Jump to content








Заплащане?


Recommended Posts

съдружие да, един от начините, но на мен не би ми попречило да си отворя кабинет, при положение че съм съдружник вече в един такъв. ще пада повече 107.gif

 

Прав си , но не би ли споделил идеята с колегата,който ти е подал ръка ,за да го направите заедно , така хем ще ти е 50 % по малък разхода и стабилността ти ще е по голяма.Аз така бих направил

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз стигнах до извода, че един вет. техник с повече желание за четене е идеалният вариант за бодра смяна.....

 

вече взех едно такова момче, напористо, чете му се, занимава му се..., така или иначе започваме от нулата/като при току що завършилите вет.лекари/, претенции по-малко, страхове по-малко, тенденция при добро заплащане за дълготрайно сътрудничество.

 

За лоялността вече е въпрос на късмет!!!

 

Жалко, че колегите предлагат преди всичко консуматорските си възможности , но не и професионалните...

Link to comment
Share on other sites

Истината, е че не можем да си позволим да плащаме! Натовареноста ни не отговаря на печалбите ни.

Едва ли има наемен лекар(в клиника), който може да се похвали с доволната си заплата. Гаранция, че няма такъв!

Link to comment
Share on other sites

Истината, е че не можем да си позволим да плащаме! Натовареноста ни не отговаря на печалбите ни.

Едва ли има наемен лекар(в клиника), който може да се похвали с доволната си заплата. Гаранция, че няма такъв!

??????????????????????????????

Нещо немога да те разбера, защо да не може да се плаща? Натовареността ще е толковаза колкото се договорите, много ясно е че този който е собственик ще носи по-голяма тежест, но в никакъв случай немога да се съглася с това.

Много пъти започвах да пиша и трих но мисля, че искаме повече от колкото е възможно. Неможе да се назначават доценти и професори щото няма свободни такива.

Със всеки новоназначен трябва да се работи, щото всяка клиника или кабинет си има манталитет и философия в работата, затова са изпитателните срокове веднъж до 6 месецеи след това до 1 година, лялността това е индивидуално качество и там неможе да се меси никой , а до съдружието е такова каквото си го направите ясно е че неможе да си съдружник в приходите като се разберете за процента в него ще влязат и процент от вложения кредити и т.н.

Но чество искам да Ви кажа заплата от 300 или 500 лв. дори за специалист с практика е ниска, за мен заплатат за вече добър лекар със опит и добра натовареност - амбулаторна операционна и дижурства започва от към 700 и нагоре заплата в рамките на 1000 лева е доста добра и трябва да се върви натам, това е частен сектор неможе да се сравняваме с чиновници, тук говорим за ненормиран работен ден, работа през празници, съботи и недели нощни дежурства, че защо да ви напомням как се събира екип за цезарово в 1 часа през ноща например, и тогава ще му дадеш 500 лева, че другия път нали ще му е изключен телефона, проблема е много пластов и неможе да се расъждава в една равнина, нашата работа е по-скоро работа със собственицити повече от колкото с пациентите, това изисква преди всичко заинтересованост в работата не е все едно как твоя служител ще се обръща към собственика дали ще отдели 20 минути да му обяснява съвсем по човешки и просто защо ноновулина е буклук за 3 лева и да го убеди че кастрацията от 120 лева му решава проблемите, или за две минути да му набута едно блистерче и да спечели 40 стотинки от него, но за да го направи това той (работника) трябва да има съответния стимул, иначе ако искате чиновник 500 кинта сигурни и от 8 - 17 и събота и неделя лежпром-вир крак пък ти като собственик жули като откачен 7 дни в седмицата по 14 часа.

С Д-р Дюлгерски съм съгласен до някъде, ветеринарните техници ще са ни от полза но донякъде неможе да разчиташ на техник така както на лекар, той е програмиран с кръгозор и неможе да си надхвърли вижданията по някой въпроси, а опази боже от техник на който викат докторе просто е страшно.

Link to comment
Share on other sites

Ачо, започна с много ????????, а после написа точно това, което аз казвам.

Проблема, е че все още не можем да си позволим да плащаме високи заплати. На мен ми е съвестно да предложа заплата от 250 -300 лева, на техник или помощник, защото знам какви са ми битовите разходи и че нези пари са нищожни, но за съжаление не мога да си позволя да плащам повече. А как ще назнача лекар на 300-400??? Ти казваш 1000 лв, а да каже някой, може ли да си позволи да плаща 1000 лв на наетия от него колега. Има такива наемни колеги, които вече са с доста опит и познания, но едва ли вземат такава заплата, която и според мен е нормална.

 

Не разбрах с какво си не си съгласен. Ако например се наложи да търся работа, ами аз ще се замисля дали да се хвана и за 1000 лв, ако съм чужд град. А, имали кой да ми даде и толкова? Няма! Защо? Защото трудът ни все още е доста евтин! Ето това мисля аз!

Ще съм откровен - разхода на моето семейство е около 500-600 лв на месец. Живеем доста скромно мога да кажа! Не с апо-малки разходите и на работника който ще наема, ако и той има семейство.

Link to comment
Share on other sites

д-р Гавазов, е от кого зависи да не ни е толкова евтин труда бе докторе? Все още масово се шири сред колегите сиромахомилството за сьжаление , това е криворазбрана загриженост за този който има лукса да гледа дом любимец, както е и криворазбрано мнението ,че трябва да работиме макс. добре за колкото може по ниска цена,щото виждаш ли така било посвета. Това не са празни думи а за съжаление мне ние на колега.Негови са и думите АЗ НЕ РАБОТЯ ЗА СЕБЕ СИ А ЗА КЛИЕНТА!Айде,че ме хващат бесовете като се сетя за д-р Х.

Link to comment
Share on other sites

Eстествено, че от нас зависи донякъде, но не само. Просто живеем в преходно време, в което пазара се променя. Има праг, който колкото и ми се иска не можем да прескочим, а този праг се определя от пазара. Затова става реч, а не че не си оценяваме труда достатъчно. Правим операции за по 100-тина лева, които би трябвало да струват 500, ама все още е трудно на всяка такава операция да вземаш такива пари. Често чета из чужди форуми, че стопанина на кучето нямал достатъчно пари за повече от една рентгенова снимка. А? Какво му е толкова скъпото на една снимка, ама явно там вземат много пари и то не само за консуматив, айде и вие вземайте толкова.

Моето виждане за евтиния труд изключва фактора ветеринарен лекар, защото там всеки си решава, но пазара все още ни ограничава ограничава.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,по въпроса за заплатите-имаме колега който работи като хлебар във фурна-средна заплата 350-400 лв.Аз мога да осигуря заплата на колега 280-300 лв.Така и д-р Хараланов е в същото положение.Посъветвал съм колегата засега да прави хляб.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Да , обаче тук има клиники , които правят големи печалби , а не дават нужното !

Link to comment
Share on other sites

В нашия бизес има и пари и мутри, така че вайкания неса уместни тук, още незнам некой да е затворил. Просто виждането ни отфеодлно требва мъничко да се промени. Защото истината е една ще е добре клиника в която има екип а не се работи педенично. За да създадеш екип в него трябва да се инвестира ас 300 лева сори!

Требва да се промени мисленето ни и не само това а и културата на финансиране, вече има фирми които се занимават само с това, ние не сме нито счетоводители нито икономисти и все повече ще ни трябват хора занимаващи се с това да умнжават парите които изкарваме като печалба. Иначе другото е ясно тикай пот или по скоро в дюшека и си трй пък нека те стигнат!

Link to comment
Share on other sites

300-тата лева не са проблем, но са недостатъчни дори за помощен персонал. Бих искал да можем да плащаме повече, така създаваме сигурност на хората, които работят за нас и наистина може да се инвестира в тях - да ги обучиш и да знаеш, че утре няма да отидат да работят на друго място за 350 лева.

Link to comment
Share on other sites

Назначавайки новозавършила колежка я попитах според нея каква заплата тя трябва да получава .Тя ми отговори,че след като един сервитьор вземат 300лв,нейната трябва да е по- висока,нали е доктор.На въпроса :А какво можеш да правиш?,не получих отговор.Обясних и,че един лекар трябва да получава много повече от 300 лв,но това може да стане когато не само дипломата му показва ,че е такъв,а се докаже.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Колеги мисля че грешите като казвате колко можете да дадете като заплата.Нали целта е като назначиш някого той да допринесе със своя труд за покачване на приходите.Например сложи го на един компютър да изпраща съобщения на клиентите за предстоящи ваксини или обезпаразитявания и вероятно само от там ще си изкара половината заплата.ами ако им напомни и за външни обезпаразитявания ? :-c

Link to comment
Share on other sites

Човек, който ще ми стои на компютъра и ще праща съобщение никак не се връзва с длъжностната характеристика "лекар". :-c

Link to comment
Share on other sites

Колега, когато парите са цел работата не върви. Заплатата и всяко заплащане според мен е следствие на добре свършена работа. Когато назнача лекар искам този човек да си върши работата колкото може, но не по-малко. Да се учи непрекъснато и да се стреми да е по-добър всеки ден. Тогава знам как да му се разплатя и повярвай хич няма да е ощетен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

На мен пък ,като чета някои от постовете,много пребрежително ме звучи отношението към младите ни колеги.Задавам си въпроса дали,щеше да е така,ако и при нас беше ограничението със стажа.Често се сблъсквам и с друго нещо-много колеги токущо завършили работят по10-12 часа и по 6 дена,а заплащането е направо унизително.А,после дипломирани лекари отиват да работят в чужбина?!Мога много да коментирам по темата,но...Желая спорен ден на всички!А,и нека да не забравяме какви сме и откъде сме почнали всички.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ,като чета някои от постовете,много пребрежително ме звучи отношението към младите ни колеги.Задавам си въпроса дали,щеше да е така,ако и при нас беше ограничението със стажа.Често се сблъсквам и с друго нещо-много колеги токущо завършили работят по10-12 часа и по 6 дена,а заплащането е направо унизително.А,после дипломирани лекари отиват да работят в чужбина?!Мога много да коментирам по темата,но...Желая спорен ден на всички!А,и нека да не забравяме какви сме и откъде сме почнали всички.
Бихте ли ми обяснили кое по-точно е пренебрежителното? При мен работят лекар с десет години стаж и стажант, който отдавна е завършил, но не си е взел още държавните изпити. Лекаря взима между 1000 и 1500лв, а стажанта между 600 и 900лв в зависимост от количеството работа за месеца. Мисля, че това са доста сносни заплати. Но изискванията са ми също много високи. Стимулирам ги да се усъвършенствуват непрекъснато. Сами! Ако аз ги уча първо не смятам, че ще е толкова качествено, защото не считам себе си за такъв капацитет и второ тогава няма да им плащам. Системата ми действа. Ако не ги устройва прав им път. Ако не се учат ще ги санкционирам. Ако действията им не отговарят на моите критерии за лекарско поведение ще ги санкционирам. Ако не мислят, а карат по един тертип всичко пак ще ги санкционирам. А тези колеги, които правят всичко това, но не работят за мен и няма как да ги санкционирам просто остава само да съм пренебрежителен към тях.
Link to comment
Share on other sites

Бихте ли ми обяснили кое по-точно е пренебрежителното? При мен работят лекар с десет години стаж и стажант, който отдавна е завършил, но не си е взел още държавните изпити. Лекаря взима между 1000 и 1500лв, а стажанта между 600 и 900лв в зависимост от количеството работа за месеца. Мисля, че това са доста сносни заплати. Но изискванията са ми също много високи. Стимулирам ги да се усъвършенствуват непрекъснато. Сами! Ако аз ги уча първо не смятам, че ще е толкова качествено, защото не считам себе си за такъв капацитет и второ тогава няма да им плащам. Системата ми действа. Ако не ги устройва прав им път. Ако не се учат ще ги санкционирам. Ако действията им не отговарят на моите критерии за лекарско поведение ще ги санкционирам. Ако не мислят, а карат по един тертип всичко пак ще ги санкционирам. А тези колеги, които правят всичко това, но не работят за мен и няма как да ги санкционирам просто остава само да съм пренебрежителен към тях.

Аз пък не си спомням да съм цитирала някого,за да има какво да обяснявам.Мисля,че имам право да изкажа своето мнение,с което не ангажирам никого,макар,че много колеги съм сигурна,че са изпадали в тази ситуация.Не разбирам защо обаче,Вие колега реагирахте така?Нито познавам вашата дейност,нито служителите Ви.Поздрави! П.П.Благодарна съм,че не ми се налага някой да ме санкионира,нито пък стимулира!Доколко ще се развива и усъвършенства някой,като лекар,зависи не на само и от финансово естество.Успех на всички колеги!

Link to comment
Share on other sites

ето аз съм отново пред дилема за тези пусти стажанти и млади Колеги ентусиасти за високи заплати с умения на техници! Нямам нищо лично!!!

 

Просто смятате ли , че е редно да назначаваме Колеги на по- 800 - 1000лв. заплата, при положение че не могат да поставят една вярна диагноза и предпишат някакво адекватно лечение? Това е просто самоубийство за практиката, да оставиш такъв Колега да обслужва клиантелата ти!

Просто ми става лошо, когато относно представата им за професионална подготовка и препоръка с опит съм,....... тя предимно да е свързана с поставянето на комплексният елексир на младостта - "Антибиотик, дексаметазон и инжектавит"

 

По-скоро съм изправен пред въпроса, каква заплата е редно да се дава на младите Колеги без опит през месеците в които ще им бъде обръщано особено внимание в стремежа да усвоят поне 40% от клиничната дейност....... 400 - 500 - 800..................???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...