Отиди в съдържание

Most Liked Content

#50518 V V C 2018

Posted by д-р Йовко Хараланов на 22 September 2017 - 08:49 PM

Приятели, искаме да ви уведомим, че датите за VVC 2018 са вече известни. Следващата година конференцията ще се проведе на 13 и 14 Април. Лекторите са вече поканени, но за тях молко по-късно. Обещаваме ви, че темите ще са интересни и практични, понеже лекторите са много готини. Нали знаете, че ще има и купон. Да и този път ще се повеселим заедно. Запишете в тефтерите тези дати. Очаквайте програмата скоро!

#50282 V V C 2017

Posted by д-р Йовко Хараланов на 21 April 2017 - 11:04 AM

Презентациии V V C 2017

prof. Tontis 

Attached File  Tontis- Lymphoma _StaraZagora2017.pdf   13.6MB   172 downloads

Attached File  Tontis- Skin Tumors _StaraZagora2017.pdf   7.36MB   122 downloads

Attached File  Tontis- Tumor Surgical Path _StaraZagora2017.pdf   10.62MB   110 downloads

Dr Renato Costa

Attached File  Customer Complaints Bulgaria.pdf   5.9MB   98 downloads

Attached File  P&L.pdf   2.91MB   96 downloads

Dr Nicola Katic

Attached File  Acute abdomen.pdf   12.96MB   140 downloads

Attached File  Everything you always wanted about Thorax.pdf   3.41MB   94 downloads

Attached File  Shoulder Selected Conditions.pdf   3.95MB   104 downloads

prof. Svoboda 

Attached File  Dogs and cats cutaneous fungal infections-Stara Zagora.pdf   61.09MB   149 downloads

Dr Robert Popa

Attached File  Case Presentation BG 2017.pdf   2.9MB   96 downloads

проф. Паскалев

Attached File  Клиничен случай.pdf   1.43MB   154 downloads

доц. Киркова

Attached File  Семинар vvc 2017.pdf   3.15MB   123 downloads

д-р Ивайло Папазов

Attached File  spinal VVC za foruma.pdf   10.78MB   90 downloads

Attached File  TIVA za foruma.pdf   5.55MB   86 downloads

д-р Йовко Хараланов

Attached File  vvc2017-myclinicalcase.pdf   6.5MB   122 downloads

#49913 Честит Празник!

Posted by д-р Йовко Хараланов на 14 December 2016 - 09:49 AM

Скъпи Колеги,
Приемете поздравления за това, че сте избрали да се посветите на тази професия, която е изпълнена с много предизвикателства и изисква от нас да сме истински професионалисти. Преди всичко обаче ние ви пожелаваме здраве, ведри мисли, истински приятели, щастливи семейства, добри клиенти и много спасени животни.
Три пъти "Ура" за нашата професия ! <:-P
От УС на БАВЛДЖ

#50026 Обучителни видеа за работа с ехограф - Инфинита

Posted by д-р А. Гроздев на 30 January 2017 - 03:06 PM

Здравейте колеги,

Представяме Ви серия от видео уроци за настройка и работа с ехограф, за изследване на дребни животни.

Клиповете са направени от Шотландската фирма BCF. Обединени са в отделен плейлист в YouTube.

https://www.youtube....VFbDEEt-puFwqMi

Поздрави,

Александър Гроздев

#49074 Семинар на БВС и Ветпром 10 - 11.03.16г.

Posted by д-р Йовко Хараланов на 14 February 2016 - 07:48 PM

Поредната глупост, която БВС, може да сътвори. Толкова е нелепо, че не знам да се смея ли да плача ли???!!!
Местата са ограничени, но с пари можете да сикупите място!??? Що за глупост е това? Кой измисли това? Нямам думи.
За пореден път се убеждавам, че този съюз трябва да се закрие. Това е подигравка, как не ги е срам!
Безкрайно съм възмутен и гневен.

#48414 Pain Manager

Posted by д-р Йовко Хараланов на 19 May 2015 - 09:15 PM

Pain Manager

Attached Files

#46826 Конгрес 2014

Posted by д-р Коджабашев на 05 February 2014 - 07:35 PM

Отдавна ме интересуват лекции на тема "Как да разпознаем неподходящия клиент и да го отпратим преди да ни е създал проблеми"

#44919 Ортопедичен Уоркшоп - ВЕТ СЪРВИЗ

Posted by д-р Ивайло Папазов на 30 January 2013 - 05:28 PM

Здравейте колеги,

Искам да ви поканя на поредния уоркшоп.Той ще се проведе на 20 и 21 април във Югоизточна ветеринарна клиника Света Анна, Черноморец и ще бъде първа базисна част от поредица упркшопове.Следващия ще бъде за по-напреднали.Така ще се даде възможност на колеги които тепърва започват да се занимават с ортопедия да вземат участие, както и колеги с известен опит.

Прикачвам програмата, на нея ще си разгледате темите.Цената за двата дни е 450 лв с ДДС.За записване :

0886 846 352 - Ивайло Папазов

0896 778 263 - д-р Светослав Христов

предварително ви благодаря.

Поздрави 

Attached Files

#38569 Летен конгрес

Posted by stefan_doctor на 24 March 2011 - 11:39 PM

Както писах вече: Нямам за цел да обидя никого!
Явно съм ритнал ( без да искам ) гнездото на осите на д-р Бондокова.....
Хайде сега да се уточним, преди да сме се издушили един другого:
1.За Икономическата реалност в България не съм виновен Аз и никой от нас ( управляваните) - ( до доказване на противното - по конституция)!
2.Работил съм в провинцията ( В най-бедния регион в Цяла ЕВРОПА - Враца) и съм осъзнал едно - хората нямат пари, но ако умееш да си заслужиш уважението и парите - работиш и печелиш. От стопанин който не цени твоя труд, нечакай печалба,чакай само псувни и проблеми ( за това са ви отказали кастрация за 45лв.)!
3.НИЕ ( ветеринарното съсловие ) сме си ВИНОВНИ, че хората не ни уважават труда достойно - морално и финансово!Ние, Ние, и само Ние.......не сульо не пульо!Запомнете го това!!!
4.Аз нямам ветеринарна клиника, и не я ръководя, но работя в такава. Докато не обясните по един или друг начин на хората, че да гледаш животно е лукс, за който трябва да си платят, до тогава ще сме мизерниците, които се карат за 140лв. Същите тези стопани обикновенно харчат луди пари за цигари, алкохол, пържоли, Скъп GSM, и високи сметки към някой от GSM оператор! Ако този стопанин няма и 10лв в джоба, но гледа някое клето куче и го храни с помия, Вие не сте неговия лекар.... - обикновенно Те слушат повече съвета на съседа, а не Вашия!!!! Печалба от него Никога няма да видите!
5.Доколкото съм ориентиран, за една остеосинтеза ( така любима на българското ветеринарно съсловие) се взимат от 120 до 450лв. Значи таксата участие се равнява поне на един (сериозен) пациент. Очаквано е, че ако успеете да научите дори едно нещо от всичките лекции, то това нещо ще го прилагате минимум на поне на един пациент.Този пациент можете още от сега да си намислите да го цакате с 140лв - и ето вие си върнахте така мразената от вас Инвестиция ( такса уастие)!!! А сега се сетете, че ще работите тази професия поне 40г ( по закон за пенсионирането ), значи може и на печалба да излезе работата?

6. Д-р Бондокова: лично към Вас....
Ветеринарния пазар е свободен и неограничен. Всеки може да си отвори клиника и да работи в нея и да се препитава от нея. Аз никога досега не съм поглеждал във вашата купанка и не съм коментирал дали, как и по какъв начин се справяте с парите. Живеем в Капиталистически строй. Това значи, че парите не стигат на никого - дори и на Бил Гейтс. Ако искате ще ви дам личен отчет колко пари изкарвам колко харча, лягам ли си гладен, дължа ли пари на някоги и колко?!?!??!

Последно, но не по важност: БАВЛДЖ- НЕ Е ОРГАНИЗАЦИЯТА НА БОЙКО!!!! Тази организация беше учредена ( пиша беше, защото съм присъствал) от няколко ентусиазирани Ветеринарни лекари от България, един следобед в сградата на ИБИР. Това се случи след Първия конгрес, когато типично по Български се направи опит за унищожението на тази съсловна организация! След това малко по-малко, всеки един от вас стана член на БАВЛДЖ. Тя е ваша организация. Тя с помощта на всеки един от вас организира вече 11 конгреса и по 2 семинара годишно с чуждестранни лектори. Тези мероприятия, спомогнаха да се изгради една по-Европейски мислеща част от Българското ветеринарно съсловие. За да видите разликата, просто се огледайте в БВС. Там мисловната тансформация още не се е случила. От нас зависи как ще се развиваме по-напред. От нас зависи дали ще има 12 ти конгрес и какви теми ще слушаме! От нас зависи колко и на кого ще даваме, и колко и от кого ще взимаме, не от някой друг.
Ако някой се чувства обиден от моя дълъг и пре дълъг пост, моля за Извинение!
Ако някой се сърди, нека се сърди само на себе си, други виновни няма, НИе сме си Виновни!
Успех на всички
Стефан

#50057 нужда от помош

Posted by д-р Йовко Хараланов на 09 February 2017 - 05:38 PM

Оперирали силно казано. До колкото знам са резицирали малка пъпка на лакътя на човек и са извадили една дирофилария репенс.

#49840 Отчетно изборно събрание - БАВЛДЖ

Posted by д-р Йовко Хараланов на 22 November 2016 - 06:29 PM

Странно предложение! Значи, ако не стане зам. председател няма да могат да се ползва нищо от това, което казваш. Този съюз май всячески се мъчи да замажи очите на колегите, особено тези които работим с дребни животни. Това едва ли ще помогне, нужно е друго, цялостна реорганизация на съюза. Това е мое мнение!

#47865 London Vet Show 2014 - Exclusive offer for BASAV members

Posted by Dr. Igor Vasilev на 25 November 2014 - 10:06 AM

това на снимката ли са Коуто и Кармайкъл?

#47860 London Vet Show 2014 - Exclusive offer for BASAV members

Posted by D-r Koko на 23 November 2014 - 08:50 PM

Искам да благодаря на Йовко и форума за дадената ми възможност да посетя това изложение. Огромна изложбена площ с всички новости във ветеринарната медицина, тенденциите на развитие и естествено станалите много модерни напоследък допълнителни терапевтични средства като лазерна терапия, акупунктура, хомеопатия и физиотерапия. Но това е нищо в сравнение с възможността да слушаш и дискутираш със светила като професор Кармайкъл от Фицпатрик рефералс по ортопедия и естествено проф Гилермо Коуто и проф Денис Де Никола по хематологични въпроси. Нещата казани от тях изглеждат някак си лесни, естествени и логични и се чудиш как като си ги чел или някой друг ти ги е обяснявал са ти изглеждали толкова сложни и неразбираеми.

Attached Thumbnails

• вет шоу.jpg

#47786 Специализация по инфекциозни болести - кучета, котки и коне

Posted by Iliya на 06 November 2014 - 06:15 PM

Уважаеми колеги,

От октомври 2014 към Тракийския университет в Стара Загора има одобрена и функционираща

НОВА СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ

ИНФЕКЦИОЗНИ БОЛЕСТИ ПРИ КУЧЕТА, КОТКИ И КОНЕ

За повече информация-професор Илия Цачев

#48993 Семинар Офталмология

Posted by dr grozdanov на 16 January 2016 - 05:25 PM

Докторе,проучи възможността за уоркшоп съпътстващ семинара .С удоволствие бих участвал на такъв за операция на катаракта по метода който ни показа професорката в Стара Загора.Или дали би се съгласила да оперира заедно с нас /пред нас няколко кучета/.Бих могъл да осигуря поне два пациента.