Отиди в съдържание

Фото

Новите осигурителни прагове

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 д-р Калина Христова

д-р Калина Христова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 182 Постове

Posted 24 January 2009 - 05:08 PM

Колеги,мнозина от вас са работодатели като мен.От 1 януари влязоха в сила новите осигурителни прагове,които за нас,ветериналните лекари са доста нюансирани за интерпретация.В едно изказване на шефката на НАП,стана ясно,че когато тръгнат да правят ревизии,като критерий за вярното определяне на минималния осигурителен праг за отделните професии ще се спазва принципа на сътветствието- сиреч на какъв праг Д-р Х в своята аптека или амбулатория осигурява, на такъв трябва и аз да осигурявам своите служители.Пък аз имам и аптека, и амбулатория.Очаквам Вашите мнения и препоръки!

#2 д-р Калина Христова

д-р Калина Христова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 182 Постове

Posted 26 January 2009 - 03:08 PM

Очевидно темата е деликатна и няма смелчаци ,които публично да изразят мнение. Аз ще споделя моето виждане за аптеката.Тъй като в аптеките се извършва само търговска дейност,но не и лечебна считам,че колегите трябва да се третират като продавач-консултанти.Осигурителният праг е 335 лв.

#3 д-р Марина Горбанова

д-р Марина Горбанова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 746 Постове

Posted 26 January 2009 - 03:24 PM

Нищо деликатно няма. НАП- а като ни натиснат и щем-нещем ще плащаме.

#4 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5,178 Постове

Posted 26 January 2009 - 05:48 PM

Очевидно темата е деликатна и няма смелчаци ,които публично да изразят мнение. Аз ще споделя моето виждане за аптеката.Тъй като в аптеките се извършва само търговска дейност,но не и лечебна считам,че колегите трябва да се третират като продавач-консултанти.Осигурителният праг е 335 лв.

ако лекар ти продава в аптеката трябва да го третираш като лекар, не като продавач. Така смятам!

#5 dvm. P.Boychev

dvm. P.Boychev

d-r P.Boychev

• Членове
  • PipPipPip
  • 723 Постове
  • Интереси:surgery

Posted 26 January 2009 - 07:33 PM

ако лекар ти продава в аптеката трябва да го третираш като лекар, не като продавач. Така смятам!

Да,няма начин.Ставката за тази година е към 490 лв,върху които ти му плащаш още 90 и от него се плаща още около 100 и той взима чисто 390 а на тебе ти излиза около 580

#6 д-р Калина Христова

д-р Калина Христова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 182 Постове

Posted 27 January 2009 - 04:45 PM

А за амбулаторията?

#7 dvm. P.Boychev

dvm. P.Boychev

d-r P.Boychev

• Членове
  • PipPipPip
  • 723 Постове

Posted 28 January 2009 - 09:11 AM

За ветеринарен лекар изобщо.Където и да е.

#8 д-р Милен Костадинов

д-р Милен Костадинов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 822 Постове

Posted 28 January 2009 - 06:02 PM

Точно така - ветеринарен лекар , където и да е назначен. И както е според закона .

#9 dvm. P.Boychev

dvm. P.Boychev

d-r P.Boychev

• Членове
  • PipPipPip
  • 723 Постове

Posted 29 January 2009 - 12:54 AM

Абе държавата така или иначе си взима 30%,а по библейските норми трябва да си е десятък.Тоест,по 10% за хилядолетие.Те това е инфлационният индикс от Римско време насам.Когато стане 100% и ще свърши с тоя свят.

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители