Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

В художествената литература обикновено ползват мухлясъл войнишки хляб за всичко. Това с домата явно е резултат от "мирното време" в което живеем...

Link to comment
Share on other sites

Влиза клиент и показва обвивка от таблетка Бихелдон. Казва ми-Докторе имаш ли от тия, че моя лекар ми ги даде против Гана, а сега съм взел нови кучета да си ги ваксинирам ~X(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За какви високоспециализирани операции си говорим и за новости в лечението на различни болести, като има хора, занимаващи се с домашни любимци и не могат да кастрират. Почвам да си мисля, че кучето няма панкреас, защото ние така знаем и всички простотии водят началото си от "компетентно" мнение на лекар.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината съм по-склонен да се доверя, на новозавършил, но чел и интересуващ се от медицина колега отколкото на стар вълк, за който животните, които не се ядат се лекуват най-добре със стрихнин. Преди час ми доведоха котка, лекувана две седмици от колега с панадол и Синулокс от 250мг таблетки. Направо останах гръмнат, че животното е все още живо. Както и да е, не ми се говори. Нали съюза отстоява ДППто, това че колегите са некадърни не е важно.

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега ВУЗ-овете да се самосезират какви кадри вадят и дали те са готови веднага да влезат в практиката.

 

Във ВУЗ-а никой не ни е казвал да "кастрираме" така обаче! Още там ни е тъпкано в главите, че така НЕ БИВА, мола, мола! Също и, че само матка не бива да се оставя. Тази колежка по-скоро звучи като обучавана от дърт лекар- те са тези с митовете и легендите. А може просто така да е решила по време на операцията- не е могла примерно да удължи времето на анестезията, налагащо се по някакви технически причини примерно и... това да си е поизмислила впоследствие за пред собствениците... Истината е някъде там. :)

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината съм по-склонен да се доверя, на новозавършил, но чел и интересуващ се от медицина колега отколкото на стар вълк, за който животните, които не се ядат се лекуват най-добре със стрихнин. Преди час ми доведоха котка, лекувана две седмици от колега с панадол и Синулокс от 250мг таблетки. Направо останах гръмнат, че животното е все още живо. Както и да е, не ми се говори. Нали съюза отстоява ДППто, това че колегите са некадърни не е важно.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, дълго се колебах къде да отнеса днешното събитие в моята практика!Може би в силни подражания! Но накратко: Обаждат ми се за кон, който кърви и животното нещо"чумее".След малко разбирам, че става дума за кастриран от собствениците кон, на който му изпаднал сезала.Сезалът е шевния материал!Стопанинът много пъти гледал как го прави колега и решил да се пробва.Самодейност и самонадеяност! И докато аз пиша отчет на БАБХ за продадените лекарства с карентни срокове от 2007 година до днес, хората в участъка ми се само...обслужват.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Днес цял ден се наслушах на глупости.

 

1. Руска прескрипция за борба с ларингита при котките, а именно - водка с мед по две лъжици два пъти дневно. Стопанката естествено е рускиня от онези който и 100години да живеят в България пак няма да проговорят на български.

 

2. В 20часа и 30мин., тъкмо застройвам картофената супа и слушам за неволите на българските кандидат президенти, когато звъни мобилния и меден женски глас ме пита дали може мъжка котка да роди.Преди време изхвърлила котка , която си мислела че е мъжка и изведнъж и казват че днес котката е родила. След подробен разпит относно казуса с котарака - родилка , се оказа че малко след като изхвърлила добичето, на въпросната дама и направило впечатление че "котарака" видимо се е изменил особено физически и най важното от дългокосмест станал късокосмест.

В 20часа и 55мин. неволите на българските кандитат -президенти още не бяха свършили.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

2. В 20часа и 30мин., тъкмо застройвам картофената супа и слушам за неволите на българските кандидат президенти, когато звъни мобилния и меден женски глас ме пита дали може мъжка котка да роди.Преди време изхвърлила котка , която си мислела че е мъжка и изведнъж и казват че днес котката е родила. След подробен разпит относно казуса с котарака - родилка , се оказа че малко след като изхвърлила добичето, на въпросната дама и направило впечатление че "котарака" видимо се е изменил особено физически и най важното от дългокосмест станал късокосмест.

В 20часа и 55мин. неволите на българските кандитат -президенти още не бяха свършили.

 

Ако случайно си беше сменил и окраската щях да призная стопанката..

Но колкото и да е смешно една от моите мъжки котки преди 20-тина години роди. Имах уж 4 женски и 1 мъжка, но в един момент се сдобих в рамките на 2 дни с общо 21 котенца. Само не стана ясно кой е бащата на котенцата на Лазар... Не почвайте да викате, първо бях на 13 години и второ намерихме стопани на всичките.

 

 

А, д-р Коко, не знам кой идиот е оперирал съответният пинчер, но или стопаните лъжат за пореден път или колегата ни трябва спешно да си смени професията.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Лечение на възпалени сливици-две изкормени сухоземни крастави жаби се налагат в областта на сливиците като компрес и престояват там една нощ.

Лечение на остър мастит-кирпич се натрошава и намокря. Със получената смес се маже вимето еднократно.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Клиентка в Италия>

А не може ли вместо да слагам четири пъти по една капка, капките за очи, да слагам веднъж по четири капки. И така ще ги слагам само един път на ден! - С жаааадно търсещ поглед за потвърждение на тази гениална идея yahoooooclapping

Link to comment
Share on other sites

Аз така имах клиент грък - много богат бизнесмен и се чудех как може толкова загубени хора да ръководят голям бизнес и да имат много пари... Та на този клиент му стана лошо в кабинета , защото 6-7 дни не си беше пил лекарствата за сърце и беше решил да ги изпие на един път за тези пропуснати дни !...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

-Докторе, взех си много хубаво котенце, шаренко и най-важното женско. Разбрах го, защото пикае клекнало, а не вдига крак!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...