Jump to content








Заплащане?


Recommended Posts

не ги разбираш тези работи. :rolleyes:

Въпроса е кой е водещия мотив на човек, който няма никакъв опит. Ето колежката казва - готова съм на всичко зада се науча, защото знае, че това после ще й донесе пари. Ако при мен дойде такъв човек и видя, че наистина това е така, а има начин да разбера, ще му дам повече пари отколкото заслужава, защото това за мен ще е инвестиция в него. Ако обаче ми дойде такъв и от първата среща аз разбера, че на този етап за него са по-важни парите от това какво ще научи, айде без такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

тези работи отиват заедно. и това е факт, иска ни се да го отричаме или не. защо? ами много просто. това може да го прави човек който примерно има едно 3000/4000 лева в джоба. но хайде сега претстави си сега ти, ако дойде некой който примерно има само 500 лева в него. какво трябва да избира пръво? или ще избира заедно? оо...не този човек затощо нема пари, значи няма хъс? работа=заплата. и точка. това е наясно в целия свет. пак ще повторам не свързвайте хъса с безпаричната работа. то си има правила.

Link to comment
Share on other sites

заради подобно мислене сега света е в икономическа криза! Много хора работеха за пари, които реално не са заработили.

Въпроса е много философски. Изключително грешно е човек да работи за пари. Този, който не разбира какво се има впредвид ще реагира остро. Мисленето на всеки човек би трябвало да бъде такова, че да съумее да накара парите да работят за него колкото и малко да са.

Не ми се влиза в дълги дебати, но с това мислене ти не можеш да си намериш постоянна работа, защото винаги ще чуеш, че някъде биха платили повече за твоята работа и постоянно ще преследваш тази идея. Ето сега искаш Англия, после САЩ, после Австралия. Имам приятел, който прави същото в момента и е на над 40 години и от преследване на пари не му остава време да създаде семейство, а много иска, но вече е в омагьосан кръг.

Link to comment
Share on other sites

хахаха..това с кризата баш ми стана интересно. хубава филозофия...но кризи е имало и векове преди, когато хората не са милесли за пари както днес. тези кризи винаги ще ги има. и не мисля че е защото хората си икат това за което си работели,е проблема.

А колкото до мен. Ми да,за англия тълмо за това ще ходам. щото мен съдбата не ме ощаслила да имам вече създаден дом, и трябва да го правам сам. а знаеш че това пак без пустите пари не става. ти защо ще правиш поголяма клиника. за кеф? не пак за пари. така че сички го правим, но някой не искат да си признаат просто.

Link to comment
Share on other sites

не ги разбираш тези работи. :rolleyes:

Въпроса е кой е водещия мотив на човек, който няма никакъв опит. Ето колежката казва - готова съм на всичко зада се науча, защото знае, че това после ще й донесе пари. Ако при мен дойде такъв човек и видя, че наистина това е така, а има начин да разбера, ще му дам повече пари отколкото заслужава, защото това за мен ще е инвестиция в него. Ако обаче ми дойде такъв и от първата среща аз разбера, че на този етап за него са по-важни парите от това какво ще научи, айде без такъв.

 

Точно така е. Точно така и ние сме намерили другите ни постоянни лекари , с които работим и ще работим дълги години - като им предлагаме адекватното на техните умения и знания , и желание за труд.

Другите са минавали и заминавали. Те искат парите да ги намерят тях , а не обратното :))))))

Link to comment
Share on other sites

Абе Игоре. Не ми се обиждай че се намесвам, въпреки че репликата ти е към Йовко , но предполагам че и той мисли така - ще си каже.

Според мен не си прави по-голямата клиника за пари , нито пък аз като имам такива планове, са за да печеля повече .

Не , то е наистина за удоволствието от работата , за удоволствието от възможността да работиш на по-високо ниво , с повече апаратура , с ехограф , ендоскоп и каквото си искаш . За чистото удоволствие, което изпитваш като компетентен лекар , когато можеш да си свършиш работата по най-добрия възможен начин и да обслужиш клиентите си в удобства за тях.

Link to comment
Share on other sites

точоно така е ! Знам възможностите на Силистра и не мисля, че ще изкарвам много повече пари с по-голяма клиника. Искам да работя в обстановка, в която ще ми е приятно и ще отвори повече възможности, искам да създам екип, с който да работя, а ако ще Господ ще докараме накрая и повече пари!

Ето виждаш ли пак опират нещата до мотивите. Парите ще дойдат, но те са последствие , а не причина.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще го кажа в малко по-груб и директен вид. Ситуациата е такава, че когато един лекар без значение от стажа и компетенцията иска да постъпи на работа, той първо пита колко ще взима и какво ще му е работното време. Когато обаче аз го попитам какво може или пък го накарам да направи поне минимално изискуемите неща като подробен преглед или лека хирургична интервенция ми се е отговаряло, че с времето ще се научи. Еми аз пък не съм спонсор на незнаещи, нежелаещи да се научат и нахални хора. Тези, които работят за мен са показали умения, които в началото са ме устройвали и вече с времето се развиват, но това е допълнително и желателно. Когато колегата реално си е направил сметката за това колко знае и реално колко му струват знанията този проблем няма да съществува. Игоре, относно твоята гледна точка за търсенето на работа за повече пари, само ще кажа че нямаш шанс с тази политика при мен. Ако основната ти позиция се градеше на подобряване на знанията и повишаване на квалификацията, то предложенията за работа с по-добро заплащане сами ще дойдат. Заплатата не трябва да е цел. Тя е следствие на добре свършена работа.

Link to comment
Share on other sites

не не се обиждам.просто йовко се вклучи. репликата ми е към всички. аз знам че труднно може с работодател да се говори. и знам много добре какво му е на ум.

А кажи защо искаш повече апаратура? за удоволствие? е да ако имаш милиони евра на сметката може. Но хайде да не се лажем.искаш повече за да обслужиш клиентите подобре, да говорят на другите, и да идват при теб ,за да правиш повече пари. ако е за удоволствие знаеш как ще разберам? Лекувайте ги без пари. е тогава ще бъде за удоволствие. Та какво на края пак пари. Не може. На един работодател винаги в главата му са парите. Което е нормално, но да се отрича не е нормално. това е доказано не от мен, а от психоанализатори. а винаги един работодател ще ти казва противното. ако не беше така,токава в света немаше да има работни синдикати. Немам нищо против работодателите,да не ме разберете погрешно, влизал съм и в кожата, за това съм работил много работи които нямат нищо общо с ветеринарната дейност, а съм работил за същия ветеринарен работодател. Аз не викам първо да гледа парите, но да са тези 2 неща в равновесие. тази криза стана щото немаше равновесие. Така че когато един работодател нема да гледа в един работник да му работи за без пари и само за хъс, тогава и един работник нема да гледа в един работодател само $.

Равновесие трябва да има.

 

А това че в вашата клиника са идвали и си заминавали хора който са търсели парите само, можеби са искали големи суми който са нереални, или обратното. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Пак си в грешка и наистина това ти мислене ще ти пречи занапред да се реализираш като професионалист.

Един лекар иска да работи с апаратура на ПЪРВО място за да е по-добър професионалист, а не зада си прави реклама и да привлича клиенти.

Аз просто ти се чудя защо работиш в клиника като има и по-добре планени работи извън медицината.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще го кажа в малко по-груб и директен вид. Ситуациата е такава, че когато един лекар без значение от стажа и компетенцията иска да постъпи на работа, той първо пита колко ще взима и какво ще му е работното време. Когато обаче аз го попитам какво може или пък го накарам да направи поне минимално изискуемите неща като подробен преглед или лека хирургична интервенция ми се е отговаряло, че с времето ще се научи. Еми аз пък не съм спонсор на незнаещи, нежелаещи да се научат и нахални хора. Тези, които работят за мен са показали умения, които в началото са ме устройвали и вече с времето се развиват, но това е допълнително и желателно. Когато колегата реално си е направил сметката за това колко знае и реално колко му струват знанията този проблем няма да съществува. Игоре, относно твоята гледна точка за търсенето на работа за повече пари, само ще кажа че нямаш шанс с тази политика при мен. Ако основната ти позиция се градеше на подобряване на знанията и повишаване на квалификацията, то предложенията за работа с по-добро заплащане сами ще дойдат. Заплатата не трябва да е цел. Тя е следствие на добре свършена работа.

 

Съгласен съм коко. че пурво трябва да се види колко знае самия работник и сопред това да е реален. Гадното в ветеринараната медицина в БГ е че няма една конвенция. когато има даже да почне да се дискутира на тази тема ще видиж колко въпроси ще се повдигнат.сега мирува тази тема и както е се бута..../.............

тази гледна точка за търсене на пари не е само моя. а обществена. но аз съм реален. не могада търсам 10000 лева като знам примерно само за 1000...да речем. така никаде нема да си намерам работа. вие сте от тези генерации който са работили много време за без пари, и затова толкова е трудно да разберете че трябва да има равновесие. ХЪС+ЗАПЛАТА= КАЧЕСТВЕН РАБОТНИК. ох.....трябва един семимнар на тази тема да има хора. но да не говорят само работодатели. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Пак си в грешка и наистина това ти мислене ще ти пречи занапред да се реализираш като професионалист.

Един лекар иска да работи с апаратура на ПЪРВО място за да е по-добър професионалист, а не зада си прави реклама и да привлича клиенти.

Аз просто ти се чудя защо работиш в клиника като има и по-добре планени работи извън медицината.

аз не разбирам коя е грешката? подобър професионалист какво означава? повече знания. така. когато тези знания ще ги прилага гратис, тогава ще кажам че наистина не го е правил за пари. И работя в ветеринарната медицина щото ми харесва и щото може да живеям от нея.

Link to comment
Share on other sites

Тук никой не ти говори за работодатели и работници. Тук говорим за реално съществуващи неща. Аз съм бил работник. Махнах се защото нямах правото да се развивам, защото без това право се налагаше да работим доста повече време малко хора за да удоволетворим изискването на шефа и защото този труд се заплащаше под минимума при положение, че работехме само ние работниците без шефа, т.е. момента на ученето го нямаше. В тази клиника и сега има доста текучество. След като напуснах започнах да работя за себеси сам, без други хора. Тогава работодател ли съм бил? Тогава на кой да се сърдя, че парите за месеца не са ми стигали? Като започнах да се развивам и работата ми се увеличи и ми стана още по-приятно да я работя, защото можех да решавам повече случаи, да помогна на повече пациенти и да се почувствам по-полезен. Като казвам повече имам предвид по-голям процент от всичките. Със успехите и обема на работа стана по-голям. Естествено и приходите. Сега като имам двама служители приходите са ми по-ниски, защото им давам заплати, но това не ме прави по-нещастен. Напротив. Приемам го като развитие на практиката ми. Ако обема на работа изиска още хора и други ще назнача. Но ще бъдат на първо място лекари. Без значение от стаж или възраст. Но да са лекари, а не печалбари.

Link to comment
Share on other sites

коко темата се казва заплащане. и кой заплаща? работодатела . на кого плаща? на работника. така че нещата са свързани. и реални неща са работник работодател.

Иначе лекар си е лекар. и печели пари. така че не се сърди но нека да има равновесие. май не ви се иска да има реални неща.

Link to comment
Share on other sites

има някакъв проблем с постовете на д-р Николова

ето ги и тях:

 

аз съм от Ямбол и да ви кажа тук нещата са доста сложни с работата, а за това че не можеш да имаш куп претенции без покритие съм напълно съгласна. Според мен е хубаво да взимаш добри пари но със гордост да можеш да кажеш ,ето аз си ги изработих а не да се чувстваш като последния идиот че не си подготвен достатачно , защото аз се чувствам точно така. И все пак си мисля че ако имам вазможност да се науча ама не само на книга ще баде мн добре.и защо хората приемат така нещата заваршваш и хаиде парите потичат като река или може би др новозвършили са по сигурни в себе си ама едва ли нали сме били заедно долу горе на едно ниво сме

 

а да и другото нещо е че верно няма човек , който не иска пари за труда си ама трябва да си направим равносметка коклко всъшност струва той,а не да искаме невъзможни неща просто защото това нама как да стане добре 1-2мес примерно някой ще те вземе но той ще му стане ясно още на 1 сед какво може6 и колко струва в действителност труда ти когато натрупаш необходимия опит и знания е нормално е да искаш повече и сам работодателя трябва да ти го предложи или да ти обясни че не може да ти дава повче и така поне това е мое мнение

Link to comment
Share on other sites

просто трябва да се оперира това мнение на хората особено ако има на новозавършилите да искат да работят без пари.

но аз май ще си си молчам щото не ги разбирам тези работи. извинявайте за неудобствата причинени от мен. но като се видим здравйе боже ,ще говорим в 4 очи.

Link to comment
Share on other sites

Игоре, кога в минали времена хората не са работили за финикийски знаци?! Или за някакви мидички, пъстри камъчета и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Игоре не се обиждай моля те , това си е дискусия и всеки има право на различно мнение.

За семинар - супер идея. Завършила съм такъв мениджмънт курс спонсориран от Хилс навремето в САЩ ( и изпит си имаше , т.е. постоянни тестове от ниво за ниво , и в никой случай не беше ала-абала ) , имам най-дебелите книги на хора от ранга на Марк Оперман , и лично съм била на негов дву дневен семинар също . Знам че има много полезни знания по темата , и те са полезни не само за работодатели и собственици на клиники и ще е супер повече хора да се възползват от тях.

Тази тема наистина е голяма и няма да успеем да я избистрим тук.

Само едно нещо ще ти кажа - причина номер едно за неудовлетвореност при наемни ветеринари и техници по статистика , не само за САЩ е "невъзможност за развитие и реализация на личните възможности" - това , за което говори Коко.

Директно парите и заплатата идват на последно място . По-късно ще цитирам точно и другите неща.

 

В никой случай не съм против високите заплати , нито пък искам някой да работи за мене без пари ! Но , никой не почва с висока заплата , то е ясно.

И не напускай дискусията :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

аз не казвам да са високи заплатите. Но да са в размер с животния стандарт на хората. А ако не можеш да му дадеш тази заплата подобре не взимай такъв.(по принцип говоря). Заплата може да идва на последно място да,ама знаеш кога? когато мама и тато ще ми дават легло,пари за храна и облекло. Недейте да мислите че аз съм от тези който виждат само печалба. не, просто живота да си отцепен е друг, и да ти трябват парите за живот. Ето само пример,след 3 седмици( 24 часа) ще имам некой свободен ден,(да не казвам че имало и месеци). което ми е като играчка. Мен лично работата не ми е проблем. казвам го за да не си направите грешна слика.

 

 

А в америка пак точно е на последно място заплатата. Най банкарската дръжава. Там всичко за пари е.

Link to comment
Share on other sites

незнам как са точно нещата другаде но тук при нас заплатата на док в клиника сие около 300-400лв взависимост от стажа, което за един добър специалист е найстина мн малко но това е друго нама това предлага пазара

Link to comment
Share on other sites

незнам как са точно нещата другаде но тук при нас заплатата на док в клиника сие около 300-400лв взависимост от стажа, което за един добър специалист е найстина мн малко но това е друго нама това предлага пазара

 

такава ниска заплата никой не дава на лекар с опит.

Link to comment
Share on other sites

Може би Игоре си прав, като по-стари, успели и изградени като лекари люде, трябва да даваме стимул и „жертви” в името на тяхната младост и мечти!

Да предположим, че по-този начин бихме могли да дадем равен шанс на всички...., защото не всеки би могъл да се издържа, да стажува, чиракува и да оцелее! И все пак, за да бъдеш Истински Ветеринарен Лекар, ти трябват и зъби!

 

"- Напред науката е слънце, която в душите грей ..... "

Link to comment
Share on other sites

При новозавърщилите има и друг много сериозен проблем, досега никъде не съм видял да се плащат осигуровки в клиниките-за ветеринарни лекари, и как в края на 3 години-стаж ще докажещ, че си работил тая работа и си мизерствал.Това е много порочен кръг.Като затворят ВУЗА май ще е най-добре, няма ВУЗ, няма новозавърщили....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...