Jump to content








Заплащане?


Recommended Posts

Колеги, изпитвам затруднение при определяне на заплащането на прясно дипломиралите се или стажантите.

 

Търся да назнача колега на работа, но не мога да намеря лекар с опит и за съжаление всички кандидати са без такъв. Започваме с заниманията по-поставяне на инжекции, схеми на ваксинация и всичко от А и Б.

 

На всички предлагам първоначален стаж 3 месеца и заплащане на стажа в зависимост от нивото 250-300лв. Но явно това не е удовлетворява амбициите им!

 

Вие как практикувате при тази ситуация, да не би, нещо да не съм в час с стажовете и колегите без опит.............

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чудесна тема отваряш, защото и аз си блъскам главата с подобно нещо.

Относно стажантите, особено в София, мисля, че не трябва да им се плаща или ако им се плаща то да е за това, че чистят клиниката. Така или иначе, стажа е част от обучението им и те са го заложили като финанси в бюджета си. На стажа те продължават да се учат и дори някъде им искат пари за това.

Link to comment
Share on other sites

Ако са на стаж-без пари.

Ако е стажант лекар, но целта е да работи в клиниката , а не само да отбива време му дай официалната за страната заплата за вет. лекар. Мисля, че беше 275лв или там някъде.

Ако е лекар го назначи за пробен 45 дневен период пак с такава заплата и ако той покаже знания, умения и желание го назначи за постоянно със заплата, която си сметнал да даваш на лекар и която сте обсъдили предварително.

Но ти да го учиш на всичко, че и да му плащаш много-това просто е нахалство.

Link to comment
Share on other sites

Йовко, тук идват доста студенти, които само искат да искарат стажа си във кабинета. Вуза ги задължава да проведат преддипломен стаж. За тях говоря, че е без пари. При мен обаче работи момче, което сега е пети курс и когато не е на училище си идва на работа. Той също е стажант лекар, но извършва полезна за мен работа. На него му плащам.

Link to comment
Share on other sites

Да, разбрах!

Аз също търся да назнача човек. Лошото е че парите, които имаме възможност да предложим са наистина много малко и крайно недостатъчни. От друга страна не можем да работим без помощник. Тогава какво да правим? Остава да разширяваме дейностите си и да вдигаме цените.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам питане/отново/ ;)

Всички не можем да имаме кабинети или клиники.Колко трябва да получава лекар,който е вече със приличен стаж и предполага се нужната квалификация?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че за град като Пловдив 600-800 лв са достатъчни. Ако е под 500лв ще му е крайно недостатъчно и ще мисли откъде да искара допълнително и няма да е пълноценен в работата.

Link to comment
Share on other sites

при мен дойдоха поне 5 човека туко що завършили! Предложението бе за 300 лв. за 3 мецеца, и с переспектива за заплата от 500-600, с усигуровките ти идва още 150 лв. от горе!

 

Е, как па никой не му се учи, абсурд да назнача човек на заплата без да може да сложи инжекция, да не говорим да вкючи система. От към заболяванията са пълна скръб, е ако трябва ще работя сам......, но това няма да е!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Пешо , не знаеш ли какво пише в новия закон ?! Кабинет отваряш след 3 години май беше трудов стаж ... Тези хора трябва да разберат , че ще взимат парите , които искат , ако ги изкарат САМИ !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Пловдив 600-800 лв са достатъчни

... че в Сф дават много по-малко ! 300 ... 380 ...

Link to comment
Share on other sites

Ако това, което пишеш за наемните лекари в София е вярно, значи или собствениците са свръх баровци, но циции или гилдията е пълна скръб.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

За 300 знам от познати . За 380 съм чувала от дистрибутори . Не си измислям ! И за 1000 знам ! - но само за един човек .

Link to comment
Share on other sites

темата е актуална ,и в тази връзка знае ли някой наистина колко получава вет.лекар на държавна работа( естествено не директор ;) ) без стаж ?

Link to comment
Share on other sites

държавните лекари започват с около 350-400 лв.

 

абсурд да назнача човек на заплата без да може да сложи инжекция, да не говорим да вкючи система.

 

а, ако умее да прави това и да поставя долу-горе коректни диагнози, колко можем да си позволим да плащаме. Ами 600 лв за Софиа са нищо.

Излиза, че имаме нужда от персонал, но нямаме възможност да плащаме. Нещата вървят към повишалане на цените и разширяване на дейноста, за да осигорим повече приходи.

 

На мен сега ми трябва човек и съм на вариант, да наема такъм без никакво образование в нашата сфера. Ще го обуча да продава храни, да вдига телефона, да чисти клиниката и да асистира при операции. За парите, които мога да предложа, това мога да си позволя.

Link to comment
Share on other sites

На мен сега ми трябва човек и съм на вариант, да наема такъм без никакво образование в нашата сфера. Ще го обуча да продава храни, да вдига телефона, да чисти клиниката и да асистира при операции. За парите, които мога да предложа, това мога да си позволя.

Абсолютно съм съгласен!Ние и за това търсехме преди време новозавършил вет.техник-да не го е страх от животни и да не го е гнус.Иначе те и без това друго не знаят и умеят.

Link to comment
Share on other sites

това е добър вариант и удачен,иначе най-често се случва ,като се понатрупа малко стаж колегата да напусне и да отвори собствен бизнес било в гараж ,било богати лели, или стига се до следващия въпрос- как да задържиш вече обучен колега ,естествено не можеш на всеки да предложиш съдружие ,възнаграждението е на 1 място ,но не винаги е достатъчен стимул за да се задържи човек.

ако някой има повече опит в това как да си запазим кадрите нека сподели .

Link to comment
Share on other sites

Д-р Гавазов съм, някои колеги направо ме изумяват,ние за нови кадри мислим отдалече, т.е 5 курс държ. стаж. Приемаме само стажанти които РАБОТЯТ мин. 6 часа ако са двама т.е покриват целият ни работен ден итова е за целият период на стажа. Бачкат абсолютно всичко и така за 5-6 месеца преценяваме ще остане ли някой или не.Ако остане то той зад. е усвоил на 100 %работата на средния персонал. След това още 6-8 месеца с нас в манипулационните и чак тогава на работа. Но току що зав. лекар без стаж НЕ.

Link to comment
Share on other sites

аз съм касметлия, като ви слушам.

току що назначих лекар/ка/ без стаж, за 250лв/мес. за 6 мес. после повече.

но тя сама си знае какво може, знае и умее и ми го признава чистосърдечно.

Link to comment
Share on other sites

като се понатрупа малко стаж колегата да напусне и да отвори собствен бизнес било в гараж ,било богати лели, или стига се до следващия въпрос- как да задържиш вече обучен колега

 

Според мен схемата е доста елементарна да задържиш колега , но много малко хора биха се навили на такъв вариянт.Ако можеш да имаш доверие на колегата , аз лично бих му предложил съдружие с дялово участие , за да е стимулиран да работи . Освен това тогава става по лесно да се развиваш ... това е мое лично мнение

Link to comment
Share on other sites

Според мен схемата е доста елементарна да задържиш колега , но много малко хора биха се навили на такъв вариянт.Ако можеш да имаш доверие на колегата , аз лично бих му предложил съдружие с дялово участие , за да е стимулиран да работи . Освен това тогава става по лесно да се развиваш ... това е мое лично мнение

Доктор Карабаджаков,

Още се чудя дали е правилно или не да се изкоментира едно лично мнение или не. Все пак това, което си написал е минавало и пред моята глава като идея. Но вече не мисля така. Според мен по така предложения начин ако не никой, то почти никой не би се опитал да задържи никого.

Работата е там, че всеки, който е излязъл по някакъв "на пазара" и се държи на него 2, 5, 10 или 20 години си знае колко и какво му е струвало това - борба за клиенти, пари, проблеми, усилия и т.н. И в един момент, когато е направил така, че работата вече изисква още някой, идва човека Х, без опит, без стаж, без клиенти. Просто е завършил и иска да работи това и казва - 300 лева не ми стигат. Ще работя в твоя кабинет, с твоите оборудване и медикаменти, с твоите клиенти, но искам да печеля колкото теб и да ти бъда съдружник... - А? :-O

А ако си и с кредит дали ще иска да поеме и дела от кредита да го изплаща - А? :-SS

Или по-вероятно ще е добре ти да си изплащаш кредита, на него заплатата и каквото там от дела му, а за теб дали ще остане нещо - кой го интересува?

И последно - помисли дали няма да се сетиш за хора на които си имал доверие, които в последствие са те подвели! Едно такова дялово участие не е временна приумица и неможе така - днес ти имам доверие и си ми съдружник, а утре може и да не си. Една евентуално грешна преценка, може да повлече много неприятни проблеми, в това число и съдебни.

 

Малко се отплеснах. Извинявам се ако някого съм отегчил или обидил. Не целя това. Просто малко по-просторно искам да кажа, че не винаги привидно елементарните отговори са най-добрите. :">

Link to comment
Share on other sites

Още се чудя дали е правилно или не да се изкоментира едно лично мнение или не. Все пак това, което си написал е минавало и пред моята глава като идея. Но вече не мисля така. Според мен по така предложения начин ако не никой, то почти никой не би се опитал да задържи никого.

Работата е там, че всеки, който е излязъл по някакъв "на пазара" и се държи на него 2, 5, 10 или 20 години си знае колко и какво му е струвало това - борба за клиенти, пари, проблеми, усилия и т.н. И в един момент, когато е направил така, че работата вече изисква още някой, идва човека Х, без опит, без стаж, без клиенти. Просто е завършил и иска да работи това и казва - 300 лева не ми стигат. Ще работя в твоя кабинет, с твоите оборудване и медикаменти, с твоите клиенти, но искам да печеля колкото теб и да ти бъда съдружник... - А? 13.gif

А ако си и с кредит дали ще иска да поеме и дела от кредита да го изплаща - А? 42.gif

Или по-вероятно ще е добре ти да си изплащаш кредита, на него заплатата и каквото там от дела му, а за теб дали ще остане нещо - кой го интересува?

И последно - помисли дали няма да се сетиш за хора на които си имал доверие, които в последствие са те подвели! Едно такова дялово участие не е временна приумица и неможе така - днес ти имам доверие и си ми съдружник, а утре може и да не си. Една евентуално грешна преценка, може да повлече много неприятни проблеми, в това число и съдебни.

 

 

Когато казвам дялово участие , не споменавам колко,ти сам се замисли колко би следвало да е.Нали все пак изхождам от твоя пример

ойто е излязъл по някакъв "на пазара" и се държи на него 2, 5, 10 или 20 години си знае колко и какво му е струвало това

 

Работата е там ,че на човек без опит няма кой да му предложи това , няма толкова луди хора :-SS , говоря за съдружие с отвърдени кадри , които се замислят да те няпуснат.За да не се получи това те трябва д а имат стимул даже и да не си помислят за собствена практика.Аз ако съм на мястото на такъв колега на работа би ме задържало увеличение на прихода по какъвто и да е било начин , дали % от оборота , дали дялово участие с малък %.И пак казвам става дума за отвърден кадър с опит , на който може да се има доверие.

Иначе заплата от 300 лв в рамките на 1-во тримесечие си е напълно нормална , после или смяна на кадъра или покачване в зависимост от възможностите на работодателя и изискванията на работника и накрая , но не на последно място и в зависимост от рразвитието му за тези 3 месеца

Link to comment
Share on other sites

Ето тук вече стигнахме до въпроса за лоялността и договорите. Когато съсловната организация започне да функционира се надявам комисията по професионална етика да следи за тези неща. Иначе с един хубав и за двете страни трудов договор много бъдещи евентуални неприятности биха могли да бъдат избегнати.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...