Jump to content








Отчетно-изборно събрание БАВЛДЖ


Recommended Posts

Няма място тук за обиди, желанието ми е в този форум да липсва постове като горният, мисля че, това да се коментира кой какъв е и коя партийна принадлежност има е безпредметно тук. АЗ не приемам това като обида, НЕ защищавам никой, но и смятам че, не трябва да поема разговора в такава посока. НЯМАМ интереси в политиката, НЕ съм заемал каквито и да е постове свързани с някаква партия. Бих искал да спрем с това до тук и да се опитаме да си бъдем полезни.

Не съм в състояние да отговоря веднага защото днес просто съм на работа.

Поздрави

П.С. Ако с нещо съм обидил някой, моля за извинение.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Интересна дискусия! Лаптопа ми изгоря и съм в голямо затруднение да следя всеки ден форума.

Имаме много голям проблем, но просто никой не сяда да го дефинира. Наистина БАВЛДЖ не е политическа организация, а яисто образователна, макар и в последно време да се мъчим да й вменим и други функции. Проблема според мен е следният: ние имаме двама господари и е трудно да служиш и на двамата. В цивилизования свят има един Ветеринарен Борд, който издава лиценз за работа и налага санкции и всеки, който иска да практикува получава разрешително от него. Там лекарите нямат конфликт с държавата. При нас единият ни господар е Държавата, а другия БВС. На единия плащаме, а другия ни дава разрешително за работа. Тези две институции са в постоянна борба. Ето това е проблема. Докато съществува тази двугосподарова система всяка идея, че ако сме единни можем да постигнем много е наивна според мен. Не можеш да служиш на двама господари е написано дори в Библията. БВС винаги ще се бори с Държавата и никога няма да победи. Ние не би трябвало да имаме нужда някой да ни защитава интересите пред държавата. Имаме нужда само от някой,който да държи контрола върху разрешителните за работа и от там нататък да се сдружаваме по интереси.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като 2 месеца преди датата на общото събрание трябва да се определи ден, час, място, дневен ред и да се дадат в Държавен Вестник, вече не може да се променя официалния начален час. Но нищо не пречи да се уговорим за по-ранен час за дискусия, а от 18.00 - официално начало на събирането.

Link to comment
Share on other sites

Да се съберем още на обяд в "Белите къщи "или каквото там беше култовото заведение, аз така и така все го пропускам , този път няма да го допусна :)

Кой ще запази места ?

Link to comment
Share on other sites

Разбирам. Определете мястото и часа на срещата тогава. Но все някъде трябва да се обядва :D .Като гледам накипелите страсти и емоции , половин ден ще ни е малко.

Явно после ще разпускаме в Белите къщи.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Имаше въпрос от колега дали наистина е публикувана обява в Държавен Вестник.

Да, брой 78 от 07.10.2011, стр.125.

78_11 държавен вестник.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Уговорил съм от 16.оо часа (може и по-рано) да можем да си приказваме в барчето на централния вход. Има самостоятелна заличка за около 40 човека. Там може да си обсъждаме в по-приятна обстановка. Ако дойдат повече хора има и свободни зали.

 

След това от 18.00 - официално в 6-та зала.

 

Ама да дойдете! Каквото си го направим, това ще бъде

Link to comment
Share on other sites

Най-сетне ето банковата сметка в лева на която може да се превежда годишния членски внос:

АЛИАНЦ БАНК БЪЛГАРИЯ

SWIFT: BUINBGSF

Получател: БАВЛДЖ

BG03BUIN80901010383212

 

както повечето банки, Алианц имат интернет банкиране, така че ще е лесно проследяването в реално време от председател/секретар/контролен съвет (аз предлагам за член на контр. съвет д-р Коджабашев)

 

Сигурно е време да обсъдим номинации за упр. съвет, председател, секретар, контролен съвет?

Link to comment
Share on other sites

Аз като нечлен към настоящия момент, не мога да номинирам, но ще споделя, че би ми било много драго ако председател на БАЛВДЖ стане д-р Хараланов. През годините е показал чрез организиране на семинари и поддръжка на форума, че знае много добре каква трябва да е функцията на асоциацията и как реално да осъществява тази функция.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Коко, искрено ти благодаря за оценката!

 

За председател се изискват и още качества и възможности, които аз не притежавам, така че мисля, че има по-подходящи от мен за тази длъжност.

Link to comment
Share on other sites

Моя скромност не знае каква е тази длъжносът и дали ще мога да я изпълнявам. За това почти ме смятайте за отказал се.

Твоя скромност трябва непрекъснато да следи какво се случва, да пита ако нещо не е ясно и да критикува ако вижда кусури.

 

Доказал си, че правиш всичко това добре. Освен това трудно ще се намери по-честен и безкористен човек от тебе.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Тук се появява едно явление което се случва и в БВС. Всички искат промяна и по-добро ръководство , но се оказва че личностите на които се възлагат надежди просто са ангажирани със собствения си бизнес и въобще дела... А ръководенето на една организация изисква много трошене на нерви и време , а не на последно място мениджърски умения. Тъй , че обяснимо е обикновено колеги които са уважавани лекари да не желаят да заемат ръководни постове , защото те просто най-вече се интересуват и вълнуват от чистата медицинска работа... Докато има друг тип колеги с мениджърски и организаторски стремежи които пък желаят съответните постове и всъшност , това са причините все тях да преизбираме. Просто трябва да си човек които да има нервите, времето и влечението за такъв тип работа.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Някакви идеи за пренощуване в Ст. Загора, някой взел ли си е хотел за 25. ?

С уважение Д-р Борисов

това са няколко хотела които може да ползвате за събота

 

http://www.cityhotel-bg.com/

 

http://www.hoteltrayana.com/

 

http://bgstay.com/en...otel_eski_zaara

 

http://www.hotel-vereya.com/

 

http://www.maniahotel.com/

гр. Стара Загора

042/25-61-01

д-р Ивайло Папазов - 0886 846 352

д-р Мирослав Александров - 0887 360 289

vet_d@abv.bg

0

 

* +

* -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Д-р Бойко Георгиев шеф.

Управителен съвет Д-р Папазов, Д-р С. Христов, Д-р Хараланов, д-р Н. Борисов, проф Цачев и млада и хубава колежка на която забравих името. Май беше д-р Сакаджийска, но да ме прощава ако съм сбъркал.

Link to comment
Share on other sites

Това мисля , че е най-добрия вариант който е избран. От една страна аз по-горе посочих част от причините в нашите организации да се избират определени хора ... От друга страна Бойко открай време се е занимавал с организацията на асоциацията и както се казва е врял и кипял в тази работа . Съответно има и международните контакти , което не е маловажно. А пък и целта на така наречената промяна смятам, че е постигната с влизането в ръководството на съответните колеги.

Link to comment
Share on other sites

Как беше казано за изборите? - "който не гласува няма право да псува...".

 

Ани ти от какво си недоволна и ходи ли на събранието да гласуваш?

 

И ако човек с нещо не е съгласен да го типизира като "българска черта" в лошия смисъл на думата изобщо е проява на меко казано лош вкус! /дори и под формата на шега/

Link to comment
Share on other sites

Ами щом така сте си решили- не е зле. Ама поне не го плюйте- говоря за всички, които постъпват точно по този начин.

 

Мишо, аз не съм член на тази асоциация, защото не харесвам ръководството. А и, ако реша мога да осъдя някого, защото ме е вписал като член на асоциация, на която пак казвам не желая да бъда член и никога не съм била. Ти също беше на учредителното събрание на БВС- ОК София, нали? Ето такива хора не харесвам и то с право!

 

А инак няма нищо по-грозно от това да лаеш срещу някого и да отидеш и гласуваш за него... Ето това е грозно!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...