Jump to content








Нашето бъдеще в БВС!


Recommended Posts

Аз не харесвам БВС, не смятам че тази организация изобщо проработи. Със или без БВС , държавата си приема угодните и закони и наредби , а ние си плащаме на съсловие което просто неможе да защитава интересите ни. От друга страна съм против федерация , защото така контролиращи и контролирани ще са под една шапка. Пък и невярвам че нещо ще се промени.

Link to comment
Share on other sites

...Най-адекватно реагираха трима души- Хараланов, Грънчаров и аз...

 

=))=))=))

"Какво по-логично от това, което си мисля аз?"

 

Всъщност за каква война става дума? - За отделянето от БВС. Да не би да сме от друго съсловие?

А какво ще стане, ако се направи нова структура /без значение как ще се нарече/ и нейните ръководни кадри започнат да я управляват по същия начин както сега БВС-то? - Пак ли ще се водят войни?

Link to comment
Share on other sites

Маринче, съсловна значи всички ветеринарни лекари... В дипломите ни пише ветеринарен лекар, независимо дали проверяваме салами, дали боцкаме животни, дали подписваме или пишем документи. Не може да е съсловна, пък вътре да сме само лечителите... Някак не е издържан закона в досегашния му вид. Ако имаме мнение и го покажем- можем да променим нещата. Тъй, че извини ме, ама и ние сме си виновни...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ще има, но не сега. И се очертава БВС да просъществува. Така че колеги, ако искаме да сме по-добре трябва ние да станем инициаторите съюза да е такъв, какъвто беше замислен в началото.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Колеги, незнам дали сте запознати с Протокол 37 от заседанието на КЗГ от 25.01.12 г.Ще Ви представя част от хората, които са взели участие при разискването на т.2 /за промяна на ЗВД/

- Симеон Пантелеев - представител на Асклеп, Гергьовче и Фармасис - смята се ,че тези фирми не искат да има никаква организация, за да могат да продават лекарства на който си искат и както си искат

- д-р Тодорка Янковска - бивш главен секретар на СВЛБ

- д-р Ирина Тодорова - председател на секция на СВЛБ в ТУ

- проф. Йотко Каменов - председател на секция на СВЛБ в ЛТУ

- д-р Божидар Асенов - според информацията, която имам сета е служител на БАБХ - Перник

- д-р Михайл Бащавелов - председател на СВЛБ

- д-р Йордан Бойчев - председател на БВС

Смятате ли, че формата на заседанието е правилно подбран и случайно ли е това?Защо БВС толкова им пречи?

Лично мое мнение е , че има съсловна организация, създадена със закон, това , че не е както ни се иска е наш проблем и зависи изцяло от нас да я променим.Само че, това изисква работа, която отнема време, нерви и средства.Представете си, че федерацията е факт.Сигурен съм, че неин ръководител няма да е практикуващ лекар.Каква относителна тежест в нея ще има всяка отделна формация и как ще защитава интересите ни?В момента е в ход тактиката ,,разделяй и владей".Неплащането на членски внос е като заравянето на главата в пясъка при щрауса - като не вижда проблема, мисли, че ще го отмине.Сега предстоят годишни събрания и това е момента да се представят проблемите и ако трябва да се сменят тези, които не работят с други. Абревеатурата на съсловната организачия няма никакво значение, важни са хората, които да я изпълнт със съдържание.Иначе ще стане както в поговорката - огледал си Илия, пак в тия.

 

Уважаеми Колеги,

Моля да си проверявате информацията преди да пишете откровени глупости, както следва:

1. Д-р Георги Янчев (моя милост) беше Председател на Сдружение на търговците на ветеринарномедицински продукти в България (СТВМПБ) от самото основаване на Сдружението;

2. МНОГО отдавна не съм Председател на същото, защото не съм съгласен с политиката на членовете, както и смятам за нередно да се участва на различни мероприятия и да се изказват мнения от името на Сдружението, без знанието и одобрението ми, не само като Председател, а дори и като член;

3. Ние НЕ сме Асклеп, а "АСКЛЕП-ФАРМА" ООД. Собственици и Управители на Дружеството са Д-р Георги Янчев и Д-р Павел Янчев.

4. Не само, че не съм Председател и не се явявам на подобни събирания, но НЕ подкрепям позициите на СТВМПБ, поради което, ръководеното от нас Дружество НЕ е член на СТВМПБ;

5. Д-р Симеон Пантелеев е собственик на "ФармаСис" ООД, Д-р Красимир Каменов е собственик на "Гергьовче" ООД. Д-р Симеон Пантелеев НЕ може по НИКАКЪВ начин и няма в качеството си на какъв да представлява "АСКЛЕП-ФАРМА" ООД. Дружествата "АСКЛЕП-ФАРМА" ООД и "ФармаСис" ООД НЯМАТ дори търговски взаимоотношения!!!;

6. От момента на създаването си "АСКЛЕП-ФАРМА" ООД има МНОГО ясна политика по отношение на продажбите на ВМП "който на когото и каквото си иска". ВСИЧКИ клиенти на "АСКЛЕП-ФАРМА" ООД знаят, че НИКОГА не сме си позволявали да извършваме подобни продажби, нещо повече, ние не сме спирали през последните години да осъждаме публично пред цялата колегия на територията на цялата страна въпросните продажби на ВМП на зоомагазини и фермери - ясно и публично!!!

7. Д-р Георги Янчев и Д-р Павел Янчев сме членове на БВС от неговото създаване. Членуваме и си плащаме редовно членския внос "по солидарност", защото няма кой да ни затвори практиката поради липса на такава. Присъстваме на ВСИЧКИ събрания на ОК София-град и аз съм бил делегат на Националното Събрание всеки път, а Д-р Павел Янчев ще бъде за втори път (30.03.2013 - утре);

8. Не само, че сме категорично против безконтролните продажби на ВМП и други порочни практики, а и имаме ясно мнение относно т.нар. Федерация, а именно - целта беше определени съюзи, ръководени от "свои хора" да "яхнат" заедно със СВЛБ Федерацията и да правят, каквото си искат. Мисля, че нашата позиция относно въпросните КРИМИНАЛНИ (освен неколегиални) продажби на ВМП и "користните цели" на радетелите за Федерация (във вид и форма удобна за тях), не може да бъде по-ясно изразена.

Моля, преди да "творите" подобни откровени ГЛУПОСТИ, да си проверите информацията и да попитате нашите клиенти как работим, какво говорим, къде участваме, кой ни представлява и какви позиции и мнения отстояваме.

С уважение,

Д-р Георги Янчев

"АСКЛЕП-ФАРМА" ООД

Link to comment
Share on other sites

Хубавото на този форум е, че модераторите не трият стари постове и по този начин след време можем да проверим какво сме мислили преди и дали то е било вярно. Тъй като аз съм малко в страни и на юг от София бих помолил защо са тези твърдения по отношение на новото ръководство. По отношение на старото уважаемият д-р Бойчев директно каза, че при единия от вариантите за клъстър с участието на БВС( който между другото е бил с финансиране в размер на 3милиона лева) е трябвало да участват 21 фирми минимум(което било малко трудно - страхотна преценка на действащ председател на колегия към своите членове, да няма едни 21 еднолични търговци или собственици на ООД видиш ли), втори участник БВС и трети участник университет(тук е потърсено само мнението на декана на ВМФ на ТрУ, незачетен лесотехнически, неговорено с ректорите и т.н). Спомена също,, че поръчката за търсене на клъстъри е била негова до пиар агенцията. Та председател, който не ни зачита ми прилича на следния виц: Ленин строеше комунизъм за един свят, Сталин строеше комунизъм за една държава, Ерих Хонекер строеше комунизъм за половин държава, а Чаушеску строеше комунизъм за едно семейство. Мисълта ми е, гилдията се оказа извън това семейство. Та моля Ани, както и другите колеги, които явно имат повече инфо да кажат защо вещаят крах на сегашния съюз. Аз все още съм оптимист. Може и да е глупост.

Link to comment
Share on other sites

Малко ли съм мляла тук? Малко ли, че да се повтарям и потретвам!?

Бенгюзов е причината Войнов да ме "изгони" от втората срещата, когато исках да не ни дискриминират и да платят специално на софийсксата колегия, както е платено на всички, на които е платено- по закон и по договорки! Те му говорят на "Вие" и "доктор"/включително така се обръщат и към Д. Илиев/, а той/Войнов/ се обръща към Маринков с "Тошко, я..."....... А нашите се държат със страхопочитание... Бойчев не се държеше така! Бойчев винаги се е опитвал да защити софийската онеправдана колегия! Аз съм присъствала и с очите си съм видяла какво казва и как го казва! Ще ревете за Бойчев! Тепърва ще ви се докаже казаното от мен. За мен вече БВС=БАБХ! Каквото ревне БАБХ, БВС със страхопочитание ще дава съгласието си.

Аз няма да лижа! Мен не ме е страх!

Скоро спирам и да плащам таа скапана задължителна "държавна такса съсловна организация"! Ще си плащам аз, щот съм балък, а ще си работят спокойно минимум стотина колеги, дето никакви ОДБХ-та и БВС-та не ги притесняват! Че и ще ме глобяват, ако не отида на събрание!? Много нагло! Ами тези минимум сто колеги- кой и за какво ги глобява?

Така няма да стане! Дайте да го затрием това скапано БВС, щото не ставаме да имаме сериозна съсловна организация. То стана политическа партия! Отвратена съм! И всеки се бута за управленско място, а тва БВС не бачка. Е, какво да си помисли един човек, който гледа отстрани? Нямате облаги ли? Не си правите ПиАр ли? Не си правите илюзии, че някой ден ще може да се издигнете благодарение на абревиатурата "БВС" в биографиите си ли/ей това ви гарантирам, че няма да стане!/?

Некви преводи от италиански си спомням, дето беха не искам да се изказвам колко жалки... ама платено- В ЕВРО на пишман-преводача- Додовски!

На Маринков форума платен с пари от членския ни внос. Казвам на Бенгюзов да се оправи това и да се възстановят парите веднага- не! То било гласувано! Божееееееее....... ми викам дай да продавате колите си и да плащате СМС-ите за обявите в Мобиле.бг с пари от членския?! Обяснявам какъв е тоя форум- за практикуващи лекари- индивидуално и по клиники, а не за БВС-представители. Не! Не било така! Бе кой ще ми каже на мен- админа какви са правилата във форума, бе?

Не ги искам за някакви в БВС Маринков и Бенгюзов! Не ги искам! Затова не отидох на последното ни събрание! Защото знаех уговорките- за кого ще се гласува. Затова и на моето пълномощно беше дописано ръкописно лично от мен:"... ДА ГЛАСУВА ОТ МОЕ ИМЕ ПО ВСИЧКИ ВЪПРОСИ С "ВЪЗДЪРЖАМ СЕ"!

И само се правят събрания, ходи се по срещи- само празни приказки и ненужни протоколи. БВС искало тва, БВС искало онова... Дрън, дрън. бумащина и липса на действия!

И пак казвам- не ми е за некви скапани мои 700 и нещо лева за подаденото инфо на хартия/на мейл- щото щяло да се препълни с хартии, ако всички занесяли- ей това е- държавни служители- няма закони!/ за чипирани кучета. А ми е затова, че Войнов може да нарече законите "дребни технически забележки... ще ги променим... "- под предтекст, че не сме длъжни да спазим какво пише в двата закона за маркиране на кучета. Затова ми е, че отгоре няма нормални хора, правят ни на маймуни, а между нас има хора, които им помагат. Ето затова Маринков и още осемдесет и няколко човека подписаха да вкарват инфо за кучета като "животновъдни обекти" в системата, която е за добитък! ПОТРЕСАВАЩО! Къде е онази, законовата система за кучета, бе, колеги, които подписахте?! Или не сте знаели за нея, защото не сте се интересували и като каже председателя нещо, щото това му го е казал шефа на ОДБХ- подписвате спуснатото отгоре и аре... давай, ще подклаждаме ветеринарната мафия? Ето го линка: http://dogs.nvms.government.bg:8080/dogs - това отговаряше и на законите/ЗЗЖ/, това е и ЗХОЖ-124- пак по ЗЗЖ. но изчезна. Аз съм влизала и в нея навремето, когато беше бета версия. После изчезна. Защо? Ами ще попитам много скоро омбудсмана на Републиката.

Мили колеги, не се подвеждайте и по служителите на БАБХ- членовете на СВЛБ! Пак няма да работим нормално.

Не знам какво трябва да стане. Явно трябва да дойдат извънземните.

Някои неща започнаха да се случват, благодарение високите цени на тока, или по-скоро на ниските заплати...

Много скоро ще навлезе и нова модна линия- райе. Ще се изненадате... ;)

Link to comment
Share on other sites

Чел съм това. Мнението на колегите ме интересува и затова чета. По същата причина и питах. Знам за "приключенията" ти с Войнов. Нещото, което все ми убягва е - ако наистина членовете на новото ръководство или поне част от тях са маша на БАБХ защо аджеба дори на първото гласуване имаше висок вот? Ако е гласувано не за Маринков, а против Бойчев значи колегията смята, че Бойчев не я ръководи добре. И търси алтернатива. Алтернатива, която беше издигната от най-голямата колегия в страната. При положение, че тази колегия познава доцента. Малко странно. Аз имах съмнение относно Дойчев, но членове от същата тази колегия ме увериха, че той е деен човек и ще работи за нас. Д-р Архипов няма да коментирам. Този човек има ли възможност ще направи всичко за нас. За съжаление в първото ръководство едноличното управление на Цветков не му позволи да се изяви.

Link to comment
Share on other sites

Фанахме се за гушите. Спокойно. Ей сега започваме с Бенгюзов да правим това, което не е направено. Защото иначе няма смисъл от БВС...

Я да видим ще спазваме ли закона или няма да го спазваме...

Link to comment
Share on other sites

Ако някой не ме е разбрал за закона- на първо място визирам колегите, които си мислят, че могат да си бачкат без регистрирани практики в ОДБХ и без да са членове на БВС. Свърши тази- останалите да сме балъци, защото тях никой да не ги притеснява.

Link to comment
Share on other sites

Уважаеми колеги,от 01.04.2013 размера на членския внос с решение на Общото събрание на БВС от 30.03.2013 е в размер на 10.00 лв.На предплатилите съгласно друго решение на събранието ще бъде приспаднат за следващи месеци напред.
д-р Бенгюзов
зам.председател - БВС - София град

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...