съм получила 1 стотинка,напротив,имах ежедневни разходи.Но и за това не съжалявам,бях много доволна ,че лекаря се съгласи да ме приеме и да сподели знанията и опита си с мен.

Относно клиниките,като се замисля колко хиляди левове съм инвестирала и колко още трябва да инвестирам в клиниката ми,бога ми нямам идея кога ще започна да печеля от нея.И това съм го направила,не защото имам пари,които се чудя какво да правя(20 години ще плащам кредит),а защото искам да се развивам и работата ми да ми носи удовлетворвние.

Относно колежката,аз продължавам да търся лекар и ако я интересува работа в Троян,да ми се обади.

 

 

Докторе,Обичам Те За Това което Каза !

Просто и ясно - това е начина.

Ако не дадеш - няма и да получиш. Кой каквото сее-това и ще пожъне.

Продължавай в същия дух - и ще имаш траен успех.

Колеги,Моля,уважавайте Личния Стремеж към Знания и Опит.Те са Критерия.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...