Jump to content








Проект на Наредба за амбулаториите и т.н.


Recommended Posts

Guest д-р Анна Бондокова

Трябва да си регистриран - във форума го видях аз само ... Ама па и не си длъжен да се регистрираш и пишеш там всъщност ...

Link to comment
Share on other sites

пак казвам, от страна на БВС няма информация за тази проекто наредба, това, че някой колега е пуснал линк във форума там и иска обяснение не означава, че съюза(да му пикам) подава адекватна информация по толкова важен проблем.

Link to comment
Share on other sites

пак казвам, от страна на БВС няма информация за тази проекто наредба, това, че някой колега е пуснал линк във форума там и иска обяснение не означава, че съюза(да му пикам) подава адекватна информация по толкова важен проблем.

Да му пикам е доста меко казано! Когато се свържа с някой шеф от БВС (да му пикам) и му кажа, че не ми харесва нещо, отговора е - ами постави въпроса във форума! Което и правя! Никой досега не е благоволил да ми отговори.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги,

д-р Влади Кирилов съм - председател на Софийската ОК към БВС.

Относно действията на БВС по въпроса - мога да споделя само за Софийска ОК. Вчера се запознах с наредбата и няколко часа след това запознах с нея всички членове на ОС и ККПЕ към Софийска ОК. Свиках и заседание на 18.08.08 с цел да изясним позицията си по проектонаредбата и да решим дали да пратим становище към НС на БВС относно нея и ако да - какво точно да е то. С други думи, следваме уставния и логичен ред на действия. Бъдете сигурни, че всяко Ваше мнение по темата в този форум ще стигне до посочените съвет и комисия - така че пишете конкретно и аргументирано. Логично би било ръководството на всяка градска колегия да излезе със становище към НС на БВС, след което НС на БВС да заеме конкретна писмена позиция, която председателят на БВС д-р Цветков да защитава пред отговорните институции и комисии.

Относно начина на изготвяне на проектонаредбата - тя се изготвя от законотворческа комисия, в която освен юристи влиза и поне един ветеринарен лекар, който е зам. генералният директор на НВМС д-р Дамян Илиев. Други колеги може и да има в комисията, но аз не знам за такива. След изготвянето проектонаредбата се подава на зам. министъра за придвижване по-нататък.

Преди време четирима практикуващи колеги от София в качеството си именно на такива, а не на членове на БВС, бяха повикани на среща с д-р Дамян Илиев, за да се запознае той със становището им за бъдещата проектонаредба. Това бяха д-р Димов, д-р Георгиев, д-р Бенгюзов и д-р Ангелов. Д-р Ангелов не можеше да дойде и на негово място бях извикан аз.

Преди да отидем, събрах ОС и ККПЕ към Софийска ОК, за да изготвим наше (от името на всички, а не на четирима ни) конкретно становище за вида на проектонаредбата. То бе гласувано точка по точка и на срещата с д-р Дамян Илиев му бе предоставено писмено. След кратка дискусия той ни благодари за изразеното ни становище. Негово право, разбира се, е да се съобрази или не с неговото съдържание. Той носи отговорността, той взима решенията.

Когато вчера прочетох проектонаредбата, установих, че тя има много малко общо с нашето виждане по този изключително важен въпрос. Това обаче, повтарям, не е незаконно. Наше право пък е да изразим писменото си становище на 18-и до НС на БВС. Като председател на ОК към София-град ще се въздържа към момента от личен коментар, какъвто преди заседанието не е реден.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Тенк ю Влади , че само ти и онаа шматка мойта пирятелка (роцк) споделихте с нас събитията !

Аз си правя следните изводи :

1. Някой е бутнал на Дамян Илиев тази проекто-наредба зад гърба ви .

2. Този някой със сигурност има голяма клиника .

3. ... и със сигурност е готов на всичко за още повече пари .

И ще му кажа едно - да не ми се кълне там във вярност на професията , колегата и клиента с оная тъпата БВС - клетва , щото таа комплексарска проекто-наредба не е нищо освен ,, прееби - другарче " и ,, малък ми е тумбака - са ще се оям " ! Еййййй , да преядете дано , в пари да се удавите ! Е такава ВИСША ФОРМА НА ЕГОИЗЪМ И ЕГОЦЕНТРИЗЪМ и в народното творчество на нито една държава не е описана още ! =))

Link to comment
Share on other sites

Интересно каква точно отговорност носи Дамяна Илиев? Или който и да е в НВМС. Защо съюзите на лекарите и стоматолозите са опонент на тяхното министерство , а нашия мил БВС (да му пикая - докато не видя нещо свършено!) е загрижен за отговорностите на милата национална служба, а не за интересите на членовете си? Пак да кажа - важен е принципа. Не може такива нормативни документи да се създават без участието на БВС. Защо ръководството научава за подобни документи съсвсем случайно? Нека да излезе с едно становище до министъра и с искане поне за пред хората да се иска мнението на БВС.

 

А бе загубена работа!

=))

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Защо ръководството научава за подобни документи съсвсем случайно?

Найденов , да не си пил !? Я ми кажи кое е ръководството дето така случайно било научило !?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Щото , ако си питал ръководството и са ти отговорили така , па ти и си им повярвал :

post-30-1217534459.jpg

Link to comment
Share on other sites

Влади,

благодаря ти , че се включи, но аз мисля,че пътя е точно обратния. Не трябва областните да се събират самоинициативно и да обсъждат тази наредба. Това трябва да е препоръка на централното ръководство. Трябваше то да уведоми колегията за евентуалната поява на тази проектонаредба и да иницира събрания по области.

От друга страна, защо съюза(да му пикам =)) ) не участва в тези комисии? Ами щом не участва, съответно не е зачетен като институция и ние калкото и да се плюнчем тук във форума, нашето мнение няма да се зачете. Преди всичко трябва да се изяснят позициите на съюза(да му пикам), доколко НВМС и Министерството вземат впредвид стоновището му по дадени въпроси.

 

Другия вариант да се опитаме да се съобразят с нашето мнение е гражданско неподчинение.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Другия вариант да се опитаме да се съобразят с нашето мнение е гражданско неподчинение.

=)) (роцк) !

Link to comment
Share on other sites

Не ми е приятно да го кажа, но няма как - шефа на БВС не става. Четири месеца бяха предостатъчно, за:

1. Изготвяне на правилници за дейността на ръководните органи. Срок по закон - 2 месеца след учредяването. Не е ясно по какви правила работят тези органи.

2. Установяване на контакт с Федерацията на ветеринарите в Европа и постъпки за членство на БВС.

3. Медйна активност - кой разбра, че има нов БВС?! Къде изобщо става дума за ветеринарите освен в предаванията на Валя Ахчиева?! Пак да дам пример със съсловните организации на лекари и зъболекари - постоянно има събития, които медиите отразяват. Конските доктори ги няма никакви, а когато се появят е само за лошо!

4. Стратегия на БВС - ни дума по въпроса.

 

И мнооого други неща! Дори по-важни от изброените. Но пък изброените са елементарни, изискват лееееек напън! А бе пиклива работа!

 

Не е ли време за алтернативен съюз?!

=))

Link to comment
Share on other sites

Де е Гавазов? Що мълчи и си трае? Защото му е изгодно? Да каже какво мисли по пустата проекто-наредба. Все пак е зам.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Знаеш ли що , Найденов ? Щото не се чувства длъжен ! Е за тва е ! И щото те са си я измислили тази проекто-наредба ! Та той не желае в онзи БВС-форум ( и аз да им пикам ) да пише ... а ти тук искаш ... (puke) !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

На 5или 6 август ще има среща на ръководството на БВС на която ще се обсъди и проектонаредбата ,в тази връзка на председателя му е

предложено да уреди среща с зам.министър Пейчев на която трябва да разберем по чия инициатива и защо е написана и най вече защо не е взето мнението на съюза по този въпрос.д-рГавазов

Link to comment
Share on other sites

На 5или 6 август ще има среща на ръководството на БВС на която ще се обсъди и проектонаредбата ,в тази връзка на председателя му е

предложено да уреди среща с зам.министър Пейчев на която трябва да разберем по чия инициатива и защо е написана и най вече защо не е взето мнението на съюза по този въпрос.д-рГавазов

Доживяхме глас свише!

=))

Благодарим!

Може и ти да гласуваш, да има някой "ЗА"!

Link to comment
Share on other sites

и най вече защо не е взето мнението на съюза по този въпрос.д-рГавазов

този въпрос е излишен. Ако съюза като структура е трябвало да вземе участие е щяло да стане, явно този съюз(да му...) не се смята за някакъв фактор и тези люде не са длъжни да се допитват до него. Явно функциите на съюза са пожелателни само. Май първо по този въпрос трябва да се разговаря.

 

 

А и другото , което ми хрумна - ами то мнението на съюза може и да е взето ...

Link to comment
Share on other sites

явно този съюз(да му...) не се смята за някакъв фактор и тези люде не са длъжни да се допитват до него. Явно функциите на съюза са пожелателни само. Май първо по този въпрос трябва да се разговаря.

тъй, тъй! машалла!

Все повече се убеждавам, че проблема е в председателя! Трябваше да е някой по-млад и по възможност не от Северозападна България!

=))

Link to comment
Share on other sites

Пак прочетох на Влади поста! Само от софиянци ли са искали мнение? И щом Влади е знаел, то означава, че и БВС е знаел, така че д-р Гавазов, май който трябва си е казал мнението.

Link to comment
Share on other sites

Гласуването върви добре - 5:2 в полза на противниците на категоризирането. Знам кои са двамата "ЗА", ама няма да ги издам!

=))

Link to comment
Share on other sites

. Ако съюза като структура е трябвало да вземе участие е щяло да стане, явно този съюз(да му...) не се смята за някакъв фактор и тези люде не са длъжни да се допитват до него. Явно функциите на съюза са пожелателни само.

Според мен тази и подобни проекто наредби касаещи практикуващите вет лекари трябва да се изготвят от съюза а не съюза да участва в комисии. Тъй като съюза това сме ние практикуващите, е редно тези неща да се решават от нас.Не мисля че един кабинетен вет лекар, който не е практикувал е в сътояние правилно да прецени какви са нашите нужди, та да ни организира и квалифицира практиките.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Не мисля че един кабинетен вет лекар, който не е практикувал е в сътояние правилно да прецени какви са нашите нужди, та да ни организира и квалифицира практиките.

Ааааааа не ! В кв. ,, Лозенец " е кабинета - цяяяяяла София знае ! Сигурно още съществува . Тъй , че не е писал той наредбата - щото що да го прави срещу кабинетите , като има такъв !?

Link to comment
Share on other sites

Колеги, ще се включа и аз. Още нямаме кодекс на добрата ветеринарна практика, по който трябва да работим, но има проектонаредба, която в някаква НЕПРАВИЛНА степен се мъчи да направи това. Явно от министерството виждат, че не се върши работа и започват да действат сами, защото ЕС ги притиска за ветеринарните практики.Нали не мислите, че ще ни оставят да си работим по гаражчета и мази колкото си искаме.Комисията по изготвянето на кодекса си била разпределила чужди такива да превежда и умува, но колкото пъти да питам все до никъде не са стигнали. Мисля, че с изключение на комисията по ГРД, които добре или не, но функционират, другите са зациклили. Тези дни ще се събираме националната комисия по контрол и етика и всички въпроси, които ви интересуват ще бъдат дискутирани и после ще ви информирам.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...