Отиди в съдържание

Участъковите вет.лекари -ЗВД и наредба 59

• Please log in to reply
21 replies to this topic

• Гост

Posted 20 April 2007 - 10:00 PM

От някоко месеца съм безработен,поради което поисках да работя във вет.участък където работи вет. техник.Беше ми отговорено,че към този момент това не може да стане,зашото не отговарям на условията на ЗВД и наредба 59.Вет.техник не отговаря също,освен това при наличие на кандидат вет.лекар за участъка той няма право да работи самостоятелно в този участък,пак според ЗВД.Не знам как е в другите окръзи,но в Русе само един колега отговаря на тези условия,а гратисния период от една година изтича в началото на май.Без да имам информация,предполагам,че и в другите окръэи положението е същото.При предстоящото подписване на договорите този месец,колегите неизпълнили изискванията в началото на май би трябвало да са вече без регистрация,така че пред доста от колегите може скоро да възникнат тревожни въпроси,което аз на никого не пожелавам и смятам,че на първо време подобни проблеми ще бъдат избегнати,а след това.Моят въпрос към колегите е:Как бих могъл да започна работа в този участък при условие че към момента не отговарям на условията за регистрация,а вет.техник няма право по закон при наличие на вет.л-р кандидат за участъка,но се знае че ако не съм аз той остава на този участък.Ще ми бъде от полза всяко едно мнение на колегите,за което предварително благодаря.Защото случката е все пак прецедент,откъдето и да го погледнеш.Подобен въпрос стои и пред мой колега. Нека помислим и върху собственоста на лечебниците по селата.

• Гост

Posted 20 April 2007 - 10:08 PM

Чл. 28. (1) Ветеринарните лекари, които искат да осъществяват ветеринарномедицинска практика, подават заявление до директора на съответната РВМС, което съдържа името на ветеринарния лекар, данните от документа за самоличност, постоянния адрес, адреса и вида на обекта по чл. 26, ал. 1 и седалището на ветеринарния участък.
(2) Към заявлението се прилагат:
1. диплома за ветеринарномедицинско образование;
2. декларация, че лицето не е лишено от право да упражнява ветеринарномедицинска професия;
3. копие от документа за право на собственост или право на ползване на обекта;
4. копие от акта за въвеждане в експлоатация на обекта, издаден по реда на Закона за устройство на територията

#3 d-r Kaneva

d-r Kaneva

Почетен Член

• член
  • PipPipPip
  • 355 Постове

Posted 21 April 2007 - 08:09 AM

Правиш си амбулатория на мястото и си подаваш документите за частна практика.Накратко е това.

#4 adelchev

adelchev

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 273 Постове

Posted 21 April 2007 - 01:10 PM

Със западащите функций на селскостопанското животновъдство инвестицийте в амбулаторията ще се върнат точно никока.
Върти се в пространството слуха , че в новия закот, който щяли тази година да го приемат, отпадало изискването за площ на амбулаторийте.

• Гост

Posted 21 April 2007 - 01:30 PM

поисках да работя във вет.участък където работи вет. техник.

Росене, след като още не сме подписали договорите, какво пречи ти да подпишеш договора вместо техника

• Гост

Posted 21 April 2007 - 02:02 PM

Със западащите функций на селскостопанското животновъдство инвестицийте в амбулаторията ще се върнат точно никока.
Върти се в пространството слуха , че в новия закот, който щяли тази година да го приемат, отпадало изискването за площ на амбулаторийте.

И аз чух за промените,които касаят площа на амбулаториите,но така или иначе този въпрос към момента не е решен,а за мен е важно сега да започна работа във въпросния вет. участък.Що се отнася до собственоста на лечебниците,там въпроса също е много интересен.Те попадат в категорията публична държавна собственост,която пак според някакав си закон не може да бъде продавана нито отдавана под наем.Това означава,че вие ако тръгнете да се регистрирате по новите изисквания,няма как да приложите към заявленето, нито документ за право на собственост-нот.акт,нито пък документ за право на ползване-договор за наем.Ето ви нов проблем с регистрацията,а лечебниците са строени именно с тази цел-вет лечебници.Оказва се,обаче че вет лекари пак не могат да ги ползват,ако се спазват всички точки на закона.Вет.лечебници могат да бъдат продавани или отдавани под наем,при условие че попаднат в категорията на така наречената частна държавна собственост.Тогава обаче би могъл да я вземе всеки и това да не е вет.лекар т.е. има опасност от лечебница тя да стане например публичен дом.

• Гост

Posted 21 April 2007 - 02:18 PM

поисках да работя във вет.участък където работи вет. техник.

Росене, след като още не сме подписали договорите, какво пречи ти да подпишеш договора вместо техника

д-р Стоилов,отгвориха ми че нямало как защото трябвало да се регистрирам по общия ред на новата наредба което към момента ми е трудно да изпълня,но там те все пак ще подпишат договор с техник,които няма право да работи при наличие на кандидат вет.л-р за участъка,а техника няма право дори и на регистрация-с тях преди и предполагам сега се подписва само граждански договори.Но аз не съм се
отказал и в понеделник пак ще ходя в РВМС,да се боря.Благодаря, докторе за подкрепата.Ще почерпя.

• Гост

Posted 21 April 2007 - 02:22 PM

.Що се отнася до собственоста на лечебниците,там въпроса също е много интересен.Те попадат в категорията публична държавна собственост,която пак според някакав си закон не може да бъде продавана нито отдавана под наем.Това означава,че вие ако тръгнете да се регистрирате по новите изисквания,няма как да приложите към заявленето, нито документ за право на собственост-нот.акт,нито пък документ за право на ползване-договор за наем.Ето ви нов проблем с регистрацията,а лечебниците са строени именно с тази цел-вет лечебници.Оказва се,обаче че вет лекари пак не могат да ги ползват,ако се спазват всички точки на закона.Вет.лечебници могат да бъдат продавани или отдавани под наем,при условие че попаднат в категорията на така наречената частна държавна собственост.Тогава обаче би могъл да я вземе всеки и това да не е вет.лекар т.е. има опасност от лечебница тя да стане например публичен дом.

Ветеринарните лечебници са строени в друго време и с други цели и те не са съвсем пригодени за амбулатории....според мен те са в заварено положение и за тях не би трябвало да важат новите изисквания, освен ако не станат частна собственост!
Ако се регистрира друга или нова сграда за амбулатория, тогава да се изискват тези документи....

• Гост

Posted 21 April 2007 - 02:25 PM

.Но аз не съм се
отказал и в понеделник пак ще ходя в РВМС,да се боря..

Във вторник май ще имаме събиране, макар че поне на мен никой не ми се е обадил за договори или за нещо друго

• Гост

Posted 21 April 2007 - 02:44 PM

.Що се отнася до собственоста на лечебниците,там въпроса също е много интересен.Те попадат в категорията публична държавна собственост,която пак според някакав си закон не може да бъде продавана нито отдавана под наем.Това означава,че вие ако тръгнете да се регистрирате по новите изисквания,няма как да приложите към заявленето, нито документ за право на собственост-нот.акт,нито пък документ за право на ползване-договор за наем.Ето ви нов проблем с регистрацията,а лечебниците са  строени именно с тази цел-вет лечебници.Оказва се,обаче че вет лекари пак не могат да ги ползват,ако се спазват всички точки на закона.Вет.лечебници могат да бъдат продавани или отдавани под наем,при условие че попаднат в категорията на така наречената частна държавна собственост.Тогава обаче би могъл да я вземе всеки и това да не е вет.лекар т.е. има опасност от лечебница тя да стане например публичен дом.

Ветеринарните лечебници са строени в друго време и с други цели и те не са съвсем пригодени за амбулатории....според мен те са в заварено положение и за тях не би трябвало да важат новите изисквания, освен ако не станат частна собственост!
Ако се регистрира друга или нова сграда за амбулатория, тогава да се изискват тези документи....

Може би се повтарям,но доколкото знам едногодишния гратисен период да бъдат изпълнени изискванията на наредба59,изтича на 5 май и от това,което съм чувал това не важи само за амбулаториите в градовете.И ако"умните глави" горе не пуснат друга допълнителна разпоредба,която да улесни работата на колегите по селата,то тогава ще им се наложи да представя споменатите документи,което към този момент не е добре.Но аз все пак вярвам,че на първо време няма да се стигне до там,а после.

• Гост

Posted 21 April 2007 - 05:14 PM

[Може би се повтарям,но доколкото знам едногодишния гратисен период да бъдат изпълнени изискванията на наредба59,изтича на 5 май и от това,което съм чувал това не важи само за амбулаториите в градовете.И ако"умните глави" горе не пуснат друга допълнителна разпоредба,която да улесни работата на колегите по селата,то тогава ще им се наложи да представя споменатите документи,което към този момент не е добре.Но аз все пак вярвам,че на първо време няма да се стигне до там,а после.

Така е докторе, но лечебниците по селата повечето са държавна собственост, съответно тези документи или не съществуват или са някъде в държавните органи

#12 д-р Росен Димитров

д-р Росен Димитров

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 230 Постове

Posted 21 April 2007 - 07:11 PM

Oтносно,, слуховете,, за селските амбулатории,на първата среща в Ст.З-ра ,ГЛАВНИЯТ диспе4ер на ветеринарните финансови потоци ,заяви на всеуслушание 4е,изискването за 40 кв.м. ще отпадне!!!!

• Гост

Posted 21 April 2007 - 07:47 PM

Oтносно,, слуховете,, за селските амбулатории,на първата среща в Ст.З-ра ,ГЛАВНИЯТ диспе4ер на ветеринарните финансови потоци ,заяви на всеуслушание 4е,изискването за 40 кв.м. ще отпадне!!!!

Проблемът не е толкова в квадратурата защото селските лечебниците имат доста повече от 40 квадрата,а в това,че ако вие сте решили да продължите да ползвате лечебницата ,не можете към заявлението за регистрация да приложите документ за право на ползванне,който представлява договора за наем,независимо дали той ще бъде за нула лв. или повече ,факт е че като публична държавна собственост те не могат да се отдават под наем.И ако някой реши да се прави на интересен,както е в случая с мен възниква проблем.

#14 д-р Росен Димитров

д-р Росен Димитров

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 230 Постове

Posted 21 April 2007 - 08:30 PM

Колега ,не 4е не могат ,ааа НЕ ИСКАТ!!!!Бъркаш им мааааааалката корупционна схеми4ка!!!!И при нас е така-нищо ново под слънцето. ДА ,по закон ти си прав ,но местните васали НЕ ДАВАТ...И понеже си сам ,и слаб ,не сигурен в на4инанието ,викаи на помощ журналисти!

• Гост

Posted 21 April 2007 - 10:13 PM

викаи на помощ журналисти-съгласен,не че ще помогне!След пенсионирането на бащицата нещата продължават да са си все същата гадост.Помниш,че който му се опъне губи всякакъв шанс за работа свързана със "структурата" в областа,май и сега е нещо подобно.Не казваш,че на стария ти участък работи пенсионер дали и с него ще подпишат нов договор?За лечебниците ще си го въртят и сучат както им изнася.Ако не изменят наредбата пак ще ни дадът разрешителни за 6,12 и т.н. месеца,защото няма кой да им свърши работата.Аз лично за момента не смятам да им отговарям на условията за обекта,не отговарям ли и няма ли друг отговарящ/а на много места скоро няма и да има/щели да сключват граждански договори с нас,като че ли сега сме на трудови.
Конкретно твоя случай ще се реши когато се пръкне на бял свят прословутата "съсловна" организация с нейните областни и общински подразделения,от които ще зависят условията за вет. практика,договорите,права и задължения на практикуващите лекари и т.н.,а не от някакви си НВМС-инспектори.А за момента не знам за журналистите,но си търси силно партиен човек за да можеш да отговаряш на Закона.

#16 д-р Мишо Несторов

д-р Мишо Несторов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 748 Постове

Posted 21 April 2007 - 10:16 PM

И ако пак ти се правят на интересни за това дали ти имаш по-голямо или по-малко право да работиш в участъка в сравнение с техника, пусни едно възражение с цитирани точки от закона, касаещи проблема до директора на РВМС-то, а също и копия до генералния директор на НВМС, а и до някой по-нахакан журналист от някоя национална медия /ето и някои идеи - Валя Ахчиева, Румяна Пенкова, "Приятно ми е - Мавриков", Владо Береану или до всички заедно/. Това до кого пускаш писмото, а също така и копията се упоменава в самата антетка отгоре, за да знае адресата, какво го чака и откъде ще му дойде, ако не си свърши работата според посочените законови точки.

#17 д-рЩерев

д-рЩерев

Почетен Член

• член
  • PipPipPip
  • 163 Постове

Posted 21 April 2007 - 11:10 PM

Искам да уточня,че има участъци без лечебници собст. на НВМС.Там всеки си наема помещение,стаичка,или каквото намери.Но след 98г.всички участъкови станахме ''частници''.Всяка фирма,ЕТ,ООД,или каквото е там трябва да има акт16 за помещението в което осъществява дейността си.Мисълта ми е че това изискване не е от сега,просто по селата няма достатъчен контрол.А акт16 не се контролира от РВМС.Така че до сега сме минавали между капките.

• Гост

Posted 22 April 2007 - 01:50 AM

Искам да уточня,че има участъци без лечебници собст. на НВМС.Там всеки си наема помещение,стаичка,или каквото намери.Но след 98г.всички участъкови станахме ''частници''.Всяка фирма,ЕТ,ООД,или каквото е там трябва да има акт16 за помещението в което осъществява дейността си.Мисълта ми е че това изискване не е от сега,просто по селата няма достатъчен контрол.А акт16 не се контролира от РВМС.Така че до сега сме минавали между капките.

Въпросният участък е без вет. лечебница,повдигнах въпроса за вет. лечебници,защото е много актуален.Предполагам,че акт 16 е т.н. акт за въвеждане в експлоатациия според закона за устройство на териториите,който трябва да бъде приложен към заявлението за частна практика.
що се стнася до мен ,от 10 години диплома,5 съм бил на участък.Сега пред мен стой проблема,дали вет. техник трябва да е на работа или аз,при уловие че аз не отговарям на новата наредба и ми е трудно да я изпълня към този момент,а той не е бил регистриран нито по старата,нито по новата,поради липса на необходимия ценз.Разрешението на проблема за мен е ясен на първо време съгласно ЗВД:Чл. 41. (1) Когато във ветеринарен участък няма регистриран ветеринарен лекар, генералният директор на НВМС сключва граждански договор с ветеринарен лекар или ветеринарен техник за осъществяване на ветеринарномедицинска дейност в този участък.
(2) Когато в участъка по ал. 1 се регистрира ветеринарен лекар, гражданският договор по ал. 1 се прекратява.
Благодаря на колегите за обсъждането и подкрепата,но мисля че ако не сме единни и ако няма дебати по нашите проблеми,ние винаги ще бъдем от еб......... страна.Съгласен съм с мнението на някой колеги и го подкрепям:Че НВМС е наш клиент и ние им вършим работата,а не те нашата.
Надявам се,че и за напред ще обсъждаме проблеми от всякакво естество,само така ше имаме успех в работата си.

#19 д-р Росен Димитров

д-р Росен Димитров

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 230 Постове

Posted 22 April 2007 - 08:52 AM

Абе ,колега защо си се хванал в тия то4ки ,параграфи и условия?ТЕ винаги ще 4етат ЗАКОНА като дявола евангиелето и ти(ние) винаги ще сме от подредената страна щом им мъл4им!?Какво зна4и ,,не отговарям на условията,,?Да не би колегите от съседните на теб у4астъци да са изрядни в това отношение???Да не би вси4ки да са представили този акт16???Да неби вцялата страна ,вси4ки да,, отговарят на условията,, ,макар и при заварено положение?В нашата област ,,,отговарящи на условията,,са не пове4е от 3 обекта от общо дваисетина???Така ,4е наемаш помещение ,викаш ги да го приемат и при отказ дигаш данданията с Журналистите!!Не търси помощ от политиците-те са си разпределили зоните на деиствие и гледат да не се настъпват по кра4олите! Даваи с рогата напред, щото ина4е,, Наведена главица в кръста се се4е,,.Смело ,ние сме с теб и ще стискаме палци!

#20 DrSotirov

DrSotirov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 80 Постове

Posted 23 April 2007 - 11:43 AM

Д-р Борисов,съпричастен съм към вашите проблеми и съм готов с каквото мога да помогна,трябва да се организираме и да изкореним "ЙОТОВЩИНАТА" от РВМС-аз се боря от 9 години с нея,но съм сам и до никъде не я докарах.
Незнам какво е мнението сред колегията в областта,но както усещам има нагласа за подписване на договорите!
За да не става мн лично,ако искате чукнете на Skype,ACQ-има ми данните тук!

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители